lotniczapolska.pl

Blog tematyczny o lotach, podróżowaniu, turystyce i jedzeniu.

Poradnik

Różnice między sejfem a szafą na broń klasy S1

Różnice między sejfem a szafą na broń klasy S1

Posiadając w domu uzbrojenie czy też rozmaite cenne przedmioty, warto pomyśleć o solidnym zabezpieczeniu. Do tego zadania bardzo dobrze nadadzą się zarówno sejfy klasy S1, jak i szafy na broń klasy S1. Zarówno te pierwsze, jak i te drugie zagwarantują solidne zabezpieczenie militariów czy wszelakich kosztowności. Jakie są jednak różnice pomiędzy tymi rozwiązaniami? 

Sejf na broń klasy S1, czyli uniwersalne zabezpieczenie

Podstawowym zadaniem sejfu jest oczywiście zabezpieczenie rozmaitych wartościowych przedmiotów, w tym m.in. gotówki, biżuterii, cennych pamiątek rodzinnych, nośników danych czy właśnie uzbrojenia. 

Sejfy klasy S1 zapewniają podstawowy poziom ochrony przed włamaniem, zgodnie z europejską normą EN 14450, dlatego można w nich przechowywać broń. Mogą mieć różne rozmiary i bez problemu można je dostosować do indywidualnych potrzeb. Przykładowo mniejsze modele wolnostojące bez trudu ukryjesz w meblach. Solidna konstrukcja sejfów klasy S1 oraz ich specjalne zamki sprawiają, że ich cenna zawartość będzie skutecznie chroniona przed niepowołanym dostępem. 

Szafa klasy S1 – świetne rozwiązanie dla posiadaczy broni

Szafy na broń klasy S1 to świetna propozycja dla posiadaczy broni. Przede wszystkim można w nich umieścić większą ilość uzbrojenia, zwłaszcza w tych większych modelach. Należy podkreślić, że w naszym kraju prawo nakłada obowiązek przechowywania broni w odpowiednio zabezpieczonych miejscach, a szafy klasy S1 spełniają te rygorystyczne wymogi

Szafy na broń są większe i masywniejsze niż standardowe sejfy, co pozwala na przechowywanie broni długiej i większej ilości sprzętu. Co więcej, niektóre modele eksponują uzbrojenie, co jest ich dodatkowym plusem. 

Jakie są kluczowe różnice?

Zarówno sejf, jak i szafa na broń klasy S1 nada się do przechowywania broni krótkiej. W praktyce ten pierwszy jest jednak bardziej uniwersalny i powszechnie wykorzystywany do przechowywania innych wartościowych przedmiotów, nie tylko uzbrojenia. Z kolei szafy na broń to specjalistyczne produkty, w których umieszcza się głównie amunicję i broń. 

Konstrukcja szaf na broń jest przeważnie nieco masywniejsza, co zwiększa ich odporność na próby włamania. Są też większe, co pozwala na przechowywanie np. strzelb czy karabinów. Dodatkowo można kupić szafy na broń klasy S1, które mają też walory estetyczne – pięknie eksponują posiadane uzbrojenie. 

Na co finalnie postawić?

Jeżeli zastanawiasz się nad kupnem szafy lub sejfu na broń klasy S1 i nie wiesz, co będzie lepsze, weź pod uwagę swoje indywidualne potrzeby. Jeżeli nie posiadasz broni 

długiej i nie zależy Ci na estetycznym eksponowaniu uzbrojenia, druga opcja będzie dobrym wyborem. Sejfy klasy S1 do przechowywania broni znajdziesz na tej stronie internetowej: https://www.hartmann-tresore.pl/produkty/sejfy-na-bron/sejfy-s1/lista

Z kolei, jeśli chcesz bezpiecznie przechowywać strzelby czy karabiny, obowiązkowo powinieneś wyposażyć się w szafę na broń klasy S1, która dodatkowo zapewni zgodność z przepisami. Jeżeli szukasz wysokiej klasy skrytek pancernych, zapoznaj się z ofertą https://www.hartmann-tresore.pl/.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij

O autorze

Zapraszam Cię do naszego świata, pełnego podróży w różne zakątki globu, lokalnych potraw i ciekawostek. Nasze artykuły, związane lotnictwem i turystyką, dadzą Ci masę inspiracji, tricków podróżniczych i podpowiedzi, jak zwiedzać świat oszczędnie, a jednocześnie zobaczyć wszystkie najpiękniejsze miejsca! Zapraszamy do lektury!