lotniczapolska.pl

Blog tematyczny o lotach, podróżowaniu, turystyce i jedzeniu.

Samoloty

Lot do Anglii – ile trwa i jak się do niego przygotować?

Lot do Anglii – ile trwa i jak się do niego przygotować?

Każdy doświadczony turysta wie, że podróż zaczyna się dużo wcześniej, niż chwila, gdy zasiadamy na pokładzie samolotu. Jest to wręcz cały proces, który obejmuje takie elementy jak pakowanie, odprawa, a także same podstawy, czyli zdobycie biletów i innych niezbędnych dokumentów. Planując lot do Anglii, warto zwrócić uzbroić się w kilka podstawowych informacji, które znacznie ułatwią całą podróż.

Sprawdź także: Ile trwa lot do Meksyku? Co zabrać na urlop w to miejsce?

Czas trwania lotu do Anglii

Przy planowaniu wyjazdu jednym z elementów, który niewątpliwie ma znaczący wpływ na organizację podróży, jest czas trwania lotu. W przypadku podróży do Anglii, warto podkreślić, że nie jest on na tyle długi, by wymagał szczególnych przygotowań.

Szacuje się, że średni czas lotu z Polski do Anglii wynosi między 2 a 3 godziny, zależnie od wybranej trasy i bieżących warunków atmosferycznych. Większość linii lotniczych oferujących loty z Polski do Anglii, takich jak Ryanair czy Wizzair, zapewniają bezpośrednie połączenia między różnymi miastami obu krajów, co znacząco przyśpiesza całą podróż.

Od dnia 1 stycznia 2021 niezbędny jest paszport, nawet w przypadku krótkiego pobytu turystycznego, ponieważ Wielka Brytania nie jest już członkiem Unii Europejskiej.

Przygotowania do podróży samolotem

Jeżeli chodzi o przygotowania do podróży samolotem, jest kilka kwestii, które warto przemyśleć i zaplanować przed wyjazdem. Przede wszystkim należy pamiętać o dokumentach – paszport albo dowód osobisty to dokumenty, które są wymagane na pokładzie samolotu. Dodatkowo, niezwykle ważna jest oczywiście walizka z niezbędnymi rzeczami – w zależności od długości planowanego pobytu czy celu podróży, może to być niewielka walizka podręczna lub większy bagaż rejestrowany.

Kontrola bezpieczeństwa

Ważnym etapem możliwości odprawy jest przeprowadzenie procesu kontroli bezpieczeństwa. Wiąże się to z przejściem przez bramki detekcyjne, które mają na celu wykrycie niebezpiecznych przedmiotów, które nie powinny znaleźć się na pokładzie samolotu.

Konieczne jest także przekazanie do kontroli wszelkich bagaży, które planujemy zabrać na pokład samolotu. Warto pamiętać o ograniczeniach dotyczących przewożenia płynów w bagażu podręcznym – powinny być one zapakowane w pojemnikach o pojemności nie większej niż 100 ml, zamkniętych w przezroczystym, zamykanym na suwak torebce.

Co warto wiedzieć o lotach do Anglii?

Decydując się na podróż samolotem do Anglii, warto znać kilka istotnych informacji, które pomogą nam zrozumieć, czego można się spodziewać po takim locie. Przede wszystkim, warto pamiętać, że Anglia jest częścią Zjednoczonego Królestwa, więc wszelkie formalności związane z przekroczeniem granicy będą dotyczyć przepisów obowiązujących w tym kraju.

Przy planowaniu lotu do Anglii warto też wiedzieć, że większość lotnisk w Anglii, w tym Heathrow w Londynie, jest zlokalizowana na obrzeżach miast, co oznacza, że dojazd do centrum może zająć trochę czasu. W związku z tym planując lot, warto uwzględnić czas potrzebny na dojazd do docelowego miejsca pobytu.

Zobacz również: Ile może kosztować lot Warszawa Cypr – koszt i długość lotu

Udostępnij

O autorze

Zapraszam Cię do naszego świata, pełnego podróży w różne zakątki globu, lokalnych potraw i ciekawostek. Nasze artykuły, związane lotnictwem i turystyką, dadzą Ci masę inspiracji, tricków podróżniczych i podpowiedzi, jak zwiedzać świat oszczędnie, a jednocześnie zobaczyć wszystkie najpiękniejsze miejsca! Zapraszamy do lektury!