lotniczapolska.pl

Blog tematyczny o lotach, podróżowaniu, turystyce i jedzeniu.

Samoloty

Ile trwa lot na Wyspy Kanaryjskie z Polski?

Ile trwa lot na Wyspy Kanaryjskie z Polski?

Wyspy Kanaryjskie wciąż przyciągają szereg turystów z Polski. Ten archipelag wulkaniczny, zlokalizowany niedaleko północno-zachodnich wybrzeży Afryki, jest znany jako „Wyspy Wiecznej Wiosny”. Piękne plaże, niesamowite krajobrazy i doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych zachęcają do odwiedzin. Zanim jednak zaczniemy planować wypoczynek, ważne jest zorientowanie się, ile trwa lot na Wyspy Kanaryjskie z Polski.

Czas przelotu z Polski na Wyspy Kanaryjskie

Ile czasu trwa lot na Wyspy Kanaryjskie z Polski? Średni czas lotu wynosi od 5 do 6 godzin w jedną stronę, zależnie od wybranego połączenia. Loty bezpośrednie są oczywiście szybsze – czartery latają na Wyspy w około 5 do 6 godzin. Lot na niektóre wyspy może trwać nawet koło 10h. Przy tym nie liczono czasu oczekiwania na lotniskach, co może wydłużyć czas całej podróży.

Trasa lotu do Wysp Kanaryjskich

Dystans do pokonania samolotem z Polski do Wysp Kanaryjskich potrafi dać w kość, szczególnie jeżeli nie nastawimy się psychicznie na długą podróż. Linie lotnicze zazwyczaj latają trasa konieczną do omijania strefy powietrznej nad różnymi krajami. W związku z tym, nie zawsze lot musi być linii prostej, co ma wpływ na długość podróży. W zależności od wybranej trasy i linii lotniczych, samolot może lecieć nad Niemcami, Francją, Hiszpanią wschodnio od Hiszpanii lub nawet włoskim Półwyspem Apenińskim.

Czynniki wpływające na czas lotu

Różnice w czasie lotu mogą wynikać z kilku czynników. Oczywiście, największy wpływ na czas przelotu ma wybrana trasa. Jest to szczególnie istotne w przypadku lotów z przesiadką, które zazwyczaj są dłuższe.

Należy zwrócić uwagę na kilka istotnych faktorów:

  1. Typ samolotu – nie wszystkie modele latają z jednakową prędkością.
  2. Kierunek lotu – loty zachodnie zazwyczaj są dłuższe ze względu na wiatry wiejące z zachodu na wschód.
  3. Czas i miejsce przesiadki – lądowanie, postój i ponowne startowanie mogą wydłużyć czas podróży.
  4. Warunki pogodowe – zarówno na trasie, jak i w miejscu startu i lądowania!

Podsumowując, wybierając lot na Wyspy Kanaryjskie warto sprawdzić, ile czasu zajmuje przelot. Dlatego podczas planowania podróży należy uwzględnić nie tylko wygodę, ale także długość lotu i czas oczekiwania na lotnisku.

Udostępnij

O autorze

Zapraszam Cię do naszego świata, pełnego podróży w różne zakątki globu, lokalnych potraw i ciekawostek. Nasze artykuły, związane lotnictwem i turystyką, dadzą Ci masę inspiracji, tricków podróżniczych i podpowiedzi, jak zwiedzać świat oszczędnie, a jednocześnie zobaczyć wszystkie najpiękniejsze miejsca! Zapraszamy do lektury!