lotniczapolska.pl

Blog tematyczny o lotach, podróżowaniu, turystyce i jedzeniu.

Samoloty

Ile trwa lot do Hiszpanii z Polski?

Ile trwa lot do Hiszpanii z Polski?

Marzysz o podróży do Hiszpanii? Bez względu na to, czy planujesz poznać tajemnice Barcelony, poczuć pulsującą energię Madrytu, czy odpocząć na złocistych plażach Costa del Sol, droga do celu z Polski jest krótka i komfortowa. Ile czasu zajmie Ci lot? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednak prosta, jak mogłoby się wydawać. Czas lotu z Polski do Hiszpanii zależy bowiem od wielu czynników.

Różnice w czasie lotu do różnych miast hiszpańskich

Hiszpania jest dużym krajem, dlatego czas lotu z Polski różni się w zależności od wybranego kierunku. Przelot do Madrytu trwa średnio około 3 h, a do Barcelony – nieco dłużej, bo około 3,5 h. Jeżeli natomiast Twoim celem jest Malaga, powinieneś zarezerwować sobie na podróż około 4 h. Dłuższy lot, bo aż 4,5 h, czeka na tych, którzy wybierają się na hiszpańskie wyspy, takie jak Majorka, Teneryfa czy Gran Canaria.

Czynniki wpływające na czas lotu do Hiszpanii

Pierwszym i najbardziej oczywistym czynnikiem wpływającym na czas lotu jest odległość między miastem startu a celem podróży. Stąd lot do Madrytu będzie trwał krócej niż na przykład do Malagi. Nie mniej istotnym czynnikiem jest również wybór lini lotniczych. Przewoźnicy oferują bowiem różne opcje przelotów – od bezpośrednich po te z przesiadkami, które wydłużają czas podróży.

Do czynników, które mogą wpłynąć na czas lotu, zalicza się także warunki atmosferyczne. Silny wiatr, burze czy gęsta mgła mogą wymusić opóźnienia czy zmiany tras lotu. Każda z tych sytuacji wydłuża czas przebywania na pokładzie samolotu.

Porównanie czasu lotu do Hiszpanii z różnych polskich lotnisk

Interesującym punktem dla planujących podróż do Hiszpanii jest porównanie czasu lotu z różnych polskich lotnisk. Polska dysponuje dobrze rozwiniętą siecią lotniczą, oferując pasażerom wiele możliwości wyboru startu. Najwięcej połączeń do Hiszpanii oferuje Lotnisko Chopina w Warszawie. Średni czas lotu z tego lotniska to około 3 – 4 h, w zależności od celu.

Z lotniska w Krakowie do Barcelony lot trwa około 3 h. Podobnie jest z Gdańska, skąd do tego hiszpańskiego miasta dolecimy w około 3,5 h. Z lotniska we Wrocławiu do Madrytu można polecieć bezpośrednio, a podróż ta trwa około 3 h.

Podsumowując, lot do Hiszpanii z Polski nie jest wyjątkowo długim przedsięwzięciem. Przy odpowiednim planowaniu można zminimalizować czas spędzony w podróży, co pozwoli cieszyć się wybranym miejscem pobytu już kilka godzin od wylotu.

Udostępnij

O autorze

Zapraszam Cię do naszego świata, pełnego podróży w różne zakątki globu, lokalnych potraw i ciekawostek. Nasze artykuły, związane lotnictwem i turystyką, dadzą Ci masę inspiracji, tricków podróżniczych i podpowiedzi, jak zwiedzać świat oszczędnie, a jednocześnie zobaczyć wszystkie najpiękniejsze miejsca! Zapraszamy do lektury!