lotniczapolska.pl

Blog tematyczny o lotach, podróżowaniu, turystyce i jedzeniu.

Turystyka

Co można zwiedzić w Kudowie Zdroju? TOP 9 atrakcji!

Co można zwiedzić w Kudowie Zdroju? TOP 9 atrakcji!

W Kudowie Zdroju, każdy turysta znajdzie coś dla siebie. Ten uroczy kurort górski, położony u podnóża Stołowych Gór, obfituje w liczne atrakcje turystyczne, od historycznych zabytków po malownicze parki pełne roślinności.

Topowe atrakcje Kudowy Zdroju

Jednym z najważniejszych miejsc, które warto odwiedzić w Kudowie Zdroju, jest słynna Kaplica Czaszek. Znajduje się w niej ponad 3000 czaszek i kości ludzkich, co czyni ją jednym z najbardziej unikalnych miejsc sakralnych na świecie. Wizyta w tej kaplicy to niezwykłe, choć nieco makabryczne doświadczenie.

Warto zwrócić również uwagę na Park Zdrojowy. Jest to idealne miejsce na spacer, odprężenie i podziwianie piękna roślinności. W parku znajdują się liczne fontanny, alejki i ławki, na których możemy odpocząć. W sezonie letnim regularnie odbywają się tu koncerty i różnego rodzaju imprezy.

Z Kudowy Zdroj do Parku Narodowego Stołowe Góry można dojść spacerkiem. Ten unikalny park jest idealnym miejscem na piesze wycieczki, podczas których możemy podziwiać niezwykłe formacje skalne jak Błędne Skały czy Szczeliniec Wielki

Parki i przyroda w Kudowie Zdroju

Kudowa Zdrój, jako górski kurort, oferuje swoim gościom wiele atrakcji związanych z przyrodą. Wspomniany już wcześniej Park Narodowy Gór Stołowych to prawdziwy raj dla miłośników pieszych wędrówek. Na terenie parku wytyczono liczne szlaki turystyczne o różnym stopniu trudności, które prowadzą do największych atrakcji parku. Szczególnie warte uwagi są Szczeliniec Wielki, Błędne Skały czy Szczeliniec Mały.

Obok Parku Narodowego, atrakcją przyrodniczą Kudowy jest również park zdrojowy. Tam, spacerując pośród starych drzew i kwitnących krzewów, można się na chwilę zatrzymać i zdrowo oddychać świeżym, górskim powietrzem. W pobliżu parku zdrojowego znajduje się również piękny Ogrodek Jordanowski, który jest świetnym miejscem na rodzinne pikniki.

Zabytki i miejsca historyczne w Kudowie Zdroju

W Kudowie Zdroju warto zwrócić szczególną uwagę na zabytki sakralne. Wśród nich największe wrażenie robi Kaplica Czaszek, ale warto odwiedzić też Kościół Parafialny pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Pochodzi on z XVII wieku i jest jednym z najcenniejszych zabytków architektury sakralnej w Kudowie.

Interesujące są także pozostałości po starym uzdrowisku. Zachowały się do dziś stare, XIX-wieczne wille zdrojowe, które kiedyś pełniły funkcje sanatoriów. Dziś służą one głównie jako hotele i pensjonaty, każdy z nich ma jednak swój klimat i historię do opowiedzenia.

Dla miłośników historii świetnym punktem zwiedzania będzie muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju. Znajduje się ono niedaleko Kudowy i oferuje unikalną możliwość zapoznania się z procesem produkcji papieru oraz historią papiernictwa.

Udostępnij

O autorze

Zapraszam Cię do naszego świata, pełnego podróży w różne zakątki globu, lokalnych potraw i ciekawostek. Nasze artykuły, związane lotnictwem i turystyką, dadzą Ci masę inspiracji, tricków podróżniczych i podpowiedzi, jak zwiedzać świat oszczędnie, a jednocześnie zobaczyć wszystkie najpiękniejsze miejsca! Zapraszamy do lektury!