2008-02-07

Redakcja

Parę słów o portalu Lotniczapolska.pl i jego twórcach...

Od ponad 2 lat, w niemalże tym samym składzie, z myślą o Was-pasjonatach lotnictwa, tworzymy portal lotniczapolska.pl.

W zamyśle, lotniczapolska.pl miała być tylko lotniczym serwisem informacyjnym. Zgodnie z tą ideą, od samego początku na stronach portalu pojawiały się aktualności, informacje z aeroklubów i stowarzyszeń, nowinki od producentów sprzętu, komunikaty ULC-u, PAŻP-u, newsy od linii lotniczych.

Łącząc pod adresem www.lotniczapolska.pl pasje lotnicze tworzących portal, w obszarze naszego zainteresowania znalazły się wszystkie statki powietrzne. Znajdzie więc u nas coś dla siebie paralotniarz, spadochroniarz, szybownik, i ten z licencją pilota, i ten, który dopiero marzy o lataniu lub lubi jedynie wiedzieć, „co w powietrzu piszczy”.

Dość szybko okazało się, że nasz portal łączy nie tylko różnorodne zainteresowania zespołu redakcyjnego, ale zaczyna też łączyć pasjonatów lotnictwa. Z czysto informacyjnego, zaczęliśmy stawać się także portalem społecznościowym.
Grono odwiedzających nasze strony zaczęło się poszerzać, możliwość pozostawienia komentarza pod artykułem zaczęła być niewystarczająca. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom utworzyliśmy forum, na łamach którego spotyka się dzisiaj około tysiąca osób każdego dnia.

W miarę upływu czasu zaczęliśmy otrzymywać od naszych czytelników informacje o tym, co się dzieje w ich regionie, opisy wydarzeń, w których brali udział, lub których byli świadkami. I tak powstał dział „Internauci piszą”, a wkrótce platforma www.radar24.pl.

„Zapytaj Eksperta” to także odpowiedź na maile, które przychodziły do redakcji. Ilość pytań z różnych dziedzin, czasem bardzo praktycznych, czasem specjalistycznych sprawiła, że postanowiliśmy zaprosić do współpracy osoby, które zasługują na tytuł Eksperta z dziedziny lotnictwa i stworzyć platformę komunikacji między Nimi a Wami.

Jak każdy, tak i my borykamy się z trudnościami, próbujemy znaleźć odpowiedzi na nurtujące nas pytania, stawiamy przed sobą nowe wyzwania. O tym, a także o codziennym życiu redakcji będzie nasz blog. Oprócz niego, już teraz na stronie lotblogi.pl można poczytać o pasjach, nie tylko lotniczych, naszych blogowiczów.

Wciąż chcemy się rozwijać. Na realizację czekają kolejne pomysły – skierowane do pasjonatów lotniczej fotografii, osób często podróżujących samolotem, czy wręcz chcących spędzić urlop za sterami.

Nic jednak nie uda się zrealizować bez Waszej pomocy i Waszego udziału. Czy lotniczapolska.pl to także Wasz adres?

Redakcja portalu lotniczapolska.pl