MiejscowośćChełmża
StatutIMPDSL
Radio
WspółrzędneN53 09 32.3 E18 38 29.9
Pastrawa
Długość pasa320
Szerokość pasa25
HangarNIE
Staje benzynowe w pobliżu
Paliwo lotniczeNIE
Województwokujawsko-pomorskie
Miasta w pobliżuWąbrzeźno, Kowalewo Pomorskie
RestauracjeRestauracja Mistral tel. (78) 428-50-99, Łazienna 2, 87-140 Chełmża
AtrakcjeBielczyny - Sanktuarium Bł. Juty nad J. Głuchowskim - tutaj żyła i niosła pomoc chorym, biednym i opuszczonym pustelnica Juta, przybyła w XIII w z Niemiec z Turyngii (zm. w 1260r). Miejsce to owiane jest legendą. Jak głosi jedna z legend, Bł. Juta udając się do Chełmży do kościoła często chodziła drogą na skróty, przechodząc przez środek jeziora po lustrze wody. Atrybutem Błogosławionej jest tarcza słońca. Obecnie nad tutejszym jeziorem na wzgórzu znajduje się kaplica wybudowana ku czci Bł. Juty w 1635r, licznie odwiedzana przez pielgrzymów.

Grzywna - zabytkowy kościół parafialny p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej - jeden z najstarszych na Ziemi Chełmińskiej. Zbudowany pod koniec XIII w, rozbudowany w XVIII w. Najcenniejsza rzecz w kościele znajduje się na zewnątrz murów: są to ceramiczne figurki, które wmurowane są w fasadę kościoła od jego strony zachodniej.

Brąchnówko - pałacyk, który na przełomie XIX i XXw należał do V. Czarlińskich, jednego z głównych udziałowców oraz przedstawiciela rady nadzorczej Cukrowni Chełmża. Obecnie w tutejszym pałacyku mieści się Wiejskie Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe "Edukacja i Przyszłość" i działające na terenie gminy toruńskie Stowarzyszenie Inicjatyw Niemożliwych "Motyka".

Z Brąchnówkiem związana jest postać Stefana Łaszewskiego - pierwszego Wojewody Pomorskiego w Toruniu po powrocie Pomorza do Polski w 1920r. Zasłynął on jako działacz narodowy, społeczny i oświatowy na Kaszubach i Pomorzu, występujący w obronie organizacji i instytucji polskich przed zagrożeniem niemieckim.

W 1974r w Brąchnówku doszło do przypadkowego odkrycia starożytnej przeszłości tejże wsi. Odkryta w ten sposób osada z okresu 2900-2800 p.n.e. jest obecnie największym i najlepiej rozpoznanym obiektem pucharów.

Mirakowo - zachowany tutejszy pałac nosi wyraźne cechy secesji. Główna bryła założenia jest zaopatrzona w portyk i wystawkę, całość zadaszona dachem mansardowym. Po północnej stronie można dostrzec jeszcze resztki parku, uznanego od 1998 roku za obiekt zabytkowy, jak też dworskiego sadu otaczającego staw.

Każdy odwiedzający tę miejscowość na pewno zwróci uwagę na dom wykonany z bali drewnianych z 1948r. Wykonali go robotnicy garwolińscy, zachowując przy jego budowie cechy tradycyjnego budownictwa ludowego
NoclegiHotel tel. (66) 427-36-16, ul. 1 Maja 18, 87-140 Chełmża
Adres www
Telefon(61) 670-33-04, 0- 602-839-102
Adres e-mail
UwagiPas 09-27 o wymiarach 320x25 metrów, progi drogi startowej zazaczone na biało. Podejście na kierunku 27 znad linii niskiego napięcia. Pas 18-36 o wymiarach 200x25.

Baza lotnisk i lądowisk ma charakter informacyjny i nie może być wykorzystywana w celach operacyjnych. Wszystkie zamieszczone dane zostały udostępnione przez właścicieli i użytkowników obiektów. Przed wykorzystaniem należy je zweryfikować. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne niezgodności zamieszczonych danych ze stanem faktycznym oraz powstałe w ich wyniku szkody. Ostatnia aktualizacja – 19.01.2010 r.