wiesci z | aeroklubow
2017-02-02

Częstochowscy modelarze na zawodach w Łasku

Za modelarzami Aeroklubu Częstochowskiego pierwsze w tym roku zawody. W Łasku 29 stycznia odbyły się Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Modeli Szybowców Halowych. Grupa z Częstochowy biła się o najwyższe miejsca.
2017-02-01

Nabór do Mazowieckiej Szybowcowej Kadry Juniorów

Osoby zainteresowane wstąpieniem do Mazowieckiej Szybowcowej Kadry Juniorów mogą przesyłać swoje zgłoszenia do 5 lutego. Kadra czeka na pilotów w wieku poniżej 25 lat.
2017-01-31

Mistrzostwa Świata Modeli Śmigłowców w Kruszynie

Tegoroczne Mistrzostwa Świata FAI Modeli Śmigłowców dla Seniorów i Juniorów zostaną rozegrane na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie.
2017-01-31

60-rocznica reaktywacji działalności Aeroklubu Częstochowskiego

Jak pisał Andrzej Tajchman w historii Aeroklubu – działalność ACz została przerwana w 1953 r., a sprzęt został rozwieziony do innych aeroklubów śląskich, głównie w Katowicach. Przyobiecane lotnisko w Rudnikach/Kościelcu zostało opanowane przez wojsko.
2017-01-30

Spadochronowe Mistrzostwa Świata w Polsce

Decyzją Komisji Spadochronowej FAI, przyszłoroczne Mistrzostwa Świata w Canopy Piloting zostaną zorganizowane przez Aeroklub Wrocławski. Mistrzostwa odbędą się na lotnisku w Szymanowie.
2017-01-27

Sukces włocławskich pilotów na Szybowcowych Mistrzostwach Świata 2017

W zeszłą sobotę, 22 stycznia w australijskiej miejscowości Benalla, po blisko dwutygodniowych zmaganiach zakończyły się 34 FAI Szybowcowe Mistrzostwa Świata 2017.
2017-01-27

Wizyta Prezydentów Polski i Węgier na piotrkowskim lotnisku

Na II połowę marca zaplanowana jest na lotnisku w Piotrkowie wizyta dwóch Prezydentów: Polski Andrzeja Dudy i Węgier Jánosa Áder. Wizyta związana jest z obchodzonymi w tym roku Dniami Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.
2017-01-25

Puchar Karpat – zawody F1N w Jedliczu

W Jedliczu koło Krosna 12 lutego zostaną rozegrane 10. Zawody Modeli Szybowców Halowych klasy F1N oraz 5. Międzynarodowe Zawody „Puchar Karpat”.
2017-01-25

Szkolenia teoretyczne w Aeroklubie Nowy Targ

Aeroklub Nowy Targ zaprasza na teoretyczne szkolenia do licencji pilota balonu wolnego BPL, pilota szybowcowego SPL, pilota samolotu lekkiego LAPL(A) oraz pilota samolotowego turystycznego PPL(A) w systemie weekendowym. Zapisy trwają do 23 lutego.
2017-01-25

AZZ: Młodzi Artyści FAI 2017

Wystartował już konkurs plastyczny FAI Young Artists Contest. Wyróżnione na szczeblu regionalnym przez Aeroklub Ziemi Zamojskiej prace zostały wysłane na finał ogólnopolski.