szkolenia | szkolenia
2015-07-20

Samoloty LOT Flight Academy czekają na uczniów

Jednosilnikowy Tecnam P2008JC i dwusilnikowy Tecnam P2006T przyleciały do Polski prosto z fabryki producenta z miejscowości Capua pod Neapolem. Samoloty są już w swojej bazie na lotnisku w Piotrkowie Trybunalskim, mają pełne barwy LOT Flight Academy i po przerejestrowaniu będą gotowe do pierwszych lotów szkoleniowych. Na nowych maszynach będą uczyć się zarówno początkujący piloci (do licencji PPL), jak i piloci doskonalący już zdobyte umiejętności lub zdobywający kolejne uprawnienia i licencje.
2015-07-16

Szkolenie paralotniowe na Mazurach

Stowarzyszenie Mazury Paralotnie zaprasza w sierpniu na kolejne szkolenie paralotniowe organizowane na Mazurach. Dodatkowo odbędzie się spotkanie paralotniowe, w miejscu przeprowadzonego kursu. Obędzie się przelot dookoła Jeziora Śniardwy – największego jeziora w Polsce.
2015-07-13

W powietrzu barier nie ma

32 osoby z niepełnosprawnością ruchową z całej Polski rozpoczynają przygodę z lataniem szybowcem i na paralotni. Rozwiń Skrzydła to pierwszy tego typu projekt w Polsce realizowany przez Fundację im. Doktora Piotra Janaszka Podaj Dalej.
2015-07-13

Nowe szkolenia w ABB: LAPL(S), LAPL(A), SPL

Aeroklub Bielsko-Bialski zaprasza na szkolenie szybowcowe do licencji SPL i LAPL(S), samolotowe do licencji PPL(A) i LAPL(A) oraz na samolotach ultralekkich do świadectwa kwalifikacji.
2015-07-01

Szkolenie spadochronowe dofinansowane przez MON w Mielcu

Aeroklub Mielecki im. Braci Działowskich prowadzi nabór na drugą turę szkolenia spadochronowego dofinansowanego przez MON. W ramach pierwszej tury swoje pierwsze skoki na linę wykonało 14 uczniów skoczków.
2015-06-21

Szkolenie spadochronowe dofinansowane z MON w Mielcu

12 czerwca w Aeroklubie Mieleckim 14 uczniów-skoczków wykonało swój pierwszy skok ze spadochronem. To uczestnicy szkolenia spadochronowego, dofinansowanego przez MON.
2015-06-15

LOT Flight Academy - szkoła pilotażu PLL LOT

LOT Flight Academy to profesjonalna i nowoczesna szkoła pilotażu – stworzona pod marką największej linii lotniczej w Polsce. Będzie oferować pełen zakres szkoleń, które pod okiem doświadczonych instruktorów LOT-u pozwolą zdobywać licencje i uprawnienia adeptom i pilotom z całego świata. Chętni mogą zgłaszać się już dzisiaj.
2015-06-05

Tydzień latania termicznego w Krępie

W sezonie 2015 Aeroklub Słupski planuje podjąć kilka ciekawych inicjatyw. Jedną z nich jest tydzień latania termicznego, który odbędzie się w dniach 22-28 czerwca na lotnisku w Krępie.
2015-05-22

Szkolenie spadochronowe dofinansowane przez MON

Aeroklub Mielecki im. Braci Działowskich prowadzi nabór na szkolenie spadochronowe dofinansowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Zajęcia (bezpłatne) teoretyczne i praktyczne, zakończone skokiem na linę, będą odbywać się w czerwcu.
2015-05-20

Trening Przelotowy Krywlany 2015

Trening Przelotowy Krywlany 2015 rozpocznie się 23 maja. Akcja skierowana jest do wszystkich pilotów zainteresowanych lataniem przelotowym, również do tych, którzy jeszcze nie odważyli się oddalić poza stożek dolotowy a bardzo chcieliby się dowiedzieć, jak zacząć latanie po trasach.
2015-05-19

Bezpłatne szkolenie szybowcowe w Poznaniu

Poznańscy uczniowie mają szansę wziąć udział w bezpłatnym teoretycznym – najlepsi również w praktycznym – szkoleniu szybowcowym, organizowanym przez Aeroklub Poznański oraz Miasto Poznań.
2015-03-19

Certyfikat dla FlyTech Solutions

Firma FlyTech Solutions została wpisana do rejestru podmiotów szkolących ULC. Od teraz firma może oferować dla swoich klientów pełne szkolenia VLOS i BVLOS.
2015-03-18

Nowa wersja lke.boruh.com.pl

Od miesiąca działa nowa wersja portalu, przygotowującego do zdania egzaminów na licencje przed Lotniczą Komisją Egzaminacyjną.
2015-03-13

ICAO Level +4 w Krakowie

Aeroklub Krakowski wspólnie z Co-Pilot.pl organizuje egzamin z języka angielskiego wg wymagań ICAO (Level +4), który jest podstawą do wpisu do licencji zgodnie z wymogami ULC.
2015-03-09

Szkolenie szybowcowe w Aeroklubie Koszalińskim

Aeroklub Koszaliński zaprasza na teoretyczne i praktyczne szkolenia szybowcowe. Część praktyczna odbędzie się w wakacje, loty będą wykonywane na szkolnym dwusterze Puchatek.
2015-03-06

Aerokluby przeszkolą dęblińskich licealistów

W wakacje Aerokluby Lubelski oraz Mielecki zorganizują teoretyczne i praktyczne szkolenia spadochronowe oraz szybowcowe dla uczniów Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego z Dęblina.
2015-03-03

Szkolenia z zakresu meteorologii lotniczej w IMGW-PIB

W marcu i kwietniu IMGW-PIB organizuje jednodniowe szkolenia dla użytkowników polskiej przestrzeni powietrznej z zakresu meteorologii lotniczej. Szkolenia będą prowadzone w trzech grupach zaawansowania.
2015-02-20

Szkolenia szybowcowe w Aeroklubie Ziemi Zamojskiej

Aeroklub Ziemi Zamojskiej ogłasza zapisy i zaprasza wszystkich chętnych na podstawowe szkolenie szybowcowe.
2015-02-03

Kraków uczy się angielskiego

Krakowscy piloci zabierają się do poważnej nauki języka angielskiego. Zajęcia w ramach kursu organizowanego przez Aeroklub Krakowski razem z Co-pilot.pl poprowadzi Witold Słaboń – doświadczony praktyk, kontroler ruchu lotniczego i pilot instruktor.
2015-01-30

Szkolenie do świadectwa UAVO

W lutym w Warszawie odbędzie się przygotowawcze szkolenie do uzyskania świadectwa kwalifikacji operatora bezzałogowego statku powietrznego UAVO z uprawnieniami do wykonywania lotów w zasięgu wzroku VLOS. Szkolenie organizuje Novelty RPAS.
2015-01-28

Teoretyczny Kurs Lotniczy w Aeroklubie Bydgoskim

Aeroklub Bydgoski zaprasza do udziału w Teoretycznym Kursie Lotniczym dla szkolenia szybowcowego i samolotowego w 2015 roku.
2015-01-26

Szkolenia szybowcowe i samolotowe w Aeroklubie Ostrowskim

ATO Aeroklubu Ostrowskiego informuje o naborze osób na szkolenia szybowcowe do licencji pilota szybowcowego SPL oraz szkolenia samolotowe do licencji PPL(A).
2015-01-22

Szkolenia teoretyczne w Toruniu

Organizacja Szkolenia Lotniczego ATO Aeroklubu Pomorskiego zaprasza na szkolenia teoretyczne do uzyskania licencji pilota oraz uprawnień instruktorskich.
2015-01-21

Letnie Szkolenia Szybowcowe 2015

Aeroklub Nadwiślański zaprasza wszystkich chętnych na szkolenia szybowcowe w sezonie 2015. Masz ukończone 14 lat i marzysz lataniu? Zgłoś się na szkolenie szybowcowe już dziś!
2015-01-19

Szkolenia szybowcowe w Aeroklubie Leszczyńskim

Aeroklub Leszczyński zaprasza na szkolenia szybowcowe. Szkolenie teoretyczne rozpocznie się w marcu, praktyczne będą odbywać się od kwietnia. Do wyboru szkolenie za wyciągarką lub za samolotem.