szkolenia | szkolenia
2015-11-03

Szkolenie teoretyczne UAVO na EPOD

Aeroklub Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zaprasza na pierwszą edycję szkolenia teoretycznego w zakresie operatora bezzałogowych statków powietrznych UAV. Prowadzone w trybie weekendowym szkolenie odbędzie się w listopadzie.
2015-10-30

Kurs dla instruktorów modelarstwa w Kruszynie

W dniach 13-15 listopada br. na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie odbędzie się Kurs Instruktorski dla osób zainteresowanych uzyskaniem uprawnień oraz Dyplomu Instruktora Modelarstwa Lotniczego i Kosmicznego – Klasy III.
2015-10-16

Kurs instruktorski FI(S) w Turbi

W 2016 roku w Aeroklubie Stalowowolskim odbędzie się kurs teoretyczny oraz praktyczny dla kandydatów na instruktorów szybowcowych FI(S)R.
2015-10-13

Szkolenia z meteorologii lotniczej w Warszawie

W listopadzie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy zaprasza na szkolenia z zakresu meteorologii lotniczej dla użytkowników przestrzeni powietrznej. Szkolenia będą odbywać się w warszawskiej siedzibie Instytutu.
2015-09-28

Obóz szybowcowy w Bieszczadach

Od 1 października do 11 listopada 2015 roku odbywać się będzie II Bieszczadzki Szybowcowy Obóz Górski Żernica Wyżna 2015.
2015-09-23

Szkolenia mechaników w Bezmiechowej

W październiku Akademicki Ośrodek Szybowcowy Politechniki Rzeszowskiej w Bezmiechowej planuje zorganizować szkolenie mechaników lotniczych.
2015-09-02

Darmowe szkolenie szybowcowe dla studentów w Mielcu

Aeroklub Mielecki organizuje szkolenie szybowcowe, finansowane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Mogą w nim wziąć udział studenci, a jedyne koszty, jakie poniosą, wiążą się z badaniami lotniczo-lekarskimi. Zapisy tylko do 4 września.
2015-07-30

Szkolenie z akrobacji szybowcowej w BB Aero

BB Aero zaprasza na szkolenia z akrobacji szybowcowej. Szkolenia organizowane są z myślą o pilotach, którzy chcą uzyskać uprawnienie „Akrobacja” wpisywane do licencji pilota szybowcowego.
2015-07-20

Samoloty LOT Flight Academy czekają na uczniów

Jednosilnikowy Tecnam P2008JC i dwusilnikowy Tecnam P2006T przyleciały do Polski prosto z fabryki producenta z miejscowości Capua pod Neapolem. Samoloty są już w swojej bazie na lotnisku w Piotrkowie Trybunalskim, mają pełne barwy LOT Flight Academy i po przerejestrowaniu będą gotowe do pierwszych lotów szkoleniowych. Na nowych maszynach będą uczyć się zarówno początkujący piloci (do licencji PPL), jak i piloci doskonalący już zdobyte umiejętności lub zdobywający kolejne uprawnienia i licencje.
2015-07-16

Szkolenie paralotniowe na Mazurach

Stowarzyszenie Mazury Paralotnie zaprasza w sierpniu na kolejne szkolenie paralotniowe organizowane na Mazurach. Dodatkowo odbędzie się spotkanie paralotniowe, w miejscu przeprowadzonego kursu. Obędzie się przelot dookoła Jeziora Śniardwy – największego jeziora w Polsce.
2015-07-13

W powietrzu barier nie ma

32 osoby z niepełnosprawnością ruchową z całej Polski rozpoczynają przygodę z lataniem szybowcem i na paralotni. Rozwiń Skrzydła to pierwszy tego typu projekt w Polsce realizowany przez Fundację im. Doktora Piotra Janaszka Podaj Dalej.
2015-07-13

Nowe szkolenia w ABB: LAPL(S), LAPL(A), SPL

Aeroklub Bielsko-Bialski zaprasza na szkolenie szybowcowe do licencji SPL i LAPL(S), samolotowe do licencji PPL(A) i LAPL(A) oraz na samolotach ultralekkich do świadectwa kwalifikacji.
2015-07-01

Szkolenie spadochronowe dofinansowane przez MON w Mielcu

Aeroklub Mielecki im. Braci Działowskich prowadzi nabór na drugą turę szkolenia spadochronowego dofinansowanego przez MON. W ramach pierwszej tury swoje pierwsze skoki na linę wykonało 14 uczniów skoczków.
2015-06-21

Szkolenie spadochronowe dofinansowane z MON w Mielcu

12 czerwca w Aeroklubie Mieleckim 14 uczniów-skoczków wykonało swój pierwszy skok ze spadochronem. To uczestnicy szkolenia spadochronowego, dofinansowanego przez MON.
2015-06-15

LOT Flight Academy - szkoła pilotażu PLL LOT

LOT Flight Academy to profesjonalna i nowoczesna szkoła pilotażu – stworzona pod marką największej linii lotniczej w Polsce. Będzie oferować pełen zakres szkoleń, które pod okiem doświadczonych instruktorów LOT-u pozwolą zdobywać licencje i uprawnienia adeptom i pilotom z całego świata. Chętni mogą zgłaszać się już dzisiaj.
2015-06-05

Tydzień latania termicznego w Krępie

W sezonie 2015 Aeroklub Słupski planuje podjąć kilka ciekawych inicjatyw. Jedną z nich jest tydzień latania termicznego, który odbędzie się w dniach 22-28 czerwca na lotnisku w Krępie.
2015-05-22

Szkolenie spadochronowe dofinansowane przez MON

Aeroklub Mielecki im. Braci Działowskich prowadzi nabór na szkolenie spadochronowe dofinansowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Zajęcia (bezpłatne) teoretyczne i praktyczne, zakończone skokiem na linę, będą odbywać się w czerwcu.
2015-05-20

Trening Przelotowy Krywlany 2015

Trening Przelotowy Krywlany 2015 rozpocznie się 23 maja. Akcja skierowana jest do wszystkich pilotów zainteresowanych lataniem przelotowym, również do tych, którzy jeszcze nie odważyli się oddalić poza stożek dolotowy a bardzo chcieliby się dowiedzieć, jak zacząć latanie po trasach.
2015-05-19

Bezpłatne szkolenie szybowcowe w Poznaniu

Poznańscy uczniowie mają szansę wziąć udział w bezpłatnym teoretycznym – najlepsi również w praktycznym – szkoleniu szybowcowym, organizowanym przez Aeroklub Poznański oraz Miasto Poznań.
2015-03-19

Certyfikat dla FlyTech Solutions

Firma FlyTech Solutions została wpisana do rejestru podmiotów szkolących ULC. Od teraz firma może oferować dla swoich klientów pełne szkolenia VLOS i BVLOS.
2015-03-18

Nowa wersja lke.boruh.com.pl

Od miesiąca działa nowa wersja portalu, przygotowującego do zdania egzaminów na licencje przed Lotniczą Komisją Egzaminacyjną.
2015-03-13

ICAO Level +4 w Krakowie

Aeroklub Krakowski wspólnie z Co-Pilot.pl organizuje egzamin z języka angielskiego wg wymagań ICAO (Level +4), który jest podstawą do wpisu do licencji zgodnie z wymogami ULC.
2015-03-09

Szkolenie szybowcowe w Aeroklubie Koszalińskim

Aeroklub Koszaliński zaprasza na teoretyczne i praktyczne szkolenia szybowcowe. Część praktyczna odbędzie się w wakacje, loty będą wykonywane na szkolnym dwusterze Puchatek.
2015-03-06

Aerokluby przeszkolą dęblińskich licealistów

W wakacje Aerokluby Lubelski oraz Mielecki zorganizują teoretyczne i praktyczne szkolenia spadochronowe oraz szybowcowe dla uczniów Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego z Dęblina.
2015-03-03

Szkolenia z zakresu meteorologii lotniczej w IMGW-PIB

W marcu i kwietniu IMGW-PIB organizuje jednodniowe szkolenia dla użytkowników polskiej przestrzeni powietrznej z zakresu meteorologii lotniczej. Szkolenia będą prowadzone w trzech grupach zaawansowania.