szkolenia | szkolenia
2016-10-05

II Gdański Obóz Szybowcowy

Piloci z Aeroklubu Gdańskiego oraz uczniowie i piloci z Aeroklubu Poznańskiego i Elbląskiego wzięli udział w II Gdańskim Obozie Szybowcowym, odbywającym się w Centralnej szkole Szybowcowej w Lesznie.
2016-09-29

Szkolenie spadochronowe dofinansowane przez MON w Mielcu

Aeroklub Mielecki organizuje szkolenia spadochronowe finansowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Szkolenie zostanie przeprowadzone w 100 proc. bezpłatnie.
2016-09-20

Popatrzeć na ziemię z wysokości

Lądowanie w polu lotniska nie zawsze się udaje. Zdarza się, że szybowiec, który zboczył z kursu trzeba ciągnąć kilkaset metrów z powrotem na start. Siła i zręczność sześciu wolontariuszy Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka Podaj Dalej, przydają się wtedy najbardziej. Ale też i do codziennego wspierania sześciu osób z niepełnosprawnością, uczestników I tury szybowcowego kursu podstawowego realizowanego w ramach fundacyjnego projektu „Rozwiń Skrzydła”.
2016-09-13

Kursy mechaników szybowcowych w Bezmiechowej

W październiku br. Akademicki Ośrodek Szybowcowy w Bezmiechowej planuje zorganizować szkolenie mechaników szybowcowych i motoszybowcowych.
2016-09-02

III Obóz Żaglowo-Falowy Żar 2016

W listopadzie br. odbędzie się trzecia edycja Obozu Żaglowo-Falowego Aeroklubu Warszawskiego na Żarze.
2016-09-01

Obóz żaglowo-falowy Aeroklubu Warszawskiego

Aeroklub Warszawski zaprasza pilotów szybowcowych do udziału w obozie żaglowo-falowym, który odbędzie się w październiku w Bezmiechowej.
2016-08-26

Zrozumieć pogodę. Szkoła Meteorologii Lotniczej

W dniach 17-22 października w Międzybrodziu Żywieckim odbędzie się XV edycja Szkoły Meteorologii Lotniczej „Zrozumieć pogodę”. Organizatorami Szkoły są IMiGW – PIB oraz Aeroklub „Żar”.
2016-07-19

W powietrzu wszyscy są równi

Aerodynamika i meteorologia, podział przestrzeni powietrznej i prawo ruchu lotniczego, stany niebezpieczne i pierwsza pomoc. To zaledwie część materiału szkoleniowego z kursu podstawowego dla niepełnosprawnych paralotniarzy organizowanego w ramach projektu „Rozwiń skrzydła” przez konińską Fundację im. Doktora Piotra Janaszka Podaj Dalej. – Rekrut się boi? To dobrze! Bo w powietrzu nie ma bohaterów – mówi instruktor paralotniarstwa Paweł Trzęsowski.
2016-07-17

Szkolenie selekcyjne w Aeroklubie Orląt

Aeroklub „Orląt” w Dęblinie prowadzi samolotowe szkolenie selekcyjne kandydatów do Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych. Celem takiego szkolenia jest sprawdzenie i ocena predyspozycji kandydatów do wykonywania zawodu pilota wojskowego.
2016-07-13

Obóz Szybowcowy w Aeroklubie Mieleckim

Aeroklub Mielecki zaprasza wszystkich chętnych do uczestnictwa w Obozie Szybowcowym 2016. Obóz odbędzie się w dniach 12-21 sierpnia.
2016-06-23

Obóz Szybowcowy Mielec 2016

W pierwszej połowie lipca odbędzie się organizowany przez Aeroklub Mielecki obóz szybowcowy. Jego uczestnicy, po ukończeniu szkolenia teoretycznego, będą mogli wykonać samodzielne loty.
2016-05-30

Współpraca międzynarodowa szansą rozwoju dla studentów i operatorów dronów

Polskie przedsiębiorstwo AviationConsulting podpisało porozumienie z firmą Regional Air Suport, największą i najstarszą firmą w Rumunii działającą w obszarze lotnictwa.
2016-05-12

Bezpłatne szkolenie szybowcowe w Poznaniu

Po raz kolejny dziesięciu poznańskich uczniów ma szansę wziąć udział szkoleniu szybowcowym, sfinansowanym przez Aeroklub Poznański i Miasto Poznań.
2016-04-18

Teoretyczny kurs szybowcowy i samolotowy w Michałkowie

Aeroklub Ostrowski informuje o rozpoczęciu szkolenia teoretycznego do uzyskania licencji pilota szybowcowego SPL i pilota samolotowego turystycznego PPL(A).
2016-04-15

BB-Aero zaprasza do Białej Podlaskiej

ATO BB-Aero zaprasza do Białej Podlaskiej pilotów szybowcowych na szkolenie do uprawnienia: Akrobacja. Termin pierwszego obozu szkoleniowego to 30 kwietnia – 8 maja.
2016-04-13

Kwietniowe szkolenie paralotniowe na Mazurach przełożone

Paralotniarstwo jest chętnie uprawianym sportem na Mazurach. Mamy dobrą wiadomość dla osób, które chciałyby dołączyć do grona paralotniarzy. W czerwcu w okolicach Pisza odbędzie się szkolenie.
2016-03-31

Szkolenie szybowcowe w Mielcu

Aeroklub Mielecki zaprasza na teoretyczne szkolenie szybowcowe do licencji pilota szybowcowego SPL. Szkolenie prowadzone w trybie weekendowym odbędzie się w kwietniu i maju.
2016-03-31

Nowe centrum szkoleniowe A320 w Niemczech

RWL German Flight Academy oraz Flight Simulation Company informują o wspólnym projekcie utworzenia lotniczego centrum szkoleniowego w Niemczech. Centrum będzie wyposażone w symulator lotu samolotu A320.
2016-03-31

Kurs instruktorów modelarstwa Żar 2016

Komisja Modelarska – organizator kolejnego szkolenia kandydatów na instruktorów, przyjęła tym razem kurs na Żar. Publikujemy fragment fotoreportażu Bogdana Wierzby z tego wyjątkowego miejsca, jakim jest Górska Szkoła Szybowcowa „Żar”.
2016-03-25

Szkolenia szybowcowe i samolotowe w Michałkowie

Aeroklub Ostrowski prowadzi nabór na szkolenia szybowcowe do licencji pilota szybowcowego SPL oraz szkolenia samolotowe do licencji PPL(A).
2016-03-23

Szkolenie paralotniowe na Mazurach

Stowarzyszenie Mazury Paralotnie zaprasza na szkolenie paralotniowe. Pierwszy termin wiosennego kursu to 23-30 kwietnia 2016 roku.
2016-03-23

Szkolenie na drony w CSS Leszno

DRON-CSS zaprasza na szkolenie operatorów bezzałogowych statków powietrznych. Szkolenie odbędzie się w kwietniu na terenie CSS Leszno.
2016-03-02

Wiosenny kurs dla przyszłych pilotów

Dla rekreacji, sportowej rywalizacji czy w celu zdobywania pieniędzy. Z różnych pobudek ludzie zapisują się na ten kurs. Z wynikiem celującym kończą go jednak ci, dla których podniebne wojaże to pasja, szczera przyjemność, zaangażowanie i poczucie odpowiedzialności. 12 marca w Aeroklubie Częstochowskim rusza kolejny kurs do licencji pilota samolotowego.
2016-03-01

Seminarium UAV na Uczelni Łazarskiego

11 marca na Uczelni Łazarskiego odbędzie się seminarium poświęcone planowanym zmianom w przepisach dotyczących bezzałogowych statków powietrznych.
2016-03-01

Atmosfera w ruchu – Szkoła Meteorologii Lotniczej (zmiana terminu)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy oraz Aeroklub „Żar” zapraszają do udziału w XV edycji Szkoły Meteorologii Lotniczej „Atmosfera w ruchu”, która odbędzie się w Ośrodku Szkoleniowo Wypoczynkowym „Trójka” w Międzybrodziu Żywieckim w w nowym terminie w dniach 4-9 kwietnia 2016 roku.