szkolenia | szkolenia
2008-09-29

Licencja pilota balonowego

Aeroklub Lubelski w Radawcu organizuje w okresie jesienno-zimowym 2008/2009 teoretyczny kurs do licencji pilota balonowego.
2008-08-05

Licencja PPL (A) z AD ASTRA Warsaw Flight Academy

AD ASTRA Warsaw Flight Academy, certyfikowany ośrodek szkolenia lotniczego ogłasza nabór na jesienny, stacjonarny kurs teoretyczny dla kandydatów do uzyskania licencji pilota samolotowego turystycznego PPL (A).
2008-05-27

Paralotniowy elementarz - część II

Skoro już wiemy, czego będziemy się uczyli na poszczególnych etapach kursu paralotniowego, to przejdźmy do kolejnego kroku: wybór szkoły.
2008-05-27

Klasa lotnicza w Lublinie

Aeroklub Lubelski zaprasza wszystkich zainteresowanych nauką w Klasie lotniczej na lotnisko sportowe w Radawcu.
2008-05-27

Wykaz certyfikowanych szkół paralotniowych

Według szacunkowych danych, szkolenia paralotniowe ukończyło w Polsce 15 tysięcy osób. Szkolenia takie mogą prowadzić tylko i wyłącznie ośrodki spełniające odpowiednie kryteria.
2008-05-26

Bielsko-Biała zaprasza na szkolenia

Ośrodek szkoleniowy CTO Aeroklubu Bielsko-Bialskiego ogłasza nabór na kursy.
2008-05-26

Teoretyczny Kurs Szybowcowy dla studentów AKL

W dniach 26 maja - 9 czerwca 2008 r. odbędzie się teoretyczny kurs szybowcowy TKS organizowany przez Aeroklub Poznański i Akademicki Klub Lotniczy Politechniki Poznańskiej dla studentów AKL.
2008-05-21

Szybowcowe szkolenie w Grudziądzu

Aeroklub Grudziądzki ma jeszcze wolne miejsca na kursie latania szybowcowego. AG od kandydatów wymaga refleksu, gdyż zapisy ostatecznie zostaną zakończone 26 maja. Wymagane jest też spełnienie wymogów formalnych, a także przywiezienie dobrego humoru i pogody.
2008-05-14

Zdobyć PPL(A)

Licencja turystyczna to pierwszy krok do lotniczej kariery.
2008-05-14

Gdzie się uczyć do PPL(A)

Rozmowa z Tomaszem Prokopem, wiceprezesem Akademickiego Klubu Lotniczego we Wrocławiu, który zdobył licencję turystyczną dwa lata temu. Miał wtedy 20 lat.
2008-05-09

Paralotniowy elementarz

Krok zerowy, polecany przez doświadczonych paralotniarzy, to wykupienie lotu w tandemie i przekonanie się, czy pomysł zrodzony w naszej głowie, podczas przebywania na poziomie gruntu, będzie się nam podobał również wtedy, gdy przebywamy w powietrzu. Są jednak tacy, którzy uważają taki pomysł za zły. Argumentują, że próbny lot jako pasażer nie ma sensu, bo nie jest w stanie oddać przyjemności z samodzielnego latania. Podobnie jak pływanie jako załogant nie pozwala poczuć się sternikiem jachtu, itd. Jednak najważniejsze jest to, że przeciwnicy i zwolennicy kroku zerowego zgodnym chórem twierdzą, że warto zostać pilotem paralotni.
2008-03-05

Nowy wydział na Politechnice Śląskiej

Politechnika Śląska jest kolejną uczelnią w kraju, m.in. po Rzeszowskiej i Poznańskiej, która chce kształcić kadry dla lotnictwa. Na początku mają być rozwijane studia podyplomowe oraz szkolenia, a docelowo lotnictwo ma być jednym z kierunków studiów.
2008-02-12

ATPL w Dęblinie

Ośrodek Szkolenia Lotniczego Aeroklubu "ORLĄT" ogłasza nabór kandydatów na teoretyczny kurs do ATPL(A). Zgłoszenia przyjmowane będą do 20 marca 2008.
2007-10-29

Szkolenie z bezpieczeństwa w ULC

Urząd Lotnictwa Cywilnego zorganizował szkolenie poświęcone zagadnieniom z zakresu zarządzania sytuacjami kryzysowymi w lotnictwie cywilnym.
2008-01-18

Pilot potrzebny od zaraz

Rynek lotniczy jest jednym z najdynamiczniej rozwijących się gałęzi w światowej gospodarce. Z roku na rok na pokłady samolotów wsiada coraz więcej pasażerów, linie lotnicze prześcigają się w zamawianiu nowych samolotów, dynamicznie rozwija się rynek General Aviations. Powoduje to, że zwiększa się także zapotrzebowanie na pilotów. Postanowiliśmy sprawdzić jak nim zostać.
2008-01-18

Propozycja lotowskiego aeroklubu

"Bo czasem warto sobie polatać" - pod tym hasłem Aeroklub Polskich Linii Lotniczych LOT organizuje kurs na licencję szybowcową PL(G) i samolotową PPL(A). Spotkanie informacyjne odbędzie się 24 listopada 2007 roku o godz. 10.00, w Technikum Lotniczym przy ul. Gładkiej 16 w Warszawie.
2007-10-05

Uczniowie

"Za dużo w lewo, za mocno!". Zagryzałem wargi widząc jak pas startowy przemykał pod nami, raz będąc tuż pod nosem samolotu po prawej aby za chwilę, po nagłej zmianie kierunku lotu, znowu zniknąć pod skrzydłami. Opony, piszcząc przeraźliwie podczas przyziemienia, zdawały się skarżyć na zbyt twarde lądowanie. "Puść stery...szybko..teraz hamuj", starałem się mówić jak najjaśniej i jak najkrócej.
2007-09-28

Pierwszy oficer/drugi pilot

Chociaż to do kapitana należy ostateczna władza na samolocie to pierwszy oficer jest wykwalifikowany tak, aby móc przejąc samolot w przypadku zagrożenia lub aby odciążyć kapitana podczas długich lotów. Bycie drugim pilotem to doskonała okazja do przygotowania się do roli kapitana, chociaż nie każdy pierwszy oficer w końcu nim zostaje. Drugi pilot pomaga kapitanowi podczas lotu zajmując się komunikacją radiową, nawigacją i wraz z nim wypełnia niezliczoną liczbę list kontrolnych używanych w dzisiejszym lotnictwie.