szkolenia | szkolenia
2009-01-01

Kursy AOPA

AOPA Air Safety Foundation na swojej stronie internetowej ma udostępnionych kilkanaście interaktywnych kursów lotniczych. Warto poświęcić trochę czasu i się z nimi zapoznać, by być odpowiednio przygotowanym na nadchodzący sezon lotniczy. Wszystkie kursy są ogólnodostępne i bezpłatne, by z nich skorzystać, wystarczy się zalogować.
2008-12-24

Naucz się latać Bellem w Teksasie

Latanie śmigłowcem jest o wiele trudniejsze niż samolotem, więc wybierając się na szkolnie musimy znaleźć jak najlepszy ośrodek szkoleniowy. Jedną z najbardziej profesjonalnych szkół lotniczych, które uczą latać wiropłatami jest Bell Training Academy, mieszcząca się w Fort Worth w stanie Teksas.
2008-12-17

SyMELator2 - symulator lotu szybowcem

Mało kto wie, że na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej członkowie Koła Naukowego Lotników – zrzeszającego lotniczych zapaleńców, dla których akademicka wiedza wydaje się niewystarczająca tworzą unikatowy na skalę europejską symulator lotu szybowca – syMELator2.
2008-12-19

Skoczkowie z Fortecy

Wspinają się i skaczą. Przy krakowskim Centrum Wspinaczkowym Forteca od trzech lat działa sekcja spadochronowa. Dziś skupia około dwustu połączonych wspólną pasją osób. Sekcja organizuje też podstawowe szkolenia – trwają jeden weekend.
2008-12-17

Tradycyjnie – trzy skoki na linę

W Aeroklubie Krakowskim, podobnie jak w innych aeroklubach regionalnych, można zrealizować kurs spadochronowy zakończony wykonaniem trzech skoków na linę. Taki kurs trwa trzy dni, przed skokami prowadzone są wykłady teoretyczne. To tradycyjna metoda szkolenia, często ustępująca dziś szkoleniom AFF.
2008-12-03

Symulatory lotu – od gry komputerowej do maszyny szkolącej

Symulatory lotu wykorzystywane są przez osoby prywatne jak i szkoły lotnicze, do różnych celów… jakich??
2008-12-02

Kurs Instruktorów Sportu Lotniczego

Aeroklub Polski w dniach 14-19 grudnia organizuje w Górskiej Szkole Szybowcowej "Żar" Kurs Instruktorów Sportu Lotniczego.
2008-11-13

Zima – czas szybowcowych szkoleń

Zima w Polsce to czas, w którym działalność szybowników maleje. Sekcje szybowcowe aeroklubów rozsianych po kraju na ogół wstrzymują loty aż do wiosny, w oczekiwaniu na sprzyjające warunki pogodowe. Nie znaczy to jednak, że jednostki te zapadają w twardy, zimowy sen.
2008-11-03

Skoki w Toruniu

Aeroklub Pomorski w Toruniu organizuje kolejny kurs spadochronowy. Trzydniowy kurs rozpocznie się 6 listopada, wykonywanie skoków odbędzie się w sobotę lub niedzielę. Kursanci oddają po trzy skoki z aeroklubowego „Antka”.
2008-09-29

Licencja pilota balonowego

Aeroklub Lubelski w Radawcu organizuje w okresie jesienno-zimowym 2008/2009 teoretyczny kurs do licencji pilota balonowego.
2008-08-05

Licencja PPL (A) z AD ASTRA Warsaw Flight Academy

AD ASTRA Warsaw Flight Academy, certyfikowany ośrodek szkolenia lotniczego ogłasza nabór na jesienny, stacjonarny kurs teoretyczny dla kandydatów do uzyskania licencji pilota samolotowego turystycznego PPL (A).
2008-05-27

Paralotniowy elementarz - część II

Skoro już wiemy, czego będziemy się uczyli na poszczególnych etapach kursu paralotniowego, to przejdźmy do kolejnego kroku: wybór szkoły.
2008-05-27

Klasa lotnicza w Lublinie

Aeroklub Lubelski zaprasza wszystkich zainteresowanych nauką w Klasie lotniczej na lotnisko sportowe w Radawcu.
2008-05-27

Wykaz certyfikowanych szkół paralotniowych

Według szacunkowych danych, szkolenia paralotniowe ukończyło w Polsce 15 tysięcy osób. Szkolenia takie mogą prowadzić tylko i wyłącznie ośrodki spełniające odpowiednie kryteria.
2008-05-26

Bielsko-Biała zaprasza na szkolenia

Ośrodek szkoleniowy CTO Aeroklubu Bielsko-Bialskiego ogłasza nabór na kursy.
2008-05-26

Teoretyczny Kurs Szybowcowy dla studentów AKL

W dniach 26 maja - 9 czerwca 2008 r. odbędzie się teoretyczny kurs szybowcowy TKS organizowany przez Aeroklub Poznański i Akademicki Klub Lotniczy Politechniki Poznańskiej dla studentów AKL.
2008-05-21

Szybowcowe szkolenie w Grudziądzu

Aeroklub Grudziądzki ma jeszcze wolne miejsca na kursie latania szybowcowego. AG od kandydatów wymaga refleksu, gdyż zapisy ostatecznie zostaną zakończone 26 maja. Wymagane jest też spełnienie wymogów formalnych, a także przywiezienie dobrego humoru i pogody.
2008-05-14

Zdobyć PPL(A)

Licencja turystyczna to pierwszy krok do lotniczej kariery.
2008-05-14

Gdzie się uczyć do PPL(A)

Rozmowa z Tomaszem Prokopem, wiceprezesem Akademickiego Klubu Lotniczego we Wrocławiu, który zdobył licencję turystyczną dwa lata temu. Miał wtedy 20 lat.
2008-05-09

Paralotniowy elementarz

Krok zerowy, polecany przez doświadczonych paralotniarzy, to wykupienie lotu w tandemie i przekonanie się, czy pomysł zrodzony w naszej głowie, podczas przebywania na poziomie gruntu, będzie się nam podobał również wtedy, gdy przebywamy w powietrzu. Są jednak tacy, którzy uważają taki pomysł za zły. Argumentują, że próbny lot jako pasażer nie ma sensu, bo nie jest w stanie oddać przyjemności z samodzielnego latania. Podobnie jak pływanie jako załogant nie pozwala poczuć się sternikiem jachtu, itd. Jednak najważniejsze jest to, że przeciwnicy i zwolennicy kroku zerowego zgodnym chórem twierdzą, że warto zostać pilotem paralotni.
2008-03-05

Nowy wydział na Politechnice Śląskiej

Politechnika Śląska jest kolejną uczelnią w kraju, m.in. po Rzeszowskiej i Poznańskiej, która chce kształcić kadry dla lotnictwa. Na początku mają być rozwijane studia podyplomowe oraz szkolenia, a docelowo lotnictwo ma być jednym z kierunków studiów.
2008-02-12

ATPL w Dęblinie

Ośrodek Szkolenia Lotniczego Aeroklubu "ORLĄT" ogłasza nabór kandydatów na teoretyczny kurs do ATPL(A). Zgłoszenia przyjmowane będą do 20 marca 2008.
2007-10-29

Szkolenie z bezpieczeństwa w ULC

Urząd Lotnictwa Cywilnego zorganizował szkolenie poświęcone zagadnieniom z zakresu zarządzania sytuacjami kryzysowymi w lotnictwie cywilnym.
2008-01-18

Pilot potrzebny od zaraz

Rynek lotniczy jest jednym z najdynamiczniej rozwijących się gałęzi w światowej gospodarce. Z roku na rok na pokłady samolotów wsiada coraz więcej pasażerów, linie lotnicze prześcigają się w zamawianiu nowych samolotów, dynamicznie rozwija się rynek General Aviations. Powoduje to, że zwiększa się także zapotrzebowanie na pilotów. Postanowiliśmy sprawdzić jak nim zostać.