strona glowna | ostatnie
2009-09-18

PKBWL: motolotnią bez uprawnień

Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych opublikowała raport wstępny z wypadku motolotni, do którego doszło 11 lipca br. w Grodzisku Wielkopolskim. Pilot poniósł śmierć na miejscu. Jak ustaliła komisja, mężczyzna nie posiadał świadectwa kwalifikacji.
2009-09-18

WSOSP: Aviation English Course

Studium Języków Obcych Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie przygotowało specjalistyczne kursy języka angielskiego. Celem kursów jest przygotowanie uczestników do państwowego egzaminu w zakresie „Aviation English”.
2009-09-18

Informacja dla właścicieli/użytkowników statków powietrznych

W związku z pełnym wdrożeniem przepisów europejskich (Rozporządzenie Komisji (WE) 2042/2003 Załącznik 1 – Part-M) dla lotnictwa nie wykorzystywanego w zarobkowym przewozie lotniczym (CAT) Urząd Lotnictwa Cywilnego informuje, że po 28 września br. nie ma podstaw prawnych do stosowania Biuletynu Eksploatacyjnego Aeroklubu RP nr DT-O/1/97 oraz Biuletynu IKCSP nr 1/97 zmiana 2.
2009-09-17

17 września: starcie z Sowietami

Po naruszeniu terytorium Polski przez oddziały radzieckie, na rozpoznanie pasa nadgranicznego wysłano dwa myśliwce P-11c. Jednym z pilotów był ppor. pil. Stanisław Zatorski. Jego samolot został uszkodzony przez myśliwiec z czerwoną gwiazdą, pilot zmarł wkrótce po wylądowaniu. Zatorski uważany jest za pierwszego pilota poległego w walce z Sowietami.
2009-09-17

Opłaty lotniskowe w Warszawie

Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego Grzegorz Kruszyński, na wniosek Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze", zatwierdził nowe opłaty lotniskowe dla lotniska Warszawa - Okęcie.
2009-09-17

Darowizny dla lotnisk cywilnych

Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego Grzegorz Kruszyński wziął udział w uroczystości wręczenia wojewodom aktów wyrażających zgodę na dokonanie darowizny lub użyczenia nieruchomości Skarbu Państwa będących w dyspozycji Ministra Obrony Narodowej, z przeznaczeniem na potrzeby lotnictwa cywilnego.
2009-09-16

BAR 09: relacja pilota F-16

O tym, że ćwiczenie „Bold Avenger 2009” to największe, tegoroczne ćwiczenie lotnicze NATO w Europie, mogliśmy się przekonać już w dniu przylotu do bazy Karup w Danii, obserwując lądujące myśliwce i samoloty transportowe należące do 12 krajów – uczestników ćwiczenia BAR 09.
2009-09-16

Resort infrastruktury sprawdził ULC

W ciągu dwóch nadchodzących tygodni mają być znane szczegółowe rezultaty kontroli w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego. RMF FM ustaliło, że ministerstwo infrastruktury już sprawdziło ULC.