strona glowna | ostatnie
2010-01-07

Motolotnią do Australii

Lotem z Londynu do Sydney planuje Martin Bromage rozpocząć nowy, 2010 rok. Śmiała wyprawa Brytyjczyka rozpocznie się w poniedziałek 18 stycznia.
2010-01-05

Wybierz najlepszą fotografię świąteczną!

Do 20 stycznia można oddawać głosy na najlepszą fotografię lotniczą zgłoszoną do Świątecznej edycji konkursu.
2010-01-08

Na latanie nigdy za późno

Anne Osmer nie myślała wcześniej o lataniu, dopóki kilka lat temu przyjaciel nie zabrał jej na lot samolotem ultralekkim, a potem Cessną. Mając dużo wolnego czasu, nie chciała spokojnie się starzeć, dlatego zaczęła pobierać lekcje latania na lotnisku Hendersonville w Północnej Karolinie.
2010-01-07

Operacja Bodenplatte – ostatnia szansa

Grudzień 1944 roku na froncie zachodnim był wyjątkowo mroźny. Przez większą cześć miesiąca, zarówno alianckie jak i niemieckie lotnictwo było uziemione. O ile sprzymierzeńcy, pewni swojego zwycięstwa, czekali aż sprzyjająca pogoda pozwoli im znów wykonywać rutynowe loty bojowe, piloci Luftwaffe szykowali się do swojej ostatniej walki. Luftwaffe, niegdyś nieodłączny element Blitzkriegu, chluba III Rzeszy, w styczniu 1945 roku była już tylko zbieraniną niedoświadczonych pilotów walczących o przetrwanie. 65 lat temu, niemieckie lotnictwo przeprowadziło operację Bodenplatte, ostatnią wielką ofensywę powietrzną II wojny światowej. Temat ten, wciąż wzbudza kontrowersje. Czy była ona naprawdę potrzebna? Czy szanse na jakiekolwiek zwycięstwo były realne? Czy może był to poprostu desperacki wyczyn niemieckiego dowództwa, które za wszelką cenę starało się odzyskać przewagę w powietrzu na froncie zachodnim.
2010-01-07

Ochroniarze na lotniskach – wyjaśnienie ULC

W związku z pojawiającymi się w mediach niepełnymi i błędnymi informacjami dotyczącymi zmian w zakresie obecności w portach lotniczych zewnętrznych firm ochroniarskich, których funkcjonowanie przewiduje nowelizacja ustawy Prawo lotnicze, ULC opublikował wyjaśnienie.
2010-01-07

Konkurs na stanowisko Sekretarza Generalnego Aeroklubu Polskiego

Poniżej znajduje się informacja Prezesa Aeroklubu Polskiego Jerzego Makuli w sprawie konkursu na stanowisko Sekretarza Generalnego Aeroklubu Polskiego.
2010-01-07

Skoki szkolne tylko z AAD

Od 1 stycznia 2010 roku wszystkie skoki szkolne muszą być wykonywane z urządzeniem zabezpieczającym AAD dla spadochronu zapasowego. Obowiązek stosowania automatu dotyczy także skoków na linę desantową. Mówi o tym Załącznik nr 4 do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 25 kwietnia 2005 roku.
2010-01-07

Poznań: balon VW podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

10 stycznia 2010 r. podczas trwania XVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie eksponowany balon.