strona glowna | ostatnie
2009-11-13

Szkolenia na typ

W związku z powtarzającymi się przypadkami wnioskowania o wpis typu statku powietrznego do licencji mechanika obsługi, po ukończeniu części teoretycznej szkolenia na typ w Organizacji Part-147 i praktycznej części szkolenia na typ w organizacji Part-145, przypominamy wymagania, jakie należy spełnić aby typ statku powietrznego mógł być wpisany do licencji.
2009-11-12

F-16 w tvn24.pl – komentarz do publikacji

W związku z publikacją materiału pt. "Wojskowe decyzje słuszne. Ale wykonanie...", jaki ukazał się na portalu internetowym TVN24.pl w dniu 11.11.2009 r., Dowództwo Sił Powietrznych pragnie odnieść się do fragmentu publikacji pod nazwą "Beznadziejne F-16", opartego na wypowiedzi Pana Wojciecha Łuczaka. We fragmencie tym znalazły się stwierdzenia nieprawdziwe oraz bardzo nieobiektywne oceniające faktyczny stan realizacji programu F-16 w Siłach Powietrznych.
2009-11-13

Łask w Kwaterze Głównej NATO

10 listopada w Kwaterze Głównej NATO w Brukseli odbyły się obchody Narodowego Święta Niepodległości. W ramach obchodów odbyła się promocja województwa łódzkiego oraz gminy Łask. Szczególnie uwzględniona została kwestia finansowania rozbudowy i modernizacji 32 Bazy Lotniczej w Łasku z funduszy Programu Inwestycji NATO w zakresie bezpieczeństwa (NSIP).
2009-11-12

Lotnicy morscy w afgańskich górach

Od kilku tygodni w Afganistanie na śmigłowcach Mi-17 i Mi-24W latają morscy piloci. W składzie Samodzielnej Grupy Powietrznej VI zmiany Polskich Sił Zadaniowych znalazło się sześciu pilotów i dwóch techników pokładowych z 29 Darłowskiej Eskadry Lotniczej.
2009-11-13

Pamiątkowa tablica w Geetbets

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w małej belgijskiej miejscowości Geetbets, położonej we flamandzkiej Brabancji, odbyła się uroczystość poświęcona belgijskim weteranom wojennym oraz polskim lotnikom poległym w trakcie wykonywania misji bojowej.
2009-11-12

Rozporządzenie w sprawie badania i zapobiegania wypadkom i incydentom

Urząd Lotnictwa Cywilnego uprzejmie informuje, że Komisja Europejska opublikowała projekt nowego rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie badania i zapobiegania wypadkom i incydentom w lotnictwie cywilnym.
2009-11-12

List otwarty w sprawie ochrony miejsc pracy w polskich firmach lotniczych

Środowisko lotnicze wystosowało list otwarty w sprawie ochrony miejsc pracy w polskich firmach lotniczych. Swoje poparcie można wyrazić wysyłając email ze swoim imieniem, nazwiskiem, numerem dowodu osobistego i telefonem kontaktowym na adres polskieczartery@gmail.com.
2009-11-11

Muzeum WP: wojsko i historia

Zapewne nie tylko deszcz i chłód sprawiły, że setki osób choć na chwilę chciały znaleźć się w kabinie śmigłowca Mi-8 czy w namiocie dęblińskiej "Szkoły Orląt". Frekwencji organizatorom cyklicznej imprezy "Dotknij Niepodległości" w Muzeum Wojska Polskiego mogliby pozazdrościć działacze z PZPN.