strona glowna | ostatnie
2011-03-25

Frontstall

Frontstall to inaczej mówiąc czołowe podwinięcie krawędzi natarcia paralotni. Do takiego podwinięcia dochodzi najczęściej w termice podczas lotu na speedzie, kiedy kąt natarcia zostaje obniżony, a paralotnia leci na większej prędkości. W paralotniarstwie występuje ono praktycznie zawsze i nie ma chyba doświadczonych pilotów, którzy z tym rodzajem podwinięcia nie mieli nigdy kontaktu. Dla bezpiecznego latania cross country i późniejszej nauki akrobacji umiejętność pilotowania paralotni w trakcie frontstalla jest rzeczą niezbędną.
2011-03-24

Aktualizacja wykazu firm posiadających Certyfikat Usług Lotniczych

Urząd Lotnictwa Cywilnego zaktualizował wykaz podmiotów uprawnionych do wykonywania usług lotniczych.
2011-03-24

Pożegnanie wielkiego mistrza

26 marca 2011r. na Wielkiej Krokwi w Zakopanem odbędzie się niezwykłe wydarzenie sportowe– pierwszy w historii Konkurs Skoków do Celu Adama Małysza – Adam’s Bull’s Eye. Impreza ta będzie podsumowaniem siedemnastoletniej kariery sportowej oraz wielkim pożegnaniem Adama Małysza z kibicami. Na Wielkiej Krokwi, Adam Małysz po raz ostatni będzie rywalizował z najlepszymi skoczkami świata. Podczas imprezy podziwiać będzie można pokaz akrobacji śmigłowca Bolkov BO-105 z latającej floty Flying Bulls oraz skoki spadochronowe w wykonaniu Red Bull Sky Dive Team.
2011-03-24

Puchar Beskidu Wyspowego

Wiosna już za oknem, a więc czas wyjąć kalendarze i zarezerwować sobie czas na tegoroczny Pucharu Beskidu Wyspowego organizowany przez Stowarzyszenie Paralotniarzy Beskidu Wyspowego, Ufo Team.
2011-03-24

Galeria zdjęć z przylotu A380

Największy pasażerski samolot świata - Airbus A380 - wylądował w sobotę na Lotnisku Chopina w Warszawie. Pierwszą wizytę tego samolotu w Polsce, obserwowały tysiące fanów lotnictwa z całego kraju.
2011-03-24

Speedriding w Tyrolu - Gaislachkogel 3056 m n.p.m.

W sezonie letnim Tyrol przyciąga turystów kwitnącymi łąkami i alpejskimi dolinami. Jest trzecią pod względem wielkości prowincją Austrii. W tym turystycznym raju można robić wszystko, począwszy od jazdy rowerem, wędrówek, wspinaczek górskich, lataniu paralotnią, a kończąc na miejscach, gdzie można dobrze zjeść i wypić lub po prostu nic nie robić, tym samym poddając się kontemplacji nad wspaniałym alpejskim krajobrazem.
2011-03-24

2 SLT najlepszą jednostką w sporcie w Siłach Powietrznych

W dniu 22 marca 2011 r. w siedzibie Sztabu Generalnego WP przeprowadzono uroczyste podsumowanie działalności sportowej w Siłach Zbrojnych RP za 2010 rok. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej, Ministerstwa Sportu i Turystyki, polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz przedstawiciele stowarzyszeń kultury fizycznej i dowódcy jednostek SZ RP.
2011-03-24

W cieniu puckich hydroplanów - Joanna Grochowska, Barbara Kos-Dąbrowska

Książka Joanny Grochowskiej oraz Barbary Kos Dąbrowskiej, przedstawia historie Morskiego Dywizjonu Lotniczego w prasie pomorskiej okresu międzywojennego i kolekcji fotografii Tadeusza Stankiewicza.