strona glowna | ostatnie
2009-08-22

Dwadzieścia tysięcy kilometrów Breguetem

Do tego lotu szykował się pułkownik Rayski. Jednak ze względu na objęcie funkcji szefa lotnictwa, nie otrzymał zgody na podjęcie tak ryzykownego wyzwania. Rayski wskazał godnego następcę – porucznika Bolesława Orlińskiego. Towarzyszem pilota miał być mechanik Leonard Kubiak. Lot na trasie Warszawa-Tokio-Warszawa odbył się w dniach 27 sierpnia-25 września 1926 roku.
2009-08-22

Marzenie o locie śmigłowcem

Kacper, 4-letni podopieczny sopockiej Fundacji "Trzeba Marzyć", będzie gościem specjalnym lotników morskich. Lotnictwo Marynarki Wojennej spełni marzenie chorego chłopczyka – lot śmigłowcem.
2009-08-21

United Eagle w Powidzu zakończone

21 sierpnia zakończyła się wizyta załóg z 86 Skrzydła Powietrznego USAF (United States Air Force). Polskie załogi miały unikalną możliwość zweryfikowania swojej wiedzy i umiejętności z doświadczeniem amerykańskich lotników.
2009-08-21

Egzaminy z języka angielskiego

Urząd Lotnictwa Cywilnego informuje, iż umowa zawarta przez nich z RMIT University na system RELTA, wykorzystywany w Polsce do sprawdzania biegłości językowej pilotów według wymagań ICAO, wygasa z końcem roku 2009.
2009-08-20

Zgrupowanie spadochronowe

Od 17 sierpnia na lotnisku 43 Bazy Lotniczej MW w Gdyni Babich Dołach trwa zgrupowanie instruktorów spadochronowych i personelu latającego Gdyńskiej Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej. Jedyne w tym roku szkolenie skoczków organizowane przez lotników morskich potrwa dwa tygodnie.
2009-08-21

Beata Choma - latać każdy może

Będąc w pierwszej klasie liceum w Lublinie, na drzwiach szkoły przeczytała ogłoszenie o szkoleniu szybowcowym w Aeroklubie Świdnickim. Kiedy pierwszy raz przyjechała na lotnisko, w styczniu 1989 r., zapytała nie o to, czy mogłaby się szkolić, ale o to czy jako dziewczyna w ogóle może zapisać się do Aeroklubu. Nie przypuszczała nawet, że latać może każdy.
2009-08-20

Szkolenie UAP w Warszawie

Aeroklub Warszawski zaprasza wszystkich zainteresowanych na szkolenie do uzyskania świadectwa kwalifikacji pilota samolotu ultralekkiego.
2009-08-20

Dowódca Sił Morskich Niemiec w Gdyni

Wczoraj z wizytą w Gdyńskiej Brygadzie Lotnictwa Marynarki Wojennej przebywał dowódca Sił Morskich Niemiec wiceadmirał Wolfgang Nolting. Załogi samolotów i śmigłowców z Gdyni, Darłowa i Siemirowic zapoznały admirała Noltinga z wyposażeniem i zadaniami wykonywanymi przez polskie lotnictwo morskie.