strona glowna | ostatnie
2011-01-10

Od katastrofy Mi-8T w Cisnej minęło 20 lat

Od katastrofy śmigłowca Mi-8T w Cisnej minęło 20 lat. Pod obeliskiem upamiętniającym to tragiczne wydarzenie w poniedziałek, 10 stycznia, odbyła się rocznicowa uroczystość z udziałem bliskich ofiar. Śmierć w katastrofie poniosło 10 osób – funkcjonariusze i pracownik policji oraz załoga śmigłowca.
2011-01-10

Znajdź napęd marzeń!

Parabaza napędów PPG stworzona przez Jarka Borowca i Leszka Klicha ruszyła! Teraz każdy z łatwością znajdzie napęd swoich marzeń!
2011-01-10

Oferta Aeroklubu Polskiego na dofinasowanie sportu lotniczego została złożona

W dniu 7 stycznia 2011 roku Aeroklub Polski, będący Polskim Związkiem Sportu Lotniczego, złożył w Ministerstwie Sportu i Turystyki ofertę na dofinansowanie przygotowań i udziału sportowców lotniczych w mistrzostwach świata i Europy w 2011 roku.
2011-01-09

Czarno-biały świat

Entuzjaści lotnictwa, którzy interesują się historią wiedzą z pewnością, że w okresie II Rzeczypospolitej srogie zimy nie zamrażały sportowej aktywności lotniczej. Latano w trasy, organizowano rajdy czy zawody samolotowe. Każdy, kto spróbował latać zimą z silnikiem wie, jak wielka musiała być determinacja i zamiłowanie naszych dziadków i pradziadków do latania na ówczesnym, dość zawodnym przecież sprzęcie, na dodatek nierzadko w otwartych kabinach.
2011-01-05

Wojskowe aukcje WOŚP

Loty samolotem CASA i Puszczykiem, symulatorami różnych statków powietrznych, w tym F-16 i Bryzy, spotkanie z Biało-Czerwonymi Iskrami, skoki spadochronowe z Herculesa – wojskowi lotnicy i spadochroniarze przyłączyli się do XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
2011-01-07

Lot koszący nad Bałtykiem (cz.1)

Nastało lato 1995 roku, nasze wszystkie szkolenia, które podnosiły umiejętności, powoli się kończyły. Doszliśmy z innymi pilotami do poziomu wyszkolenia 1-ej klasy i dalsze nasze loty były już z grafiku doskonalenia oraz lotów tzw. wykorzystania bojowego.
2011-01-07

Plebiscyt Lotnicze Orły 2010 - wiadomość dla głosujących

Wraz z 2010 rokiem zakończyło się głosowanie w pierwszej edycji plebiscytu organizowanego przez portal lotniczapolska.pl Lotnicze Orły. Znamy już zdobywców Lotniczych Orłów 2010, czas nagrodzić głosujących.
2011-01-07

Spadochroniarze dla XIX Finału WOŚP

Jak co roku spadochroniarze 6 Brygady Powietrznodesantowej grają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy – tym razem dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Na aukcje dla XIX Finału WOŚP Brygada przekazała skok spadochronowy wykonywany w tandemie wspólnie z żołnierzami z wojskowego samolotu lub śmigłowca oraz monety i medale pamiątkowe.