strona glowna | ostatnie
2011-02-03

EGT Mini komparator – jak to działa w praktyce?

Zauważyliście, że temat EGT wraca na tej stronie dość regularnie? Przyczyną tego stanu są wciąż powracające do mnie pytania: Czy warto montować EGT w napędzie? Jeśli tak, to którą wersję wybrać? „telewizorek” czy też wersję „mini”? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każdy z Was musi zdecydować, czy stosować pomiar EGT i którą wersję urządzenia wybrać. Tym razem testowałem w nowym napędzie nową wersję urządzenia – Komparator EGT Micro Spider.
2011-02-03

Spadochronowe Muzeum w Łodzi

W listopadzie ubiegłego roku, w siedzibie łódzkiego oddziału Związku Polskich Spadochroniarzy, otwarto Spadochronowe Muzeum. Początki muzeum sięgają lat 80., a pierwszym miejscem prezentowania eksponatów była jedna z łódzkich szkół podstawowych.
2011-02-03

Koleją do bydgoskiego lotniska - konsultacje

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących projektu budowy nowej linii kolejowej, łączącej dworzec Bydgoszcz Główna z regionalnym Portem Lotniczym w Bydgoszczy.
2011-02-03

Manetka

Zrobiona z aluminium, bardzo lekka i wygodna w użyciu. Wyprowadzenie cięgna gazu prostopadle do uchwytu manetki zapewnia ergonomiczną pozycję w locie gdy ręce spoczywają na sterówkach.
2011-02-02

Zwycięzcy aukcji lotniczych 2. SLT w ramach XIX Finału WOŚP

31 stycznia br. zakończyły się licytacje 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu prowadzone w ramach aukcji XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
2011-02-02

Paragiełda coraz bliżej!

Tegoroczna edycja Paragiełdy coraz bliżej, a organizator, Stowarzyszenie Gekon Glide Club, przygotowuje kolejne atrakcje!
2011-02-03

2 SLT: pomoc dla Kasi

Ostatnio pisałam, że moimi kolegami są endokrynolog, neurolog, neochirurg, okulista, ortopeda, psycholog, logopeda i rehabilitanci. Nadal nimi są, ale zyskałam nowych, wspaniałych przyjaciół. Jesteście nimi WY. Przyjaciele LOTNICY.
2011-02-02

Cessną na Antypody

W internecie trwa głosowanie na najlepszy projekt wyprawy zgłoszony w ramach I Edycji Memoriału im. Piotra Morawskiego - "Miej Odwagę". Najciekawszy pomysł - wybrany przez internautów i kapitułę, będzie zrealizowany i otrzyma wsparcie finansowe od firmy Alpinus. Wśród 120 zgłoszonych pomysłów, znalazły się również wyprawy lotnicze. Jedną z nich jest lot Cessną do Australii.