strona glowna | ostatnie
2011-02-22

Dziennik Urzędowy ULC nr 4

Urząd Lotnictwa Cywilnego zamieścił kolejny, czwarty numer Dziennika Urzędowego, zawierający Obwieszczenie w sprawie ogłoszenia tekstu Załącznika 14 tomu I do Konwencji o międzynarodowym lotnictwie cywilnym.
2011-02-22

Paralotniarstwo – jak i gdzie rozpocząć

Gdzie rozpocząć przygodę z paralotniarstwem. Takie pytanie zadaje sobie na początku lotniczej drogi wielu adeptów. Latanie na paralotni jest niebezpiecznie łatwe. Nie zaczynajmy więc od metody „uczył Marcin Marcina”, lecz skorzystajmy z usług jednego z kilkudziesięciu ośrodków szkolenia, działających w Polsce.
2011-02-22

Przekaż 1 procent podatku aeroklubowi

Aeroklub Częstochowski zachęca wszystkich swoich członków i sympatyków do przekazania 1 proc. podatku organizacji pożytku publicznego – Fundacji Studenckiej „Młodzi Młodym”. Jeśli zaznaczymy, ze darowizna ma być przekazana Aeroklubowi Częstochowskiego, będzie można za nią kupić nowy sprzęt, czy pomóc młodym, zdolnym sportowcom.
2011-02-21

Szkolenie pilotów motolotniowych

Zarząd Sekcji Mikrolorowej Aeroklubu Łódzkiego zaprasza na kurs pilotów motolotniowych (PHGP).
2011-02-21

Parasem 2011

Coroczna akcja rzucania zapasów, Parasem 2011 organizowana przez El Speedo - flying community, odbędzie się w najbliższy weekend (26 - 27 lutego) pod Javorovym.
2011-02-21

Święty Mikołaj znów na Żarze

Choć grudzień dawno za nami i bezrobotne już renifery hasają gdzieś w okolicach bieguna, na Żar zawitał znów Święty Mikołaj.
2011-02-21

Komputer napędu PPG

Flyelectronics powiadomiło, że prace nad wdrożeniem komputera pokładowego PPG zostały zakończone.
2011-02-18

Oczekiwanie na sezon nie musi być szare i nieciekawe

Okres jesienno-zimowy jest czasem, w którym w większości aeroklubów sezon lotny uważa się za zamknięty. Wielu pilotom szybowców, oprócz tych co latają na fali, pozostaje jedynie wspominanie przelotów oraz przygód, jakie przeżyli w czasie sezonu. Dla większości z nas pozsotaje oczekiwanie na rozpoczęcie kolejnego sezonu lotnego. Jednak nie musimy w tym czasie siedzieć bezczynnie, bo oprócz wspominania oraz latania na szybowcowych symulatorach możemy się też zająć przygotowaniami do kolejnego sezonu.