strona glowna | Internauci
2017-02-28

M28 na Latin America Demo Tour

W dniu 24 lutego 2017 r. z lotniska w Mielcu wystartował samolot M28 o regu SP-DGW i nr fabrycznym AJE00347. Pilotowany przez załogę fabryczną Polskich Zakładów Lotniczych w Mielcu, samolot ten wyruszył w dwumiesięczne tournée po Ameryce Łacińskiej i Karaibach. Celem wyprawy jest demonstracja samolotu w 8 krajach Ameryki Łacińskiej i na Karaibach. Samolot odwiedzi 13 miast, w których zaprezentowane zostaną unikalne własności maszyny.
2016-12-20

Wigilijne spotkanie małopolskich lotników

Wigilijne spotkanie małopolskich lotników odbyło się w sobotę, 17 grudnia, już tradycyjnie – bo po raz czwarty – w Muzeum Lotnictwa Polskiego.
2016-10-08

X Rajd Złote Kaszuby [RELACJA]

Z końcem września, jak co roku odbywa się Rajd Mikrolotowy „Złote Kaszuby”. W tym przypadała jego jubileuszowa, X edycja. Ideą rajdu jest zbiorowe odwiedzenie jakiejś części Polski, a nawet Europy.
2016-09-21

Modelarze z Hrubieszowa na Mistrzostwach Polski

Modelarze z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka” w Hrubieszowie uczestniczyli w Mistrzostwach Polski, rozegranych na lotnisku w Turbi.
2016-08-24

Organizatorzy VIII Pikniku w Nowym Targu znowu nas zaskoczyli…

Wydawało się, że organizując po raz ósmy piknik lotniczy trudno będzie czymś nowym zaskoczyć publiczność. Jednak naszym przyjaciołom z Nowego Targu udało się to w sposób znakomity. Oto bowiem, po raz pierwszy w Polsce, na trawiastym lotnisku wylądował samolot z napędem odrzutowym i cywilną rejestracją. Ba, wylądował a później startował dając piękny pokaz swoich możliwości. Mowa tu o czeskim samolocie L-29 Delfin, którym przyleciał na pokazy słowacki pilot Jozef Pivarci.
2016-08-04

Sebastian Kawa: Znów loteria

Pogoda nadal płata figle. Rzęsisty deszcz bębnił do świtu, a ponure chmury całe przedpołudnie pełzały nad lasami... Kolejna relacja z Pociunai na Litwie, gdzie odbywają się 34 Szybowcowe Mistrzostwa Świata.
2016-06-28

Małopolski Piknik Lotniczy po raz dwunasty…

Po raz dwunasty zaprezentowali się krakowianom piloci w swych latających maszynach, którzy przybyli z Polski, a kilku nawet z zagranicy. A przyciągnął ich do Krakowa słynny już Małopolski Piknik Lotniczy organizowany przez Muzeum Lotnictwa Polskiego.
2016-06-04

Weekendowy wypad motolotnią do Włoch? Tak! To możliwe!

Ponad 24000 km przeleciała grupa polskich motolotniarzy, którzy wybrali się do Triestu we Włoszech. Wyprawa trwała 4,5 dnia, trasa wiodła przez 6 państw.
2016-06-03

Samolotem ultralekkim z Bielska-Białej do Perpignan

Wielu pilotów często zastanawia się nad następującymi kwestiami: Czy da się wykonać długą międzynarodową trasę samolotem ultralekkim, jak wyglądają przygotowania do takiego przelotu oraz sam jego przebieg? Chcąc odpowiedzieć na część tych pytań zamieszczamy krótką relację z przelotu VFR na trasie Bielsko-Biała – Perpignan samolotem ultralekkim Pipistrel Alpha Trainer.
2016-05-06

Puchar im. Józefa Grochota rozegrany

W niedzielę 24 kwietnia zostały rozegrane kolejne zawody poświęcone pamięci Józka Grochota. Inaczej niż w zeszłym roku wiatr nam dopisał, jednak kiedy rano wstałem na dachu mojego domu leżał śnieg…