spadochrony | spadochrony
2017-04-11

Zawodnicy ACz triumfują na zawodach w indoor skydivingu

Reprezentanci Aeroklubu Częstochowskiego wywalczyli medale podczas zawodów w lataniu w tunelu aerodynamicznym w brytyjskim Bradford.
2017-04-05

Indoor skydiving bez tajemnic

Na stronie redbull.com została zamieszczona rozmowa z Bartkiem Więckiem z warszawskiego tunelu aerodynamicznego Flyspot o fenomenie nowej dyscypliny sportu.
2017-03-28

Rozpoczęcie sezonu spadochronowego w OSWRiS

Wystartował kolejny sezon spadochronowy w Ośrodku Szkolenia Wysokościowo-Ratowniczego i Spadochronowego w Poznaniu. Aby pierwsze w tym sezonie skoki spadochronowe mogły się odbyć, kilka dni wcześniej przeprowadzono szkolenie teoretyczne oraz egzaminy dopuszczające spadochroniarzy do skoków.
2017-03-20

Tak trenuje Red Bull Air Force

Z wizytą na obozie treningowym Red Bull Air Force w Arizonie, gdzie swoje umiejętności doskonalą najlepsi skydiverzy, BASE jumperzy i piloci.
2017-02-17

XXI Puchar Polski Para Ski

Na początku marca w Bielsku-Białej i Szczyrku zostaną rozegrane zawody XXI Pucharu Polski Para Ski 2017 w Wieloboju Zimowym. Zawodnicy będą rywalizować w pływaniu, strzelaniu, narciarskim slalomie gigancie oraz skokach spadochronowych na celność lądowania.
2017-02-06

Medale Polaków na Wind Games 2017

Tegoroczne 4. Wind Games 2017, najpopularniejsze mistrzostwa w lataniu w tunelu aerodynamicznym, przeszły do historii. Polscy zawodnicy przywiozą do kraju dwa brązowe krążki – podium zajęła Maja Kuczyńska oraz reprezentacja Polski w czwórkach wertykalnych FlySpot Definition.
2017-02-01

Wind Games 2017 w Hiszpanii

W dniach 3-4 lutego w hiszpańskiej miejscowości Empuriabrava odbędzie się czwarta edycja Wind Games – mistrzostw w lataniu w tunelu aerodynamicznym. Polskę reprezentować będzie silna ekipa. Wśród nich Maja Kuczyńska, Wicemistrzyni w konkurencji Freestyle Music z ubiegłego roku.
2017-01-30

Spadochronowe Mistrzostwa Świata w Polsce

Decyzją Komisji Spadochronowej FAI, przyszłoroczne Mistrzostwa Świata w Canopy Piloting zostaną zorganizowane przez Aeroklub Wrocławski. Mistrzostwa odbędą się na lotnisku w Szymanowie.
2017-01-27

Wizyta Prezydentów Polski i Węgier na piotrkowskim lotnisku

Na II połowę marca zaplanowana jest na lotnisku w Piotrkowie wizyta dwóch Prezydentów: Polski Andrzeja Dudy i Węgier Jánosa Áder. Wizyta związana jest z obchodzonymi w tym roku Dniami Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.
2017-01-25

Kobiecy rekord świata w skydivingu – film

Zapraszamy na „The Spirit of 65” – film o poświęceniu, duchu walki i skydivingowym rekordzie świata.
2017-01-04

Skok w Nowy Rok

Powiedzenie to doskonale pasuje do skoczków spadochronowych Aeroklubu Gliwickiego. Pogoda w ostatnim dniu już przeszłego roku była jak na zamówienie lotników.
2016-12-06

Nowy kobiecy rekord świata

Amy Chmelecki poprowadziła 65 skydiverek po nowy rekord świata w liczebności damskiej formacji pionowej. Kobiety wyskoczyły z samolotów 6000 metrów nad pustynią w Arizonie.
2016-11-21

Amerykanin wygrywa Red Bull Aces

Red Bull Aces to pierwsze w historii wyścigi w kombinezonach wingsuit, w których jednocześnie startuje czterech zawodników manewrujących pomiędzy bramkami powietrznymi. W sobotę (19 listopada) Noah Bahnson z USA przeleciał przez niebo nad Arizoną z prędkością 258 km/h, co zapewniło mu pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach. W ramach emocjonującej trzeciej edycji Red Bull Aces o tytuł najbardziej wszechstronnego skoczka na świecie walczyło 40 zawodników z 18 krajów.
2016-11-15

Rozpoczęcie szkolenia poligonowego 7 bkpow

W poniedziałek 14 listopada br. żołnierze 7 batalionu kawalerii powietrznej w ramach przemieszczenia się na poligon realizowali szkolenie taktyczne, którego jednym z etapów było wykonanie skoku szkolno-bojowego.
2016-11-15

Freestyle w kombinezonach wingsuit

Romantyczne marzenia o byciu podobnym do ptaków, które urzeczywistnia latanie w kombinezonach wingsuit to nie jedyna rzecz o jaką chodzi legendarnej już grupie francuskich skoczków – Soul Flyers.
2016-11-10

Wyścigi skoczków w wingsuitach powracają

Od dłuższego czasu wingsuity pomagają realizować odwieczne marzenia o byciu podobnym do ptaków. Ale Red Bull Aces to zabawa dla wybranych – najbardziej wszechstronnych „pilotów”. W ostatnich latach projektowanie i wytwarzanie wingsuitów poszło mocno do przodu, pozwalając na organizację takich zawodów. Już niedługo kolejna edycja.
2016-10-29

Rekord BASE: 7700 m n.p.m.

Rosjanin Walery Rozow skacząc z Czo Oju – szóstej góry świata – pobił własny rekord skoku BASE z największej wysokości. Od teraz to 7700 m n.p.m.
2016-10-26

Spadochronowe Mistrzostwa Świata – okiem reprezentacji AW

Na stronie Aeroklubu Warszawskiego została zamieszczona relacja ze Spadochronowych Mistrzostwach Świata FAI 2016 w Chicago, napisana przez członków Sekcji Spadochronowej AW – SkyDive Warszawa, reprezentujących Polskę w konkurencji Canopy Formation.
2016-10-26

Celnie lądowali pomimo kiepskiej pogody

Stało się tradycją, że symbolicznym zakończeniem sezonu w Aeroklubie Częstochowskim są zawody na celność lądowań. Symbolicznym, bo przecież jeśli pogoda pozwoli, to mało który z pilotów powie: do zobaczenia na wiosnę.
2016-10-21

Indoor skydiving: taniec z LEDami zachwyca

Dla profesjonalnych skydiverów – Jeffa Provenzano i Amy Chmelecki – poszukiwanie nowych sposobów latania jest naturalne. Ich powietrzny taniec pokazał, w jak ciekawy sposób można go zaprezentować. Klip „After Dark” to indoor skydiving z choreografią inspirowaną magicznym efektem, jaki daje odpowiednie oświetlenie.