spadochrony | spadochrony
2017-01-04

Skok w Nowy Rok

Powiedzenie to doskonale pasuje do skoczków spadochronowych Aeroklubu Gliwickiego. Pogoda w ostatnim dniu już przeszłego roku była jak na zamówienie lotników.
2016-12-06

Nowy kobiecy rekord świata

Amy Chmelecki poprowadziła 65 skydiverek po nowy rekord świata w liczebności damskiej formacji pionowej. Kobiety wyskoczyły z samolotów 6000 metrów nad pustynią w Arizonie.
2016-11-21

Amerykanin wygrywa Red Bull Aces

Red Bull Aces to pierwsze w historii wyścigi w kombinezonach wingsuit, w których jednocześnie startuje czterech zawodników manewrujących pomiędzy bramkami powietrznymi. W sobotę (19 listopada) Noah Bahnson z USA przeleciał przez niebo nad Arizoną z prędkością 258 km/h, co zapewniło mu pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach. W ramach emocjonującej trzeciej edycji Red Bull Aces o tytuł najbardziej wszechstronnego skoczka na świecie walczyło 40 zawodników z 18 krajów.
2016-11-15

Rozpoczęcie szkolenia poligonowego 7 bkpow

W poniedziałek 14 listopada br. żołnierze 7 batalionu kawalerii powietrznej w ramach przemieszczenia się na poligon realizowali szkolenie taktyczne, którego jednym z etapów było wykonanie skoku szkolno-bojowego.
2016-11-15

Freestyle w kombinezonach wingsuit

Romantyczne marzenia o byciu podobnym do ptaków, które urzeczywistnia latanie w kombinezonach wingsuit to nie jedyna rzecz o jaką chodzi legendarnej już grupie francuskich skoczków – Soul Flyers.
2016-11-10

Wyścigi skoczków w wingsuitach powracają

Od dłuższego czasu wingsuity pomagają realizować odwieczne marzenia o byciu podobnym do ptaków. Ale Red Bull Aces to zabawa dla wybranych – najbardziej wszechstronnych „pilotów”. W ostatnich latach projektowanie i wytwarzanie wingsuitów poszło mocno do przodu, pozwalając na organizację takich zawodów. Już niedługo kolejna edycja.
2016-10-29

Rekord BASE: 7700 m n.p.m.

Rosjanin Walery Rozow skacząc z Czo Oju – szóstej góry świata – pobił własny rekord skoku BASE z największej wysokości. Od teraz to 7700 m n.p.m.
2016-10-26

Spadochronowe Mistrzostwa Świata – okiem reprezentacji AW

Na stronie Aeroklubu Warszawskiego została zamieszczona relacja ze Spadochronowych Mistrzostwach Świata FAI 2016 w Chicago, napisana przez członków Sekcji Spadochronowej AW – SkyDive Warszawa, reprezentujących Polskę w konkurencji Canopy Formation.
2016-10-26

Celnie lądowali pomimo kiepskiej pogody

Stało się tradycją, że symbolicznym zakończeniem sezonu w Aeroklubie Częstochowskim są zawody na celność lądowań. Symbolicznym, bo przecież jeśli pogoda pozwoli, to mało który z pilotów powie: do zobaczenia na wiosnę.
2016-10-21

Indoor skydiving: taniec z LEDami zachwyca

Dla profesjonalnych skydiverów – Jeffa Provenzano i Amy Chmelecki – poszukiwanie nowych sposobów latania jest naturalne. Ich powietrzny taniec pokazał, w jak ciekawy sposób można go zaprezentować. Klip „After Dark” to indoor skydiving z choreografią inspirowaną magicznym efektem, jaki daje odpowiednie oświetlenie.
2016-10-18

Puchar Świata w Indoor Skydivingu rozegrany

W tunelu aerodynamicznym Flyspot w Morach pod Warszawą zakończył się II Puchar Świata w Indoor Skydivingu. Polska reprezentacja nie zawiodła – finalnie zdobyła trzy medale.
2016-10-13

II Puchar Świata w Indoor Skydivingu: konkurencje

W tunelu aerodynamicznym Flyspot w Morach pod Warszawą startuje II Puchar Świata w Indoor Skydivingu. Zawody potrwają do 16 października. Prezentujemy konkurencje, w których będą rywalizować zawodnicy z całego świata.
2016-10-12

Mikołajkowe Zawody Spadochronowe w Lesznie

W grudniu na lotnisku w Lesznie zostaną rozegrane XXXII Mikołajkowe Zawody Spadochronowe. Uczestnicy zawodów będą rywalizować w skokach na celność lądowania.
2016-10-07

ACz: Celność lądowania w czterech dyscyplinach

Aeroklub Częstochowski, zaprasza wszystkich pilotów i sympatyków sportów lotniczych na coroczne zawody w celności lądowania. Zawody zostaną rozegrane w czterech dyscyplinach lotniczych tj. spadochronowej, szybowcowej, paralotniowej oraz samolotowej.
2016-10-06

Puchar Świata w Indoor Skydivingu w Polsce

II Puchar Świata w Indoor Skydivingu odbędzie się w dniach 11-16 października 2016 r. w tunelu aerodynamicznym Flyspot w Morach pod Warszawą. W zawodach wezmą udział najlepsi światowi zawodnicy, w tym silna reprezentacja Polski.
2016-10-05

Spadochroniarze rozegrali 6. edycję zawodów Para-Bro

Piwko po skokach? Dlaczego nie. Spadochroniarze – zarówno profesjonaliści jak i amatorzy – lubią sięgać po ten trunek. A gdyby tak połączyć picie piwa ze skakaniem? Na taki pomysł sześć lat temu wpadły spadochroniarki z Aeroklubu Kieleckiego – Kamila, Ania, Ela i Paulina. Podczas jednego ze „skocznych weekendów” wymyśliły zawody – skok ze spadochronem, lądowanie, wypicie piwa i pokonanie toru przeszkód. A wszystko w myśl zasady „kto pierwszy, ten lepszy”. Tak narodziło się Para-Bro.
2016-10-04

Małopolska Lotnicza Jesień 2016

W sobotę 8 października na lotnisku w Pobiedniku Wielkim odbędzie się Małopolska Lotnicza Jesień 2016. W programie imprezy m.in. pokazy i zawody lotnicze.
2016-09-29

Szkolenie spadochronowe dofinansowane przez MON w Mielcu

Aeroklub Mielecki organizuje szkolenia spadochronowe finansowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Szkolenie zostanie przeprowadzone w 100 proc. bezpłatnie.
2016-09-27

49 BLot: Żołnierze ratowali skoczka

Podczas zbiórki na płycie lotniska dowódca 49 Bazy Lotniczej wz. płk nawig. Adam Foremny wyróżnił żołnierzy oraz pracownika wojska z Wojskowej Straży Pożarnej, którzy ratowali poszkodowanego w wypadku skoczka spadochronowego.
2016-09-22

Spadochronowe Mistrzostwa Świata w Chicago

W Stanach Zjednoczonych zakończyły się właśnie Spadochronowe Mistrzostwa Świata FAI 2016. Wśród reprezentantów Polski byli członkowie Sekcji Spadochronowej Aeroklubu Warszawskiego.