paralotnie | sprzet
2009-01-29

Ciekawostka techniczna- Wariometr Flymaster B1

B1 jest najmłodszym dzieckiem Flymaster Avionics. Oparty na sprawdzonej technologii urządzenia Flymaster F1, niezwykle czuły i dokładny, wykrywa nawet najsłabsze noszenia i w precyzyjny sposób informuje o nich pilota.
2008-03-06

Ciekawostka techniczna – SPOT satellite messenger

SPOT satellite messenger to nazwa korzystającego z technologii satelitarnej systemu ratownictwa, będącego jednocześnie rejestratorem lotu. Zasadniczo przeznaczony on został dla pilotów wykonujących loty przelotowe. Wg opinii amerykańskiego producenta, posiadanie takiego SPOTU, służyć ma zwiększeniu bezpieczeństwa oraz komfortu lotu.
2008-02-26

Kolejne pomyślne testy

Po raz kolejny produkty polskiej firmy Dudek, zaopatrującej rynek lotniczy w sprzęt moto- i paralotniowy, pomyślnie przeszły testy wg norm EN. Bardzo popularny na świecie krajowy producent, na którego skrzydłach od kilku lat startuje kadra polska, wciąż wzbogaca swoje produkty o nowe certyfikaty.
2008-02-11

Paragiełda 2008

V edycja tej imprezy odbędzie się w dniach 15-16 marca b.r. w hali Klubu Sportowego „Huragan” w Wołominie. Paragiełda jest największą tego typu imprezą paralotniową w Europie Środkowo-Wschodniej. Łączy w sobie targi sprzętu z prezentacją ofert producentów, dystrybutorów oraz szkół. W trakcie imprezy rozstrzygnięty zostanie konkurs na najlepszy film amatorski. Ponadto zbierane będą pieniądze na Fundusz Wspierania Rehabilitacji Paralotniarzy. Organizatorami Paragiełdy jest Gekon Glide Club oraz burmistrz miasta Wołomin.
2008-01-25

GLOBE 120 – zapasowy spadochron firmy Dudek Paragliders przeszedł test!

Nowy produkt znanego polskiego producenta przeszedł certyfikację według norm EN w firmie Air Tourquoise. Firma istnieje od 1995 roku a od 2003 na jej skrzydłach lata Polska Kadra Narodowa PPG. Dudek Paragliders posiada szeroką ofertę najwyższej jakości paralotni, latawców oraz akcesoriów. Stale rozrastająca się sieć przedstawicieli na świecie ułatwia dostępność do sprzętu.
2007-08-29

Zbuduj swoją własną paralotnię – serio!

Tak…Okazuje się, że jest możliwe zbudowanie własnej paralotni. Jednakże jak dotąd bardzo ciężko było znaleźć kit lub przyzwoity komplet planów na paralotnię. Dlatego musimy odnosić się z szacunkiem do małej liczby firm przejawiających inicjatywę w tej sprawie w sieci, które sprawiły, że zbudowanie własnej paralotni stało się czymś osiągalnym i śmiesznie tanim.
2007-07-09

Pierwszy certyfikowany test

W sobotę, 30 czerwca, na lotnisku aeroklubowym w Pińczowie pilot Grzegorz Krzyżanowski po raz pierwszy wykorzystał swoje świeżo nabyte uprawnienia. W obecności Zbigniewa Gotkiewicza (radiowe wsparcie merytoryczne) i ekipy TechnoFly, wykonał serię testów na zestawie Synthesis 29 + Raptor R120.