paralotnie | aktualnosci
2016-01-20

Praszczur – to brzmi dumnie!

Janusz Orłowski vel Praszczur skończył niedawno 90 lat. Być może nie ma w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że aktywnie uprawia paralotniarstwo. Wyjątkowego 90-latka – paralotniarza Aeroklub Polski odznaczył Złotym Medalem AP.
2016-01-16

Klaudia Bułgakow trzecia w Superfinale Paralotniowego Pucharu Świata

W pierwszej konkurencji rozgrywanego obecnie w meksykańskiej miejscowości Valle de Bravo Superfinale Paralotniowego Pucharu Świata 2015 Klaudia Bułgakow zajmuje trzecie miejsce wśród kobiet i jest jedyną z czterech kobiet osiągających metę.
2016-01-14

Leszno: Zimowe zawody na celność za nami

W dniach 9-10 stycznia br. w Lesznie odbyły się V zimowe zawody na celność lądowania. Ich organizatorem była szkoła paralotniowa Fly 2 Live.
2016-01-13

Komunikat bezpieczeństwa – uprząż Ozone Forza

Na stronie Polskiego Stowarzyszenia Paralotniowego ukazał się komunikat bezpieczeństwa dotyczący uprzęży Ozone Forza.
2016-01-12

Nowe pozwolenie radiowe PSP

Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe uzyskało nowe pozwolenie radiowe, które umożliwia jego członkom prowadzenie korespondencji radiotelefonicznej podczas lotu.
2015-12-28

Lot motoparalotnią na aukcji w radiowej Trójce

W Programie Trzecim Polskiego Radia w niedzielę wieczorem zakończyła się czwarta licytacja w ramach akcji „Święta bez granic 2015”. Ogromnym zainteresowaniem słuchaczy cieszył się lot motoparalotnią z Mistrzem Świata Wojciechem Bógdałem. Lotniczy podarunek wylicytowano za 7333 zł. W sumie w sportowej licytacji zebrano 30 665 złotych.
2015-12-20

Odświeżony Hadron

Dudek Paraglidres poinformował o powrocie do produkcji skrzydła Hadron. Odświeżona wersja nazwana Hadron 1.1 powstanie w najbardziej popularnych rozmiarach i w nieznacznie zmienionych kolorach.
2015-12-14

Siedem medali polskich zawodników w Dubaju

Światowe Igrzyska Lotnicze w Dubaju przechodzą do historii. Zawodnicy Aeroklubu Polskiego do samego końca walczyli o jak najlepsze wyniki sportowe i dzisiaj mają się czym pochwalić. Polska reprezentacja wróciła z Igrzysk z dwoma złotymi medalami oraz pięcioma srebrnymi krążkami. Do tego należy jeszcze dołożyć trzy „małe” medale w konkurencjach akrobacyjnych.
2015-12-09

PSP: Spotkanie z SG w PAŻP

Celem spotkania z SG i PAŻP było poczynienie pewnych trwałych ustaleń, co do wykonywania lotów na ścianie wschodniej oraz w Beskidzkie Niskim i w Bieszczadach – informuje Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe.
2015-12-04

Aeroklub Wrocławski zorganizuje mistrzostwa Polski

W sezonie 2016 Aeroklub Wrocławski zorganizuje Mistrzostwa Polski w Akrobacji Szybowcowej, Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Polski oraz oficjalny Trening Kadry Narodowej przed Mistrzostwami Świata w Akrobacji Szybowcowej.
2015-12-01

Inauguracja sezonu snowglidingowego w Bieszczadach

W górnych partach Bieszczadów pod koniec listopada sypnęło śniegiem. Nadszedł czas na zainaugurowanie zimowego sezonu snowglidingowego.
2015-11-23

Rozwiń Skrzydła [FILM]

Latać i mieć nad tym kontrolę to wielkie przeżycie. Szczególnie, jeśli za sterami siedzi osoba, dla której w życiu codziennym zwykły krawężnik może okazać się przeszkodą nie do pokonania. Można już oglądać film, którego bohaterami są uczestnicy pierwszego w Polsce aeroprojektu skierowanego do osób z niepełnosprawnością ruchową.
2015-11-13

Zawody mikrolotowe na Mazurach

Na zakończenie bieżącego sezonu, a jednocześnie rozpoczęcie kolejnego, Mazurskie Stowarzyszenie Lotnicze planuje zorganizowanie zawodów mikrolotowych. Startować mogą piloci samolotów, wiatrakowców, motolotni i PPG.
2015-10-27

Celne lądowania na zakończenie sezonu

Wymarzona pogoda do latania – podkreślali uczestnicy corocznych aeroklubowych zawodów na celność lądowań. Od wielu już lat pod koniec października na lotnisku w Rudnikach spotykają się piloci, którzy z przytupem chcą zakończyć sezon lotów na aeroklubowym lotnisku. Symbolicznie zakończyć, bo tak naprawdę jeśli pogoda pozwoli loty będzie można wykonywać niemal bez przerwy. Także zimą.
2015-10-20

X Bieszczadzki Puchar Paralotniowy – zakończenie

Już po raz dziesiąty w Bieszczadzkim Pucharze Paralotniowym zmierzyli się znakomici zawodnicy. Znów nie brakowało emocji i niesamowitej walki do ostatniego dnia zawodów, w której uczestniczyło 31 pilotów z całej Polski.
2015-10-16

RIVERFLY 2015 – zawody motoparalotniowe w Płocku

Zawody Motoparalotniowe o Puchar Prezydenta Miasta Płocka RIVERFLY 2015 odbędą się w dniach 16-18 października na lotnisku Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej.
2015-10-15

I Paralotniowe Zawody na Celność Lądowania za Żarze – podsumowanie

3 października odbyły się I Paralotniowe Zawody na Celność Lądowania za Żarze. Zawody zostały zorganizowane wspólnymi siłami GSS Żar, Beskidzkiego Stowarzyszenia Paralotniowego oraz Polskiego Stowarzyszenia Paralotniowego.
2015-10-13

Zderzenie motoparalotni – raport wstępny

Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych opublikowała raport wstępny z wypadku motoparalotni w pobliżu Włoszczowy. W wyniku kolizji śmierć poniosło dwóch pilotów.
2015-10-12

Polish Accuracy Open 2015 udane, choć pogoda dyktowała warunki

Pierwszym paralotniowym mistrzem Polski w celności lądowań został Tomasz Kudaszewicz. Weekendowe zawody na lotnisku w Rudnikach zdominowała niesprzyjająca lotnikom pogoda. I choć silny wiatr rozdawał karty, to organizatorom udało się rozegrać pięć regulaminowych kolejek. Konieczne były minimum trzy, żeby mistrzostwa można było uznać za rozegrane.
2015-10-09

Paralotniowe MP w celności lądowania w Rudnikach

Sezon rywalizacji sportowej na lotnisku w Rudnikach powoli dobiega końca. Emocje związane ze współzawodnictwem będą jeszcze przeżywać paralotniarze. Od 9 do 11 października rozegrane zostaną zawody pod nazwą Polish Accuracy Open 2015. To pierwsze Paralotniowe Mistrzostwa Polski na celność lądowań. Współorganizatorem wydarzenia jest Aeroklub Częstochowski.