motolotnie | szkolenia
2011-02-21

Szkolenie pilotów motolotniowych

Zarząd Sekcji Mikrolorowej Aeroklubu Łódzkiego zaprasza na kurs pilotów motolotniowych (PHGP).
2011-02-15

Kurs teoretyczny

W Toruniu, w trakcie czterech zjazdów (19 i 26 lutego oraz 5 i 12 marca), Ośrodek Szkolenia Lotniczego MOTO-LOT DG przeprowadzi kurs teoretyczny do uzyskania świadectwa kwalifikacji pilota samolotu UL (UAP) lub pilota motolotni (PHGP).
2011-01-27

Szkolenie lotnicze w Toruniu

Ośrodek Szkolenia Lotniczego MOTO-LOT DG zaprasza na szkolenie lotnicze do uzyskania świadectwa kwalifikacji pilota motolotni (PHGP) lub świadectwa kwalifikacji pilota samolotu ultralekkiego (UAP).
2010-09-15

Szkolenie motolotniowe w Powodowie

Osoby zainteresowane szkoleniem motolotniowym mogą skorzystać z usług firmy HENOR, która prowadzi swoją działalność szkoleniową na lądowisku w Powodowie k/Wolsztyna. Do dyspozycji przyszłych pilotów jest pas startowy trawiasty o długości 600m i szerokości 50m.
2010-07-26

Zapoznawczy kurs mikrolotowy

Zapoznawczy kurs mmikrolotowy jest jednodniowym kursem obejmującym minimum godzinne lub (na życzenie) dłuższe zajęcia teoretyczne i lot z instruktorem lub osobą upoważnioną na motolotni lub samolocie ultralekkim.
2010-03-02

Kompol zaprasza na szkolenie motolotniowe

Szkoła motolotniowa Kompol informuje o zbliżającym się kursie teoretycznym i praktycznym do uzyskania świadectwa kwalifikacji pilota motolotni.
2009-02-12

Szkolenie motolotniowe w Łodzi

Najbardziej wiarygodnym znakiem, że nowy sezon lotniczy zbliża się wielkimi krokami, są szkolenia do uzyskania licencji oraz świadectw kwalifikacji.
2008-09-12

Szkolenie motolotniowe dla niepełnosprawnych

W dniach od 10 do 20 września 2008 roku Aeroklub Włocławski organizuje szkolenie motolotniowe pod nazwą „Motolotniowy Obóz Integracyjny dla Osób Niepełnosprawnych”.
2008-02-29

Angielski językiem wszystkich pilotów

Coraz więcej klubów i stowarzyszeń nawiązuje kontakty z aeroklubami z zagranicy. Współpraca kwitnie, pojawiają się nowe pomysły, takie jak wspólnie organizowane przedsięwzięcia międzynarodowe, zawody, rajdy itp. Do tej pory sporadyczne, teraz stwarzają możliwość działań w szerszym zakresie z uwagi na otwarcie wspólnej strefy powietrznej. Pojawiło się jednak utrudnienie jakim jest konieczność prowadzenia komunikacji radiowej w języku angielskim w tego typu lotach.
2008-02-07

Zdobądź uprawnienia i lataj bezpieczniej – szkolenie radiowe

Możliwość prowadzenia korespondencji radiotelefonicznej w ruchu lotniczym jest uprawnieniem dodatkowym wpisywanym do Świadectwa Kwalifikacji pilota motolotni lub samolotu ultralekkiego. Można je zdobyć szkoląc się podstawowo z łącznością radiową, lub, jeżeli szkolenie tego nie obejmowało, zdobyć je szkoląc się dodatkowo w certyfikowanym ośrodku szkolenia.
2008-02-07

Podstawowe szkolenie do świadectwa kwalifikacji pilota motolotniowego (PHGP)

Rozporządzenie w sprawie licencjonowania personelu lotniczego z dnia 25 kwietnia 2005r. stworzyło nową sytuacje prawną i postawiło nowe wymagania w stosunku do kandydatów na szkolenie jak i prowadzących je podmiotów.
2008-02-06

Do czego uprawnia nas Świadectwo kwalifikacji PHGP?

Każdy posiadacz świadectwa kwalifikacji może wykonywać loty na motolotniach w zakresie posiadanych uprawnień przez okres lat 5.
2007-10-17

Motolotniarstwo dla każdego

W dziale Szkolenia bez problemu znajdziecie wszelkie potrzebne informacje, by dowiedzieć się więcej, jak zostać pilotem. Warto wspomnieć, że sport ten zaciera ograniczenia wynikające z niepełnosprawności fizycznej. Motolotniarstwo to sport dla każdego!
2007-10-22

Z pamiętnika kursantki...

Druga godzina lotu okazała się wyżej ustawioną poprzeczką. Dołożyliśmy samodzielną kontrolę wznoszenia, czyli pilnowanie kierunku, wysokości, manewry z zakrętami, czyli suma sumarum - latanie po tzw. kręgu, który w nomenklaturze lotniczej ma kształt prostokąta.
2007-10-19

Kolejny dzień z pamiętnika kursantki

"Na szczęście, po ambiwalentnych wrażeniach towarzyszących wznoszeniu, przyszła euforia i radość z lotu, wysoko, ponad domkami, krowami wielkości małych piesków i pól wyglądających jak wzorek na marokańskiej tkaninie. Mam wrażenie, że pierwsza godzina poszła mi bardzo dobrze." -Zapraszamy na kolejną część relacji naszej redakcyjnej koleżanki ze szkolenia motolotniowego.