motolotnie | aktualnosci
2014-06-24

XXVI Mikrolotowe Mistrzostwa Polski 2014

W połowie lipca na lotnisku w Kruszynie odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowych Mikrolotowych Mistrzostw Polski.
2014-06-17

Posmakować silnej termiki

Bardzo gorące, niemal letnie dni przeplatają chłodne i pełne opadów. Taka przeplatanka daje szanse na loty w różnych warunkach. Można posmakować całkiem silnej termiki, idealnego przedwieczornego spokojnego powietrza lub bardzo silnego wiatru. Dla każdego coś miłego. Także Ryszard Lewandowski - amator motolotni idealnie odnalazł się w tych warunkach.
2014-06-12

Szkolenie w Hütten - Szwajcaria

Z tematem szkoleń lotniowych w Polsce większość nas jest zaznajomiona. Jednakże jak np. to sama nauka latania wygląda w Szwajcarii? Czy jest wyzwaniem ukończyć szkolenie w innym kraju?
2014-06-10

V Piknik Lotniczy - Lądowisko Słonawy

21 czerwca na lądowisku Słonawy zagości piąty już Piknik Lotniczy. Z roku na rok pasjonaci lotnictwa (głównie tego lekkiego) co raz liczniej odwiedzają Oborniki usytuowane w województwie wielkopolskim.
2014-06-10

XIII Zawody o Puchar Ziemi Obornickiej

W dniach 6 - 8 czerwca odbyły się XIII Mikrolotowe Zawody o Puchar Ziemi Obornickiej.
2014-06-05

W Dąbrownie sezon w pełni

W sobotę 31 maja na Lądowisku Lubięcińskiego Stowarzyszenia Lotniczego w miejscowości Dąbrowno obył się piknik, zorganizowany wspólnie ze stowarzyszeniem "TACY SAMI" z Nowej Soli.
2014-06-03

Wiosenny wiaterek

Maj tego roku zaskakuje pogodą. Bardzo gorące, niemal letnie dni przeplatają chłodne i pełne opadów. Taka przeplatanka daje szanse na loty w różnych warunkach. Można posmakować całkiem silnej termiki, idealnego przedwieczornego spokojnego powietrza lub bardzo silnego wiatru. Dla każdego coś miłego. Także Ryszard Lewandowski - amator motolotni idealnie odnalazł się w tych warunkach.
2014-05-29

XIII Mikrolotowe Zawody o Puchar Ziemi Obornickiej

W dniach 6-8 czerwca na obornickim lotnisku rozegrane zostaną XIII Mikrolotowe Zawody o Puchar Ziemi Obornickiej. Wszystkich pilotów czynnie uprawiających sport mikrolotowy już dziś zapraszamy do udziału w wydarzeniu.
2014-05-28

Mikrolot w tym roku szkoli na Skypperze 912

W tym roku wszyscy chętni, którzy pragną rozpocząć przygodę z motolotniami mogą skorzystać m.in. z oferty jaką przygotowała firma Mikrolot. Szkolenie praktyczne odbywa się na lądowisku Szkoły w Kuczwałach koło Torunia na nowym Skypperze 912 ze skrzydłem NuviX.
2014-05-22

ParaRudniki - podsumowanie

Na początku pogoda próbowała pokrzyżować plany organizatorom III Targów Lotnictwa Lekkiego ParaRudniki, ostatecznie była to jednak udana impreza.
2014-05-19

Wiatrakowce przylecą do Sochaczewa

Tegorocznym obchodom Dni Sochaczewa towarzyszyć będą zlot wiatrakowców oraz mikrolotowe mistrzostwa Mazowsza. Impreza odbędzie się w połowie czerwca na Polach Czerwonkowskich.
2014-05-22

Piknik Lotniczy Rotary odowłany

Planowane na najbliższy weekend Zawody Mikrolotowe i Charytatywny Piknik Lotniczy Rotary nie odbędzie się. Jak zapowiadają organizatorzy impreza skierowana głównie dla pasjonatów lotnictwa ultralekkiego odbędzie się w innym terminie.
2014-05-15

Lotniowy długi weekend majowy

Spora ilość lotniarzy przyjechała do Pińczowa na długi weekend majowy. 1 maja ilość lotni rozłożonych liczyła się w 2 cyfrową liczbę.
2014-05-13

ParaRudniki zawitają do Częstochowy już w ten weekend

Już w najbliższy weekend 17 i 18 maja na lotnisku Aeroklubu Częstochowskiego odbędą się największe w Polsce Targi Lotnictwa Lekkiego ParaRudniki. Impreza z roku na rok cieszy się coraz większa popularnością, na tegorocznych Targach swoja obecność zadeklarowało ponad 50 wystawców.
2014-05-08

Znana jest przyczyna wypadku w Dobroszycach

Komisja powołana przez PKBWL wydała ostateczną opinię na temat tragicznego wypadku motolotni, do którego doszło 23 czerwca 2013 w Dobroszycach. Komisja ustaliła m.in., iż śmiertelny w skutkach przelot wykonywany był bez ważnego dopuszczenia do lotu.
2014-04-30

ParaRudniki już niebawem!

Coraz większymi krokami zbliża się III edycja Targów Lotnictwa Lekkiego ParaRudniki. Tegoroczne odbędą się 17-18 maja na lotnisku Aeroklubu Częstochowskiego. W tej największej tego typu imprezie w Polsce swój udział zadeklarowało już ponad 50 wystawców.
2014-04-27

Mount Everest nadal czeka

Wielu z nas zna pewnego czeskiego pilota Jiříego Zítkę. To znany instruktor, pilot, zawodnik i bardzo skromny człowiek. Nie każdy z nas pamięta, że Jiří to również uczestnik kilku niezwykłych wypraw. Poniżej prezentujemy tłumaczenie angielskiego tekstu Ryszarda Lewandowskiego, w którym Jiří opowiada o swojej wyprawie w Himalaje. Dzięki jego uprzejmości zamieszczam też kilka niepublikowanych do tej pory zdjęć z tej wyprawy.
2014-04-24

Motolotnie, samoloty ultralekkie, śmigłowce na niebie w Osieku

Majowy weekend przyniesie moc atrakcji dla wszystkich pasjonatów lotnictwa ultralekkiego. W dniach 3-4 maja br. w gminie Osiek (województwo pomorskie) odbędą się Zawody Mikrolotowe i Piknik Rodzinny.
2014-04-22

Opowieści o wyprawie Zitki ciąg dalszy

Wielu z nas zna pewnego czeskiego pilota Jiříego Zítkę. To znany instruktor, pilot, zawodnik i bardzo skromny człowiek. Nie każdy z nas pamięta, że Jiří to również uczestnik kilku niezwykłych wypraw. Poniżej prezentujemy tłumaczenie angielskiego tekstu Ryszarda Lewandowskiego, w którym Jiří opowiada o swojej wyprawie w Himalaje. Dzięki jego uprzejmości zamieszczam też kilka niepublikowanych do tej pory zdjęć z tej wyprawy.
2014-04-19

Tragiczny wypadek motolotni w Jaksicach

Dwaj mężczyźni zginęli w wyniku tragicznego wypadku motolotni w miejscowości Jaksice w powiecie miechowskim w województwie małopolskim. Motolotnia z niewiadomych przyczyn uderzyła w ścianę domu jednorodzinnego.