motolotnie | aktualnosci
2014-09-11

Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego KONTAKTY

W Łomży w dniach 26-28 września odbędą się XV Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego KONTAKTY 2014. Organizatorzy spodziewają się wiatrakowców, motolotni i samolotów ultralekkich z Polski oraz Czech i Litwy, nie zabraknie pilotów PPG i PPGG.
2014-08-31

Mikrolotowe Mistrzostwa Świata w Matkópuszcie - okiem zawodnika (cz. 2)

Problemy zaczynały się po konkurencji –błędnie liczone wyniki, opóźnienia w ich ogłaszaniu i wiecznie składane pisemnie wyjaśnienia oraz młodzi, niedoświadczeni Marshalle, składali się na chaos i ciągle zmieniające rezultaty... Ciąg dalszy relacji Dominiki Jurkiewicz z Mikrolotowych Mistrzostw Świata w Matkópuszcie.
2014-08-29

Mikrolotowe Mistrzostwa Świata w Matkópuszcie - okiem zawodnika (cz. 1)

Tegoroczne mistrzostwa na Węgrzech przyniosły polskiej ekipie mikrolotów klasycznych trzy medale, w tym drużynowe srebro. Indywidualnie na podium stanął Heniu Orwat (WL1) oraz Dominika i Przemek Jurkiewicz (WL2). Nasze zwycięstwa jednak opłacone zostały nerwami wynikającymi z porażki organizacyjnej zawodów. Zawodów trudnych, jednakże zwieńczonych sukcesem.
2014-08-17

Polscy piloci z 11 medalami podczas Mikrolotowych MŚ

W węgierskiej miejscowości Matkopuszta zakończyły się XIV Mikrolotowe Mistrzostwa Świata oraz VIII Motoparalotniowe Mistrzostwa Świata. Polska Kadra Narodowa, pojechała na zawody z apetytami na dobry wynik. Jak się okazało oczekiwania nie były przesadzone. Nasi piloci wracają do kraju z jedenastoma medalami. Jest to, w historii tej dyscypliny sportu lotniczego w Polsce największe osiągnięcie.
2014-08-12

X Piknik Lotniczy w Golędzinowie

Obornicki Klub Sportów Lotniczych w Golędzinowie zaprasza na X Piknik Lotniczy. Impreza odbędzie się już 23 sierpnia br.
2014-08-07

Już lada chwila XXIV Zlot ULM

Zbliża się wielkimi krokami święto lotnictwa połączone z wyśmienitą zabawą. W programie, jak zwykle, znajdzie się coś dla każdego, dlatego zapraszamy Was wraz z całymi rodzinami. Wyśmienita zabawa gwarantowana.
2014-08-05

Motoparalotniowa i Mikrolotowa fiesta

Jeszcze nie do końca ochłonęliśmy po Slalomowych Mistrzostwach Europy, a już przed nami nowe wyzwanie, VIII Motoparalotniowe Mistrzostwa Świata, które w dniach 9-16 sierpnia odbywać się będą w miejscowości Matkopuszta na Węgrzech.
2014-07-31

Pińczów 2014 Spotkanie przy Termicznym Kominie

Już w najbliższy weekend odbędzie się kolejne Spotkanie przy Termicznym Kominie w miejscowości Pińczów. Kolejne edycje już niedługo – warto zatem uczestniczyć w tym lotniowym wydarzeniu!
2014-07-27

Miękkopłaty Jerzego Wolfa cz. 2

W tym roku, w dniu 26 lipca minęła dziesiąta rocznica odejścia Jerzego Wolfa – inżyniera i konstruktora lotniczego, autora licznych rozwiązań patentowych, pilota lotni i motolotni, twórcy pionierskich i innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie miękkopłatów. Dziś zapraszamy do zapoznania się z kolejną odsłoną tekstu o tym niezwykłego pasjonacie lotniczym.
2014-07-26

Miękkopłaty Jerzego Wolfa cz.1

W tym roku, w dniu 26 lipca mija dziesiąta rocznica odejścia Jerzego Wolfa – inżyniera i konstruktora lotniczego, autora licznych rozwiązań patentowych, pilota lotni i motolotni, twórcy pionierskich i innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie miękkopłatów.
2014-07-24

Złoto i srebro drużyny Jurkiewicz

W ostatnią niedzielę 20. lipca zakończyły się XXVI Mikrolotwe Mistrzostwa Polski które, rozgrywane były na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie. Świetne wyniki uzyskała załoga Przemysław Jurkiewicz i Dominika Jurkiewicz.
2014-07-22

XXVI Mikrolotowe Mistrzostwa Polski 2014 – zakończone!

20 lipca na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego im. Stanisława Skarżyńskiego w Kruszynie, odbyło się oficjalne zakończenie XXVI Mikrolotowych Mistrzostw Polski 2014.
2014-07-17

Lato na Szybowisku (ale nie z szybowcami)

Od lipca na Szybowisku w Mieroszowie trwa ostry trening lotniowy i paralotniowy. Niektórzy właśnie rozpoczęli podniebną przygodę, inni szlifują formę i doskonalą umiejętności.
2014-07-15

Mikrolotowe Mistrzostwa Polski rozpoczęte!

Już dziś wystartowały Mikrolotowe Mistrzostwa Polski. Zawody potrwają do 20 lipca, a gościć będą na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie.
2014-07-10

Seedwings Crossover - mój pierwszy lot

Postanowiłem opowiedzieć o swoim nowym, lecz już nie nowym nabytku. Ale może od początku.
2014-07-08

Niewidomi Na Tandemach - akcja trwa

Akcja Niewidomi Na Tandemach ciągle trwa. Pogoda sprzyja rowerowym przejażdżkom. Na stronach programu cyklicznie pojawiają się relację z kolejnych imprez, informacje o nowych wypożyczalniach czy planowanych wydarzeniach.Edycja lotnicza tej ciekawej akcji również trwa nadal.
2014-07-05

Wypadek motolotni w Lubuskiem

W miejscowości Dąbrowno w województwie lubuskim doszło do wypadku motolotni, która zderzyła się z ziemią wkrótce po starcie. W wyniku zdarzenia ucierpiał 45-letni pilot.
2014-07-03

Kadra Mikrolotowa - nowy trener, nowy etap

Od końca marca nowym trenerem Mikrolowej Kadry Narodowej jest Dariusz Kędzierski. Oznacza to nowy etap w działalności tego wymagającego sportu. Jakie zmiany czekają nas zatem za kadencji nowego trenera?
2014-07-01

III Motolotniowe Zawody o Puchar Starosty Nowosolskiego

Już 5 lipca na lotnisku Dąbrowno zagoszczą III Motolotniowe Zawody o Puchar Starosty Nowosolskiego. Impreza organizowana jest przez Lubięcińskie Stowarzyszenie Lotnicze IKARUS.
2014-06-26

Szkolenie w Hütten - Szwajcaria cd.

Z tematem szkoleń lotniowych w Polsce większość nas jest zaznajomiona. Jednakże jak np. to sama nauka latania wygląda w Szwajcarii? Czy jest wyzwaniem ukończyć szkolenie w innym kraju? Zapraszamy Was do lektury dalszej części tekstu.