motolotnie | aktualnosci
2007-08-23

Nawigacja przy wietrze 40 km/h

W czwartek, 23 sierpnia, rozegrana zostanie konkurencja nawigacyjna po częściowo znanej trasie. Polegać będzie na tym, że pilot leci od startowego punktu do środka okręgu, szukając po drodze zdjęć i znaków. Znaleziona litera wyznacza promień okręgu. W powietrzu trzeba narysować okręg i lecieć po nim do momentu, gdy przetnie się z kolejną linią łączącą środki okręgów. Lot po linii i ponownie szuka się litery.
2007-08-06

Festyn Lotniczy w Prejłowie

Po raz kolejny Stowarzyszenie Sportowo – Lotnicze PREJŁOWO oraz Rada Sołecka zapraszają na Festyn Lotniczy. W ramach Festynu przewidziano Zlot Koleżeński najróżniejszych statków powietrznych. Impreza odbędzie się 11 sierpnia w Prejłowie (od godz. 10); organizatorzy proponują odloty następnego dnia, Stowarzyszenie Sportowo – Lotnicze dysponuje hangarem.
2007-06-13

Tour de Pologne 9-16 czerwca, czyli „lotnicza jazda” po Polsce

Hasło "Tour de Pologne" do tej pory kojarzone było raczej z rowerowymi zmaganiami. Od soboty 9 czerwca określenie to nabrało nowej – lotniczej – konotacji. Tour de Pologne to impreza zorganizowana przez francuskiego pilota-pasjonatę, Bruna Picot, inicjatora i realizatora wielu rajdów lotniczych pod szyldem Raid’Air Adventure. Bruno, który od 19 lat organizuje rajdy w różnych zakątkach świata, postanowił, że w tym roku, w towarzystwie zaprzyjaźnionych pilotów odkryje Polskę. Zapytany przeze mnie dlaczego wybrał Polskę na tegoroczną wyprawę, odpowiedział, że urzekła go różnorodność krajobrazu „ogromne równiny, doliny Karpat, jeziora i morze”. Poza tym pochwalił infrastrukturę naszych lotnisk, która umożliwia przyjemne i bezpieczne latanie na mikrolotach.
2007-06-06

Trwają XVIII Mikrolotowe Mistrzostwa Polski w Trzebiczu

Od 5 czerwca w Trzebiczu Nowym trwają XVIII Mikrolotowe Mistrzostwa Polski, których organizatorem jest Aeroklub Gorzowski. W zawodach bierze udział 19 załóg – w sumie 29 zawodników, w tym jeden zawodnik z Litwy. Zawodnicy wystartują w trzech klasach: WL-1, WL-2, AL.-2 (open) i będą rywalizować w co najmniej 5 konkurencjach. Zawody potrwają do 10 czerwca. Na zwycięzców czeka tytuł mistrza Polski, medale oraz inne niespodzianki...