modelarstwo | kluby
2016-12-28

ISMR: Podsumowanie 2016 roku

Modelarze Inowrocławskiego Stowarzyszenia Modelarzy Redukcyjnych podsumowali kolejny rok swojej działalności.
2014-02-26

Klub modelarski w Bobrownikach

Dzięki przychylności władz gminy członkowie Sportowego Klubu Modelarskiego w Bobrownikach maja do dyspozycji lotnisko modelarskie. Jego otwarcie odbyło się we wrześniu 2012 roku podczas I Śląsko-Zagłębiowskiego Pikniku Modelarskiego.
2014-02-18

Klub modelarski w Wierzawicach

Klub modelarski w Wierzawicach działa nieprzerwanie od 1 września 1983 roku. Założony został przez zmarłego już Eugeniusza Kujana, który jest patronem klubu, a jego głównym polem działania jest szkolenie dzieci i młodzieży w modelarstwie lotniczym.
2014-02-11

Klub Modelarski Orzeł z Przeciszowa

Klub Modelarski „Orzeł” powstał w 2001 roku i do dzisiaj działa przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Przeciszowie. We wrześniu klub zaprasza do udziału w czternastej już edycji konkursu o puchar wójta gminy, który z lokalnej imprezy stał się wydarzeniem ogólnopolskim.
2014-02-03

Modelarnia Ikar przy CKiS w Miechowie

Przy Centrum Kultury i Sportu w Miechowie działa Modelarnia „Ikar”. Co roku modelarnia zaprasza do udziału w Miechowskich oraz Jesiennych Spotkaniach Modelarskich.
2014-01-29

Modelarania Combat: To był dobry rok

Rok 2013 był bardzo szczęśliwy dla modelarzy klubu „Combat” w Chełmży. Swoje prace zaprezentowali na 18 konkursach ogólnopolskich na terenie całego kraju i zdobyli indywidualnie 276 medali.
2014-01-17

Osiągnięcia modelarzy Aeroklubu Śląskiego w 2013 roku

Aeroklub Śląski w Katowicach podsumował działalność modelarzy w 2013 roku. W zestawieniu znalazły się tytuły wywalczone na zawodach oraz zorganizowane imprezy modelarskie.
2014-01-16

Modelarstwo: Wyniki współzawodnictwa

Komisja Modelarska Aeroklubu Polskiego przedstawiła wyniki współzawodnictwa sekcji i stowarzyszeń modelarskich w zakresie aktywności sportowej oraz popularyzacji sportu lotniczego. W obu kategoriach triumfowało GSML. Komisja wyłoniła także najlepszego modelarza. Został nim Sławomir Łasocha.
2013-12-06

Modelarski rok 2013 KPM-u

Prawie pięćdziesiąt medali, cztery puchary i trzy nagrodami specjalne zdobyli w tym roku modelarze zrzeszeni Koszalińskim Plutonie Modelarskim. Zorganizowali także drugi już festiwal w Koszalinie w którym wystawiono ponad 400 modeli.
2013-11-19

Modelarskie zakończenie sezonu już za nami

W dniu 11.11.2013 r. w Dniu Święta Niepodległości – zgodnie z Kalendarzem Sportowym Imprez na rok 2013 – Sekcja Modelarska Aeroklubu Krakowskiego, wspólnie z Klubem Modelarskim MTSR Sowiniec, zorganizowała na lotnisku Aeroklubu Krakowskiego w Pobiedniku, Wielkim Zawody Zakończenia Sezonu Modelarskiego 2013.
2013-08-08

Modelarstwo lotnicze w Aeromodelklubie Artbem – dla każdego!

Szukasz miejsca, w którym Twoje dziecko będzie mogło rozwijać zainteresowania politechniczne i manualne umiejętności? Nie trać czasu! To miejsce nazywa się Aeromodelklub Artbem.
2013-06-07

Krośnieński modelarz Wicemistrzem Polski

Piękny sukces odniósł krośnieński modelarz Michał Śliwiński na rozegranych 25-26 maja w Suwałkach Mistrzostwach Polski Modeli Swobodnie Latających dla Juniorów, zajmując drugie miejsce i tytuł I Wicemistrza Polski w kategorii F1A.
2013-01-09

Klub Modelarstwa Plastikowego przy MOK w Świdniku

Od dwóch lat przy Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku działa Klub Modelarstwa Plastikowego. Klub działa pod kierownictwem pod kierownictwem instruktora Zbigniewa Zakrzewskiego.
2012-12-28

AVIA - klub modelarstwa lotniczego i kosmicznego

Klub modelarstwa lotniczego i kosmicznego AVIA powstał w dniu 16 lutego 1988 roku dzięki inicjatywie grupy modelarzy lotniczych z terenu Tarnowa i przychylnemu stanowisku Kierownictwa Domu Kultury "Mariensztat".
2012-12-21

Modelarnia w ODK JAR w Elblągu

Jakiś czas temu, udało się nam, tj. modelarzom z Elbląga, otrzymać we „władanie” modelarnię w Osiedlowym Domu Kultury „JAR”, należącym do Spółdzielni Mieszkaniowej „Nad Jarem” w Elblągu. Cała nasz grupa skupia się od dawna przy już nieistniejącej modelarni, działającej przy Aeroklubie Elbląskim, a kierował nią zasłużony w sportach modelarskich, wieloletni instruktor, sędzia modelarski I klasy, mistrz Europy w modelarstwie RC i wychowawca wielu pokoleń modelarzy, p. Roman Zdanowicz.
2012-12-19

ZTS Lublin, czyli: Zrób to sam

Istnieje wiele klubów modelarskich zrzeszających hobbystów. Jednym z nich jest Klub Modelarstwa Redukcyjnego ZTS Lublin.
2012-12-14

Świebodzińskie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych

Modelarstwo to pierwszy etap szkolenia lotniczego. Stanowi najlepsze wstępne przygotowanie do szkolenia teoretycznego i praktycznego przyszłego pilota. Większość ludzi różnych zawodów związanych z lotnictwem, nie tylko pilotów w lotnictwie wojskowym i cywilnym ale także inżynierów, naukowców, kontrolerów ruchu, meteorologów, lekarzy lotniczych, ludzi zawodów administracyjnych i wielu innych rozpoczynała swą drogę do lotnictwa od modelarstwa. Wielce wymownym tego przykładem jest fakt, urastający do rangi symbolu, że z szeregu modelarzy wywodzi się pierwszy polski kosmonauta gen. Mirosław Hermaszewski, którego młodzieńcze marzenia, rozbudzone poprzez modelarstwo i szybownictwo na aeroklubowych lotniskach, stały się rzeczywistością.
2012-11-21

Aeroklub Mielecki na Festiwalu Nauki i Techniki

W październiku i listopadzie Aeroklub Mielecki Aeroklub Mielecki im. Braci Działowskich brał udział w dwóch Festiwalach Nauki i Techniki – w Rzeszowie i Krośnie. W grudniu aeroklub pojawi się na kolejnym festiwalu – w Mielcu.
2012-11-15

Bochnia: Jubileusz 50-lecia modelarni, wystawa, zawody

Listopadowy weekend w Bochni przebiegał pod znakiem serii imprez modelarskich zorganizowanych przez działaczy i modelarzy modelarni MDK. Modelarnia ta i bocheńscy modelarze obchodzą w tym roku piękny jubileusz 50-lecia działalności.
2012-11-13

Wspomnienia z lotniska modelarskiego 2012

AeroModelling Club Zielona Góra podsumowuje działalność modelarską na lotnisku w Kiełpinie w sezonie 2012.