lotnictwo ogolne | szkolenia
2008-05-26

Bielsko-Biała zaprasza na szkolenia

Ośrodek szkoleniowy CTO Aeroklubu Bielsko-Bialskiego ogłasza nabór na kursy.
2008-05-14

Zdobyć PPL(A)

Licencja turystyczna to pierwszy krok do lotniczej kariery.
2008-05-14

Gdzie się uczyć do PPL(A)

Rozmowa z Tomaszem Prokopem, wiceprezesem Akademickiego Klubu Lotniczego we Wrocławiu, który zdobył licencję turystyczną dwa lata temu. Miał wtedy 20 lat.
2008-02-12

ATPL w Dęblinie

Ośrodek Szkolenia Lotniczego Aeroklubu "ORLĄT" ogłasza nabór kandydatów na teoretyczny kurs do ATPL(A). Zgłoszenia przyjmowane będą do 20 marca 2008.
2008-02-14

Zacząć latać

Każdy kto chce zasiąść za sterami samolotu musi spełnić określone wymagania aby marzenia o lataniu mogły się spełnić. Prezentujemy jakie są rodzaje licencji i jakie wymagania trzeba spełnić aby je zdobyć.
2008-01-18

Pilot potrzebny od zaraz

Rynek lotniczy jest jednym z najdynamiczniej rozwijących się gałęzi w światowej gospodarce. Z roku na rok na pokłady samolotów wsiada coraz więcej pasażerów, linie lotnicze prześcigają się w zamawianiu nowych samolotów, dynamicznie rozwija się rynek General Aviations. Powoduje to, że zwiększa się także zapotrzebowanie na pilotów. Postanowiliśmy sprawdzić jak nim zostać.
2008-01-18

Propozycja lotowskiego aeroklubu

"Bo czasem warto sobie polatać" - pod tym hasłem Aeroklub Polskich Linii Lotniczych LOT organizuje kurs na licencję szybowcową PL(G) i samolotową PPL(A). Spotkanie informacyjne odbędzie się 24 listopada 2007 roku o godz. 10.00, w Technikum Lotniczym przy ul. Gładkiej 16 w Warszawie.
2007-11-29

Wirtualna współpraca

Trójka naukowców z Florydy przeprowadziła badania sprawdzające jaki wpływ na współpracę między pilotami podczas lotu ma wcześniejszy trening na symulatorze PC. Badacze opierając się na wynikach poprzednich tego typu badań założyli, że wpływ ten będzie pozytywny. Wyniki badań potwierdziły to założenie, jednak z pewnymi zastrzeżeniami.
2007-11-28

Symulatory lotnicze na PC a prawdziwe latanie

Czy symulatory lotnicze działające na domowych pecetach pomagają, przeszkadzają, czy nie mają znaczenia przy szkoleniu przyszłego pilota? Generalnie badacze z zakresu psychologii lotniczej są zgodni, że symulatory na pewno nie przeszkadzają w szkoleniu. Jeżeli jednak pomagają to w jakim zakresie, przy nauce jakich konkretnych elementów lotu? Poniżej przedstawimy wyniki dwóch badań omawiających ten temat.
2007-10-30

Zostań pilotem za 9 tys zł

Aeroklub Krakowski prowadzi szkolenia do świadectwa kwalifikacji na samoloty ultralekkie. Cena szkolenia teoretycznego to 9 tys. zł. Obejmuje ono zarówno praktykę (28 godz i 30 min. lotów) jak i teorię (54 godz. wykładów i zajęć praktyczno-teoretycznych).