lotnictwo ogolne | aktualnosci
2016-08-03

Wypadek Tecnama w Piotrkowie Trybunalskim

Na lotnisku w Piotrkowie Trybunalskim doszło do wypadku samolotu Tecnam P2008JC, należącego do szkoły LOT Flight Academy. W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały poszkodowane.
2016-08-03

H160 zapewni nowy komfort podróży

Airbus Helicopters ogłosił walidację konfiguracji aerodynamicznej śmigłowca H160, co umożliwia zespołowi zaangażowanemu w przedsięwzięcie potwierdzenie niektórych kluczowych aspektów dotyczących projektu i osiągów dwusilnikowego śmigłowca nowej generacji.
2016-08-02

Piknik Rajdowo-Nawigacyjny w Przylepie

We wrześniu na lotnisku Aeroklubu Ziemi Lubuskiej odbędzie się II Winobraniowy Piknik Rajdowo-Nawigacyjny Przylep 2016. Udział w zawodach mogą wziąć jedno i dwuosobowe załogi samolotów, a także wiropłatów.
2016-07-29

Pomoc prosto z nieba

Kolejny raz leśnicy przekonali się, jak ważnym elementem ochrony przeciwpożarowej lasów są samoloty. Dzięki ich zastosowaniu błyskawicznie ugaszono pożar lasu w Nadleśnictwie Myszyniec.
2016-07-29

Twister Aerobatics na Nowotarskim Pikniku Lotniczym

VIII Nowotarski Piknik Lotniczy już coraz bliżej. Długi weekend w Nowym Targu zapowiada się bardzo widowiskowo. Gwiazdą tegorocznych pokazów będzie grupa akrobacyjna z Wielkiej Brytanii Twister Aerobatics.
2016-07-29

Pacółtowo Cup

W sobotę, 30 lipca br., na lądowisku w Pacółtowie odbędą się III Ogólnopolskie Zawody Samolotowe Na Celność Lądowania „Pacółtowo Cup”. Współorganizatorem zawodów jest Aeroklub Warszawski.
2016-07-28

Turystyczny Rajd Lotniczy – Memoriał im. Hansa Gutmanna

5 sierpnia 2016 roku rusza tegoroczna edycja turystycznego rajdu lotniczego – memoriału Hansa Gutmanna. Uczestnicy tym razem przeniosą się na obrzeża Europy Wschodniej, odkrywając uroki Gruzji i Europejskiego Kaukazu.
2016-07-28

Wieczorkowie Mistrzami Polski

Michał i Marcin Wieczorkowie zostali Mistrzami Polski w Lataniu Rajdowo-Nawigacyjnym. Dariusz Lechowski w załodze z Bolesławem Radomskim (Aer. Pomorski) zdobył brązowy medal. Krzysztof i Kamil Wieczorkowie uplasowali się na 4. pozycji.
2016-07-27

Mazury AirShow w pierwszy weekend sierpnia

XVIII edycja Mazury AirShow to dwa dni bardzo emocjonujących wydarzeń, które już niebawem odbędą się w Giżycku. To jedyne tego rodzaju pokazy w Europie i największe cywilne pokazy lotnicze w Polsce, realizowane w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich.
2016-07-26

Kapitalny start częstochowskich pilotów w Rajdowych MP

Marcin Skalik powiększa kolekcję medali i pucharów. W miniony weekend wspólnie z Jarosławem Sysio zdobył złoto Mistrzostw Polski w lataniu rajdowym w kategorii advanced. W klasie unlimited wicemistrzami zostali Janusz Darocha i Zbigniew Chrząszcz.
2016-07-25

Wyniki Rajdowych Mistrzostw Polski

Na lotnisku Aeroklubu Podhalańskiego w Łososinie Dolnej zostały rozegrane 6 Rajdowe Mistrzostwa Polski. W rywalizacji wzięło udział 15 załóg, startujących w kategoriach Unlimited i Advanced.
2016-07-22

Niebo na Światowe Dni Młodzieży

Na czas Światowych Dni Młodzieży w przestrzeni powietrznej wprowadzono specjalne zasady. Utworzono m.in. siedem stref ograniczonych lotów wokół Krakowa i Częstochowy, Kalwarii Zebrzydowskiej, Brzegów i Oświęcimia. Wszystko po to, by zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa wszystkich użytkowników przestrzeni powietrznej i uczestników ŚDM.
2016-07-22

Klaster Polskie Tunele Aerodynamiczne

W dniu 21 lipca 2016 roku pomiędzy Politechniką Warszawską, Wojskową Akademią Techniczną i Instytutem Lotnictwa została podpisana umowa ramowa o współpracy długofalowej, w ramach której powstał klaster Polskie Tunele Aerodynamiczne.
2016-07-22

Pronar otworzył lądowisko w Narwi

15 lipca odbyło się uroczyste otwarcie lądowiska Pronar z niemal 1000-metrowym pasem startowym. Lądowisko znajduje się w miejscowości Narew w województwie podlaskim.
2016-07-22

Mazury AirShow 2016

W dniach 6-7 sierpnia odbędzie się kolejna edycja Mazury AirShow. To jedna z największych cywilnych imprez lotniczych w Polsce, wcześniej znana pod nazwą Festyn Lotniczy Mazury.
2016-07-20

Rajdowe Mistrzostwa Polski w Łososinie Dolnej

Już dziś oficjalnie startują 6 Rajdowe Mistrzostwa Polski, organizowane przez Aeroklub Podhalański. Na lotnisku w Łososinie Dolnej o zwycięstwo walczyć będzie 15 załóg.
2016-07-19

Aeroklub Ziemi Zamojskiej świętował swoje 40. urodziny

Nieziemskich atrakcji na zamojskim niebie w minioną sobotę (16 lipca) było bez liku. Odbyło się nie lada widowisko z dużą dawką adrenaliny. Zaprezentowały się kultowe gwiazdy na ziemi i w powietrzu. Air Show Gmina Zamość 2016 przechodzi do historii.
2016-07-18

Dolderer wygrywa wyścig Red Bull Air Race w Budapeszcie

W przełomowym, niedzielnym wyścigu Red Bull Air Race w Budapeszcie (17 lipca) niemiecki pilot Matthias Dolderer umocnił swoją przewagę w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata odnosząc zwycięstwo podczas trudnych zawodów skróconych przez złe warunki atmosferyczne. Drugie miejsce zdobył Austriak Hannes Arch, a trzecie Australijczyk Matt Hall. Wyścig klasy Challenger, w którym miał brać udział Polak Łukasz Czepiela, został odwołany.
2016-07-17

Szkolenie selekcyjne w Aeroklubie Orląt

Aeroklub „Orląt” w Dęblinie prowadzi samolotowe szkolenie selekcyjne kandydatów do Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych. Celem takiego szkolenia jest sprawdzenie i ocena predyspozycji kandydatów do wykonywania zawodu pilota wojskowego.
2016-07-15

Alien Tiger w Nowym Targu

Już niecały miesiąc dzieli nas od VIII Nowotarskiego Pikniku Lotniczego. Jednym z gości imprezy będzie należący do Czeskich Sił Powietrznych śmigłowiec Mi-24 w efektownym malowaniu, przedstawiającym futurystycznego tygrysa, nazywanego Alien Tiger.