2010-09-01

Na katowickim lotnisku odbyła się III edycja Dnia spottera

We wtorek 24 sierpnia 2010 roku, w Porcie Lotniczym Katowice odbyła się III edycja Dnia spottera.
2010-07-16

II edycja Dni Spottera

13 lipca, na terenie Portu Lotniczego Katowice odbyła się II edycja Dni Spottera.
2010-07-08

Konkurs fotograficzny - Port Lotniczy w Twoim obiektywie.

Lato w pełni, odliczamy dni do upragnionego wypoczynku. Dni, zmieniają się w godziny, walizki spakowane, jeszcze tylko chwila dzieli nas od wejścia na pokład samolotu.
2009-12-01

LOT na fotografiach

Wczoraj (30 listopada 2009 r.) została otwarta skromna wystawa fotograficzna poświęcona tematyce lotniczej, a ściślej - Polskim Liniom Lotniczym LOT.
2009-04-24

Szczyt na lotnisku w Gdyni

Jedną z jednostek biorących udział w zabezpieczeniu spotkania Szefów Obrony Sił Zbrojnych państw Grupy Wyszehradzkiej w Sopocie jest 43 Baza Lotnicza Marynarki Wojennej. W czwartek, 23 kwietnia, na lotnisko w Gdyni Babich Dołach przyleciały samoloty z przedstawicielami Sił Zbrojnych Czech i Węgier. Dzień później dołączyły do nich delegacje z Litwy i Ukrainy.
2009-03-02

Lotniska Świata - Kraków-Balice

Kraków Airport im. Jana Pawła II, nazwa skrócona: Kraków Airport (kod IATA: KRK, kod ICAO: EPKK) – międzynarodowy port lotniczy położony 11 km (ok. 25 minut) na zachód od centrum Krakowa.
2009-02-24

Szczyt NATO na krakowskim lotnisku

W dniach 19-20 lutego w Krakowie odbyło się Nieformalne Spotkanie Ministrów Obrony Narodowej Państw NATO, w którym udział wzięło 48 delegacji i 693 reprezentantów ministerialnych.
2009-01-01

Konferencja Klimatyczna: wielki ruch w Poznaniu

W Poznaniu w dniach 1-12 grudnia 2008 r. odbyła się Konferencja Klimatyczna Organizacji Narodów Zjednoczonych. Było to nie tylko wielkie wydarzenie związane z ochroną klimatu, ale również wielkie przedsięwzięcie logistyczne. Konferencja, a właściwie związany z nią ruch lotniczy, była nie lada gratką dla wielkopolskich spotterów.
2008-12-06

Lotniska Świata: Katowice

Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach plasuje się obecnie na trzecim miejscu w kraju pod względem ilości odprawionych pasażerów. Notuje ciągły rozwój począwszy od początku lat dziewięćdziesiątych. Lotnisko powstało podczas II wojny światowej.
2008-11-21

Lotniska świata: Princess Juliana

Pierwsze wzmianki o lądowisku na wyspie St. Maarten pochodzą z roku 1942. Kiedy Europa pogrążona była w wojnie, na wyspie działało lądowisko wojskowe. Rok później przekształcone zostało w lotnisko cywilne. Na uroczystości otwarcia obecna była Księżna Juliana, z królestwa Holandii. Księżna użyczyła także swego imienia, które lotnisko nosi do dziś.
2008-11-09

Lotnisko Praga Ruzyne (LKPR/PRG)

Praga – stolica Republiki Czeskiej – położona jest po obu stronach rzeki Wełtawy. Miasto założone w średniowieczu obecnie liczy ponad 1,2 mln mieszkańców. Do tego malowniczego miejsca z Polski dostać możemy się na wiele sposobów. Ja osobiście preferuję dojazd własnych autem, co daje możliwość zwiedzania wielu ciekawych zakątków, których nie zobaczymy lecąc samolotem czy jadąc koleją.
2008-09-11

Spotting w Bostonie

Wszyscy zapewne pamiętają feralny wtorek 11 września 2001 roku. Wydarzenia, rozgrywające się w tym dniu w Stanach Zjednoczonych, zatrzęsły całym światem. Walące się nowojorskie wieże, tysiące ofiar…
2008-09-08

Nowinki z EPWA - lipiec i sierpień

Lipiec i sierpień to przede wszystkim dla wielu z nas okres wakacji. Wyczekiwany czas urlopów i dalekich podróży. To także czas oddechu i wypoczynku. Wiele osób wyjeżdżając na wakacyjne podboje wybiera coraz częściej transport lotniczy, co znajduje swoje odzwierciedlenie na warszawskim Okęciu.
2008-07-09

MOTOŻAR

Wyprawa motocyklowo - samochodowa na górę szybowcową. Warszawa - Tomaszów Mazowiecki - Piotrków Trybunalski - Częstochowa - Katowice - Oświęcim - Kęty - Międzybrodzie Żywieckie - Góra Żar. Setki kilometrów, setki zdjęć....
2008-07-07

Nowinki z EPWA - czerwiec

Wraz z nadejściem czerwca rozpoczęły się wakacje. Tłumy turystów, mając na uwadze rosnącą popularność transportu lotniczego, wykupiło bilety na wymarzony lot w ciepłe kraje, by móc spędzić urlop. Właśnie dlatego 30 czerwcowych dni na EPWA nie dało ani chwili wytchnienia.
2008-06-04

Nowinki z EPWA - maj

Długi weekend majowy zbliżał się wielkimi krokami. Większość już wcześniej zarezerwowała sobie bilety lotnicze, by udać się w dalekie zakątki świata przy pomocy aeroplanów.
2008-06-02

Frankfurt nad Menem

Zapewne mało kto zrozumie fakt, iż można jechać do jednego z europejskich miast i nie widzieć prawie nic prócz setek samolotów i dwóch terminali. Dla mnie ta forma „zwiedzania” jest najlepszą z najlepszych. Ostatni długi majowy weekend spędziłam właśnie na lotniskach. Tym razem, po drodze do Brukseli, udało nam się odwiedzić Międzynarodowy Port Lotniczy Frankfurt nad Menem.
2008-04-30

Nowinki z EPWA - kwiecień

Pierwszy kwietnia to Prima Aprilis i gdyby ktoś powiedział mi, co przyleci na EPWA w czwartym miesiącu roku, nigdy bym nie uwierzyła. Na szczęście nadchodzące dni nie okazały się żartem i warszawski traffic lotniskowy obfitował w multum ciekawych maszyn.
2008-04-21

Sylwetka Spottera

Długi obiektyw, skaner do nasłuchu ruchu lotniczego, często lornetka i rozkład lotów – SPOTTERZY – miłośnicy awiacji, pasjonaci, ludzie pozytywnie zakręceni. Jestem jedną z nich. A zaczęło się to mniej więcej tak.