2017-03-13

Tego jeszcze nie było – Silent Disco na lotnisku

Dyskoteka do późnych godzin nocnych, koncert Franka Sinatry i Violetty Villas, a także liczne atrakcje dla rodzin. W sobotę minęło pięć lat od uruchomienia wrocławskiego terminalu. Z tej okazji Port Lotniczy Wrocław zorganizował koncertowe urodziny.
2017-03-13

Air France ponownie doceniony za relacje z klientem

Już drugi rok z rzędu linie lotnicze Air France zostały docenione za wysiłki w budowaniu i zarządzaniu relacjami z klientem, otrzymując pierwsze miejsce w testach konsumenckich we Francji.
2017-03-13

Rusza azjatycka promocja Lufthansy

Lufthansa oferuje atrakcyjne ceny biletów do Azji – w promocji znalazły się bilety do Szanghaju, Pekinu, Hongkongu, Delhi, Singapuru i Seulu.
2017-03-13

SAS i Kuehne + Nagel przedłużają udaną współpracę logistyczną

SAS Scandinavian Airlines (SAS Obsługa Techniczna) przedłużyła swój kontrakt z Kuehne + Nagel na globalne, zewnętrzne usługi logistyczne aż do 2020 roku.
2017-03-10

Pięć lat wrocławskiego terminalu

Silent disco i występ artystów Teatru Muzycznego Capitol, a także robot Gienek i wirtualna rzeczywistość. W sobotę na wrocławskim lotnisku zaplanowano imprezę urodzinową terminalu. W ciągu pięciu lat z obiektu, wyróżnionego „budowlanym Oscarem”, skorzystało blisko 11 milionów pasażerów.
2017-03-10

Wizz Air uruchamia WIZZ Youth Challenge

Linia Wizz Air ogłosiła uruchomienie pierwszej edycji WIZZ Youth Challenge, międzynarodowego konkursu dla studentów, który będzie doskonałą okazją dla następnej generacji menedżerów do zdobycia doświadczenia zawodowego w biznesie. Główną nagrodą w konkursie jest nielimitowany roczny dostęp do podróży lotniczych w siatce połączeń WIZZ.
2017-03-10

Gdzie Polacy polecieli na ferie zimowe?

Coraz chętniej spędzamy zimowiska w urokliwych Alpach szusując po szwajcarskich, francuskich i austriackich stokach. W okresie ostatnich 5-ciu lat liczba lotów w styczniu oraz lutym wzrosła o 19 proc., a w 2017 r. z usług przewoźników skorzystało już ponad 1 287 000 podróżnych.
2017-03-10

Kraków Airport: Wzrost w lutym i 100 połączeń w 2017 r.

W lutym krakowskie lotnisko obsłużyło 362 650 pasażerów tj. o 17 proc. więcej niż w roku ubiegłym. W ostatnim miesiącu odnotowano 2 997 operacji lotniczych, tj. o 10 proc. więcej niż w lutym 2016 roku.
2017-03-10

Lufthansa Group inwestuje w personalizację i digitalizację

Klienci są przyzwyczajeni do organizowania sobie życia zgodnie z indywidualnymi preferencjami. Aby wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom, Lufthansa Group znacząco inwestuje w personalizację i digitalizację produktu.
2017-03-09

Szósty samolot Wizz Air w Katowicach. Nowe trasy

Linia Wizz Air świętuje dzisiaj umieszczenie szóstego Airbusa A320 w swojej bazie w Katowicach. Dodatkowy samolot pozwoli linii na uruchomienie i obsługę czterech nowych tras do tak popularnych, wakacyjnych destynacji, jak: Katania na Sycylii, Lizbona w Portugalii, Rejkiawik w Islandii i Malta.
2017-03-08

LOT otwiera nową trasę z Warszawy do Stuttgartu

Od 1 czerwca Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomią nowe bezpośrednie połączenie między Warszawą a Stuttgartem. Rejsy będą wykonywane od poniedziałku do piątku dwa razy dziennie a w soboty i niedziele raz w ciągu dnia. Taki rozkład umożliwi pasażerom z Polski, Europy Centralnej i Azji wygodną podróż do jednego z najważniejszych ośrodków biznesowych w Niemczech.
2017-03-08

Lotnisko Chopina zmodernizuje pas startowy

W kwietniu Lotnisko Chopina w Warszawie przeprowadzi prace konserwacyjno-remontowe na drogach startowych. Inwestycja wynika z nowych regulacji Unii Europejskiej dotyczących lotnisk, wprowadzonych w celu zwiększenia bezpieczeństwa i dostępności operacyjnej europejskich portów.
2017-03-08

Emirates świętują Dzień Kobiet

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet linie Emirates postanowiły bliżej przyjrzeć się roli, jaką odgrywają kobiety w ich strukturach. Stanowią one blisko 44 proc. wszystkich osób pracujących dla przewoźnika i w istotny sposób przyczyniają się do sukcesu Emirates od 31 lat.
2017-03-07

Rośnie ruch na wrocławskim lotnisku

W lutym 2017 r. z usług wrocławskiego lotniska skorzystało prawie 17 proc. więcej pasażerów w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku. Więcej osób podróżowało zarówno na trasach krajowych, jak i międzynarodowych – sieciowych i niskokosztowych. Bardzo dobry wynik odnotowały też połączenia czarterowe.
2017-03-07

Nowa promocja KLM

Linie lotnicze KLM wspólnie z partnerem Air France przygotowały nową okazję do upolowania tańszych przelotów – promocję typu „first minute” – dla tych, którzy swoje wyjazdy lubią planować z wyprzedzeniem. Aktualnie są w sprzedaży bilety z upustem do większości popularnych miast w siatce połączeń w Afryce, Ameryce Północnej, Środkowej i Południowej, na Bliski Wschód oraz do Azji i wybranych kierunków w Europie.
2017-03-07

iflyA380.com na targach ITB Berlin 2017

Airbus prezentuje jedyną w swoim rodzaju internetową usługę rezerwacji biletów oraz inne trendy w podróżach lotniczych na targach ITB od 8 do 12 marca 2017 r.
2017-03-07

Prestiżowa nagroda dla krakowskiego lotniska

6 marca krakowskie lotnisko otrzymało nagrodę ASQ Awards 2016 przyznawaną przez Airport Council International (Międzynarodową Radę Portów Lotniczych). To prestiżowe branżowe wyróżnienie przyznawane jest na podstawie ankiet wypełnianych przez pasażerów.
2017-03-06

UIA: Nowy system odprawy biletowo-bagażowej online

Ukraine International Airlines przechodzi na nowy system odprawy internetowej Amadeus Altea.
2017-03-06

SG: Dwie interwencje wobec awanturujących się pasażerów

W ostatni weekend funkcjonariusze z Grupy Interwencji Specjalnych z Placówki Warszawa-Okęcie dwa razy podejmowali interwencje wobec awanturujących się podróżnych. Niestety, przyczyną podjęcia tego typu czynności są pasażerowie będący pod wpływem alkoholu.
2017-03-03

Wrocławskie lotnisko jednym z najlepszych w Europie

Port Lotniczy Wrocław doceniony w rankingu najlepszych lotnisk w Europie 2016. Wyżej są głównie porty centralne i wielkie huby przesiadkowe. Wśród lotnisk regionalnych zajął trzecie miejsce. Ranking powstał na podstawie opinii pasażerów z całego świata.