2017-03-20

Pierwszy ośrodek szkoleniowy Airbusa w Azji

Airbus buduje ośrodek szkoleniowy w Aerocity w New Delhi, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie Indii na pilotów i serwisantów Airbusów. Symbolicznego wbicia łopaty pod budowę Airbus India Training Centre dokonali P. Ashok Gajapathi Raju, Minister Gabinetowy ds. Lotnictwa Cywilnego, oraz Tom Enders, dyrektor generalny firmy Airbus, w obecności Jayanta Sinhy, Ministra Stanu ds. Lotnictwa Cywilnego.
2017-03-17

Nowi przewoźnicy w Porcie Lotniczym Lublin

Sezon letni w Porcie Lotniczym Lublin przyniesie znaczne rozszerzenie siatki połączeń. W rozkładzie pojawi się sześć nowych tras. Lublin zyska bezpośrednie połączenie do: Monachium, Tel Awiwu, Kijowa, Barcelony, Liverpoolu oraz Heraklionu. Pojawią się także dwie nowe linie lotnicze: PLL LOT oraz BMI Regional. W szczycie sezonu oznaczać to będzie 42 rotacje tygodniowo i oferowanie na poziomie ponad 355 500 miejsc.
2017-03-17

Tracimy zainteresowanie lotami do Londynu

Coraz mniejsze zainteresowanie lotami do Londynu. Więcej rezerwacji na przeloty do Lizbony i Rzymu. Klienci Tanie-Loty.pl nie tracą zaufania do tanich linii lotniczych. To główne wnioski z danych opracowanych przez serwis Tanie-Loty.pl.
2017-03-17

Skyscanner sprawdził, ile kosztuje pobyt w strefie biznesowej na polskich lotniskach

Klient biznesowy to współczesny nomada, który nierzadko większą część czasu pracy spędza w podróży i na lotnisku. To specyficzny typ podróżnika, dla którego lotniska nierzadko pozostają jedynym miejscem odpoczynku pomiędzy spotkaniami – oazą relaksu, ciszy i spokoju. Wydawać by się mogło, że tylko największe porty lotnicze w Polsce oferują business lounge, czyli strefę biznesową pełną różnego rodzaju udogodnień dla najbardziej wymagających. Tymczasem wyszukiwarka lotów Skyscanner sprawdziła, że kilkanaście portów lotniczych spośród 15 dostępnych w Polsce oferuje komfortową przestrzeń, gwarantującą chwile relaksu przed odlotem.
2017-03-17

Amadeus inwestuje w start-up FLYR

Amadeus inwestuje we FLYR, start-up umożliwiający podróżnym zablokowanie ceny biletów lotniczych przed rezerwacją.
2017-03-16

Ryanair otwiera bazę w Poznaniu

Linia Ryanair ogłosiła dziś (16 marca) otwarcie bazy w Poznaniu z jednym zbazowanym samolotem (inwestycja 100 mln $) oraz największy w historii rozkład lotów z Poznania – siedem nowych tras: Ateny, Billund, Castellon, Ejlat, Madryt, Oslo Torp i Tel Awiw oraz dodatkowe loty do Londynu Stansted (14 tras łącznie). Ryanair obsłuży na lotnisku w Poznaniu 500.000 pasażerów i przyczyni się do powstania 375 miejsc pracy.
2017-03-16

DHL Global Forwarding z certyfikacją IATA CEIV Pharma

DHL Global Forwarding, lider frachtu lotniczego i morskiego, wchodzący w skład Deutsche Post DHL Group, uzyskał certyfikat dla lotniczych oddziałów zgodnie ze Standardami CEIV Pharma Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (IATA). CEIV Pharma ma za zadanie potwierdzić najwyższą jakość serwisu oraz obsługi dla sektora nauk biomedycznych, sektora farmaceutycznego oraz opieki zdrowotnej poprzez zapewnienie jednolitych procesów.
2017-03-16

Rynek lotniczy rozwija się znacznie powyżej oczekiwań

Polskie porty lotnicze w 2016 roku obsłużyły blisko 34 mln pasażerów, o 12 procent więcej niż w 2015 roku. To kolejny dobry rok pod względem liczby przewozów pasażerskich. Oficjalne dane oraz podsumowanie rynku przewozów pasażerskich w Polsce w 2016 r. przedstawiono 15 marca na Lotnisku Chopina w Warszawie, podczas konferencji prasowej z udziałem Ministra Infrastruktury i Budownictwa Andrzeja Adamczyka, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Jerzego Szmita, Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego Piotra Samsona oraz Naczelnego Dyrektora Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” Mariusza Szpikowskiego.
2017-03-15

Lwów – 101. kierunek z Kraków Airport

Lwów to siedemnaste nowe połączenie w sezonie zima 2017/2018 na krakowskim lotnisku i 28 nowość w tegorocznej siatce połączeń Kraków Airport.
2017-03-15

Jesienią nowe połączenie z Wrocławia do Lwowa

Linie Ryanair ogłosiły nowy kierunek lotów z Wrocławia. Tym razem z irlandzkim przewoźnikiem polecimy do Lwowa. Będzie to kolejne połączenie, które wystartuje od sezonu zimowego 2017/2018.
2017-03-15

Lufthansa i Vereiningung Cockpit osiągnęły porozumienie

Po odbyciu konstruktywnych rozmów, które miały miejsce zeszłej nocy, Lufthansa i związek zawodowy pilotów Vereinigung Cockpit osiągnęły porozumienie dotyczące wszystkich poprzednio nierozwiązanych negocjacji umów zbiorowych.
2017-03-15

Rekordowe wyniki finansowe PPL

W 2016 r. zysk netto Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” przed audytem wyniósł około 200 mln zł i był o 42 proc. wyższy niż rok wcześniej.
2017-03-15

Emirates otwierają codzienne połączenie między USA a Grecją

Linie Emirates rozpoczęły codzienne loty między Newark-Liberty a Dubajem przez port lotniczy w Atenach. Tym samym Newark dołącza do siatki połączeń przewoźnika jako dwunasty kierunek na terytorium Stanów Zjednoczonych i drugi w nowojorskim obszarze metropolitarnym, uzupełniając cztery codzienne loty na trasie Dubaj-Nowy Jork (JFK). Pasażerowie wsiadający na pokład w Newark lub Dubaju będą mogli zakończyć podróż w Atenach lub polecieć dalej.
2017-03-15

Południowokoreański KAIR Airlines zamawia osiem A320

Nowy południowokoreański przewoźnik KAIR Airlines zamawia osiem samolotów A320. Niskokosztowa linia lotnicza rozpocznie międzynarodową działalność w 2018 r.
2017-03-14

Ostatnie dni rekrutacji do KPT ScaleUp

Jeszcze przez tydzień można aplikować do akceleratora KPT ScaleUp realizowanego przez Krakowski Park Technologiczny. W maju 12 innowacyjnych firm rozpocznie intensywny program wdrożeń ich produktów w dużych przedsiębiorstwach. Aplikacje można składać do 19 marca.
2017-03-14

Trzypoziomowe stoisko Emirates Infinite Possibilities na targach ITB w Berlinie

Linie Emirates, najlepszy przewoźnik lotniczy roku 2016 według plebiscytu Skytrax World Airline Awards, wyraźnie zaznaczyły swoją obecność na tegorocznych targach ITB w Berlinie, po raz kolejny zdobywając uznanie uczestników wydarzenia, które odbyło się w dniach 8-12 marca. Przewoźnik zachwycił gości tegorocznej edycji największych targów turystycznych na świecie swoim trzypoziomowym stoiskiem Emirates Infinite Possibilities, które w ciągu pięciu dni odwiedziły tysiące osób.
2017-03-14

Nowe trasy Wizz Air do Kijowa

Od 25 sierpnia samolotami linii Wizz Air będzie można polecieć z Lublina i Poznania do Kijowa. Loty będą odbywać się dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i w piątki.
2017-03-14

Avinor zwiększa inwestycję w system IFS Applications

Elastyczna architektura i intuicyjny interfejs użytkownika systemu IFS Applications 9 wesprą pracę 4000 pracowników firmy Avinor obsługujących 46 norweskich lotnisk cywilnych.
2017-03-14

Wizz Air ogłasza współpracę z Chubb w zakresie ubezpieczeń podróży

Linia Wizz Air ogłosiła podpisaną niedawno umowę współpracy z firmą Chubb w zakresie ubezpieczeń lotów i podróży dla swoich klientów.
2017-03-13

Dwucyfrowe wzrosty ruchu na Lotnisku Chopina w Warszawie

W lutym Lotnisko Chopina obsłużyło ponad 939 tys. pasażerów – o 26,6 proc. więcej niż w tym samym miesiącu poprzedniego roku.