2008-01-15

Nowe połączenia Ryanair z Polski do Wielkiej Brytanii

Ryanair poinformował, że 18 czerwca zostanie uruchomiona trasa Birmingham – Rzeszów, pierwszego lipca Birmingham – Gdańsk, zaś czwartego lipca Birmingham – Bydgoszcz.
2008-01-15

LOTem z Rzeszowa do Nowego Jorku

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchamiają od nowego sezonu bezpośrednie połączenie z Rzeszowa do Nowego Jorku. Takie połączenie istniało już w zeszłym roku, jednak zostało zawieszone na sezon zimowy.
2008-01-15

Regiony przegoniły Okęcie

Ponad 19 mln pasażerów odprawiły w ubiegłym roku porty lotnicze w Polsce. Stanowi to 24 procentowy wzrost w stosunku do 2006 roku. Dodatkowo po raz pierwszy lotniska regionale odprawiły więcej pasażerów niż stołeczne Okęcie.
2008-01-15

Będą nowi członkowie rady nadzorczej PLL LOT

Ministerstwo Skarbu Państwa opublikowało na swojej stronie internetowej informacje o konkursie na nowych członków rady nadzorczej PLL LOT.
2008-01-14

Wyniki Lufthansy za 2007 rok

Mijający rok Lufthansa zakończyła rekordowymi wynikami. Dzięki zrównoważonej polityce rozwoju i sukcesom na polu sprzedaży Grupa ponownie odnotowała wzrost wyników pasażerskich. Nigdy wcześniej z usług niemieckiego przewoźnika nie skorzystało aż tak wielu pasażerów. Liczba obsługiwanych połączeń, wykorzystanie mocy przewozowych oraz wskaźnik sprzedaży osiągnęły rekordowy poziom.
2008-01-18

Austrian powiększa sieć połączeń z Rosją

Od początku sezonu letniego 2008 w rozkładzie lotów Austrian pojawią się po trzy rejsy tygodniowo do Soczi i Niżnego Nowogrodu. Obie trasy obsługiwać będzie samolot Fokker 70. Pierwszy rejs do Soczi odbędzie się 1 kwietnia, natomiast inauguracja połączenia z Niżnym Nowogrodem nastąpi dzień później, 2 kwietnia. Austrian oferuje obecnie pasażerom przeloty do pięciu miast w Rosji: Rostowa, Sankt Petersburga, Moskwy, Ekaterinburga i Krasnodaru.
2008-01-14

Kraków za mgłą

Od wczesnego rana zamglone niebo nad lotniskiem w Krakowie blokuje wszystkie starty i lądowania. Samoloty kierowane są na lotnisko w Katowicach. Pierwszy samolot do Krakowa wylądował w Katowicach o 08.15. Łącznie do 17.00 w Katowicach wylądowało 17 samolotów przekierowanych z Krakowa, w tym 2 samoloty general aviation.
2008-01-14

Wizyta w Świdniku

Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (PPL) bierze udział w przygotowaniach do budowy lotniska w Świdniku pod Lublinem – informacja taka pojawiła się kilka miesięcy temu, w październiku 2007 roku.
2008-01-14

Nowe połączenia Centralwings z Lille

Polskie linie lotnicze Centralwings wprowadziły do swojej oferty pierwsze w historii połączenie bezpośrednie łączące dwa europejskie miasta, oba poza granicami Polski. Pasażerowie z Lille znajdą w letnim rozkładzie lotów Centralwings połączenie do Barcelony-Girony. Dodatkowo linia wprowadza nowe połączenie z Krakowem oraz zwiększa częstotliwość na trasie z Lille do Warszawy.
2008-01-14

Pierwszy lot na biopaliwie

Brytyjskie linie lotnicze Virgin Atlantic na przyszły miesiąc zapowiedziały pierwszy lot z wykorzystaniem biopaliwa. Maszyna wzbije się w powietrze z lotniska Heathrow a wyląduje w Amsterdamie.
2008-01-18

Nowe połączenia Centralwings z Warszawy

Linie lotnicze Centralwings wprowadziły do sprzedaży kolejne połączenia z Warszawy. Pasażerowie podróżujący ze stolicy Polski będą mogli kupić bilety na sezon letni do Lizbony, Manchesteru oraz Shannon.
2008-01-14

Nowe połączenia Norwegian w 2008 roku

Norwegian Air Shuttle największa skandynawska tania linia lotnicza, ogłosiła dziś otwarcie trzech nowych tras z Polski. Będą to nowe połączenia z Warszawy do Splitu i Trondheim oraz z Krakowa do Stavanger. Rejsy z Warszawy do Splitu rozpoczną się 15 czerwca, zaś rejsy z Warszawy do Trondheim oraz z Krakowa do Stavanger 21 czerwca. W efekcie liczba połączeń bezpośrednich z Polski, oferowanych przez Norwegian, zwiększy się w sezonie letnim 2008 roku do dziewiętnastu.
2008-01-11

Pijany pasażer zamknięty w toalecie

Nietrzeźwy pasażer wsiadł do samolotu lecącego z Kaliningradu do Moskwy. Nie wiadomo dlaczego został wpuszczony na pokład. W trakcie rejsu mężczyzna zaczął się awanturować i próbował sprowokować bójkę. Jak poinformowała rzecznik Aerofłotu Irina Dannenberg w pewnym momencie pijany pasażer oświadczył współpasażerom i załodze, że porywa samolot.
2008-01-18

Kanadyjski samolot z rannymi na pokładzie

Samolot kanadyjskich linii lotniczych z co najmniej 10 rannymi pasażerami na pokładzie lądował awaryjnie na lotnisku w Calgary. Pasażerowie odnieśli obrażenia w wyniku turbulencji. Początkowo media informowały o 40 rannych. Samolot Airbus A319 należy do linii Air Canada.
2008-01-10

Centralwings sprzedaje bilety na lato z Katowic

Linie lotnicze Centralwings uruchomiają, od 11.01.2008, sprzedaż biletów na loty z i do Katowic, realizowane w ramach letniej siatki połączeń. Pasażerowie będą mogli polecieć polskimi liniami ze stolicy województwa śląskiego do dwóch miast w Europie: Edynburga oraz Shannon.
2008-01-18

Norwegian: 6.4 mln pasażerów w 2007

Łączna liczba pasażerów przewiezionych w grudniu 2007 wyniosła 487.067 w porównaniu z 386.033 w tym samym miesiącu 2006 roku, co oznacza wzrost liczby przewiezionych pasażerów o 101.034 oraz 45 % zwiększenie ruchu pasażerskiego.
2008-01-10

Z życia Okęcia

Jak odlecieć do Paryża? Na pewno nie z fałszywym paszportem. O tym, że podrabianie nie popłaca przekonał się na Okęciu pewien Nigeryjczyk. Oprócz tego kilku osób nie wpuszczono, jednej nie wypuszczono, a kilka chce u nas zostać na stałe.
2008-01-10

Germanwings w Katowicach

Wraz z rozpoczęciem letniego rozkładu lotów Germanwings zamiast w Krakowie będzie lądował w Katowicach. Tym samym, od 1 kwietnia 2008, tani niemiecki przewoźnik rozpocznie połączenia z Kolonii/Bonn i Stuttgartu do stolicy Górnego Śląska. W letnim rozkładzie loty na trasie Kolonia/Bonn – Katowice będą odbywać się we wtorki, czwartki i soboty.
2008-01-09

LOT dla WOŚP

Polskie Linie Lotnicze LOT kolejny raz wesprą akcję finału WOŚP, oddając do dyspozycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy samolot Embraer 145, który połączy Finały WOŚP organizowane w różnych miastach i umożliwi głównym animatorom akcji osobisty udział w imprezach w Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie i Warszawie.
2008-01-08

Z życia Okęcia

Na warszawskim lotnisku dużo się dzieje. Samoloty przylatują i odlatują, codziennie przewijają sie tysiące podróżnych. Turystów, biznesmenów, pracowników linii lotniczych. Wśród wszystkich ludzi pojawiających się codziennie na Okęciu jedną z najbardziej wyróżniających się grup są funkcjonariusze Straży Granicznej. Zaczynając od dziś, będziemy starali się regularnie umieszczać na łamach naszego portalu najnowsze wieści z portu lotniczego w Warszawie.