2017-03-07

Rośnie ruch na wrocławskim lotnisku

W lutym 2017 r. z usług wrocławskiego lotniska skorzystało prawie 17 proc. więcej pasażerów w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku. Więcej osób podróżowało zarówno na trasach krajowych, jak i międzynarodowych – sieciowych i niskokosztowych. Bardzo dobry wynik odnotowały też połączenia czarterowe.
2017-03-07

Nowa promocja KLM

Linie lotnicze KLM wspólnie z partnerem Air France przygotowały nową okazję do upolowania tańszych przelotów – promocję typu „first minute” – dla tych, którzy swoje wyjazdy lubią planować z wyprzedzeniem. Aktualnie są w sprzedaży bilety z upustem do większości popularnych miast w siatce połączeń w Afryce, Ameryce Północnej, Środkowej i Południowej, na Bliski Wschód oraz do Azji i wybranych kierunków w Europie.
2017-03-07

iflyA380.com na targach ITB Berlin 2017

Airbus prezentuje jedyną w swoim rodzaju internetową usługę rezerwacji biletów oraz inne trendy w podróżach lotniczych na targach ITB od 8 do 12 marca 2017 r.
2017-03-07

Prestiżowa nagroda dla krakowskiego lotniska

6 marca krakowskie lotnisko otrzymało nagrodę ASQ Awards 2016 przyznawaną przez Airport Council International (Międzynarodową Radę Portów Lotniczych). To prestiżowe branżowe wyróżnienie przyznawane jest na podstawie ankiet wypełnianych przez pasażerów.
2017-03-06

UIA: Nowy system odprawy biletowo-bagażowej online

Ukraine International Airlines przechodzi na nowy system odprawy internetowej Amadeus Altea.
2017-03-06

SG: Dwie interwencje wobec awanturujących się pasażerów

W ostatni weekend funkcjonariusze z Grupy Interwencji Specjalnych z Placówki Warszawa-Okęcie dwa razy podejmowali interwencje wobec awanturujących się podróżnych. Niestety, przyczyną podjęcia tego typu czynności są pasażerowie będący pod wpływem alkoholu.
2017-03-03

Wrocławskie lotnisko jednym z najlepszych w Europie

Port Lotniczy Wrocław doceniony w rankingu najlepszych lotnisk w Europie 2016. Wyżej są głównie porty centralne i wielkie huby przesiadkowe. Wśród lotnisk regionalnych zajął trzecie miejsce. Ranking powstał na podstawie opinii pasażerów z całego świata.
2017-03-03

Emirates świętują rok najdłuższego połączenia A380

Wprowadzenie większego, dwupokładowego samolotu Airbus A380 na codziennym połączeniu bezpośrednim z Dubaju do Auckland było jedną z głównych przyczyn sukcesu w pierwszym roku działania przewoźnika na tej trasie.
2017-03-03

LOT połączył Zieloną Górę z Warszawą

LOT zainaugurował bezpośrednie rejsy między Warszawą a Zieloną Górą. Połączenie jest obsługiwane pięć razy w tygodniu nowoczesnymi samolotami Bombardier Q400. Dzięki ofercie LOT-u pasażerowie z województwa lubuskiego mogą na jednym bilecie dotrzeć do Amsterdamu, Paryża, Pragi i innych ponad 65 miast w Europie i na świecie.
2017-03-03

Podejrzane bagaże na lotniskach

W ciągu ostatniej doby pirotechnicy Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej interweniowali dwa razy wobec pozostawionych bez opieki bagaży. Rozpoznania miały miejsce przed terminalami Warszawa-Modlin oraz F. Chopina.
2017-03-02

LOT dopasowany do Ciebie

Najtańsza taryfa bez bagażu, czy w pełni elastyczny bilet z możliwością zwrotu i zmiany dat podróży? LOT oferuje swoim pasażerom pełną elastyczność w wyborze sposobu podróżowania. Dzięki wprowadzeniu nowych wariantów podróży w klasie ekonomicznej: SAVER, STANDARD i FLEX, każdy może wybrać opcję skrojoną na miarę swoich potrzeb.
2017-03-02

Air China będą uruchamiać więcej tras międzynarodowych

Począwszy od maja 2017 r. linie Air China uruchomią pięć nowych międzynarodowych tras, włączywszy połączenia Pekin – Zurych, Pekin – Astana, Pekin – Dżakarta, Szanghaj – Barcelona i Shenzhen – Los Angeles. W obliczu spowolnienia ruchu na nowo otwartych trasach międzynarodowych i rosnącym zapotrzebowaniu na podróże służbowe nowe połączenia dadzą liniom Air China większy dostęp do rynków międzynarodowych i będą stanowić odzwierciedlenie pewności Air China co do poszerzania obecności międzynarodowej w roku 2017.
2017-03-02

Pierwszy A350-900 w Air Caraïbes

Air Caraïbes odbiera swój pierwszy samolot A350-900, rozpoczynając nową erę transportu powietrznego na francuskich Karaibach.
2017-03-01

Lubuskie lotnisko szuka pracowników

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” poszukuje pracowników do pracy na lotnisku Zielona Góra w Babimoście. Praca czeka na: specjalistów ds. bezpieczeństwa operacji lotniczych – dyżurny lotniska, młodszych ratowników w lotniskowej straży pożarnej, stewardessy portu, elektromontera ds. systemów elektroenergetycznych, kierowców operatorów sprzętu specjalnego w lotniskowej straży pożarnej i.in.
2017-03-01

Linie Emirates testują innowacyjny system monitorowania pogody zimą

Linie Emirates rozpoczęły próby innowacyjnej technologii wspierającej proces decyzyjny, która ułatwia zarządzanie operacyjne oraz zwiększa bezpieczeństwo i ekologiczność w ekstremalnych oraz niebezpiecznych warunkach pogodowych panujących w zimie. We współpracy z firmą Vaisala, czołowym dostawcą usług w zakresie pomiarów środowiskowych i przemysłowych z Finlandii, przewoźnik zaczął testować działanie systemu CheckTime w warunkach zimowych w Kopenhadze i Chicago.
2017-03-01

Czarny plecak przyczyną ewakuacji na lotnisku F. Chopina

Wczoraj (28 lutego) w godzinach wieczornych na terenie Terminalu Przyloty Lotniska F. Chopina funkcjonariusze Grupy Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie zostali wezwani do przeprowadzenia rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Powodem tego był pozostawiony bez opieki czarny plecak.
2017-03-01

Airbus na ITB Berlin Travel

Co roku ponad 3,5 miliarda pasażerów lata samolotami i choć zwykle uważnie planują swoje trasy, to dotychczas nie mogli wybrać preferowanego samolotu ani układu kabiny. Airbus postanowił to zmienić.
2017-02-28

Nowa trasa Ryanaira: Kraków – Frankfurt

Linia Ryanair ogłosiła nowe codzienne połączenie na zimę 2017/18 z Krakowa do Frankfurtu nad Menem.
2017-02-28

Emirates szukają pilotów w Polsce

Linie Emirates organizują Dni Otwarte w Warszawie dla doświadczonych i wysoko wykwalifikowanych pilotów zawodowych, którzy usiądą za sterami samolotów przewoźnika na jednej z ponad 150 tras na całym świecie. Wydarzenie stanowi doskonałą okazję dla zainteresowanych pilotów, aby dowiedzieć się więcej na temat rekrutacji i zapytać pracowników Emirates o korzyści z mieszkania i pracy w Dubaju.
2017-02-27

Ograniczenie ruchu w Modlinie

27 lutego Prezes ULC, po przeprowadzeniu rutynowej kontroli okresowej na lotnisku Warszawa/Modlin (EPMO), podjął decyzję o ograniczeniu ruchu poprzez zaprzestanie wykonywania operacji kołowania statków powietrznych o napędzie odrzutowym na drogach kołowania DK-A1 i DK-B. Decyzja ma charakter proaktywny i podyktowana jest przede wszystkim zapewnieniem bezpiecznego wykonywania operacji lotniczych. Prezes Urzędu zwrócił się również do Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z prośbą o przeprowadzenie inspekcji na lotnisku. Remont dróg kołowania był uwzględniony w planach zarządzającego lotniskiem i miał odbyć się w bieżącym roku.