2017-01-26

B737 LOT-u poleci do Kazachstanu

Już 8 maja LOT po raz pierwszy połączy Polskę z Kazachstanem. Rejsy z Warszawy do Astany – stolicy tego kraju i zarazem jednego z najważniejszych miast Centralnej Azji, będą realizowane cztery razy w tygodniu samolotami Boeing 737-800 NG. Nowe połączenie to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pasażerów podróżujących z Polski do Kazachstanu, jak również mieszkańców Kazachstanu podróżujących do Polski i wielu innych miast na świecie. Bilety na nowe połączenie są już w sprzedaży.
2017-01-27

33 mln pasażerów na berlińskich lotniskach

W 2016 roku na lotniskach Schönefeld i Tegel obsłużono prawie 33 miliony pasażerów – o trzy miliony więcej w porównaniu z rokiem 2015.
2017-01-27

Przesądy Polaków: KAYAK.pl odnotowuje wyszukiwań lotów na piątek 13-ego

Wiele przesądów niezmiennie funkcjonuje w świadomości Polaków. Mało kto nie unika siadania na rogu stołu czy witania się przez próg. Podobnie z chuchaniem na znalezionego grosika czy łapaniem guzika na widok kominiarza. Piątek trzynastego nie jest wyjątkiem. Najnowsza analiza KAYAK.pl wykazała bowiem, że Polacy wolą nie kusić losu i niechętnie planują wyjazdy na ten owiany złą sławą dzień. Tymczasem linie lotnicze wydają się szukać sposobów na zapełnienie pustych miejsc, dzięki czemu podróżni mogą liczyć na naprawdę atrakcyjne ceny połączeń. Jednak piątek trzynastego to nie jedyny przesąd, który może zatrzymać pasażerów w domu – eksperci wyszukiwarki przedstawiają listę najciekawszych wierzeń i zabobonów z różnych krajów.
2017-01-26

Katowice – Mediolan. Nowa trasa Ryanaira

Linia Ryanair dziś (26 stycznia) ogłosiła nową trasę na zimę 17/18 z Katowic do Mediolanu Malpensa. Trasa będzie obsługiwana dwa razy w tygodniu. Obecnie w zimowej siatce połączeń Ryanaira z Katowic znajdują się cztery kierunki.
2017-01-25

Finnair dodaje połączenia

Finnair poszerza swoja ofertę o nowe połączenia rejsowe na Goa w Indiach, do Hawany na Kubie, Puerto Plata na Dominikanie i Puerto Vallarta w Meksyku w sezonie zimowym 2017. Finnair wprowadzi również dodatkowe połączenia na wakacyjnych i biznesowych trasach do Bangkoku, Delhi, Hong Kongu i Singapuru.
2017-01-25

Emirates otworzą połączenie do Newark przez Ateny

Linie Emirates zapowiedziały otwarcie nowego codziennego połączenia z Dubaju do Newark-Liberty przez Ateny 12 marca tego roku. Nowa trasa będzie stanowić uzupełnienie czterech codziennych lotów realizowanych obecnie z Dubaju do portu lotniczego Nowy Jork-JFK, oferując pasażerom kolejną wygodną opcję podróży do aglomeracji nowojorskiej.
2017-01-24

Z Lublina do Monachium codziennie

23 stycznia ruszyła sprzedaż połączenia Lublin – Monachium – Lublin obsługiwanego przez linie BMI Regional, partnera linii Lufthansa. Dzięki temu pasażerowie będą mogli na jednym bilecie podróżować z Lublina do ponad 100 miast w Europie, Ameryce Północnej i Azji.
2017-01-24

Z Babimostu do Warszawy poleci LOT

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego przedstawił wyniki przetargu na połączenia lotnicze z lotniska Zielona Góra/Babimost do Warszawy i z powrotem. Od 1 marca polecimy już z nowym przewoźnikiem. – LOT wraca do Babimostu po latach. Kwota, która uzyskała akceptację zarządu to 12 mln zł, na dwa lata. Umowa będzie obowiązywała do 31 grudnia 2018 roku – wyjaśnia marszałek Elżbieta Anna Polak. Oznacza to, że port lotniczy w Babimoście znajdzie się w siatce połączeń lotniczych, w systemach rezerwacyjnych i wyszukiwarkach internetowych.
2017-01-24

Piloci z Babimostu? To możliwe!

W Porcie Lotniczym Zielona Góra/Babimost powstanie Ośrodek Szkolenia Lotniczego Westwings Sp. z o.o., w którym prowadzone będą szkolenia praktyczne dla przyszłych pilotów. 23 stycznia br. marszałek Elżbieta Anna Polak, Michał Zienkiewicz – prezes firmy Westwings i Michał Anczykowski – dyrektor Portu Lotniczego Zielona Góra/Babimost podpisali list intencyjny w tej sprawie. – To kolejna szansa na rozwój portu. To przykład, że mamy możliwości wykorzystania jego infrastruktury w sposób skuteczny – komentuje marszałek.
2017-01-23

Aplikacja Ryanaira numerem 1. Rekordowa liczba pobrań

W styczniu br. linia Ryanair poinformowała o rekordowej liczbie pobrań nowej, ulepszonej aplikacji mobilnej. Z aplikacji, zarówno na iOS, jak i na Androidzie, korzysta już 17 milionów użytkowników, potwierdzając tym samym pozycję nr 1 wśród linii lotniczych w Europie.
2017-01-23

10 najgorętszych trendów podróżniczych w 2017 roku

Bezpłatna wyszukiwarka połączeń lotniczych Skyscanner opracowała listę kierunków, których popularność rosła najszybciej na przestrzeni ostatnich lat. W tegorocznym zestawieniu top 10 prym wiedzie azjatycka egzotyka. Nie powinno to budzić zdziwienia – popularność krajów Azji wśród polskich podróżnych w latach 2014-2016 wzrosła dwukrotnie i wszystko wskazuje, że trend ten się utrzyma. Lista top zawiera również nowości i niespodzianki, jak sąsiadującą Ukrainę czy Kubę.
2017-01-20

Rok 2016 na poznańskim lotnisku

Grudzień zamyka statystyki roku 2016. To był bardzo znamienny okres dla portów lotniczych, a w tym także dla naszego poznańskiego lotniska. Wiele wydarzeń na świecie, jak Brexit, zamachy terrorystyczne czy wreszcie polityczne w Turcji było kluczowymi dla biznesu lotniczego.
2017-01-20

Kolejny B737 w UIA

Kontynuując ambitny program rozbudowy i modernizacji floty w 2017 roku linie Ukraine International Airlines rozbudowują park samolotowy o kolejny Boeing 737-800 nowej generacji.
2017-01-19

Oświadczenie Zarządu Województwa Podlaskiego w sprawie referendum

Referendum wojewódzkie w sprawie budowy portu lotniczego w naszym regionie nie uzyskało frekwencji wystarczającej do tego, aby uznać je za ważne. Ideą referendum jest podejmowanie, lub konsultowanie ważnych decyzji w sposób demokratyczny. W imieniu Zarządu Województwa dziękuję więc wszystkim, którzy zechcieli współdecydować w kwestii lotniska biorąc udział w niedzielnym głosowaniu.
2017-01-18

Wizz Air ogłosił nowe połączenie z Wrocławia

Polecimy do Lwowa. Nowe połączenie startuje już 13 kwietnia. Samoloty na tej trasie będą latały dwa razy w tygodniu. Bilety już w sprzedaży. To już dziewiąte połączenie tanich linii Wizz Air z Wrocławia.
2017-01-18

LOT zwiększa liczbę rejsów z Poznania do Warszawy

Od sezonu letniego Lato 2017, Polskie Linie Lotnicze LOT zwiększają liczbę rejsów na trasie Warszawa-Poznań-Warszawa o pięć dodatkowych tygodniowo.
2017-01-18

Ponad 130 okazji do spełnienia marzeń o egzotycznej podróży

Tradycyjnie linie Air France KLM rozpoczęły Nowy Rok wielką akcją wyprzedażową. Taniej polecieć będzie można do ponad 130 miast we wszystkich zakątkach świata. Przeloty z Warszawy, Krakowa i Gdańska po sporej „przecenie” można rezerwować jeszcze do 26 stycznia br., a ceny promocyjne dotyczą lotów od teraz, aż do 10 grudnia 2017. Warto zerknąć na bogatą siatkę połączeń Air France KLM i właśnie teraz upolować tanie bilety na wymarzoną, egzotyczną podróż w Nowym Roku.
2017-01-17

Finnair dodaje loty do Warszawy i Reykjaviku

Realizując swoją strategię rozwoju, Finnair wprowadza w tym roku nowe połączenia na kilku popularnych europejskich trasach krótkodystansowych. Obejmuje to dodanie codziennych lotów do Warszawy w szczycie sezonu letniego.
2017-01-17

Emirates wprowadzają codzienne połączenie A380 do Sao Paulo

Emirates, nagrodzone tytułem najlepszej linii lotniczej na świecie w plebiscycie Skytrax World Airline Awards 2016, poinformowały dzisiaj o planowanym otwarciu pierwszego w historii połączenia komercyjnego do Ameryki Południowej obsługiwanego przez dwupokładowy A380, który zastąpi B777-300ER na trasie Dubaj (DXB) – Sao Paulo (GRU) od 26 marca tego roku.
2017-01-17

Podlaskie: Referendum ws. lotniska nieważne

Zakończyła prace Wojewódzka Komisja Do Spraw Referendum w Białymstoku. Z protokołu wynika, że w niedzielnym referendum w sprawie lotniska regionalnego wzięło udział tylko 12,96 proc. uprawnionych do głosowania, a to za mało, by uznać referendum za ważne.