2017-04-05

Airbus i SITA łączą siły. Cyberbezpieczeństwo dla transportu lotniczego

Airbus i SITA uruchomiły nowe usługi Security Operations Center Services dostosowane do specyficznych potrzeb branży transportu lotniczego. Nowe usługi wykrywania incydentów dostarczą liniom i portom lotniczym oraz innym zainteresowanym stronom informacji o nietypowej cyberaktywności, która może wpłynąć na ich działalność.
2017-04-04

LOT wystartował do Los Angeles

LOT uruchomił bezpośrednie połączenie między Warszawą a Los Angeles. Boeing 787-8 Dreamliner tuż po godzinie 16:30 wystartował z Lotniska Chopina w ponad 12-godzinny rejs, który będzie przebiegał między innymi nad Skandynawią, Islandią, Grenlandią i Kanadą. Na pokładzie było 3 doświadczonych pilotów i 10 członków personelu pokładowego, dbających o komfort i bezpieczeństwo pasażerów. Połączenie do Los Anegles jest czwartym kierunkiem LOT-u do Ameryki Północnej i pierwszym w historii rejsowym połączeniem na Zachodnie Wybrzeże USA.
2017-04-04

Laserem oślepiał pilotów samolotów pasażerskich

Wspólne działania policjantów z Ochoty, Ursusa i Komisariatu Policji Warszawa Okęcie doprowadziły do zatrzymania na gorącym uczynku 49-letniego mieszkańca Ursusa. Mężczyzna podejrzany jest o to, że laserem oślepiał pilotów samolotów pasażerskich. Dodatkowo miał w mieszkaniu broń hukową bez zezwolenia oraz telefon komórkowy pochodzący z przestępstwa. Wczoraj usłyszał zarzuty i został objęty policyjnym dozorem.
2017-04-03

Wizz Air rozpoczyna loty z Warszawy do Santander

Linia Wizz Air uruchomiła loty na nowej trasie z Warszawy do Santander w Hiszpanii. Nowe połączenie będzie działać dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i w piątki. Bilety na nowe połączenie są dostępne już w sprzedaży na wizzair.com, a ich ceny rozpoczynają się od 169 złotych.
2017-04-03

Nowe destynacje z lotniska w Dreźnie

Port Lotniczy Drezno rozpoczął sezon letni z rozbudowaną ofertą turystyczną. Nowe cele wakacyjne to Faro, Dalaman oraz Reykjavik obsługwiane przez linie lotnicze Germania. Eurowings wprowadza do swojego programu po raz pierwszy własne połączenia z Majorką. W samolotach udających się do celów urlopowych będzie tygodniowo 700 miejsc więcej niż w sezonie letnim 2016. Ponadto odbywać się będzie codziennie wiele lotów, stanowiących dla pasażerów z Niemiec, Czech i Polski połączenia ze światową siatką lotów. Oferta obejmuje bezpośrednie połączenia z łącznie 30 celami urlopowymi, metropoliami i lotniskami przesiadkowymi w 13 krajach Europy, północnej Afryki i Azji Zachodniej.
2017-03-31

Wizz Air rozpoczyna loty z Warszawy do Billund

Linia Wizz Air rozpoczęła loty na kolejnej międzynarodowej trasie z Warszawy do Billund w Danii. Loty będą odbywać się dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i w piątki. Bilety na nowe połączenie są dostępne w sprzedaży na wizzair.com, a ich ceny rozpoczynają się od 89 PLN.
2017-03-31

Nowa droga startowa w Kraków Airport

W 2017 roku Kraków Airport planuje wymienić nawierzchnia najstarszej części istniejącej płyty postojowej samolotów oraz połączyć kładką hotel przy lotnisku z parkingiem wielopoziomowym. Dzięki temu z hotelu pasażerowie będą mogli skorzystać z przejścia nadziemnego i z hotelu przejść bezpośrednio do terminalu. Najważniejszym zadaniem inwestycyjnym, które stoi przed krakowskim lotniskiem jest budowa nowej drogi startowej.
2017-03-30

KLM wkracza do Gdańska i zaprasza do zabawy

Od kilku dni tajemniczy gigantyczny chodak stoi pod Galerią Bałtycką w Gdańsku wzbudzając liczne spekulacje – „reklama jakiejś holenderskiej firmy”, „holenderska olbrzymka, która zgubiła chodaka”, a może jakaś wersja „Kopciuszka”. Sprawcą zamieszania” jest – jak niektórzy słusznie się domyślali – KLM. Linie w ten nietypowy sposób zapowiadają swoje przybycie do Gdańska, skąd będą regularnie latać do Amsterdamu od 15 maja b.r. A już teraz na mieszkańców Trójmiasta czekają niespodzianki oraz specjalna promocja cenowa na loty z Gdańska do wybranych miast w Europie.
2017-03-30

PKO Leasing liderem finansowania samolotów w Polsce leasingiem

29 marca br. PKO Leasing zawarł z linią lotniczą Enter Air umowę na finansowanie leasingiem zwrotnym samolotu typu Boeing 737-800. To już siódma transakcja w zakresie finansowania statków powietrznych z największą polską, czarterową linią lotniczą. Dotychczasowa współpraca, która rozpoczęła się w 2012 roku, obejmuje samoloty pasażerskie typu Boeing 737, a także silniki i fotele do samolotów.
2017-03-30

Ekologiczne technologie na lotnisku w Pyrzowicach

Z nadejściem cieplejszych dni ruszają prace na lotnisku w Pyrzowicach. Dzięki technologii z zastosowaniem recyklingu starej nawierzchni betonowej, stara droga startowa otrzyma nowe życie. Zyskają nie tylko przewoźnicy i pasażerowie, ale i środowisko. Kontrakt, o wartości niemal 40 mln zł brutto, na zlecenie Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego realizuje Skanska.
2017-03-30

Pierwszy w Polsce system multilateracyjny uruchomiony operacyjnie

Z dniem 30 marca 2017 r. nastąpiło wdrożenie do pracy operacyjnej systemu WAM (Wide Area Multilateration) dla TMA Gdańsk – poinformowało Biuro Służb Technicznych PAŻP.
2017-03-30

Nowa baza Wizz Air w Kiszyniowie

Linia Wizz Air świętowała 27 marca otwarcie 26. bazy, w Kiszyniowie, w Mołdawii. Jeden z nowych samolotów Airbus A320 będzie obsługiwać siedem niskokosztowych tras, w tym dwie nowe – do Barcelony i do Berlina. Jednocześnie linia celebrowała przewiezienie 500 000 pasażerów na trasach z i do Kiszyniowa, a podróżujący z Rzymu, szczęśliwy 500000. pasażer został uroczyście powitany i nagrodzony biletem powrotnym WIZZ.
2017-03-30

Jerzy Makula ambasadorem The World Games Wrocław 2017

Wrocławskie Igrzyska Sportów Nieolimpijskich rozwijają skrzydła: do grona ich ambasadorów dołączył Jerzy Makula, jeden z najbardziej utytułowanych pilotów w historii polskiego lotnictwa. Oprócz promowania imprezy weźmie także udział w jednej z jej najbardziej widowiskowych konkurencji – akrobacjach szybowcowych.
2017-03-29

Lato 2017 – nowe loty z Wrocławia

Lwów, Reykjavik, Lizbona, Palma, Tel Awiw, Kefalonia i Tirana – to całkiem nowe kierunki lotów z Wrocławia. Teraz polecimy stąd w blisko 70 miejsc. Obowiązuje już nowy, wiosenno-letni, rozkład lotów.
2017-03-29

Centralny Port Komunikacyjny – transportowe rozwiązanie dla rozwoju gospodarczego Polski

Tylko połączenie Centralnego Portu Lotniczego z Centralnym Węzłem Kolejowym, arteriami szybkiej kolei i siecią autostrad może spełnić zarówno cele biznesowe, jak i strategiczne, stawiane sobie przez rząd – uważają eksperci think-tanku Warsaw Enterprise Institute (WEI) w zaprezentowanym w środę 29 marca raporcie nt. Centralnego Portu Komunikacyjnego. W dyskusji nad propozycjami i rekomendacjami WEI wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju, Lotniska Chopina w Warszawie i Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”, LOT Polish Airlines, Polskiego Funduszu Rozwoju, Związku Regionalnych Portów Lotniczych oraz Klubu Ronina.
2017-03-29

Emirates otwierają połączenie A380 do Nicei

Linie Emirates otworzyły codzienne połączenie A380 do Nicei, głównego portu Lazurowego Wybrzeża i Prowansji. Rejsy A380 rozpoczną się 1 lipca tego roku, w samą porę przed nadchodzącymi wakacjami. Dodatkowo, przewoźnik poza swoją sztandarową usługą szoferską zaoferuje także loty śmigłowcem między lotniskiem w Nicei a Monako.
2017-03-28

Air France docenione przez polskich biznesmenów

Francuska linia lotnicza Air France zwyciężyła w konkursie Business Traveller Awards 2016 w kategorii „Najlepsza Klasa Ekonomiczna Premium” oraz „Najlepsza Strona Internetowa Linii Lotniczej”. Natomiast Lotnisko Schiphol w Amsterdamie uznano za „Najlepsze Lotnisko na Świecie”. Linie Lotnicze KLM znalazły się w gronie finalistów w kategoriach „Najlepsza Linia Lotnicza na Długich Dystansach” oraz „Najlepsza Klasa Ekonomiczna na Krótkich Dystansach”. Prestiżowe narody miesięcznika Business Traveller Poland zostały przyznane w Polsce po raz czwarty na podstawie badania przeprowadzonego w reprezentatywnej grupie polskich podróżujących biznesmenów.
2017-03-28

Opublikowano rozkład lotów Air China na lato i jesień 2017

Z dniem 26 marca 2017 r. w życie wszedł harmonogram lotów Air China na lato i jesień. W nowym rozkładzie uwzględniono 395 tras pasażerskich, włączywszy 102 trasy międzynarodowe, 14 tras regionalnych i 279 tras krajowych. Łącznie trasy obejmują 180 miast w 39 krajach i regionach, włączywszy 64 miasta zagraniczne, 3 miasta regionalne i 113 miast w kraju. Linie lotnicze Air China tygodniowo oferują 8 500 lotów dysponujących 1,66 milionami foteli. Wykorzystując rozwiniętą sieć tras i węzeł w Pekinie, zwłaszcza po wstąpieniu do Star Alliance, linie Air China mogą przewozić pasażerów aż do 1 330 lotnisk w 193 krajach.
2017-03-28

Lotnictwo nowej generacji – konferencja

W dniach 4-5 kwietnia 2017 r. w Warszawie w hotelu Golden Gate, o godz. 9.00 rozpocznie się międzynarodowa konferencja i wystawa Lotnictwo nowej generacji – strategie, technologie, rozwiązania, organizowana przez Wyższą Szkołę Oficerską Sił Powietrznych w Dęblinie oraz Zarząd Targów Warszawskich S.A.
2017-03-27

Kaliningrad i Göteborg dołączyły do siatki połączeń LOT-u

LOT rozbudowuje siatkę połączeń o kolejne nowe kierunki. Już 5 czerwca polski przewoźnik poleci do Kaliningradu, a od 28 sierpnia dostępne będą bezpośrednie rejsy do drugiego największego miasta w Szwecji, Göteborga. Ale to nie wszystkie zmiany – w sezonie letnim LOT zwiększy też częstotliwości połączeń na 25 obecnie obsługiwanych trasach.