2017-04-13

Z Wrocławia do Lwowa

Dziś z Wrocławia wystartował pierwszy samolot do Lwowa. Rejsy na tej trasie są realizowane dwa razy w tygodniu. To jedno z siedmiu nowych połączeń lotniczych, wprowadzanych wiosną tego roku do rozkładu lotów wrocławskiego lotniska.
2017-04-12

Trzy rzeczy, które warto wiedzieć lecąc na majówkę

Nie ma wątpliwości – Polacy lubią korzystać z długich weekendów. Dane AirHelp wskazują, że samoloty wylatujące z Polski na długie majowe weekendy w 2016 roku były pełne, szczególnie w okolicy święta Bożego Ciała. Liczba lotów nie wzrosła, za to liczba pasażerów była niemal dwukrotnie wyższa od średniej.
2017-04-11

Wyróżnienia linii Emirates

Linie Emirates zdobyły tytuł najlepszej linii lotniczej na świecie w inauguracyjnej edycji plebiscytu TripAdvisor Travelers’ Choice Awards dla przewoźników. Oprócz nagrody głównej do przewoźnika powędrowały cztery wyróżnienia – najwięcej wśród wszystkich nagrodzonych – dla najlepszej linii w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki, a także za najlepszą klasę ekonomiczną, najlepszą klasę pierwszą oraz w kategorii „10 najlepszych linii lotniczych na świecie”.
2017-04-10

Airbus zdobywa nagrody Crystal Cabin Award

W tym roku Airbus po raz pierwszy zwyciężył w dwóch kategoriach konkursu Crystal Cabin Award. Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 85 innowacyjnych projektów z 21 krajów, które rywalizowały w siedmiu kategoriach.
2017-04-10

Linie Emirates i AC Milan sprawiły niespodziankę pasażerom

Linie Emirates i AC Milan przygotowały pasażerom niespodziankę na lotnisku Mediolan Malpensa, prezentując samolot A380 udekorowany wizerunkami piłkarzy włoskiej drużyny. Najlepsi zawodnicy klubu powitali kultowy samolot na płycie lotniska, przyciągając uwagę zaskoczonych pasażerów.
2017-04-07

Rekordowy marzec i kwartał na Lotnisku Chopina w Warszawie

Po raz pierwszy w historii warszawskiego portu w ostatnim miesiącu zimy liczba odprawionych pasażerów przekroczyła milion pasażerów. Rekordowy w historii był także I kw. 2017 r., który był lepszy od zeszłorocznego o ponad 28 proc.
2017-04-07

Emirates wprowadzają wypożyczalnię tabletów

Linie Emirates uruchomiły kolejną usługę, która złagodzi skutki niedawno wprowadzonego zakazu wnoszenia urządzeń elektronicznych na pokład samolotów lecących do Stanów Zjednoczonych. Od 5 kwietnia pasażerowie Emirates klasy pierwszej i biznes mogą wypożyczyć tablet na czas lotu do USA, dzięki czemu nie muszą przerywać pracy podczas podróży.
2017-04-07

Minuta z życia turysty wybierającego podróż samolotem

W ciągu minuty Polską granicę przekraczają prawie 593 osoby! Najczęściej robią to za pomocą samolotu startującego z Lotniska Chopina w Warszawie. Jak wygląda minuta z życia typowego polskiego turysty wyjeżdżającego na urlop poza granicę naszego kraju? Przyjrzeliśmy się temu bliżej.
2017-04-07

Odszkodowania za utrudnienia w lotach: w Polsce tylko rok na reklamację

Na skutek licznych wątpliwości i sporów sądowych 17 marca br. Sąd Najwyższy orzekł(1), że okres przedawnienia roszczeń o odszkodowanie za utrudnienia w lotach (2) wynosi 1 rok. Wyrok ten powoduje znaczne i nieuzasadnione obniżenie standardu ochrony praw pasażerów linii lotniczych z siedzibą w Polsce w stosunku do praw pasażerów przewoźników europejskich oraz spoza Unii.
2017-04-07

Saab dostarczy system kontroli ruchu naziemnego dla lotniska Changi

Singapurski Urząd Lotnictwa Cywilnego (CAAS, Civil Aviation Authority of Singapore) wybrał szwedzki koncern Saab do wdrożenia zaawansowanego systemu kierowania i kontroli ruchu naziemnego w polu manewrowym lotniska (A-SMGCS – Advanced-Surface Movement Guidance & Control System) oraz najnowszej generacji systemu multilateracji dla lotniska Changi w Singapurze.
2017-04-06

Z Rzeszowa do Glasgow już od października

Siatka połączeń portu lotniczego w Jasionce poszerza się o kolejną trasę. Od końca października 2017 r. linia Ryanair uruchamia loty na szkockie lotnisko Glasgow-Prestwick. Pasażerowie będą mogli korzystać z nich dwa razy w tygodniu, a promocyjne ceny rozpoczynają się już od 119 PLN.
2017-04-06

Emirates wprowadzają drugie codzienne połączenie na Bali

Linie Emirates zapowiedziały otwarcie drugiego codziennego połączenia na indonezyjską wyspę Bali 2 lipca tego roku.
2017-04-06

Ryanair odsłania szczegóły programu Always Getting Better

Linia Ryanair dziś (6 kwietnia) zaprezentowała swoje plany dotyczące poprawy jakości obsługi klienta, które stanowią podstawę założeń czwartego roku realizacji programu „Always Getting Better” (AGB). Program zakłada poprawę wszystkich aspektów obsługi klienta, poprzez serwis, innowacje cyfrowe oraz nowe produkty.
2017-04-05

Zmarł kapitan Piotr Koper

Dnia 2 kwietnia, w wieku 57 lat, zmarł nagle pilot Piotr Koper, były członek Kadry Narodowej Aeroklubu Polskiego. Uroczystości żałobne odbędą się 8 kwietnia o godzinie 15:00.
2017-04-05

Niezwykły marzec w Kraków Airport

W marcu 2017 krakowskie lotnisko obsłużyło 433 985 pasażerów – to o 20 proc. więcej niż w roku ubiegłym. W ubiegłym miesiącu odnotowano 3 547 operacji lotniczych (w sumie startów i lądowań) tj. o 11 proc. więcej niż w marcu 2016 r.
2017-04-05

Nowości Air France KLM w sezonie letnim 2017

Wraz z końcem marca zaczął obowiązywać letni rozkład lotów Air France KLM, który trwa do 28 października. W najnowszym rozkładzie, w porównaniu do lata 2016 przybywa rekordowa liczba aż 53 nowych tras, a całkowita liczba oferowanych miejsc rośnie o blisko 3 proc.
2017-04-05

Coraz więcej pasażerów lata z Wrocławia

Blisko 200 tysięcy czyli o 17,6 proc. pasażerów więcej skorzystało w marcu 2017 r. z usług Portu Lotniczego Wrocław w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku. Bardzo udany był cały pierwszy kwartał 2017 r. W tym czasie wrocławskie lotnisko obsłużyło ponad pół miliona podróżnych.
2017-04-05

Airbus i SITA łączą siły. Cyberbezpieczeństwo dla transportu lotniczego

Airbus i SITA uruchomiły nowe usługi Security Operations Center Services dostosowane do specyficznych potrzeb branży transportu lotniczego. Nowe usługi wykrywania incydentów dostarczą liniom i portom lotniczym oraz innym zainteresowanym stronom informacji o nietypowej cyberaktywności, która może wpłynąć na ich działalność.
2017-04-04

LOT wystartował do Los Angeles

LOT uruchomił bezpośrednie połączenie między Warszawą a Los Angeles. Boeing 787-8 Dreamliner tuż po godzinie 16:30 wystartował z Lotniska Chopina w ponad 12-godzinny rejs, który będzie przebiegał między innymi nad Skandynawią, Islandią, Grenlandią i Kanadą. Na pokładzie było 3 doświadczonych pilotów i 10 członków personelu pokładowego, dbających o komfort i bezpieczeństwo pasażerów. Połączenie do Los Anegles jest czwartym kierunkiem LOT-u do Ameryki Północnej i pierwszym w historii rejsowym połączeniem na Zachodnie Wybrzeże USA.
2017-04-04

Laserem oślepiał pilotów samolotów pasażerskich

Wspólne działania policjantów z Ochoty, Ursusa i Komisariatu Policji Warszawa Okęcie doprowadziły do zatrzymania na gorącym uczynku 49-letniego mieszkańca Ursusa. Mężczyzna podejrzany jest o to, że laserem oślepiał pilotów samolotów pasażerskich. Dodatkowo miał w mieszkaniu broń hukową bez zezwolenia oraz telefon komórkowy pochodzący z przestępstwa. Wczoraj usłyszał zarzuty i został objęty policyjnym dozorem.