2010-12-16

Ilustrowana encyklopedia - Samoloty wojskowe

W historii lotnictwa pojawiało się mnóstwo uderzających i niezwykłych projektów samolotów – od dwupłatowców i trójpłatowców z czasów pierwszej wojny światowej, przez olbrzymie bombowce i opływowe myśliwce z czasów drugiej wojny światowej i później, do współczesnych samolotów o „niewidzialnych” kształtach lub niezwykłych konfiguracjach, takich jak Northrop Grumman B-2 czy Bell/Boeing V-22 Osprey.
2010-12-14

Siergiej Amielin - Ostatni lot. Spojrzenie z Rosji

Rozmiary tragedii Tu-154M z 10 kwietnia 2010 r., początkowy chaos informacyjny, pytania o przyczyny i okoliczności wypadku – wszystko to sprawiło, że w ciągu kilku godzin po katastrofie zawrzały nie tylko lokalne fora internetowe, ale i specjalistyczne lotnicze serwisy na całym świecie.
2010-12-09

Ostatni lot. Przyczyny katastrofy smoleńskiej. Śledztwo dziennikarskie

Materiały do tej książki zbieraliśmy przez kilka miesięcy. Z każdym dniem naszej pracy dochodziliśmy do coraz bardziej zaskakujących wniosków.
2010-12-07

Mieczysław Działowski - Czas przerwać milczenie...

Aeroklub Mielecki pragnie poinformować, iż ukazała się książka "Czas przerwać milczenie...", autorstwa Pana Mieczysława Działowskiego.
2010-11-18

Najlepsze samoloty świata. Relacje pilotów.

Do sprzedaży trafiła ekskluzywna książka Najnowsze samoloty świata. Relacja pilotów. pod redakcją Jamesa Bennetta. Obowiązkowa pozycja dla wszystkich miłośników awiacji.
2010-11-16

Atlas niezwykłych chmur

Właśnie do sprzedaży trafiła książka Richarda Hamblyn'a Atlas niezwykłych chmur. Jest to kontynuacja Wielkiej księgi chmur tego samego autora.
2010-10-19

Staffel 303 – Fiedler po niemiecku

Z okazji 70. rocznicy Bitwy o Wielką Brytanię ukazało się pierwsze niemieckie wydanie "Dywizjonu 303" Arkadego Fiedlera. Edycja książki "Staffel 303" jest limitowana, a każdy egzemplarz został oznaczony indywidualnym numerem. Na język niemiecki "Dywizjon" przetłumaczył Jarosław Ziółkowski.
2010-09-08

Samoloty bojowe II wojny światowej - Tom 1

W swojej książce autor szczegółowo opisuje 22 konstrukcje lotnicze. Czytelnik może poznać wszystkie odmiany i warianty samolotów wykorzystywanych podczas II wojny światowej.
2010-08-11

Bitwa o Anglię

Książka "Bitwa o Anglię" to niezwykle bogata w ilustracje i dokumenty pozycja, która szczegółowo opisuje starcie Royal Air Force z Luftwaffe z lata roku 1940.
2010-08-04

Współczesne śmigłowce bojowe

W książce opisano 35 śmigłowców. Zdecydowana większość z nich to konstrukcje najnowsze i najnowocześniejsze.
2010-06-21

Chłopcy z bombowców

Chłopcy z bombowców to napisana z rozmachem, ale i skrupulatnością dokumentalisty książka poświęcona najbardziej niedocenianej brytyjskiej formacji II wojny światowej - lotnictwu bombowemu. Autor śledzi jego historię, odnotowuje porażki i sukcesy, mówi o taktyce i dowódcach, podnosi problemy moralne towarzyszące dywanowym nalotom na niemieckie miasta, ale cały czas na pierwszy plan wysuwa największych bohaterów - członków załóg.
2010-06-15

Lotnisko od kuchni - wspólna książka PPL i Uniwersytetu Warszawskiego

Lotnisko – to nie tylko terminal, stanowiska odprawy i tablice odlotów. To przede wszystkim wielość podmiotów, procedur i regulacji zapewniających sprawne funkcjonowanie portu i komfort podróżujących. Dzięki współpracy P.P. Porty Lotnicze i Uniwersytetu Warszawskiego na rynku pojawiła się publikacja na temat mechanizmów zarządzania lotniskami w Polsce i na świecie.
2010-05-20

Odloty Hesji - autorski album Sławka hesji Krajniewskiego

Odloty hesji - to wspaniale wydany, pierwszy autorski album Sławka hesji Krajniewskiego, którego prace zachwycają entuzjastów lotnictwa w Polsce i za granicą.
2010-04-09

Orły nad Europą – spotkanie z autorem

Wydawnictwo Literackie i Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie zapraszają na spotkanie z Adamem Zamoyskim, autorem ukazującej się właśnie książki "Orły nad Europą. Losy polskich lotników w czasie drugiej wojny światowej".
2010-01-22

Samoloty z papieru - Rekordowe loty

Nowa książka "Samoloty z papieru", oferowana przez Agencję Wydawniczą Jerzy Mostowski, trafi do sprzedaży w drugim tygodniu lutego.
2009-12-18

Lotnicze opowieści Keoki Gray'a

Keoki Gray - amerykański pilot światowej sławy, napisał serie opowiadań o tematyce lotniczej. Jego teksty zostały opublikowane w zbiorze Pieśni Archeopteryxa (ang. Songs of the Archaeopteryx).
2009-11-09

Cyrk Skalskiego – do wygrania książka

Nakładem wydawnictwa ZP Grupa ukazała się książka poświęcona zespołowi polskich pilotów, walczącemu w 1943 roku pod niebem Afryki – "Cyrk Skalskiego. Przyczynek do monografii". Książkę z dedykacją autorów można wygrać w internetowym konkursie.
2009-10-13

Spotkanie z lotniczą poezją w Aeroklubie Krakowskim

17 października 2009 r. na lotnisku Aeroklubu Krakowskiego odbędzie się spotkanie z poetką Anną Magdaleną Mróz.
2009-09-02

Wieluń był pierwszy – publikacje IPN

O świcie 1 września niewielkie miasto Wieluń stało się celem kilku zmasowanych ataków bombowców nurkujących Ju-87 Stuka. Miasto legło w gruzach, śmierć poniosło kilkaset osób. Z okazji obchodów 70 rocznicy wybuchu II wojny światowej IPN przygotował dwie publikacje poświęcone tragedii miasta.