2015-08-10

Dominika Jurkiewicz: Mistrzostwa Europy zwieńczeniem sezonu

W lipcu przyjechała do Włocławka po złoty medal mistrzostw Polski. W sierpniu na tym samym lotnisku – ponownie jako nawigator w klasie WL-2, z bratem Przemkiem jako pilotem – powalczy o zwycięstwo w mistrzostwach Europy. Z Dominiką Jurkiewicz rozmawia Sławomir Kasjaniuk.
2014-12-02

Dyrektor generalna Air France KLM w Polsce w gronie Znanych Ekspertek

Wywiad z Chloé Marchand, dyrektor generalną Air France KLM w Polsce. Chloé Marchand została wybrana jedną ze specjalistek w ramach kampanii społecznej non-profit Znane Ekspertki.
2013-01-09

Poznaj sekrety pracy stewardessy

Wielu osobom marzącym o lataniu i dalekich podróżach, zawód stewarda czy stewardessy wydaje się wymarzonym zajęciem. Tymczasem praca na pokładzie samolotu często odbiega od idealistycznych wyobrażeń: oprócz pięknie wyglądających mundurów i podróży w różne zakątki świata, zawód ten wiąże się z ogromną odpowiedzialnością.
2012-03-12

Każdy człowiek powinien mieć w życiu pasję – wywiad z Agnieszką Radziuk

Agnieszka Radziuk ma 27 lat. Na co dzień pracuje dla dystrybutora włoskiej palarni kawy. Po pracy jednak bierze do ręki aparat, jedzie na lotnisko i realizuje swoją pasję, którą jest fotografowanie samolotów. Jeżeli chcecie bliżej poznać tę spotterkę z Warszawy zapraszamy do lektury.
2011-12-28

Emilia Plak - paralotnia jest wyjątkowa

O lataniu marzyła będąc jeszcze dzieckiem. - Z okna mojego pokoju, widziałam codziennie samoloty oraz najbardziej mnie interesujące szybowce – mówi w wywiadzie Emilia Plak.
2011-04-08

Nie wiem czego tu się bać

Wokół latania na lotniach krążą różne stereotypy: że to jest trudne, zaś sama lotnia to sprzęt ciężki i nieporęczny. Być może jest w tym wszystkim ziarenko prawdy, ale bynajmniej nie jest to sport tak wymagający aby nie mogły go uprawiać kobiety. Od roku z kawałkiem w Mieroszowie na lotni lata Paulina Pokrzywa i miejmy nadzieję że przetrze ona szlaki innym przyszłym lotniarkom. Ponieważ nie każdy miał okazję porozmawiać z Pauliną przeprowadziłem z nią krótki wywiad o lataniu.
2010-12-22

Blondynka za sterami

Z Adrianą Machnacz, pilotem motolotni i samolotów ultralekkich z marzeniem o lataniu balonem, rozmawia Dominika Tocka.
2010-07-09

Piloci Mi-17 o misji w Afganistanie

"Tutaj dzieci od małego uczą się nienawiści do śmigłowców. Najpierw celują w nie kamieniem, potem dostają kałasznikowa a na końcu wyrzutnię pocisków RPG" – o specyfice pracy pilota w Afganistanie opowiadają dwaj piloci śmigłowca Mi-17: por. Joanna Erbetowska i por. Piotr Walendziak.
2008-07-25

Dziewczyna z napędem

Emilia Plak jest reprezentantką Polski na Paralotniowe Mistrzostwa Europy PPG, które rozegrają się w Polsce w Łomży. Aktualna Mistrzyni Polski wystartuje w klasie PF1, w której niedawno zdobyła tytuł Mistrzyni Francji.
2008-03-12

Latanie to sposób na życie

Wywiad z Martą Najfeld, 28-latką która jest autorką 16 szybowcowych rekordów Polski i trzech świata. Marta Najfeld jest pilotem instruktorem szybowcowym, zawodowym pilotem samolotowym z uprawnieniami do lotów na samolotach wielosilnikowych i wg wskazań przyrządów, posiada uprawnienia polskie, amerykańskie, niemieckie i czeskie.
2008-02-15

Latanie uzależnia

Wywiad z Magdaleną Dziok, 18-latką z Rzeszowa, jedną z nielicznych kobiet, które latają zawodowo na motoparalotni, członkiem kadry narodowej.
1