2014-09-11

Mistrzostwa Świata Kobiet na półmetku. Deszczowy koszmar

Pogoda spłatała niezłego figla uczestniczkom Balonowych Mistrzostw Świata Kobiet. W czwartek rano pilotki zostały zaskoczone w powietrzu przez rzęsisty deszcz, który wywołał wiele kłopotów, a po locie wiele protestów u kierownictwa sportowego. Ostatecznie zapadła decyzja o skasowaniu konkurencji i unieważnieniu wyników.
2014-09-10

W Lesznie prowadzi Australijka, Polki w drugiej dziesiątce

Organizatorzy Balonowych Mistrzostw Świata Kobiet w Lesznie odetchnęli z ulgą – zawody przekroczyły minimum dwóch lotów i trzech konkurencji, dzięki czemu są już ważne. W klasyfikacji generalnej po ośmiu konkurencjach prowadzi Australijka Nicola Scaife, najlepsza z Polek Beata Choma zajmuje 13 miejsce.
2014-09-09

Balonowe Mistrzostwa Świata Kobiet rozpoczęte

I Balonowe Mistrzostwa Świata Kobiet w Lesznie rozpoczęte. Po emocjach ceremonii otwarcia przyszedł czas na pierwszy lot, opóźniony nieco z powodu mgły.
2014-09-02

Piękniejsza twarz baloniarstwa. I Balonowe Mistrzostwa Świata Kobiet Leszno 2014

W poniedziałek 8 września w Lesznie rozpoczynają się kolejne zawody lotnicze o zasięgu globalnym: Mistrzostwa Świata Kobiet Balonów na Ogrzane Powietrze. To pierwsza taka impreza w dziejach lotnictwa, które, jak wiemy, rozpoczęły się właśnie od lotu balonem. W Mistrzostwach Świata udział weźmie 39 zawodniczek z 17 krajów.
2014-08-31

Mikrolotowe Mistrzostwa Świata w Matkópuszcie - okiem zawodnika (cz. 2)

Problemy zaczynały się po konkurencji –błędnie liczone wyniki, opóźnienia w ich ogłaszaniu i wiecznie składane pisemnie wyjaśnienia oraz młodzi, niedoświadczeni Marshalle, składali się na chaos i ciągle zmieniające rezultaty... Ciąg dalszy relacji Dominiki Jurkiewicz z Mikrolotowych Mistrzostw Świata w Matkópuszcie.
2014-08-29

Mikrolotowe Mistrzostwa Świata w Matkópuszcie - okiem zawodnika (cz. 1)

Tegoroczne mistrzostwa na Węgrzech przyniosły polskiej ekipie mikrolotów klasycznych trzy medale, w tym drużynowe srebro. Indywidualnie na podium stanął Heniu Orwat (WL1) oraz Dominika i Przemek Jurkiewicz (WL2). Nasze zwycięstwa jednak opłacone zostały nerwami wynikającymi z porażki organizacyjnej zawodów. Zawodów trudnych, jednakże zwieńczonych sukcesem.
2014-08-18

Klaudia Bułgakow czwarta w Mistrzostwach Europy

16 sierpnia zakończyły się 13. Paralotniowe Mistrzostwa Europy. W trakcie trwania zawodów rozegrano pięć ważnych konkurencji. Najlepiej z Polaków zaprezentował się Mariusz Wiśniowski zajmując 34 miejsce. Klaudia Bułgakow zajęła czwarte miejsce wśród kobiet i jako druga wśród Polaków 47 miejsce.
2014-07-16

Kobiety najlepsze w Pasłęku

Beata Choma z Poznania zwyciężyła w zawodach balonowych, które odbywały się w Pasłęku. Drugie miejsce wywalczyła Daria Dudkiewicz z Leszna, trzeci był Włodzimierz Klósek z Warszawy. Startowało 13 załóg.
2014-03-13

Samodzielny lot Su-22 ppor. Trzybulskiej

Pełniąca służbę w Świdwinie ppor. pil. Barbara Trzybulska wykonała pierwszy samodzielny lot samolotem Su-22. To jedyna kobieta w Siłach Powietrznych wykonująca loty Su-22.
2014-03-07

Lotnicze spotkania w Muzeum Techniki

„Kobieta w pracy” oraz „Pływaki polskiej konstrukcji do śmigłowców” to tematy spotkań, na które zaprasza warszawskie Muzeum Techniki. Spotkanie poświęcone kobietom – w tym Amelii Earhart – odbędzie się w Dniu Kobiet, kolejne tradycyjnie w trzecią sobotę miesiąca.
2013-11-07

Lot ku czci lady Mary Heath

Tracey Curtis – Taylor to kolejna odważna kobieta, która poprzez pasję lotniczą pragnie udowodnić coś światu. Pani pilot rozpoczęła bowiem samotny przelot trasą przez Afrykę i Europę.
2013-11-05

Pani pilot Su-22

W Świdwinie szkolenie praktyczne na samolotach Su-22 rozpoczęła ppor. pil. Barbara Trzybulska. Jest pierwszą i jedyną obecnie kobietą latającą na tym typie samolotu.
2013-10-27

Pierwsza kobieta pilot doświadczalny w PZL Mielec

W kwietniu 2013 roku do zespołu pilotów doświadczalnych pracujących w Polskich Zakładach Lotniczych w Mielcu dołączyła Paulina Różyło. Jako pierwsza kobieta w dziejach firmy będzie wykonywać loty doświadczalne samolotu M28. To ważny moment w 75-letniej historii mieleckiego lotnictwa.
2013-09-16

Rekordowa formacja kobiet w Chrcynnie

W ostatnią niedzielę na strefie SkyDive Warszawa w Chrcynnie 14 kobiet ustanowiło nowy rekord Polski w największej formacji. Poprzedni rekord to 11 kobiet. Paniom udało się go pobić już w pierwszej próbie.
2013-09-11

Dęblin: Medalistka Spadochronowego Pucharu Świata na praktykach

Praktyki w 41. BLSz w Dęblinie odbywa obecnie kpr. podch. Agnieszka Wiesner – medalistka Spadochronowego Pucharu Świata, studiująca w WSOSP na kierunku pilot śmigłowca.
2013-08-27

Otwarte Paralotniowe Mistrzostwa Wielkiej Brytanii

26 sierpnia br. odbyła się pierwsza konkurencja Otwartych Paralotniowych Mistrzostw Wielkiej Brytanii, które rozgrywane są we francuskiej miejscowości Saint andre les Alpes.
2013-08-12

Film z "Nieba do nieba" o Janinie Lewandowskiej

W przeddzień Święta Wojska Polskiego zapraszamy na zrealizowaną przez Studio Filmowe KRONIKA filmową opowieść o niezwykłych losach porucznik Janiny Lewandowskiej.
2013-08-02

Lot upamiętniający legendarną Amelię Mary Earhart

Pilot Amelia Rose Earhart ogłosiła swój zamiar okrążenia globu na jednosilnikowym samolocie Pilatus PC-12 NG. Wyczyn, którego podejmie się kobieta ma także ukryte, symboliczne znaczenie.
2013-07-26

Polka – Klaudia Bułgakow Paralotniową Mistrzynią Świata!

W Bułgarii w miejscowości Sopot w dniu dzisiejszym odwołano, ze względu na złe warunki pogodowe, ostatnią konkurencję XIII Paralotniowych Mistrzostw Świata, zatem wyniki sprzed dwóch dni stają się oficjalne.
2013-07-24

Polka na pierwszym miejscu w Paralotniowych Mistrzostwach Świata

Z bułgarskiego Sopotu, gdzie trwają Paralotniowe Mistrzostwa Świata płyną dobre wieści! Klaudia Bułgakow awansowała na pierwsze miejsce!