2015-06-18

Kobieta kapitanem bazy Wizz Air

Po raz pierwszy kapitanem bazy Wizz Air będzie kobieta. Andreea Litescu objęła to stanowisko w porcie lotniczym Bukareszt-Otopeni.
2015-06-11

Pierwsza kobieta w misji CAS

Ppor. pil. Barbara Trzybulska jako pierwsza kobieta w polskim lotnictwie wykonała zadanie CAS. Ppor. Trzybulska pełni służbę w Świdwinie. Jest absolwentką WSOSP z 2012 roku.
2015-06-11

Pierwsze samodzielne loty na Iskrach

Podchorążowie WSOSP w Dęblinie w ramach lotniczych praktyk rozpoczynają samodzielne loty na samolotach odrzutowych TS-11 Iskra. Jako pierwsza taki lot wykonała sierż. pchor. Martyna Ziółkowska.
2015-06-01

Dziewczyny z SKN WSOSP bezkonkurencyjne

Podczas rozgrywanych na lotnisku w Zielonej Górze IX Międzynarodowych Akademickich Mistrzostwach Polski na Celność Lądowania bezkonkurencyjne okazały się reprezentantki Szybowcowego Koła Naukowego WSOSP.
2015-05-29

Magdalena Jaworska prezesem PAŻP przez kolejne trzy miesiące

Polską Agencją Żeglugi Powietrznej od 11 lutego kieruje Magdalena Jaworska. W maju obowiązki prezesa powierzono jej na kolejne trzy miesiące.
2015-05-11

Spotkanie absolwentek w WSOSP

W ramach obchodów 90-lecia Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych, w Sali Balowej Pałacu Jabłonowskich odbył się meeting pt. „Absolwentki WSOSP w polskim lotnictwie i wojskowości”. Organizatorem przedsięwzięcia był Klub Uczelniany WSOSP.
2015-04-21

Klaudia Bułgakow dominuje na Paralotniowym Pucharze Świata w Brazylii

Klaudia Bułgakow odnosi miażdżące zwycięstwo nad konkurentkami w zakończonym w sobotę w Brazylii Paralotniowym Pucharze Świata.
2015-03-12

Nowy Sekretarz Generalny ICAO

Rada ICAO po raz pierwszy w historii wybrała na stanowisko Sekretarza Generalnego kobietę – dr Fang Liu z Chin. Swoją trzyletnią kadencję rozpocznie 1 sierpnia 2015 roku.
2015-01-22

Latanie, a niepełnosprawność. Jessica Cox

Aeroklub Włocławski zaprasza do obejrzenia prezentacji na temat osoby, która jest dowodem na to, że w lotnictwie niepełnosprawność nie jest ograniczeniem. Tą osobą jest Jessica Cox, która pomimo braku rąk kilka lat temu zdobyła licencję pilota.
2014-12-16

Polska studentka wzięła udział w Modelowym Posiedzeniu Rady

Polska studentka Alicja Gajewska wygrała rekrutację do wspólnego projektu Urzędu Lotnictwa Cywilnego i Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO) dla przyszłych profesjonalistów z zakresu lotnictwa.
2014-12-01

Polki nad Londynem w Kinie PAST

W czwartek, 4 grudnia, w Kinie PAST w Warszawie odbędzie się pokaz specjalny filmu „Polki nad Londynem”. Bohaterkami filmu są Jadwiga Piłsudska-Jaraczewska, Stefania Wojtulanis-Karpińska i Anna Leska-Daab.
2014-11-24

Uroczysta promocja przed Grobem Nieznanego Żołnierza

186 podporuczników, w tym 77 pilotów, 37 nawigatorów, 16 kontrolerów ruchu lotniczego, 15 specjalistów służby inżynieryjno-lotniczej i 6 radiotechników dołączyło 22 listopada do korpusu oficerskiego po promocji zorganizowanej w stolicy na Placu Piłsudskiego. W większości są oni absolwentami studiów pięcioletnich, studium i kursu oficerskiego w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych, ale do promocji stanęli też absolwenci Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych, Akademii Marynarki Wojennej oraz Wojskowej Akademii Technicznej.
2014-11-16

Zmarła Jadwiga Piłsudska-Jaraczewska

16 listopada 2014 roku zmarła Jadwiga Piłsudska-Jaraczewska, córka Marszałka Józefa Piłsudskiego i Aleksandry Piłsudskiej. Mając 12 lat złożyła swój pierwszy model, jako 17-latka ukończyła kurs szybowcowy. W czasie wojny była jedną z trzech Polek w Air Transport Auxiliary.
2014-11-14

Trener Szybowcowej Kadry Kobiet powołany

Komisja Szybowca Aeroklubu Polskiego poinformowała o powołaniu nowego stanowiska trenerskiego – trenera Szybowcowej Kadry Narodowej Kobiet. Został nim Mirek Matkowski.
2014-10-07

Mistrzowie z Un4Given

Po raz trzeci z rzędu drużyna Un4Given zwyciężyła w Spadochronowych Mistrzostwach Polski RW-4. W zawodach uczestniczyły dwie drużyny męskie i dwie żeńskie.
2014-09-27

Aerosabat – Zlot Polskich Pilotek

W Akademickim Ośrodku Szybowcowym Politechniki Rzeszowskiej odbył się XVII Zlot Polskich Pilotek im. Ireny ostki – Aerosabat 2014.
2014-09-25

Dwa ronda im. Pelagii Majewskiej

Dwa ronda na Lubelszczyźnie będą nosić imię Pelagii Majewskiej. Zdobywczyni wielu szybowcowych rekordów swoją przygodę z lotnictwem rozpoczynała w Aeroklubie Lubelskim.
2014-09-17

Klaudia Bułgakow w Superfinale Pucharu Świata

Klaudia Bułgakow, sponsorowana przez Lukoil paralotniarka, jako jedyna będzie reprezentowała Polskę podczas Superfinału Pucharu Świata 2014, który odbędzie się w Turcji na przełomie września i października.
2014-09-13

Nicola Scaife Balonową Mistrzynią Świata Kobiet

I Mistrzostwa Świata Kobiet w Balonach na Ogrzane Powietrze w Lesznie zakończone. Dzięki odwołaniu sobotniego porannego lotu już wiadomo, że Mistrzynią Świata została Nicola Scaife z Australii, która zaledwie 88 punktami pokonała Austriaczkę Elisabeth Kindermann. Brązowy medal zdobyła Agne Simonavicuite z Litwy. Polki w drugiej dziesiątce klasyfikacji.
2014-09-12

Bitwa o wyniki w Lesznie

Czwarty dzień I Balonowych Mistrzostw Świata Kobiet w Lesznie zapisze się na długo w pamięci ich uczestniczek. Po koszmarnym porannym locie w deszczu dyrektor sportowy Mathijs de Bruijn zdecydował o unieważnieniu wyników rozegranych w nim konkurencji. Ta decyzja jednak została zaskarżona do jury, które po długich dyskusjach zdecydowało o uznaniu lotu.