Pilotki, lotniczki, inżynierki... Spotkanie w Instytucie Lotnictwa

Inauguracyjne spotkanie Science Cafe Instytutu Lotnictwa pt. „Pilotki, lotniczki, inżynierki. Pasja, talent, odwaga” odbędzie się przy kawie we wtorek, 8 marca 2016 roku.
2016-02-01

Maja Kuczyńska srebrną medalistką Wind Games 2016

W Hiszpanii zakończyły się 3. Wind Games 2016, najpopularniejsze mistrzostwa w lataniu w tunelu aerodynamicznym. 16-letnia Maja Kuczyńska zdobyła srebro w konkurencji Freestyle Music. Polka ma już na swoim koncie tytuł Mistrzyni Świata Juniorów w akrobacji dowolnej w lataniu tunelowym.
2016-01-29

Zawody balonowe 2016 - kalendarz

W 2016 roku czeka nas siedem imprez zaliczanych do balonowego pucharu Polski oraz zawodów rangi balonowych mistrzostw Polski.
2016-01-16

Klaudia Bułgakow trzecia w Superfinale Paralotniowego Pucharu Świata

W pierwszej konkurencji rozgrywanego obecnie w meksykańskiej miejscowości Valle de Bravo Superfinale Paralotniowego Pucharu Świata 2015 Klaudia Bułgakow zajmuje trzecie miejsce wśród kobiet i jest jedyną z czterech kobiet osiągających metę.
2015-12-22

25 BKPow: IV Światowe Igrzyska Lotnicze

Podporucznik Agnieszka Wiesner, na co dzień pilot w 7 dywizjonie lotniczym wraz ze swoją drużyną reprezentowała Polskę w spadochronowej celności lądowania podczas IV Światowych Igrzysk Lotniczych w Dubaju.
2015-10-20

easyJet stawia na rekrutację kobiet pilotów

W ciągu najbliższych dwóch lat linia chce podwoić liczbę pilotów kobiet w ramach długofalowej strategii wyrównywania proporcji zatrudnienia. Obecnie kobiety stanowią ponad 5 proc. pilotów easyJet.
2015-09-30

Dwutysięczny skok Danuty Polewskiej

Danuta Polewska wykonała swój dwutysięczny skok. Towarzyszyli jej członkowie Sekcji Spadochronowej Aeroklubu Gliwickiego, w którym w 1991 roku ukończyła szkolenie podstawowe.
2015-09-21

Polka Balonową Mistrzynią Europy

Ewa Prawicka-Linke zwyciężyła w Balonowych Mistrzostwach Europy Kobiet w Holandii. W ostatnim locie Polka pokonała zawodniczki z Litwy i Austrii. Dwie pozostałe nasze rodaczki również zajęły wysokie lokaty. Beata Choma „wylądowała” na czwartym miejscu, a Daria Dudkiewicz – na ósmym.
2015-09-15

Balonowa rywalizacja w Lesznie zakończona

W Lesznie zakończyła się balonowa rywalizacja. W Balonowym Pucharze Leszna zwyciężył Laurynas Komza z Litwy, po tytuł mistrzyni Polski sięgnęła Beata Choma z Poznania.
2015-09-10

Balonowe mistrzostwa kobiet i puchar Leszna

Wieczornym lotem rozpoczną się 10 września balonowe zawody w Lesznie. Do udziału w XXIV Balonowym Pucharze Leszna i VIII Mistrzostwach Polski Kobiet zgłosiło się 35 załóg.
2015-08-30

Kolejne medale na Mistrzostwach Europy

Rozgrywane w Erden w Bułgarii 8 Mistrzostwa Europy FAI w Konkurencjach Klasycznych okazały się bardzo udane dla polskiej kobiecej reprezentacji.
2015-08-28

Srebrny medal Mistrzostw Europy

Polska drużyna kobieca wywalczyła srebrny medal podczas 8 Mistrzostwa Europy FAI w Konkurencjach Klasycznych. Spadochronowe mistrzostwa rozgrywane są w Erden w Bułgarii.
2015-07-20

Znakomity wynik Klaudii Bułgakow w Pucharze Świata

Podczas zakończonego w sobotę Paralotniowego Pucharu Świata Klaudia Bułgakow zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji kobiecej i 42 w klasyfikacji generalnej. Jest to drugi w tym sezonie znakomity wynik warszawianki w tej prestiżowej imprezie. W kwietniu wygrała klasyfikacje kobiecą w Brazylii i zajęła 36 miejsce wśród mężczyzn.
2015-07-16

Zwycięstwo polskiej zawodniczki w Spadochronowym Pucharze Świata

Polska zawodniczka kpt. Monika Sadowy-Naumienia wygrała trzecie zawody Spadochronowego Pucharu Świata w celności lądowania, rozgrywane w niemieckim Peiting. W klasyfikacji generalnej Pucharu Polka zajmuje drugie miejsce.
2015-07-15

Polka siódma w balonowych Pre-Mistrzostwach Świata Kobiet

Siódme miejsce wywalczyła poznanianka Beata Choma w rozgrywanych na Litwie Pre-Mistrzostwach Świata Kobiet. Spośród ponad 30 zawodników panie stanowiły jedną trzecią. W żeńskiej klasyfikacji Polka była druga.
2015-07-16

Spadochronowy puchar świata w Peiting

W dniach 9-12 lipca br., w malowniczej alpejskiej miejscowości Peiting w Niemczech odbyły się zawody III edycji Spadochronowego Pucharu Świata w celności lądowania. W zawodach brało udział 152 zawodników z całego świata, w tym 19 kobiet. Wśród nich znalazły się 3 zawodniczki oraz 10 zawodników reprezentujących nasz kraj.
2015-06-18

Kobieta kapitanem bazy Wizz Air

Po raz pierwszy kapitanem bazy Wizz Air będzie kobieta. Andreea Litescu objęła to stanowisko w porcie lotniczym Bukareszt-Otopeni.
2015-06-11

Pierwsza kobieta w misji CAS

Ppor. pil. Barbara Trzybulska jako pierwsza kobieta w polskim lotnictwie wykonała zadanie CAS. Ppor. Trzybulska pełni służbę w Świdwinie. Jest absolwentką WSOSP z 2012 roku.
2015-06-11

Pierwsze samodzielne loty na Iskrach

Podchorążowie WSOSP w Dęblinie w ramach lotniczych praktyk rozpoczynają samodzielne loty na samolotach odrzutowych TS-11 Iskra. Jako pierwsza taki lot wykonała sierż. pchor. Martyna Ziółkowska.
2015-06-01

Dziewczyny z SKN WSOSP bezkonkurencyjne

Podczas rozgrywanych na lotnisku w Zielonej Górze IX Międzynarodowych Akademickich Mistrzostwach Polski na Celność Lądowania bezkonkurencyjne okazały się reprezentantki Szybowcowego Koła Naukowego WSOSP.