2016-03-09

Kobiety sukcesu w Instytucie Lotnictwa

Z okazji Dnia Kobiet, Instytut Lotnictwa zaprosił panie na inspirujące spotkanie pt. „Pilotki, inżynierki, lotniczki. Pasja, talent, odwaga”. Osiem niezwykłych prelegentek dzieliło się wiedzą na temat tego, co to znaczy być kobietą sukcesu, czy można pogodzić pracę z obowiązkami domowymi, oraz jakie kompetencje liczą się w nauce i w biznesie.
2016-03-09

Pięć damskich załóg na trasie do Nowego Jorku

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet pięć rejsów międzykontynentalnych Lufthansa Group z załogą złożoną z (prawie) samych kobiet wyruszyło do Nowego Jorku. 63 kobiety i jeden mężczyzna dbają o pasażerów na pokładach rejsów z Frankfurtu, Monachium, Genewy, Wiednia i Brukseli.
2016-02-10

Pilotki, lotniczki, inżynierki... Spotkanie w Instytucie Lotnictwa

Inauguracyjne spotkanie Science Cafe Instytutu Lotnictwa pt. „Pilotki, lotniczki, inżynierki. Pasja, talent, odwaga” odbędzie się przy kawie we wtorek, 8 marca 2016 roku.
2016-02-01

Maja Kuczyńska srebrną medalistką Wind Games 2016

W Hiszpanii zakończyły się 3. Wind Games 2016, najpopularniejsze mistrzostwa w lataniu w tunelu aerodynamicznym. 16-letnia Maja Kuczyńska zdobyła srebro w konkurencji Freestyle Music. Polka ma już na swoim koncie tytuł Mistrzyni Świata Juniorów w akrobacji dowolnej w lataniu tunelowym.
2016-01-29

Zawody balonowe 2016 - kalendarz

W 2016 roku czeka nas siedem imprez zaliczanych do balonowego pucharu Polski oraz zawodów rangi balonowych mistrzostw Polski.
2016-01-16

Klaudia Bułgakow trzecia w Superfinale Paralotniowego Pucharu Świata

W pierwszej konkurencji rozgrywanego obecnie w meksykańskiej miejscowości Valle de Bravo Superfinale Paralotniowego Pucharu Świata 2015 Klaudia Bułgakow zajmuje trzecie miejsce wśród kobiet i jest jedyną z czterech kobiet osiągających metę.
2015-12-22

25 BKPow: IV Światowe Igrzyska Lotnicze

Podporucznik Agnieszka Wiesner, na co dzień pilot w 7 dywizjonie lotniczym wraz ze swoją drużyną reprezentowała Polskę w spadochronowej celności lądowania podczas IV Światowych Igrzysk Lotniczych w Dubaju.
2015-10-20

easyJet stawia na rekrutację kobiet pilotów

W ciągu najbliższych dwóch lat linia chce podwoić liczbę pilotów kobiet w ramach długofalowej strategii wyrównywania proporcji zatrudnienia. Obecnie kobiety stanowią ponad 5 proc. pilotów easyJet.
2015-09-30

Dwutysięczny skok Danuty Polewskiej

Danuta Polewska wykonała swój dwutysięczny skok. Towarzyszyli jej członkowie Sekcji Spadochronowej Aeroklubu Gliwickiego, w którym w 1991 roku ukończyła szkolenie podstawowe.
2015-09-21

Polka Balonową Mistrzynią Europy

Ewa Prawicka-Linke zwyciężyła w Balonowych Mistrzostwach Europy Kobiet w Holandii. W ostatnim locie Polka pokonała zawodniczki z Litwy i Austrii. Dwie pozostałe nasze rodaczki również zajęły wysokie lokaty. Beata Choma „wylądowała” na czwartym miejscu, a Daria Dudkiewicz – na ósmym.
2015-09-15

Balonowa rywalizacja w Lesznie zakończona

W Lesznie zakończyła się balonowa rywalizacja. W Balonowym Pucharze Leszna zwyciężył Laurynas Komza z Litwy, po tytuł mistrzyni Polski sięgnęła Beata Choma z Poznania.
2015-09-10

Balonowe mistrzostwa kobiet i puchar Leszna

Wieczornym lotem rozpoczną się 10 września balonowe zawody w Lesznie. Do udziału w XXIV Balonowym Pucharze Leszna i VIII Mistrzostwach Polski Kobiet zgłosiło się 35 załóg.
2015-08-30

Kolejne medale na Mistrzostwach Europy

Rozgrywane w Erden w Bułgarii 8 Mistrzostwa Europy FAI w Konkurencjach Klasycznych okazały się bardzo udane dla polskiej kobiecej reprezentacji.
2015-08-28

Srebrny medal Mistrzostw Europy

Polska drużyna kobieca wywalczyła srebrny medal podczas 8 Mistrzostwa Europy FAI w Konkurencjach Klasycznych. Spadochronowe mistrzostwa rozgrywane są w Erden w Bułgarii.
2015-07-20

Znakomity wynik Klaudii Bułgakow w Pucharze Świata

Podczas zakończonego w sobotę Paralotniowego Pucharu Świata Klaudia Bułgakow zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji kobiecej i 42 w klasyfikacji generalnej. Jest to drugi w tym sezonie znakomity wynik warszawianki w tej prestiżowej imprezie. W kwietniu wygrała klasyfikacje kobiecą w Brazylii i zajęła 36 miejsce wśród mężczyzn.
2015-07-16

Zwycięstwo polskiej zawodniczki w Spadochronowym Pucharze Świata

Polska zawodniczka kpt. Monika Sadowy-Naumienia wygrała trzecie zawody Spadochronowego Pucharu Świata w celności lądowania, rozgrywane w niemieckim Peiting. W klasyfikacji generalnej Pucharu Polka zajmuje drugie miejsce.
2015-07-15

Polka siódma w balonowych Pre-Mistrzostwach Świata Kobiet

Siódme miejsce wywalczyła poznanianka Beata Choma w rozgrywanych na Litwie Pre-Mistrzostwach Świata Kobiet. Spośród ponad 30 zawodników panie stanowiły jedną trzecią. W żeńskiej klasyfikacji Polka była druga.
2015-07-16

Spadochronowy puchar świata w Peiting

W dniach 9-12 lipca br., w malowniczej alpejskiej miejscowości Peiting w Niemczech odbyły się zawody III edycji Spadochronowego Pucharu Świata w celności lądowania. W zawodach brało udział 152 zawodników z całego świata, w tym 19 kobiet. Wśród nich znalazły się 3 zawodniczki oraz 10 zawodników reprezentujących nasz kraj.