2016-03-08

Podkarpackie Pokazy Lotnicze w Jasionce

25 czerwca 2016 roku odbędą się „II Podkarpackie Pokazy Lotnicze Politechnika Rzeszowska i Przyjaciele Rzeszów-Jasionka 2016”.
2016-03-01

Seminarium UAV na Uczelni Łazarskiego

11 marca na Uczelni Łazarskiego odbędzie się seminarium poświęcone planowanym zmianom w przepisach dotyczących bezzałogowych statków powietrznych.
2016-03-02

Amerykańscy dyplomaci odwiedzili Politechnikę Wrocławską

Przedstawiciele służb dyplomatycznych Stanów Zjednoczonych w poniedziałek spotkali się ze studentami Politechniki Wrocławskiej. Opowiedzieli o programie „Summer Work & Travel” i posłuchali o przygotowaniach Akademickiego Klubu Lotniczego do najbliższych zawodów w USA.
2016-02-17

O rekonstrukcjach Grupy Archeo

Podczas najbliższej „Glassówki”, która odbędzie się w sobotę 20 lutego, historyk lotnictwa Andrzej Wrona opowie o rekonstrukcji wycofanych ze służby wojskowych statków powietrznych na przykładzie prac „Grupy Archeo Łask”.
2016-02-12

Przedstawiciele Komisji Europejskiej w OKL PRz

Ośrodek Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej odwiedzili lutego przedstawiciele Komisji Europejskiej. Wizyta w OKL dotyczyła projektów unijnych realizowanych przez uczelnię.
2016-02-11

Studenci PWr zaprezentują modele samolotów na zawodach w USA

Dwa modele samolotów wystawią w prestiżowych zawodach młodych konstruktorów SAE Aero Design East studenci z Politechniki Wrocławskiej. Zawody odbędą się w dniach 11-13 marca w Fort Worth w Teksasie.
2016-02-11

Rozstrzygnięcie Konkursu o Nagrodę Pratt & Whitney

Pod koniec stycznia 2016 roku odbyła się telekonferencja będąca ostatnim etapem wyłaniania zwycięzców w konkursie o Nagrodę Pratt & Whitney imienia Zbigniewa Grabowskiego. W telekonferencji wzięli udział prawie wszyscy członkowie Jury, którzy pod przewodnictwem prof. Rajmunda Bacewicza, Prorektora ds. Nauki PW, uzgodnili ranking prac i przyznali miejsca zwycięzcom z poszczególnych kategoriach.
2016-02-10

To już dziesiąte Akademickie Mistrzostwa Polski na Celność Lądowania

W czerwcu na lotnisku Aeroklubu Wrocławskiego w Szymanowie odbędą się jubileuszowe X Akademickie Mistrzostwa Polski na Celność Lądowania. Organizatorem zawodów jest Akademicki Klub Lotniczy Politechniki Wrocławskiej.
2016-02-10

Podręcznik English for Aviation Engineering

Podręcznik „English for Aviation Engineering – reading and vocabulary practice for students of aviation and aeronautics” to lektura dla osób chcących pogłębić swoją znajomość specjalistycznego języka specjalistycznego z zakresu lotnictwa.
2016-02-04

Halowe zawody modeli w Białymstoku

20 lutego na Politechnice Białostockiej odbędą się IX Halowe Zawody Modeli Latających, połączone z rozstrzygnięciem konkursu plastycznego „Sporty Lotnicze w Harmonii z Naturą”.
2016-02-02

Ratownicze szkolenie studentów WSOSP

W dniach od 18 do 22 stycznia br., odbyło się szkolenie dla studentów IV roku studiów kierunku pilotażu z ratownictwa wodnego z wykorzystaniem oryginalnego sprzętu ratowniczego, będącego na wyposażeniu Lotnictwa SZ RP.
2016-02-01

Inżynieria Ruchu Lotniczego – konferencja

W kwietniu w Warszawie i Serocku odbędzie się IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa Inżynieria Ruchu Lotniczego. celem Konferencji jest wymiana wiedzy, doświadczeń i osiągnięć środowisk naukowych oraz organizacji lotniczych w zakresie transportu lotniczego i integracji z pozostałymi gałęziami transportu.
2016-01-29

Nowoczesne laboratorium LATIS na Politechnice Warszawskiej otwarte

W dniu 28 stycznia 2016 r. w Politechnice Warszawskiej odbyło się uroczyste otwarcie Laboratorium Aerodynamiki Turbin Lotniczych i Spalania (LATIS). Prowadzone w nim będą prace badawcze z zakresu wewnętrznej aerodynamiki silników lotniczych i spalania w lotniczych komorach spalania.
2016-01-28

Wizyta pilotów ZEA w Dęblinie

Delegacja Sił Powietrznych Zjednoczonych Emiratów Arabskich przebywała z wizytą w Polsce. Goście zapoznali się m.in. z bazą szkoleniową i możliwościami szkolenia dęblińskiej „Szkoły Orląt”.
2016-01-26

Politechnika Warszawska otwiera Laboratorium LATIS

Na Politechnice Warszawskiej 28 stycznia odbędzie się uroczyste otwarcie Laboratorium Aerodynamiki Turbin Lotniczych i Spalania (LATIS). W laboratorium badane będą przepływy w turbinach lotniczych oraz wokół turbin wiatrowych.
2016-01-21

Politechnikę Rzeszowską odwiedził sekretarz chińskiej ambasady

20 stycznia br., w Politechnice Rzeszowskiej gościł Liu Wansheng – pierwszy sekretarz ambasady Chińskiej Republiki Ludowej. Liu Wansheng przybył z wizytą do Rzeszowa na zaproszenie JM Rektora PRz.
2016-01-21

Centrum Nauki Kopernik i Boeing współpracują

Centrum Nauki Kopernik wspólnie z firmą Boeing wspiera rozwój zainteresowań i kompetencji młodych ludzi w obszarze nauk ścisłych i technicznych (ang. STEM – Science, Technology, Engineering, Mathematics).
2016-01-15

PGZ i PW deklarują współracę

14 stycznia 2016 r. w Warszawie Maciej Lew-Mirski i Radosław Obolewski, Członkowie Zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. oraz Rektor Politechniki Warszawskiej, prof. dr hab. inż. Jan Szmidt podpisali List Intencyjny o współpracy w zakresie prowadzenia prac badawczo-rozwojowych, a także badań podstawowych w obszarze obronności oraz podwójnego przeznaczenia, jak również działań na rzecz komercjalizacji wyników badań naukowych i prac rozwojowych.
2016-01-13

O Instytucie Aerodynamicznym na Glassówce

Pierwsza w 2016 roku „Glassówka”, która odbędzie się w sobotę 16 stycznia, będzie poświęcona Instytutowi Aerodynamicznemu Politechniki Warszawskiej.
2016-01-08

Spotkanie z Szybowcowymi Wicemistrzami Świata Juniorów

W sobotę 9 stycznia na terenie Politechniki Wrocławskiej odbędzie się spotkanie z Szybowcowymi Wicemistrzami Świata Juniorów.