2016-03-31

Konferencja IRL 2016

W dniach 12-13 kwietnia 2016 roku Odbędzie się IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa Inżynieria Ruchu Lotniczego, organizowana przez Studenckie Koło Naukowe Transportu Lotniczego oraz Zakład Inżynierii Transportu Lotniczego Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej.
2016-03-30

Lotnicze Depułtycze – piknik na 15-lecie PWSZ w Chełmie

W czerwcu odbędzie się Międzynarodowy Piknik Lotniczy – Lotnicze Depułtycze. Okazją do zorganizowania pokazów jest 15-lecie zarządzającej lotniskiem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.
2016-03-30

Poznańscy studenci przygotowują się do udziału w zawodach w USA

Członkowie Akademickiego Klubu Lotniczego Politechniki Poznańskiej przygotowują się do udziału w zawodach SAE Aero Design w USA. W celu zgromadzenia finansów na wyjazd, studenci rozpoczęli internetową zbiórkę a portalu polakpotrafi.pl.
2016-03-29

DRONE safety Checklist – aplikacja

„DRONE safety Checklist” to darmowa aplikacja na smartfony – lista kontrolna dla operatorów UAV. Aplikacja została opracowana w Katedrze Technologii Lotniczych Politechniki Śląskiej w systemie Android.
2016-03-24

Aeroklub Orląt będzie akademicki

Dębliński aeroklub chciałby funkcjonować jako Akademicki Aeroklub „Orląt” w strukturach Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych. Walne Zgromadzenie Członków zgodziło się na takie zmiany.
2016-03-24

Zawody samolotowe w Depułtyczach Królewskich

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie po raz drugi będzie gospodarzem Ogólnopolskich Zawodów Samolotowych im. Zdzisława Dudzika. 36. edycja tych zawodów zostanie rozegrana w kwietniu na uczelnianym lotnisku Depułtycze Królewskie.
2016-03-25

Nowe uprawnienia doktorskie na WBMiL PRz

Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej otrzymał prawo do nadawania stopnia naukowego doktora nauk technicznych w dyscyplinie inżynieria produkcji.
2016-03-23

Kongres Lotniczy i Kosmonautyczny w Rzeszowie

Z inicjatywy Politechniki Rzeszowskiej oraz Politechniki Świętokrzyskiej w czerwcu w Rzeszowie odbędzie się I Kongres Lotniczy i Kosmonautyczny.
2016-03-21

Dzień otwarty w Szkole Orląt

Kilkaset osób zwiedziło Wyższą Szkołę Oficerską Sił Powietrznych w czasie „Dni Otwartych”. Była to jedna z niewielu okazji, aby zobaczyć najciekawsze miejsca w „Szkole Orląt”, które są na co dzień nie dostępne dla osób postronnych.
2016-03-17

Drugie miejsce studentów PRz na SAE Aero Design East

Studenci Politechniki Rzeszowskiej zajęli drugą pozycję na zawodach SAE Aero Design East w USA. Miejsce na podium studenci zdobyli za najlepszą prezentację, projekt modelu i organizację.
2016-03-16

Polacy i konstrukcje Stemme

Wkład Polaków w rozwój konstrukcji i firmy Stemme – to temat najbliższej Glassówki, która odbędzie się 19 marca. Spotkanie poprowadzi dr Stanisław Seroka – od lat 80. współkonstruktor w firmie Stemme.
2016-03-14

Srebrny medal dla JetStream z PWr

Zespół JetStream z Politechniki Wrocławskiej uplasował się na II miejscu w klasyfikacji generalnej w klasie advanced podczas zawodów SAE Aero Design East w USA. W rywalizacji wzięło udział ponad 70 drużyn z całego świata.
2016-03-08

Podkarpackie Pokazy Lotnicze w Jasionce

25 czerwca 2016 roku odbędą się „II Podkarpackie Pokazy Lotnicze Politechnika Rzeszowska i Przyjaciele Rzeszów-Jasionka 2016”.
2016-03-01

Seminarium UAV na Uczelni Łazarskiego

11 marca na Uczelni Łazarskiego odbędzie się seminarium poświęcone planowanym zmianom w przepisach dotyczących bezzałogowych statków powietrznych.
2016-03-02

Amerykańscy dyplomaci odwiedzili Politechnikę Wrocławską

Przedstawiciele służb dyplomatycznych Stanów Zjednoczonych w poniedziałek spotkali się ze studentami Politechniki Wrocławskiej. Opowiedzieli o programie „Summer Work & Travel” i posłuchali o przygotowaniach Akademickiego Klubu Lotniczego do najbliższych zawodów w USA.
2016-02-17

O rekonstrukcjach Grupy Archeo

Podczas najbliższej „Glassówki”, która odbędzie się w sobotę 20 lutego, historyk lotnictwa Andrzej Wrona opowie o rekonstrukcji wycofanych ze służby wojskowych statków powietrznych na przykładzie prac „Grupy Archeo Łask”.
2016-02-12

Przedstawiciele Komisji Europejskiej w OKL PRz

Ośrodek Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej odwiedzili lutego przedstawiciele Komisji Europejskiej. Wizyta w OKL dotyczyła projektów unijnych realizowanych przez uczelnię.
2016-02-11

Studenci PWr zaprezentują modele samolotów na zawodach w USA

Dwa modele samolotów wystawią w prestiżowych zawodach młodych konstruktorów SAE Aero Design East studenci z Politechniki Wrocławskiej. Zawody odbędą się w dniach 11-13 marca w Fort Worth w Teksasie.
2016-02-11

Rozstrzygnięcie Konkursu o Nagrodę Pratt & Whitney

Pod koniec stycznia 2016 roku odbyła się telekonferencja będąca ostatnim etapem wyłaniania zwycięzców w konkursie o Nagrodę Pratt & Whitney imienia Zbigniewa Grabowskiego. W telekonferencji wzięli udział prawie wszyscy członkowie Jury, którzy pod przewodnictwem prof. Rajmunda Bacewicza, Prorektora ds. Nauki PW, uzgodnili ranking prac i przyznali miejsca zwycięzcom z poszczególnych kategoriach.
2016-02-10

To już dziesiąte Akademickie Mistrzostwa Polski na Celność Lądowania

W czerwcu na lotnisku Aeroklubu Wrocławskiego w Szymanowie odbędą się jubileuszowe X Akademickie Mistrzostwa Polski na Celność Lądowania. Organizatorem zawodów jest Akademicki Klub Lotniczy Politechniki Wrocławskiej.