2016-04-26

Studenci Politechniki Poznańskiej na SAE Aero Design

Biorący udział w zawodach SAE Aero Design w USA studenci Politechniki Poznańskiej wywalczyli wyróżnienie – za drugie miejsce w kategorii prezentacji technicznych w klasie Micro. Studenci PP wystawili samoloty o nazwach „Herkules” i „Orlik”.
2016-04-19

Studenci Politechniki Poznańskiej na SAE Aero Design

W tym roku do prestiżowych zawodów SAE Aero Design w USA studenci Politechniki Poznańskiej wystawią samoloty o nazwach „Herkules” i „Orlik”. W zawodach startują od 2008 roku i wielokrotnie odnosili sukcesy.
2016-04-18

Przygotowania studentów PW do prestiżowych zawodów lotniczych

Studenci z Międzywydziałowego Koła Naukowego SAE AeroDesign Politechniki Warszawskiej przygotowują się do startu w zawodach SAE AeroDesign WEST 2016. Studenci rywalizować będą we wszystkich kategoriach zawodów: Micro, Regular i Advanced.
2016-04-18

Podchorążowie wracają na lotniska

W 42 Bazie Lotnictwa Szkolnego w Radomiu studenci wojskowi Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych oficjalnie rozpoczęli praktyki lotnicze. W ramach szkolenia każdy z podchorążych spędzi w powietrzu około 90 godzin.
2016-04-13

DEKO na Glassówce

Najbliższa Glassówka, która odbędzie się 16 kwietnia na Politechnice Warszawskiej, będzie poświęcona konstrukcjom zespołu DEKO, który od lat 80. XX wieku opracował kilkanaście konstrukcji lotniczych. Część z nich doczekało się realizacji.
2016-04-13

Konferencja Lotnicza w Rzeszowie już 18 kwietnia

Komitet organizacyjny – członkowie Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Rzeszów oraz koła naukowego EUROAVIA Rzeszów zapraszają do wzięcia udziału w Konferencji Lotniczej 2016, która odbędzie się w dniach 18-22 kwietnia br. na Politechnice Rzeszowskiej oraz Uniwersytecie Rzeszowskim.
2016-04-07

e-KnoT Info Day w Dęblinie

15 kwietnia w Wyższej Szkole Oficerskiej Sil Powietrznych w Dęblinie odbędzie się e-KnoT Info Day. Spotkanie poświęcone będzie projektowi e-KnoT, dotyczącemu współpracy europejskiej w zakresie GNSS.
2016-03-31

Technikum Lotnicze w Bujnach

Technikum Lotnicze powstaje w CKP w Bujnach. Współorganizatorem nowego kierunku kształcenia jest Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej.
2016-03-31

Konferencja IRL 2016

W dniach 12-13 kwietnia 2016 roku Odbędzie się IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa Inżynieria Ruchu Lotniczego, organizowana przez Studenckie Koło Naukowe Transportu Lotniczego oraz Zakład Inżynierii Transportu Lotniczego Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej.
2016-03-30

Lotnicze Depułtycze – piknik na 15-lecie PWSZ w Chełmie

W czerwcu odbędzie się Międzynarodowy Piknik Lotniczy – Lotnicze Depułtycze. Okazją do zorganizowania pokazów jest 15-lecie zarządzającej lotniskiem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.
2016-03-30

Poznańscy studenci przygotowują się do udziału w zawodach w USA

Członkowie Akademickiego Klubu Lotniczego Politechniki Poznańskiej przygotowują się do udziału w zawodach SAE Aero Design w USA. W celu zgromadzenia finansów na wyjazd, studenci rozpoczęli internetową zbiórkę a portalu polakpotrafi.pl.
2016-03-29

DRONE safety Checklist – aplikacja

„DRONE safety Checklist” to darmowa aplikacja na smartfony – lista kontrolna dla operatorów UAV. Aplikacja została opracowana w Katedrze Technologii Lotniczych Politechniki Śląskiej w systemie Android.
2016-03-24

Aeroklub Orląt będzie akademicki

Dębliński aeroklub chciałby funkcjonować jako Akademicki Aeroklub „Orląt” w strukturach Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych. Walne Zgromadzenie Członków zgodziło się na takie zmiany.
2016-03-24

Zawody samolotowe w Depułtyczach Królewskich

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie po raz drugi będzie gospodarzem Ogólnopolskich Zawodów Samolotowych im. Zdzisława Dudzika. 36. edycja tych zawodów zostanie rozegrana w kwietniu na uczelnianym lotnisku Depułtycze Królewskie.
2016-03-25

Nowe uprawnienia doktorskie na WBMiL PRz

Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej otrzymał prawo do nadawania stopnia naukowego doktora nauk technicznych w dyscyplinie inżynieria produkcji.
2016-03-23

Kongres Lotniczy i Kosmonautyczny w Rzeszowie

Z inicjatywy Politechniki Rzeszowskiej oraz Politechniki Świętokrzyskiej w czerwcu w Rzeszowie odbędzie się I Kongres Lotniczy i Kosmonautyczny.
2016-03-21

Dzień otwarty w Szkole Orląt

Kilkaset osób zwiedziło Wyższą Szkołę Oficerską Sił Powietrznych w czasie „Dni Otwartych”. Była to jedna z niewielu okazji, aby zobaczyć najciekawsze miejsca w „Szkole Orląt”, które są na co dzień nie dostępne dla osób postronnych.
2016-03-17

Drugie miejsce studentów PRz na SAE Aero Design East

Studenci Politechniki Rzeszowskiej zajęli drugą pozycję na zawodach SAE Aero Design East w USA. Miejsce na podium studenci zdobyli za najlepszą prezentację, projekt modelu i organizację.
2016-03-16

Polacy i konstrukcje Stemme

Wkład Polaków w rozwój konstrukcji i firmy Stemme – to temat najbliższej Glassówki, która odbędzie się 19 marca. Spotkanie poprowadzi dr Stanisław Seroka – od lat 80. współkonstruktor w firmie Stemme.
2016-03-14

Srebrny medal dla JetStream z PWr

Zespół JetStream z Politechniki Wrocławskiej uplasował się na II miejscu w klasyfikacji generalnej w klasie advanced podczas zawodów SAE Aero Design East w USA. W rywalizacji wzięło udział ponad 70 drużyn z całego świata.