2016-10-11

Studenci z Podkarpacia z prestiżowym certyfikatem IATA

Studenci unikatowego w skali kraju kierunku studiów zarządzanie lotnictwem (Aviation Management) w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie otrzymali prestiżowe certyfikaty IATA – najbardziej rozpoznawalne na świecie dokumenty, które potwierdzają kompetencje do pracy na rynku przewozów lotniczych.
2016-10-07

Lżejsze i tańsze części do samolotów? Pracują nad tym badacze z PWr

Prawie 1,2 mln zł grantu zyskał zespół badaczy z Wydziału Mechanicznego, kierowany przez dr. inż. Tomasza Kurzynowskiego. Naukowcy zamierzają użyć laserowych technologii przyrostowych (czyli popularnego druku 3D) do produkcji elementów ze stopu na bazie magnezu, które mogą zostać wykorzystane w przemyśle lotniczym.
2016-10-07

Inauguracja roku akademickiego w WSOSP

W dniu 6 października br. w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie odbyła się inauguracja roku akademickiego 2016/2017.
2016-10-01

Kompozyty konstrukcyjne. Nowy kierunek lotniczy na Politechnice Rzeszowskiej

Siedemnastu pracowników firmy PZL Mielec rozpocznie wkrótce studia z zakresu konstrukcji kompozytowych. To efekt umowy zawartej między mieleckimi zakładami i rzeszowską uczelnią techniczną.
2016-09-30

Nadmorskie zawody samolotowe w Zegrzu Pomorskim

Na lotnisku w Zegrzu Pomorskim odbyły się organizowane przez Naukowe Koło Wyższego Pilotażu WSOSP w Dęblinie we współpracy z Aeroklubem Koszalińskim Nadmorskie Samolotowe Zawody Rajdowo-Nawigacyjne.
2016-09-28

Politechniczny Team EUROAVIONIC pojedzie na zawody dronów IMAV do Chin

Drużyna z Politechniki Rzeszowskiej (Team EUROAVIONIC) przygotowuje się do udziału w największych na świecie zawodach dronów IMAV, które odbędą się w dn. 17-21 października br. w Chinach.
2016-09-22

PRz: Wsparcie dla ruchu samolotów bezzałogowych

Dnia 21 września br. na Politechnice Rzeszowskiej odbyło się spotkanie otwierające projekt Enhanced RPAS Automation (ERA). Ma on pomóc samolotom bezzałogowym poruszać się w niesegregowanej europejskiej przestrzeni lotniczej.
2016-09-20

VI Międzynarodowa Konferencja Naukowa w Dęblinie

W dniach 14-16 września 2016 roku w Pałacu Jabłonowskich w Dęblinie odbyła się VI Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo w portach lotniczych i morskich”.
2016-09-19

Lotnicze Warsztaty Młodzieżowe w Dęblinie

W dniach 14-15 września 2016 roku w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych odbyły się „IV Lotnicze Warsztaty Młodzieżowe – Dęblin 2016”. Wzięło w nich udział dziewięć szkół średnich.
2016-09-15

Pierwsza Glassówka po wakacjach

Wybrane przedwojenne polskie patenty oraz rozwiązania techniczne dla przemysłu lotniczego – to temat najbliższej, pierwszej po letnich wakacjach Glassówki, która odbędzie się 17 września.
2016-09-14

WSOSP: Kultywujemy pamięć o polskich lotnikach

W dniu 1 września 2016 roku podchorążowie V roku Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych pod dowództwem kpt. Grzegorza Buśko odbyli podróż do Northolt w Anglii, na uroczystości upamiętniające działania polskich pilotów u boku aliantów podczas drugiej wojny światowej.
2016-09-13

Przedstawiciel ICAO z wizytą na Politechnice Rzeszowskiej

Na Politechnice Rzeszowskiej gościła dr hab. Małgorzata Polkowska, polski stały przedstawiciel Rady Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego.
2016-09-02

Nowy etap współpracy Politechniki Warszawskiej i firmy Lockheed Martin

Zespół badawczy z Zakładu Automatyki i Osprzętu Lotniczego Wydziału MEiL Politechniki Warszawskiej (PW) i firma Lockheed Martin dokonały udanej demonstracji technologii optymalizacji misji bezzałogowych statków powietrznych (BSP) z wykorzystaniem systemu łączności i zarządzania flotą BSP z samolotu załogowego.
2016-08-31

Lotnicze Warsztaty Młodzieżowe w Dęblinie

Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych zaprasza młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych do uczestnictwa w IV edycji „Lotniczych Warsztatów Młodzieżowych – Dęblin 2016”.
2016-07-22

Klaster Polskie Tunele Aerodynamiczne

W dniu 21 lipca 2016 roku pomiędzy Politechniką Warszawską, Wojskową Akademią Techniczną i Instytutem Lotnictwa została podpisana umowa ramowa o współpracy długofalowej, w ramach której powstał klaster Polskie Tunele Aerodynamiczne.
2016-07-21

Zawody szybowcowe o puchar rektora PRz w Bezmiechowej

W sierpniu na lotnisku w Bezmiechowej zostaną rozegrane Regionalne Zawody Szybowcowe o Puchar Rektora Politechniki Rzeszowskiej w klasie Klub B.
2016-07-17

Szkolenie selekcyjne w Aeroklubie Orląt

Aeroklub „Orląt” w Dęblinie prowadzi samolotowe szkolenie selekcyjne kandydatów do Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych. Celem takiego szkolenia jest sprawdzenie i ocena predyspozycji kandydatów do wykonywania zawodu pilota wojskowego.
2016-07-08

Międzyuczelniane Inżynierskie Warsztaty Lotnicze w Bezmiechowej

We wrześniu już po raz kolejny w Akademickim Ośrodku Szybowcowym Politechniki Rzeszowskiej w Bezmiechowej odbędą się Międzyuczelniane Inżynierskie Warsztaty Lotnicze.
2016-07-06

Prof. Marek Orkisz Zasłużonym Działaczem Lotnictwa Sportowego

Na ostatnim w tej kadencji posiedzeniu senatu Politechniki Rzeszowskiej, 30 czerwca br. miało miejsce szczególne wydarzenie. Prof. dr hab. inż. Marek Orkisz, Rektor Politechniki Rzeszowskiej otrzymał z rąk Grzegorza Ludery, Prezesa Aeroklubu Rzeszowskiego oraz Andrzeja Marszałka, Dyrektora Aeroklubu tytuł i odznakę Zasłużonego Działacza Lotnictwa Sportowego.
2016-07-01

Rektor-Komendant WSOSP: płk pil. dr inż. Piotr Krawczyk

W dniu 30 czerwca 2016 roku nastąpiło przejęcie obowiązków Rektora – Komendanta Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych przez płk. pil. dr. inż. Piotra Krawczyka.