2017-01-18

Glassówka: Wkład Polaków w konstrukcje Airbus Helicopters

Tematem najbliższej „Glassówki” będzie wkład Polaków w konstrukcje śmigłowców Airbus Helicopters (wcześniej Eurocopter). Spotkanie odbędzie się na Politechnice Warszawskiej w sobotę 21 stycznia.
2017-01-18

Zapraszamy na Forum Młodej Logistyki i Targi Pracy Transportu i Logistyki

Jesteś studentem bądź absolwentem? Interesujesz się transportem i logistyką? W takim razie powinieneś wziąć udział w Forum Młodej Logistyki oraz Targach Pracy Transportu i Logistyki! Są to wydarzenia rozpoznawalne przez studentów kierunków związanych z logistyką i transportem w całej Polsce, a Studenckie Koło Logistyki Stosowanej organizuje je już po raz piętnasty!
2017-01-17

Wybrane zagadnienia projektowania samolotów – do pobrania

Instytut Lotnictwa udostępnił do pobrania publikację pt. „Wybrane zagadnienia projektowania samolotów” przygotowaną przez dr. hab. inż. Cezarego Galińskiego.
2016-12-28

Balon Uniwersytetu Śląskiego pomoże w badaniach zanieczyszczeń powietrza

Naukowcy i studenci Uniwersytetu Śląskiego wykorzystają balon na ogrzane powietrze do badania zanieczyszczeń atmosfery. Będzie to pierwsze ruchome laboratorium tego typu, dające m.in. możliwość pobierania próbek w sposób niedostępny klasycznymi metodami.
2016-12-22

Współpraca Politechniki Rzeszowskiej z PLL LOT

22 grudnia 2016 roku Politechnika Rzeszowska zawarła umowę o współpracy z PLL LOT S.A. Porozumienie dotyczy szkolenia studentów z kierunku lotnictwo i kosmonautyka specjalności „pilotaż” i pozyskania spośród nich pracowników.
2016-12-21

PRz: Spotkanie z przedstawicielami Pratt & Whitney na WEiI

Na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej odbyło się spotkanie z przedstawicielami Pratt & Whitney Rzeszów.
2016-12-21

50 zespołów w konkursie Airbusa

Airbus kwalifikuje 50 zespołów do kolejnej rundy piątej edycji międzynarodowego konkursu Fly Your Ideas (Pomysły z polotem). Bezprecedensowa liczba uczestników z całego świata proponuje innowacje, które mogą zmienić przyszłość lotnictwa.
2016-12-13

Delegacja Politechniki Rzeszowskiej w Wietnamie

Przedstawiciele Politechniki Rzeszowskiej przebywali z kilkudniową wizytą w Hanoi. Program wizyty obejmował spotkania z przedstawicielami firm z branży lotniczej, które są zainteresowane kształceniem przyszłych pracowników w Rzeszowie.
2016-12-08

Discus CS. Nowy szybowiec Politechniki Rzeszowskiej

Ośrodek Szkolenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej w Bezmiechowej w listopadzie wzbogacił się o nowy szybowiec. To kupiony od węgierskiej kadry narodowej Discus CS.
2016-11-28

Grudniowe szkolenia w Bezmiechowej

Akademicki Ośrodek Szybowcowy Politechniki Rzeszowskiej w Bezmiechowej zaprasza na dodatkowy termin szkolenia mechaników szybowcowych – motoszybowcowych.
2016-11-24

120 Promocja Absolwentów w Dęblinie

71 absolwentów Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych, 5 absolwentów Wojskowej Akademii Technicznej oraz 1 absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych zostało promowanych na pierwszy stopień oficerski w Dęblinie. 120 Promocja Oficerska absolwentów uczelni wojskowych odbyła się 18 listopada 2016 roku przed pomnikiem „Bohaterskim Lotnikom Dęblińskiej Szkoły Orląt”.
2016-11-23

Latająca sztuczna pszczoła z PW

Po sukcesach jeżdżącego przyszedł czas na latającego B-Droida. Dr inż. Rafał Dalewski z Politechniki Warszawskiej i jego zespół skonstruowali autonomiczne urządzenie latające, które może zapylać rośliny.
2016-11-21

Wizyta przedstawicieli Vietnam Airlines na Politechnice Rzeszowskiej

17 listopada br. na Politechnice Rzeszowskiej przebywała delegacja Vietnam Airlines w składzie Tran Quoc Than – dyrektor Vietnam Airlines ALSIMEXCO, Le Thi Tram Oanh – wicedyrektor lotniska Noibai, Luong Tuan Duc – zastępca dyrektora Vietnam Airlines ALSIMEXCO oraz Phan Quoc Binh – przedstawiciel wspomnianej firmy.
2016-11-09

Konferencja EALA. Nagroda dla prof. Marka Żylicza

Podczas międzynarodowej konferencji z prawa lotniczego w Warszawie, prof. Marek Żylicz otrzymał prestiżową nagrodę tzw. Life Time Achievement Award. Partnerem organizowanej przez European Air Law Association (EALA) konferencji był Partnerem wydarzenia został Instytut Prawa Lotniczego i Kosmicznego Uczelni Łazarskiego.
2016-11-09

Rzeszowski most badass drone na 12. miejscu w zawodach IMAV 2016

Studenci Politechniki Rzeszowskiej zaprezentowali się w międzynarodowych zawodach dronów IMAV, które od 17 do 21 października br. odbywały się w Pekinie. Zajęli 12. miejsce.
2016-11-07

Sukces Naukowego Koła Młodych Konstruktorów WSOSP

Naukowe Koło Młodych Konstruktorów WSOSP wzięło udział w międzynarodowych zawodach Turkey UAV organizowanych przez instytut TUBITAK (odpowiednik ITWL). Zawody te odbywały się na terenie kampusu Politechniki Gebze w Turcji, w dniach od 10 do 16 października 2016 roku.
2016-10-31

Sztandarowa konferencja EALA po raz pierwszy w Polsce

4 listopada br. w Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się prestiżowa, coroczna konferencja organizowana po raz 28 przez European Air Law Association (EALA).
2016-10-17

Szkolenia mechaników w Bezmiechowej

Akademicki Ośrodek Szybowcowy Politechniki Rzeszowskiej zaprasza na ostatnie kursy dla mechaników, organizowane wg przepisów krajowych. Istnieje możliwość zaliczenia egzaminów LKE w Bezmiechowej.
2016-10-12

Białostoccy studenci w konkursie New Flying Competition

Pięcioosobowa drużyna z Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej weźmie udział w międzynarodowym konkursie „New Flying Competition” w Hamburgu. To pierwsza edycja zawodów, w których studenckie modele latające będą poddane próbom zbliżonym do zadań samolotów w lotnictwie cywilnym.
2016-10-12

O projektach PZL Okęcie na Glassówce

Tematem najbliższej „Glassówki” będą „Niezrealizowane projekty PZL Okęcie po II wojnie światowej”. Spotkanie odbędzie się 15 października w Klubie Absolwenta Politechniki Warszawskiej. Poprowadzi je dr inż. Andrzej Glass.