2016-11-09

Konferencja EALA. Nagroda dla prof. Marka Żylicza

Podczas międzynarodowej konferencji z prawa lotniczego w Warszawie, prof. Marek Żylicz otrzymał prestiżową nagrodę tzw. Life Time Achievement Award. Partnerem organizowanej przez European Air Law Association (EALA) konferencji był Partnerem wydarzenia został Instytut Prawa Lotniczego i Kosmicznego Uczelni Łazarskiego.
2016-11-09

Rzeszowski most badass drone na 12. miejscu w zawodach IMAV 2016

Studenci Politechniki Rzeszowskiej zaprezentowali się w międzynarodowych zawodach dronów IMAV, które od 17 do 21 października br. odbywały się w Pekinie. Zajęli 12. miejsce.
2016-11-07

Sukces Naukowego Koła Młodych Konstruktorów WSOSP

Naukowe Koło Młodych Konstruktorów WSOSP wzięło udział w międzynarodowych zawodach Turkey UAV organizowanych przez instytut TUBITAK (odpowiednik ITWL). Zawody te odbywały się na terenie kampusu Politechniki Gebze w Turcji, w dniach od 10 do 16 października 2016 roku.
2016-10-31

Sztandarowa konferencja EALA po raz pierwszy w Polsce

4 listopada br. w Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się prestiżowa, coroczna konferencja organizowana po raz 28 przez European Air Law Association (EALA).
2016-10-17

Szkolenia mechaników w Bezmiechowej

Akademicki Ośrodek Szybowcowy Politechniki Rzeszowskiej zaprasza na ostatnie kursy dla mechaników, organizowane wg przepisów krajowych. Istnieje możliwość zaliczenia egzaminów LKE w Bezmiechowej.
2016-10-12

Białostoccy studenci w konkursie New Flying Competition

Pięcioosobowa drużyna z Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej weźmie udział w międzynarodowym konkursie „New Flying Competition” w Hamburgu. To pierwsza edycja zawodów, w których studenckie modele latające będą poddane próbom zbliżonym do zadań samolotów w lotnictwie cywilnym.
2016-10-12

O projektach PZL Okęcie na Glassówce

Tematem najbliższej „Glassówki” będą „Niezrealizowane projekty PZL Okęcie po II wojnie światowej”. Spotkanie odbędzie się 15 października w Klubie Absolwenta Politechniki Warszawskiej. Poprowadzi je dr inż. Andrzej Glass.
2016-10-11

Studenci z Podkarpacia z prestiżowym certyfikatem IATA

Studenci unikatowego w skali kraju kierunku studiów zarządzanie lotnictwem (Aviation Management) w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie otrzymali prestiżowe certyfikaty IATA – najbardziej rozpoznawalne na świecie dokumenty, które potwierdzają kompetencje do pracy na rynku przewozów lotniczych.
2016-10-07

Lżejsze i tańsze części do samolotów? Pracują nad tym badacze z PWr

Prawie 1,2 mln zł grantu zyskał zespół badaczy z Wydziału Mechanicznego, kierowany przez dr. inż. Tomasza Kurzynowskiego. Naukowcy zamierzają użyć laserowych technologii przyrostowych (czyli popularnego druku 3D) do produkcji elementów ze stopu na bazie magnezu, które mogą zostać wykorzystane w przemyśle lotniczym.
2016-10-07

Inauguracja roku akademickiego w WSOSP

W dniu 6 października br. w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie odbyła się inauguracja roku akademickiego 2016/2017.
2016-10-01

Kompozyty konstrukcyjne. Nowy kierunek lotniczy na Politechnice Rzeszowskiej

Siedemnastu pracowników firmy PZL Mielec rozpocznie wkrótce studia z zakresu konstrukcji kompozytowych. To efekt umowy zawartej między mieleckimi zakładami i rzeszowską uczelnią techniczną.
2016-09-30

Nadmorskie zawody samolotowe w Zegrzu Pomorskim

Na lotnisku w Zegrzu Pomorskim odbyły się organizowane przez Naukowe Koło Wyższego Pilotażu WSOSP w Dęblinie we współpracy z Aeroklubem Koszalińskim Nadmorskie Samolotowe Zawody Rajdowo-Nawigacyjne.
2016-09-28

Politechniczny Team EUROAVIONIC pojedzie na zawody dronów IMAV do Chin

Drużyna z Politechniki Rzeszowskiej (Team EUROAVIONIC) przygotowuje się do udziału w największych na świecie zawodach dronów IMAV, które odbędą się w dn. 17-21 października br. w Chinach.
2016-09-22

PRz: Wsparcie dla ruchu samolotów bezzałogowych

Dnia 21 września br. na Politechnice Rzeszowskiej odbyło się spotkanie otwierające projekt Enhanced RPAS Automation (ERA). Ma on pomóc samolotom bezzałogowym poruszać się w niesegregowanej europejskiej przestrzeni lotniczej.
2016-09-20

VI Międzynarodowa Konferencja Naukowa w Dęblinie

W dniach 14-16 września 2016 roku w Pałacu Jabłonowskich w Dęblinie odbyła się VI Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo w portach lotniczych i morskich”.
2016-09-19

Lotnicze Warsztaty Młodzieżowe w Dęblinie

W dniach 14-15 września 2016 roku w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych odbyły się „IV Lotnicze Warsztaty Młodzieżowe – Dęblin 2016”. Wzięło w nich udział dziewięć szkół średnich.
2016-09-15

Pierwsza Glassówka po wakacjach

Wybrane przedwojenne polskie patenty oraz rozwiązania techniczne dla przemysłu lotniczego – to temat najbliższej, pierwszej po letnich wakacjach Glassówki, która odbędzie się 17 września.
2016-09-14

WSOSP: Kultywujemy pamięć o polskich lotnikach

W dniu 1 września 2016 roku podchorążowie V roku Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych pod dowództwem kpt. Grzegorza Buśko odbyli podróż do Northolt w Anglii, na uroczystości upamiętniające działania polskich pilotów u boku aliantów podczas drugiej wojny światowej.
2016-09-13

Przedstawiciel ICAO z wizytą na Politechnice Rzeszowskiej

Na Politechnice Rzeszowskiej gościła dr hab. Małgorzata Polkowska, polski stały przedstawiciel Rady Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego.
2016-09-02

Nowy etap współpracy Politechniki Warszawskiej i firmy Lockheed Martin

Zespół badawczy z Zakładu Automatyki i Osprzętu Lotniczego Wydziału MEiL Politechniki Warszawskiej (PW) i firma Lockheed Martin dokonały udanej demonstracji technologii optymalizacji misji bezzałogowych statków powietrznych (BSP) z wykorzystaniem systemu łączności i zarządzania flotą BSP z samolotu załogowego.