2009-07-31

Dostali się do Szkoły Orląt

Zgodnie z ustalonymi w resorcie obrony limitami, Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie na kierunek lotnictwo i kosmonautyka przyjęła 138 osób. O indeks dęblińskiej "Szkoły Orląt" w tym roku ubiegało się ponad 600 młodych mężczyzn i kobiet.
2009-07-10

Silnik F-16 na politechnice

W czwartek, 9 lipca, specjaliści Politechniki Poznańskiej uruchomili silnik rozruchowy samolotu F-16, zakupiony z myślą o kształcących się tu studentach kierunków lotniczych. Było dużo huku – informuje uczelnia.
2009-07-09

Zarządzanie lotnictwem w Rzeszowie

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie rozpoczyna projekt pod nazwą „Do kariery na skrzydłach – studiuj Aviation Managment”. Całość programu ma kosztować 3 mln zł – podaje gazeta.pl.
2009-06-12

Jak-40: z Okęcia na WAT

Po zakończeniu służby w 36 specjalnym pułku lotnictwa transportowego jeden z samolotów Jak-40 został przekazany Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie jako pomoc dydaktyczna. Do transportu samolot przygotowała Grupa Obsługi Technicznej pułku. Największą trudność mechanikom sprawiło odłączenie skrzydeł Jaka od kadłuba.
2009-05-29

Cywile na WSOSP-ie

Szkoła Orląt planuje przyjąć w tym roku nawet 75 cywilów. Do tej pory historyczna uczelnia kształciła wyłącznie pilotów wojskowych – informuje Gazeta Wyborcza.
2009-05-11

O projektach w ITWL

W warszawskim Instytucie Technicznym Wojsk Lotniczych 29 kwietnia odbyło się spotkanie z przedstawicielami Politechniki Warszawskiej oraz Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych. Rozmowy dotyczyły współpracy przy projektach nowych konstrukcji statków powietrznych – także bezzałogowych – m.in. dla lotnictwa wojskowego.
2009-05-08

Szkoły podoficerskie SP przyjmują

Szkoły podoficerskie Wojsk Lądowych i Marynarki Wojennej nie prowadzą naboru kandydatów na rok 2009/2010. Wiąże się to ze zmniejszeniem zapotrzebowania na absolwentów szkół w poszczególnych rodzajach Sił Zbrojnych. W Siłach Powietrznych nie zawieszono naboru, choć został on ograniczony.
2009-05-07

Potrzebni piloci Wojsk Lądowych

Wojska Lądowe poszukują pilotów śmigłowców. Oferta skierowana jest do oficerów i podoficerów wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych różnych specjalności, którzy będą kierowani na szkolenia lotnicze do dęblińskiej szkoły oficerskiej. Czas trwania szkolenia to 18-20 miesięcy.
2009-04-17

Nowe kierunki w ZDZ w Katowicach

Zakład Doskonalenia Zawodowego w Katowicach to najstarsza firma oświaty zawodowej na Śląsku z ponad 80-letnią historią. Działa na obszarze województwa śląskiego oraz niektórych powiatów i gmin województw: małopolskiego, łódzkiego i opolskiego.
2009-04-03

Inauguracja roku akademickiego w Poznaniu

Politechnika Poznańska jest pierwszą cywilną uczelnią w zachodniej Polsce, która kształcić będzie lotników. 30 marca 2009 r. odbyła się inauguracja roku akademickiego dla 70 adeptów specjalności lotniczych.
2009-03-18

Dęblin – pilotaż, kontrola i awionika

W styczniu Lotnicza Polska informowała o planach rozpoczęcia kształcenia cywilnych studentów w dęblińskiej "Szkole Orląt" na specjalnościach pilotaż i zarządzanie ruchem lotniczym. Władze uczelni zdecydowały o dodaniu kolejnej specjalności dla cywilów – awionika.
2009-03-09

Kurs obsługi naziemnej lotniska

Wyższa Szkoła Środowiska w Bydgoszczy organizuje dla osób bezrobotnych bezpłatny kurs obsługi lotniska. Nabór na bezpłatny kurs trwa do 31 marca.
2009-03-04

Rekrutacja na Politechnice Poznańskiej

Wydział Maszyn Roboczych i Transportu Politechniki Poznańskiej rozpoczyna rekrutację uzupełniającą na dwie nowe specjalności związane z lotnictwem - na kierunku Mechanika (Silniki lotnicze) oraz na kierunku Transport (Transport lotniczy).
2009-02-17

Powstaje Stowarzyszenie Szkół Lotniczych

Powstaje stowarzyszenie szkół lotniczych, które zamierza doprowadzić do tego, by egzamin kończący technikum spełniał unijne standardy. Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy podpisał właśnie porozumienie z Europejskim Technikum Lotniczym w Powodowie oraz Technikum Lotniczym nr 9 w Warszawie.
2009-02-11

Wielka szansa przed modelarzami z Rzeszowa

Czterech studentów Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej chce wystartować w prestiżowych zawodach Aero Design odbywających się w USA. Do spełnienia marzenia brakuje im 5 tys. zł.
2009-02-11

Kadry dla Portu Lotniczego Lublin

Już kilka szkół chce kształcić kadry dla lotniska. Specjaliści obawiają się, że wyprodukują bezrobotnych. Lotnisko w Świdniku ma zostać otwarte w 2012 roku, ale już dziś wiele szkół chce na tej inwestycji skorzystać i kształcić kadry obsługujące port lotniczy. Liczą, że nauka takiego zawodu i nadzieja na ciekawą pracę przyciągną do szkół wielu chętnych.
2009-01-20

Szkolenie AFIS na Śląsku

W pierwszej dekadzie lutego br., w Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej przy Politechnice Śląskiej, we współpracy z Polską Agencją Żeglugi Powietrznej rozpoczyna się pierwsze teoretyczne szkolenie służb AFIS.
2009-01-19

Zostań technikiem awioniki

Zakład Doskonalenia Zawodowego w Katowicach występuje z nową ofertą edukacyjną. Proponuje kształcenie młodzieży w czteroletnim technikum w zawodzie technik awionik.
2009-01-19

Szkoła dla podoficerów

Absolwenci Szkoły Podoficerskiej Sił Powietrznych w Koszalinie otrzymują stopień kaprala i podpisują z wojskiem kontrakt. Zależnie od uzyskanych wyników, kontrakt może być stały lub terminowy. W tym roku na kandydatów czeka 81 miejsc, termin składania dokumentów upływa 31 marca.
2009-01-19

Rekrutacja na Politechnice Poznańskiej

Od marca 2009 roku na Politechnice Poznańskiej ruszają dwie nowe specjalności lotnicze: Silniki lotnicze oraz Transport lotniczy. Aplikacje należy składać od 14 stycznia do 19 lutego.