2008-10-28

Podyplomówka: Teleinformatyka w transporcie lotniczym

W ramach Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach od listopada 2008 roku ruszają nowe studia podyplomowe "Teleinformatyka w transporcie lotniczym". Rekrutacja już się rozpoczęła.
2008-11-20

Zakończyli szkolenie na Orlikach

14 listopada w 2 Ośrodku Szkolenia Lotniczego w Radomiu trzecia grupa podchorążych zakończyła praktyczne szkolenie w powietrzu na samolocie PZL-130 „Orlik”.
2008-10-23

Lotnictwo na Politechnice Poznańskiej

Wydział Maszyn Roboczych i Transportu Politechniki Poznańskiej oraz Aeroklub Polski w dniu 4 grudnia organizują konferencję "Lotnictwo na Politechnice Poznańskiej". Odbędzie się ona o godz. 11:00 w Auli Magna Centrum Wykładowo-Konferencyjnego Politechniki Poznańskiej przy ul. Piotrowo 3 w Poznaniu.
2008-10-14

Bezzałogowy Statek Latający

Podczas ostatniej edycji Międzyuczelnianych Inżynieryjnych Warsztatów Lotniczych na Bezmiechowej został rozstrzygnięty konkurs na Bezzałogowy Statek Latający.
2008-10-10

V MIWL na Bezmiechowej

W dniach 27-30 września na Bezmiechowej odbyły się V Międzyuczelniane Inżynieryjne Warsztaty Lotnicze, w których uczestniczyli przedstawiciele pięciu wiodących polskich uczelni technicznych.
2008-09-26

Warsztaty lotnicze na Bezmiechowej

27 września w Bezmiechowej startują V Międzyuczelniane Inżynierskie Warsztaty Lotnicze. Wezmą w nich udział studenci wydziałów lotniczych kilku wiodących uczelni technicznych w Polsce.
2008-09-09

Studenckie warsztaty lotnicze w Bezmiechowej

W dniach 27 września - 1 października odbędą się V Międzyuczelniane Inżynierskie Warsztaty Lotnicze organizowane przez Stowarzyszenie Młodych Inżynierów Lotnictwa.
2008-07-29

Zarządzania infrastrukturą lotniskową

Politechnika Krakowska rozpoczyna rekrutację na studia „Zarządzanie Infrastrukturą Lotniskową”.
2008-07-07

Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego

W Warszawie odbyło się posiedzenie Rady Naukowo-Programowej Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej.
2008-07-04

Ad Astra i WAT będą szkolić pilotów

Ośrodek szkolenia lotniczego Ad Astra oraz Wojskowa Akademia Techniczna chcą wspólnie szkolić pilotów. Podpisano już list intencyjny określający zasady współpracy, której celem jest uruchomienie na uczelni specjalności pilotaż. Będą też wspólnie organizować praktyki dla studentów i prowadzić badania.
2008-06-19

US Air Force Academy

Akademia Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych w Colorado Springs jest odpowiednikiem naszej polskiej Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych. W tym roku w poczet jej studentów został przyjęty Polak, absolwent Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego w Dęblinie, Maciej Krakowian.
2008-06-18

Zostać pilotem w 20 miesięcy?

Pilotem wojskowego samolotu transportowego albo śmigłowca można zostać już w 20 miesięcy. Absolwenci wyższych uczelni cywilnych, którzy ukończą Studium Oficerskie w WSOSP w Dęblinie, mają zagwarantowane stopień podporucznika, tytuł pilota wojskowego oraz pracę w Siłach Zbrojnych.
2008-06-18

Technikum nr 9 Lotnicze -

Kiedy patrzymy na samolot, piękny przykład genialnej myśli technicznej ludzkości, zazwyczaj nasze myśli biegną tylko do człowieka, siedzącego za sterami. Niewielu z nas zastanawia fakt, że aby pilot mógł dobrze wykonać swoją pracę, a samolot powierzoną mu rolę, konieczne są zaangażowanie i trud jeszcze wielu ludzi, w tym najliczniejszej z nich grupy jaką stanowi obsługa naziemna, a konkretnie mechanicy lotniczy. Często pozostając w cieniu swoich kolegów z kokpitu, mają nie mniej istotny wpływ na bezpieczeństwo i powodzenie wszelkich operacji lotniczych. Od widokowego przelotu awionetką, poprzez przewóz milionów ludzi do wszystkich zakątków świata, na konfrontacjach militarnych skończywszy.
2008-06-16

Dęblin: czterech kandydatów na miejsce

Zgodnie z decyzją ministra obrony narodowej, naukę na pięcioletnich studiach stacjonarnych w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie rozpocznie w tym roku 105 podchorążych. Kandydatów jest cztery razy więcej – dokumenty złożyło 412 chętnych.
2008-06-09

Ogólnokształcące Liceum Lotnicze

- Liceum Lotnicze jest początkiem drogi do kokpitu F-16. Jeden z moich absolwentów dostał się do Colorado Springs – mówi wieloletni dyrektor „lotnika” Janusz Ziółkowski.
2008-06-05

Inicjatywa dla lotnictwa

W Gliwicach zainaugurowano działalność Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo Wschodniej.
2008-05-26

Uczą dla lotnictwa

Trwa nabór na nowy kierunek kształcenia uruchomiony przez Zespół Szkół Mechanicznych w Rzeszowie.
2008-05-20

Chińczycy chcą w Polsce kształcić pilotów

Do końca maja Ministerstwo Infrastruktury udzieli odpowiedzi stronie chińskiej na propozycję skierowania na Politechnikę Rzeszowską studentów z Chin i wykształcenia ich na cywilnych pilotów.
2008-05-19

Będą szkolić dla lotnictwa

W Mielcu powstanie Regionalne Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania. Będą się tam uczyć przyszli pracownicy firm lotniczych.
2008-04-25

Wspólnie wyszkolą kontrolerów

W kwietniu Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie oraz Polska Agencja Żeglugi Powietrznej w Warszawie podpisały porozumienie w sprawie wspólnego szkolenia personelu służby zarządzania ruchem lotniczym.