2008-06-16

Dęblin: czterech kandydatów na miejsce

Zgodnie z decyzją ministra obrony narodowej, naukę na pięcioletnich studiach stacjonarnych w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie rozpocznie w tym roku 105 podchorążych. Kandydatów jest cztery razy więcej – dokumenty złożyło 412 chętnych.
2008-06-09

Ogólnokształcące Liceum Lotnicze

- Liceum Lotnicze jest początkiem drogi do kokpitu F-16. Jeden z moich absolwentów dostał się do Colorado Springs – mówi wieloletni dyrektor „lotnika” Janusz Ziółkowski.
2008-06-05

Inicjatywa dla lotnictwa

W Gliwicach zainaugurowano działalność Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo Wschodniej.
2008-05-26

Uczą dla lotnictwa

Trwa nabór na nowy kierunek kształcenia uruchomiony przez Zespół Szkół Mechanicznych w Rzeszowie.
2008-05-20

Chińczycy chcą w Polsce kształcić pilotów

Do końca maja Ministerstwo Infrastruktury udzieli odpowiedzi stronie chińskiej na propozycję skierowania na Politechnikę Rzeszowską studentów z Chin i wykształcenia ich na cywilnych pilotów.
2008-05-19

Będą szkolić dla lotnictwa

W Mielcu powstanie Regionalne Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania. Będą się tam uczyć przyszli pracownicy firm lotniczych.
2008-04-25

Wspólnie wyszkolą kontrolerów

W kwietniu Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie oraz Polska Agencja Żeglugi Powietrznej w Warszawie podpisały porozumienie w sprawie wspólnego szkolenia personelu służby zarządzania ruchem lotniczym.
2008-04-24

Pasowanie awioników w Krzesinach

W piątek w 31 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach odbędzie się uroczyste pasowanie techników awioników lotniczych z Zespołu Szkół Elektroniczno-Telekomunikacyjnych w Lesznie. W Polsce istnieje zaledwie 10 szkół ponadgimnazjalnych kształcąych w tym zawodzie.
2008-04-11

Akademia Obrony Narodowej zaprasza

W najbliższą sobotę w Akademii Obrony Narodowej odbędzie się dzień otwarty. Z możliwości poznania uczelni powinni skorzystać ci, którzy zainteresowani są studiowaniem na specjalności zarządzanie lotnictwem.
2008-04-08

Nowoczesny ośrodek kształcenia dla lotnictwa

W Depułtyczach Królewskich koło Chełma zostanie wybudowane Centrum Studiów Inżynierskich. Będą tam kształcić się piloci, mechanicy i inni specjaliści potrzebni w lotnictwie.
2008-04-02

Lotnicza szkoła w Radomiu

Europejskie Szkoły Lotnicze SIMP z Warszawy chcą teraz uczyć także w Radomiu.
2008-04-01

Centrum Szkolenia Pilotów w Rzeszowie?

W najbliższych miesiącach rozstrzygnie się czy Boeing wybuduje w Rzeszowie Centrum Szkolenia Pilotów.
2008-03-28

Gimnazjum dla przyszłych pilotów

Poznańskie Gimnazjum nr 30 po raz trzeci prowadzi nabór do klasy lotniczej. Ze szkołą współpracują różne instytucje wojskowe i lotnicze, m.in. 31 Baza Lotnicza w Krzesinach. Młodzi pasjonaci lotnictwa mogą jeszcze starać się o przyjęcie do klasy – na początku kwietnia rusza dodatkowy nabór.
2008-03-20

Cywilni piloci po dęblińskiej uczelni

W roku akademickim 2009/2010 Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych planuje rozpocząć szkolenie pilotów dla lotnictwa cywilnego. Decyzję podjął senat uczelni, do końca miesiąca stosowny wniosek trafi do ministerstwa nauki i szkolnictwa wyższego. To wielka szansa na rozwój szkoły.
2008-03-19

Zadbają o kadry dla lotnictwa

Dzisiaj w Gliwicach zostało podpisane porozumienie w sprawie organizacji Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego dla Europy Środkowo-Wschodniej.
2008-03-06

Poznań będzie kształcić pilotów

Za rok Politechnika Poznańska planuje rozpocząć szkolenie przyszłych kadr linii lotniczych.
2007-12-20

Politechnika Rzeszowska chce kształcić mechaników lotniczych

Politechnika Rzeszowska chce szkolić mechaników lotnictwa. Aby jedna móc to robić, musi najpierw uzyskać certyfikat Urzędu Lotnictwa Cywilnego. W tej chwili takie certyfikaty posiadają: Instytut Techniki Lotniczej Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, Polskie Linie Lotnicze LOT, oraz ośrodek szkolenia lotniczego Royal Star Aero w Mielcu. Szkolenia na konkretne typy samolotów mają również WSK "PZL Świdnik" i PZL Mielec.
2007-11-30

Nowi piloci na polskim niebie

24 studentów Politechniki Rzeszowskiej wczoraj oficjalnie stało się pilotami zawodowymi. Pięciu z nich znalazło już zatrudnienie, a ponieważ rynek lotnictwa rozwija się bardzo dynamicznie - pozostali również nie będą mieli problemów ze znalezieniem pracy - czy to w charakterze pilotów samolotów liniowych, czy też jako piloci prywatnych maszyn.
2007-10-30

Studium Zarządzania Infrastrukturą Lotniskową

Na Politechnice Krakowskiej uroczyście zainaugurowano nowy rok akademicki w Podyplomowym Studium Zarządzania Infrastrukturą Lotniskową.
2008-01-18

Szkoły wyższe

Szkoły wyższe, w których realizuje się program nauczania na kierunkach związanych z lotnictwem.