2017-03-10

Wizz Air uruchamia WIZZ Youth Challenge

Linia Wizz Air ogłosiła uruchomienie pierwszej edycji WIZZ Youth Challenge, międzynarodowego konkursu dla studentów, który będzie doskonałą okazją dla następnej generacji menedżerów do zdobycia doświadczenia zawodowego w biznesie. Główną nagrodą w konkursie jest nielimitowany roczny dostęp do podróży lotniczych w siatce połączeń WIZZ.
2017-03-10

Pierwszy oblot tego sezonu

W ramach przygotowań do tegorocznych zawodów AUVSI SUAS 2017, studenci zrzeszeni w Akademickim Klubie Lotniczym Politechniki Poznańskiej wybrali się na lotnisko w Kobylnicy w celu dokonania pierwszego w tym sezonie oblotu [RELACJA].
2017-03-09

PRz: Spotkanie z przedstawicielami Diehl Aerosystems

Na Politechnice Rzeszowskiej odbyło się spotkanie z przedstawicielami Diehl Aerosystems. Rozmowy dotyczyły kooperacji i miejsc pracy dla studentów uczelni.
2017-03-07

Seminarium Klastra Polskie Tunele Aerodynamiczne

W piątek 3 marca 2017 roku w Instytucie Lotnictwa odbyło się pierwsze seminarium naukowe Klastra Polskie Tunele Aerodynamiczne.
2017-03-02

ICAO English w OKL PRz

Ośrodek Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej poinformował o wznowieniu prowadzenia egzaminów językowych ICAO English.
2017-02-21

Konferencja AERONET – Dolina Lotnicza w Rzeszowie

Na Politechnice Rzeszowskiej odbyła się Konferencja Rady Partnerów Centrum Zaawansowanych Technologii „AERONET – Dolina Lotnicza”.
2017-02-16

Samolot studentów PWr gotowy na zawody w Teksasie

Studenci Politechniki Wrocławskiej z zespołu JetStream zaprezentowali „Vratislavię” – swój bezzałogowy samolot, z którym wystartują w tegorocznych zawodach SAE Aero Design. Akademickie drużyny z całego świata będą rywalizować w Stanach Zjednoczonych na początku marca.
2017-02-16

O SW-4 na Glassówce

Podczas najbliższej „Glassówki” – spotkania o polskiej technice lotniczej – Władysław Bubień opowie o próbach w locie polskiego śmigłowca SW-4.
2017-02-14

Dzień Otwarty WSOSP (program)

Dzień Otwarty Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie odbędzie się 1 marca 2017 r. w godzinach 9-14.
2017-02-09

Warsztaty i technika dla młodego inżyniera i mechanika

Nie od dziś wiadomo, że dla zwiększania konkurencyjności firmy, najważniejsi są ludzie. Obecna sytuacja na rynku pracy pokazuje niedopasowanie kompetencyjne, oraz że jest coraz mniej osób w wieku produkcyjnym. Oznacza to, że firmy chcące się rozwijać powinny myśleć o kapitale ludzkim przedsiębiorstwa w dłuższej perspektywie.
2017-02-08

Prorektor WSOSP w Rzeszowie

Prorektor ds. kształcenia i studenckich Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie płk nawig. dr inż. Grzegorz Rosłan przebywał z wizytą na Politechnice Rzeszowskiej.
2017-02-08

Nowe wyzwania EUROAVII Rzeszów

Do Koła Naukowego EUROAVIA Rzeszów, działającego na Politechnice Rzeszowskiej, należy 80 pasjonatów lotnictwa, którzy od podstaw budują samoloty i drony.
2017-02-07

Anglojęzyczne studia General Aviation wkraczają do Polski

Elitarne, międzynarodowe studia I stopnia General Aviation (Lotnictwo ogólne) będzie uruchamiać Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Studia te będą pierwszymi tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej. Uczelnia pozyskała część środków na uruchomienie specjalności z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
2017-02-02

Polscy lotnicy na frontach Wielkiej Wojny - wykład w Chełmie

Prof. ndzw. dr hab. Andrzej Olejko wygłosił w chełmskiej PWSZ wykład zatytułowany „Zanim powstała czerwono-biała szachownica. Polscy lotnicy na frontach Wielkiej Wojny”.
2017-01-30

Dzień Otwarty WSOSP

Prezentacja oferty edukacyjnej, pokazy sprzętu szkoleniowego oraz bezzałogowych statków powietrznych – to tylko niektóre atrakcje przygotowane dla zwiedzających dęblińską „Szkołę Orląt”. Dzień Otwarty WSOSP odbędzie się 1 marca 2017 r.
2017-01-27

Nowe zasady rekrutacji do WSOSP

Wyższa Szkoła Oficerska Si Powietrznych w Dęblinie poinformowała o nowych zasadach rekrutacji dla kandydatów na studia wojskowe w specjalności – pilot.
2017-01-26

Droniada 2017 w Aeroklubie Krakowskim

W 2017 r. na terenie Aeroklubu Krakowskiego sprawdzimy jak wykorzystać drony i bikony, infrastrukturę Internetu Rzeczy, w akcjach ratunkowych – zapowiadają organizatorzy Parady Robotów Droniada 2017.
2017-01-25

Politechnika Warszawska zacieśnia współpracę badawczą z WAT

Politechnika Warszawska oraz Wojskowa Akademia Techniczna zawarły umowę w sprawie utworzenia konsorcjum naukowego. Uroczyste podpisanie umowy odbyło się w Gmachu Głównym PW.
2017-01-24

PW: Dronem do wypadku – z góry widać więcej

Dziś drona można kupić w każdym supermarkecie. Dla jednych jest to kolejny gadżet, dla innych narzędzie pracy oraz platforma do pozyskania ciekawych i ważnych danych. Specjaliści z Wydziału Geodezji i Kartografii PW wiedzą, jak wykorzystać drony do dokumentacji wypadków drogowych.
2017-01-19

Laserem w samolot. Żeby dostrzec maleńkie uszkodzenia

Każdy, nawet niewidoczny gołym okiem defekt w poszyciu samolotu, jachtu czy profesjonalnego sprzętu sportowego może stanowić zagrożenie. Zespół z AGH pracuje nad laserowym systemem do szybkiego i dokładnego diagnozowania defektów w materiałach kompozytowych.