2016-12-21

PRz: Spotkanie z przedstawicielami Pratt & Whitney na WEiI

Na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej odbyło się spotkanie z przedstawicielami Pratt & Whitney Rzeszów.
2016-12-21

50 zespołów w konkursie Airbusa

Airbus kwalifikuje 50 zespołów do kolejnej rundy piątej edycji międzynarodowego konkursu Fly Your Ideas (Pomysły z polotem). Bezprecedensowa liczba uczestników z całego świata proponuje innowacje, które mogą zmienić przyszłość lotnictwa.
2016-12-13

Delegacja Politechniki Rzeszowskiej w Wietnamie

Przedstawiciele Politechniki Rzeszowskiej przebywali z kilkudniową wizytą w Hanoi. Program wizyty obejmował spotkania z przedstawicielami firm z branży lotniczej, które są zainteresowane kształceniem przyszłych pracowników w Rzeszowie.
2016-12-08

Discus CS. Nowy szybowiec Politechniki Rzeszowskiej

Ośrodek Szkolenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej w Bezmiechowej w listopadzie wzbogacił się o nowy szybowiec. To kupiony od węgierskiej kadry narodowej Discus CS.
2016-11-28

Grudniowe szkolenia w Bezmiechowej

Akademicki Ośrodek Szybowcowy Politechniki Rzeszowskiej w Bezmiechowej zaprasza na dodatkowy termin szkolenia mechaników szybowcowych – motoszybowcowych.
2016-11-24

120 Promocja Absolwentów w Dęblinie

71 absolwentów Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych, 5 absolwentów Wojskowej Akademii Technicznej oraz 1 absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych zostało promowanych na pierwszy stopień oficerski w Dęblinie. 120 Promocja Oficerska absolwentów uczelni wojskowych odbyła się 18 listopada 2016 roku przed pomnikiem „Bohaterskim Lotnikom Dęblińskiej Szkoły Orląt”.
2016-11-23

Latająca sztuczna pszczoła z PW

Po sukcesach jeżdżącego przyszedł czas na latającego B-Droida. Dr inż. Rafał Dalewski z Politechniki Warszawskiej i jego zespół skonstruowali autonomiczne urządzenie latające, które może zapylać rośliny.
2016-11-21

Wizyta przedstawicieli Vietnam Airlines na Politechnice Rzeszowskiej

17 listopada br. na Politechnice Rzeszowskiej przebywała delegacja Vietnam Airlines w składzie Tran Quoc Than – dyrektor Vietnam Airlines ALSIMEXCO, Le Thi Tram Oanh – wicedyrektor lotniska Noibai, Luong Tuan Duc – zastępca dyrektora Vietnam Airlines ALSIMEXCO oraz Phan Quoc Binh – przedstawiciel wspomnianej firmy.
2016-11-09

Konferencja EALA. Nagroda dla prof. Marka Żylicza

Podczas międzynarodowej konferencji z prawa lotniczego w Warszawie, prof. Marek Żylicz otrzymał prestiżową nagrodę tzw. Life Time Achievement Award. Partnerem organizowanej przez European Air Law Association (EALA) konferencji był Partnerem wydarzenia został Instytut Prawa Lotniczego i Kosmicznego Uczelni Łazarskiego.
2016-11-09

Rzeszowski most badass drone na 12. miejscu w zawodach IMAV 2016

Studenci Politechniki Rzeszowskiej zaprezentowali się w międzynarodowych zawodach dronów IMAV, które od 17 do 21 października br. odbywały się w Pekinie. Zajęli 12. miejsce.
2016-11-07

Sukces Naukowego Koła Młodych Konstruktorów WSOSP

Naukowe Koło Młodych Konstruktorów WSOSP wzięło udział w międzynarodowych zawodach Turkey UAV organizowanych przez instytut TUBITAK (odpowiednik ITWL). Zawody te odbywały się na terenie kampusu Politechniki Gebze w Turcji, w dniach od 10 do 16 października 2016 roku.
2016-10-31

Sztandarowa konferencja EALA po raz pierwszy w Polsce

4 listopada br. w Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się prestiżowa, coroczna konferencja organizowana po raz 28 przez European Air Law Association (EALA).
2016-10-17

Szkolenia mechaników w Bezmiechowej

Akademicki Ośrodek Szybowcowy Politechniki Rzeszowskiej zaprasza na ostatnie kursy dla mechaników, organizowane wg przepisów krajowych. Istnieje możliwość zaliczenia egzaminów LKE w Bezmiechowej.
2016-10-12

Białostoccy studenci w konkursie New Flying Competition

Pięcioosobowa drużyna z Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej weźmie udział w międzynarodowym konkursie „New Flying Competition” w Hamburgu. To pierwsza edycja zawodów, w których studenckie modele latające będą poddane próbom zbliżonym do zadań samolotów w lotnictwie cywilnym.
2016-10-12

O projektach PZL Okęcie na Glassówce

Tematem najbliższej „Glassówki” będą „Niezrealizowane projekty PZL Okęcie po II wojnie światowej”. Spotkanie odbędzie się 15 października w Klubie Absolwenta Politechniki Warszawskiej. Poprowadzi je dr inż. Andrzej Glass.
2016-10-11

Studenci z Podkarpacia z prestiżowym certyfikatem IATA

Studenci unikatowego w skali kraju kierunku studiów zarządzanie lotnictwem (Aviation Management) w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie otrzymali prestiżowe certyfikaty IATA – najbardziej rozpoznawalne na świecie dokumenty, które potwierdzają kompetencje do pracy na rynku przewozów lotniczych.
2016-10-07

Lżejsze i tańsze części do samolotów? Pracują nad tym badacze z PWr

Prawie 1,2 mln zł grantu zyskał zespół badaczy z Wydziału Mechanicznego, kierowany przez dr. inż. Tomasza Kurzynowskiego. Naukowcy zamierzają użyć laserowych technologii przyrostowych (czyli popularnego druku 3D) do produkcji elementów ze stopu na bazie magnezu, które mogą zostać wykorzystane w przemyśle lotniczym.
2016-10-07

Inauguracja roku akademickiego w WSOSP

W dniu 6 października br. w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie odbyła się inauguracja roku akademickiego 2016/2017.
2016-10-01

Kompozyty konstrukcyjne. Nowy kierunek lotniczy na Politechnice Rzeszowskiej

Siedemnastu pracowników firmy PZL Mielec rozpocznie wkrótce studia z zakresu konstrukcji kompozytowych. To efekt umowy zawartej między mieleckimi zakładami i rzeszowską uczelnią techniczną.
2016-09-30

Nadmorskie zawody samolotowe w Zegrzu Pomorskim

Na lotnisku w Zegrzu Pomorskim odbyły się organizowane przez Naukowe Koło Wyższego Pilotażu WSOSP w Dęblinie we współpracy z Aeroklubem Koszalińskim Nadmorskie Samolotowe Zawody Rajdowo-Nawigacyjne.