2017-03-07

Seminarium Klastra Polskie Tunele Aerodynamiczne

W piątek 3 marca 2017 roku w Instytucie Lotnictwa odbyło się pierwsze seminarium naukowe Klastra Polskie Tunele Aerodynamiczne.
2017-03-02

ICAO English w OKL PRz

Ośrodek Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej poinformował o wznowieniu prowadzenia egzaminów językowych ICAO English.
2017-02-21

Konferencja AERONET – Dolina Lotnicza w Rzeszowie

Na Politechnice Rzeszowskiej odbyła się Konferencja Rady Partnerów Centrum Zaawansowanych Technologii „AERONET – Dolina Lotnicza”.
2017-02-16

Samolot studentów PWr gotowy na zawody w Teksasie

Studenci Politechniki Wrocławskiej z zespołu JetStream zaprezentowali „Vratislavię” – swój bezzałogowy samolot, z którym wystartują w tegorocznych zawodach SAE Aero Design. Akademickie drużyny z całego świata będą rywalizować w Stanach Zjednoczonych na początku marca.
2017-02-16

O SW-4 na Glassówce

Podczas najbliższej „Glassówki” – spotkania o polskiej technice lotniczej – Władysław Bubień opowie o próbach w locie polskiego śmigłowca SW-4.
2017-02-14

Dzień Otwarty WSOSP (program)

Dzień Otwarty Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie odbędzie się 1 marca 2017 r. w godzinach 9-14.
2017-02-09

Warsztaty i technika dla młodego inżyniera i mechanika

Nie od dziś wiadomo, że dla zwiększania konkurencyjności firmy, najważniejsi są ludzie. Obecna sytuacja na rynku pracy pokazuje niedopasowanie kompetencyjne, oraz że jest coraz mniej osób w wieku produkcyjnym. Oznacza to, że firmy chcące się rozwijać powinny myśleć o kapitale ludzkim przedsiębiorstwa w dłuższej perspektywie.
2017-02-08

Prorektor WSOSP w Rzeszowie

Prorektor ds. kształcenia i studenckich Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie płk nawig. dr inż. Grzegorz Rosłan przebywał z wizytą na Politechnice Rzeszowskiej.
2017-02-08

Nowe wyzwania EUROAVII Rzeszów

Do Koła Naukowego EUROAVIA Rzeszów, działającego na Politechnice Rzeszowskiej, należy 80 pasjonatów lotnictwa, którzy od podstaw budują samoloty i drony.
2017-02-07

Anglojęzyczne studia General Aviation wkraczają do Polski

Elitarne, międzynarodowe studia I stopnia General Aviation (Lotnictwo ogólne) będzie uruchamiać Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Studia te będą pierwszymi tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej. Uczelnia pozyskała część środków na uruchomienie specjalności z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
2017-02-02

Polscy lotnicy na frontach Wielkiej Wojny - wykład w Chełmie

Prof. ndzw. dr hab. Andrzej Olejko wygłosił w chełmskiej PWSZ wykład zatytułowany „Zanim powstała czerwono-biała szachownica. Polscy lotnicy na frontach Wielkiej Wojny”.
2017-01-30

Dzień Otwarty WSOSP

Prezentacja oferty edukacyjnej, pokazy sprzętu szkoleniowego oraz bezzałogowych statków powietrznych – to tylko niektóre atrakcje przygotowane dla zwiedzających dęblińską „Szkołę Orląt”. Dzień Otwarty WSOSP odbędzie się 1 marca 2017 r.
2017-01-27

Nowe zasady rekrutacji do WSOSP

Wyższa Szkoła Oficerska Si Powietrznych w Dęblinie poinformowała o nowych zasadach rekrutacji dla kandydatów na studia wojskowe w specjalności – pilot.
2017-01-26

Droniada 2017 w Aeroklubie Krakowskim

W 2017 r. na terenie Aeroklubu Krakowskiego sprawdzimy jak wykorzystać drony i bikony, infrastrukturę Internetu Rzeczy, w akcjach ratunkowych – zapowiadają organizatorzy Parady Robotów Droniada 2017.
2017-01-25

Politechnika Warszawska zacieśnia współpracę badawczą z WAT

Politechnika Warszawska oraz Wojskowa Akademia Techniczna zawarły umowę w sprawie utworzenia konsorcjum naukowego. Uroczyste podpisanie umowy odbyło się w Gmachu Głównym PW.
2017-01-24

PW: Dronem do wypadku – z góry widać więcej

Dziś drona można kupić w każdym supermarkecie. Dla jednych jest to kolejny gadżet, dla innych narzędzie pracy oraz platforma do pozyskania ciekawych i ważnych danych. Specjaliści z Wydziału Geodezji i Kartografii PW wiedzą, jak wykorzystać drony do dokumentacji wypadków drogowych.
2017-01-19

Laserem w samolot. Żeby dostrzec maleńkie uszkodzenia

Każdy, nawet niewidoczny gołym okiem defekt w poszyciu samolotu, jachtu czy profesjonalnego sprzętu sportowego może stanowić zagrożenie. Zespół z AGH pracuje nad laserowym systemem do szybkiego i dokładnego diagnozowania defektów w materiałach kompozytowych.
2017-01-18

Glassówka: Wkład Polaków w konstrukcje Airbus Helicopters

Tematem najbliższej „Glassówki” będzie wkład Polaków w konstrukcje śmigłowców Airbus Helicopters (wcześniej Eurocopter). Spotkanie odbędzie się na Politechnice Warszawskiej w sobotę 21 stycznia.
2017-01-18

Zapraszamy na Forum Młodej Logistyki i Targi Pracy Transportu i Logistyki

Jesteś studentem bądź absolwentem? Interesujesz się transportem i logistyką? W takim razie powinieneś wziąć udział w Forum Młodej Logistyki oraz Targach Pracy Transportu i Logistyki! Są to wydarzenia rozpoznawalne przez studentów kierunków związanych z logistyką i transportem w całej Polsce, a Studenckie Koło Logistyki Stosowanej organizuje je już po raz piętnasty!
2017-01-17

Wybrane zagadnienia projektowania samolotów – do pobrania

Instytut Lotnictwa udostępnił do pobrania publikację pt. „Wybrane zagadnienia projektowania samolotów” przygotowaną przez dr. hab. inż. Cezarego Galińskiego.