2017-03-27

Szkolenia dla operatorów bezzałogowych aparatów latających na PRz

Politechnika Rzeszowska będzie prowadzić szkolenia do uzyskania świadectwa kwalifikacji dla operatorów bezzałogowych aparatów latających.
2017-03-21

WSOSP: Ostatnie dni na złożenie dokumentów

Naukę w dęblińskiej „Szkole Orląt” rozpoczną w tym roku 122 osoby, w tym 87 na kierunku lotnictwo i kosmonautyka. Termin złożenia stosownych dokumentów dla kandydatów na pilotów mija 31 marca.
2017-03-15

I Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Lotniczej

I Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Lotniczej, organizowany przez Zespół Szkół w Porębie, ma na celu propagowanie wśród młodzieży szkolnej wiedzy lotniczej i kultywowanie tradycji lotniczych.
2017-03-15

W sobotę kolejna Glassówka

Najbliższa Glassówka, która odbędzie się 18 marca, zostanie poświęcona profesorowi Leszkowi Dulębie i jego dorobkowi naukowemu i konstruktorskiemu. Spotkanie poprowadzi dr Andrzej Glass.
2017-03-14

Akademickie MP na Celność Lądowania w Przylepie

W czerwcu na lotnisku w Przylepie zostaną rozegrane XI Akademickie Mistrzostwa Polski na Celność Lądowania, organizowane przez Akademicki Klub Lotniczy Politechniki Wrocławskiej.
2017-03-10

Dzień otwarty w Szkole Orląt

Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych otworzyła swoje drzwi przed wszystkimi miłośnikami lotnictwa. Dzień otwarty był niepowtarzalną okazją, by ponad 1000 maturzystów i gimnazjalistów mogło poznać „od środka” legendarną „Szkołę Orląt”.
2017-03-10

Wizz Air uruchamia WIZZ Youth Challenge

Linia Wizz Air ogłosiła uruchomienie pierwszej edycji WIZZ Youth Challenge, międzynarodowego konkursu dla studentów, który będzie doskonałą okazją dla następnej generacji menedżerów do zdobycia doświadczenia zawodowego w biznesie. Główną nagrodą w konkursie jest nielimitowany roczny dostęp do podróży lotniczych w siatce połączeń WIZZ.
2017-03-10

Pierwszy oblot tego sezonu

W ramach przygotowań do tegorocznych zawodów AUVSI SUAS 2017, studenci zrzeszeni w Akademickim Klubie Lotniczym Politechniki Poznańskiej wybrali się na lotnisko w Kobylnicy w celu dokonania pierwszego w tym sezonie oblotu [RELACJA].
2017-03-09

PRz: Spotkanie z przedstawicielami Diehl Aerosystems

Na Politechnice Rzeszowskiej odbyło się spotkanie z przedstawicielami Diehl Aerosystems. Rozmowy dotyczyły kooperacji i miejsc pracy dla studentów uczelni.
2017-03-07

Seminarium Klastra Polskie Tunele Aerodynamiczne

W piątek 3 marca 2017 roku w Instytucie Lotnictwa odbyło się pierwsze seminarium naukowe Klastra Polskie Tunele Aerodynamiczne.
2017-03-02

ICAO English w OKL PRz

Ośrodek Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej poinformował o wznowieniu prowadzenia egzaminów językowych ICAO English.
2017-02-21

Konferencja AERONET – Dolina Lotnicza w Rzeszowie

Na Politechnice Rzeszowskiej odbyła się Konferencja Rady Partnerów Centrum Zaawansowanych Technologii „AERONET – Dolina Lotnicza”.
2017-02-16

Samolot studentów PWr gotowy na zawody w Teksasie

Studenci Politechniki Wrocławskiej z zespołu JetStream zaprezentowali „Vratislavię” – swój bezzałogowy samolot, z którym wystartują w tegorocznych zawodach SAE Aero Design. Akademickie drużyny z całego świata będą rywalizować w Stanach Zjednoczonych na początku marca.
2017-02-16

O SW-4 na Glassówce

Podczas najbliższej „Glassówki” – spotkania o polskiej technice lotniczej – Władysław Bubień opowie o próbach w locie polskiego śmigłowca SW-4.
2017-02-14

Dzień Otwarty WSOSP (program)

Dzień Otwarty Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie odbędzie się 1 marca 2017 r. w godzinach 9-14.
2017-02-09

Warsztaty i technika dla młodego inżyniera i mechanika

Nie od dziś wiadomo, że dla zwiększania konkurencyjności firmy, najważniejsi są ludzie. Obecna sytuacja na rynku pracy pokazuje niedopasowanie kompetencyjne, oraz że jest coraz mniej osób w wieku produkcyjnym. Oznacza to, że firmy chcące się rozwijać powinny myśleć o kapitale ludzkim przedsiębiorstwa w dłuższej perspektywie.
2017-02-08

Prorektor WSOSP w Rzeszowie

Prorektor ds. kształcenia i studenckich Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie płk nawig. dr inż. Grzegorz Rosłan przebywał z wizytą na Politechnice Rzeszowskiej.
2017-02-08

Nowe wyzwania EUROAVII Rzeszów

Do Koła Naukowego EUROAVIA Rzeszów, działającego na Politechnice Rzeszowskiej, należy 80 pasjonatów lotnictwa, którzy od podstaw budują samoloty i drony.
2017-02-07

Anglojęzyczne studia General Aviation wkraczają do Polski

Elitarne, międzynarodowe studia I stopnia General Aviation (Lotnictwo ogólne) będzie uruchamiać Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Studia te będą pierwszymi tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej. Uczelnia pozyskała część środków na uruchomienie specjalności z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
2017-02-02

Polscy lotnicy na frontach Wielkiej Wojny - wykład w Chełmie

Prof. ndzw. dr hab. Andrzej Olejko wygłosił w chełmskiej PWSZ wykład zatytułowany „Zanim powstała czerwono-biała szachownica. Polscy lotnicy na frontach Wielkiej Wojny”.