2014-07-17

Emirates kolejny raz zapraszają Polaków na pokład

Linie Lotnicze Emirates po raz kolejny organizują otwartą rekrutację na stanowiska personelu pokładowego. Najbliższa szansa na rozpoczęcie kariery zawodowej z przewoźnikiem już 19 i 25 lipca.
2014-07-08

Boeing wspiera polską młodzież

Już piąty rok z rzędu Boeing wspiera Poland Business Week - intensywny, sześciodniowy program edukacji biznesowej, który ma na celu przekazanie licealistom umiejętności ważnych w karierze zawodowej przez symulację środowiska pracy.
2014-06-18

W oczekiwaniu na kolejne innowacyjne koncepcje - czyli Pomysł z Polotem

Airbus ogłasza rozpoczęcie czwartej edycji konkursu „Pomysły z polotem” (Fly Your Ideas), aby zachęcić kolejne pokolenie studentów do kreatywnej pracy koncepcyjnej i współudziału w tworzeniu nowych norm dla podróży lotniczych.
2014-06-09

Rozpocznij pracę w lotnictwie dzięki ARPI Aviation Academy

Warsztaty ze specjalistami, kompleksowe przygotowanie do rekrutacji, a dla najlepszych uczestników możliwość podjęcia praktyk w liniach lotniczych. Właśnie ruszyły zapisy do ARPI Aviation Academy – pierwszej w Polsce szkoły prowadzonej przez firmę zatrudniającą personel w branży lotniczej.
2014-05-13

Wizz Air rekrutuje pilotów

Wizz Air szuka doświadczonych pilotów (Non Type Rated oraz Type Rated) do pracy za sterem samolotu Airbus A320.
2014-04-24

Pracuj w Porcie Lotniczym Radom

Pierwsze połączenia, z których swobodnie będą mogli korzystać pasażerowie mają dojść do skutku w czerwcu 2014 roku. W związku z tym, że lotnisko w Radomiu już lada chwila zacznie prężną pracę, władze ogłosiły nabór na wolne stanowiska pracy.
2014-04-15

Lublin: Współpraca w zakresie zaawansowanych technologii lotniczych

Urząd Miasta Lublin, Urząd Marszałkowski oraz Zarząd PZL-Świdnik 14 kwietnia br. podpisały list intencyjny w sprawie utworzenia Lubelskiego Klastra Zaawansowanych Technologii Lotniczych. Podczas uroczystości, która odbyła się na Zamku Lubelskim podkreślono wkład Lubelszczyzny w rozwój polskiego lotnictwa oraz zapewniono o wzajemnej współpracy pomiędzy władzami samorządowymi, nauką a otoczeniem biznesowym.
2014-04-08

Projekt AIRVET

Głównym celem projektu AIRVET jest opracowanie, rozwój, ocena i upowszechnianie nowych lub przystosowanych do potrzeb sektora lotniczego programów szkoleniowych, jako wymagającego wysoko wykwalifikowanej kadry.
2014-03-28

Kolejny projekt Instytutu Lotnictwa z unijną dotacją

Już w przyszłym roku do dyspozycji pracowników Instytutu Lotnictwa, a także pozostałych jednostek badawczo-rozwojowych z kraju i zagranicy, oddane zostanie Centrum Innowacyjnych Technologii Lotniczych i Kosmicznych.
2014-03-19

MSP: Konferencja naukowa WSOSP

11-12 marca w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie odbyła się, przy czynnym udziale Muzeum Sił Powietrznych, konferencja naukowa „Nauczyciel/instruktor przygotowujący do zawodów trudnych i niebezpiecznych”.
2014-02-12

Ambasador Stanów Zjednoczonych w Instytucie Lotnictwa

12 lutego 2014 roku Instytut Lotnictwa w Warszawie odwiedził ambasador Stanów Zjednoczonych Stephen Mull.
2014-02-04

MG: O współpracy gospodarczej z USA w przemyśle lotniczym

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Dariusz Bogdan uczestniczył w polsko-amerykańskiej konferencji przemysłu lotniczego i obronnego, zorganizowanej w Warszawie przez Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o. o. oraz Sikorsky Aircraft Corporation.
2014-01-30

Sikorsky Aircraft: Współpraca z polskim przemysłem

Kluczowi dostawcy Sikorsky Aircraft chcą zwiększyć współpracę z polskim przemysłem lotniczym. Warunkiem kooperacji polskich i amerykańskich partnerów jest zwycięstwo śmigłowca Black Hawk w ogłoszonym przez MON przetargu.
2014-01-23

Konkurs na stanowisko Dyrektora Instytutu Lotnictwa

Instytut Lotnictwa w Warszawie ogłosił konkurs na stanowisko Dyrektora Instytutu. Poniżej znajdą Państwo pełną treść opublikowanego komunikatu.
2014-01-22

Wiceprezes GE John Rice w Instytucie Lotnictwa

W dniu 21 stycznia 2014 w Instytucie Lotnictwa w Warszawie odbyło się spotkanie Wicepremiera i Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego oraz Johna Rice’a, wiceprezesa GE, poświęcone możliwościom realizacji wspólnych przedsięwzięć w kluczowych dla Polski sektorach gospodarczych.
2014-01-22

Bielski Park Technologiczny wstrzymuje działalność

Komunikat specjalny Zarządu Bielskiego Parku Technologicznego Lotnictwa, Przedsiębiorczości i Innowacji Spółka z o.o. dotyczący wstrzymania działalności lotniskowej.
2014-01-15

INNOLOT: Zmiana terminu naboru tematów do II konkursu

Termin nadsyłania propozycji tematów do II konkursu programu sektorowego INNOLOT zostaje wydłużony do końca stycznia 2014 roku.
2014-01-10

Aeroklub Słupski poszukuje instruktora szybowcowego

Aeroklub Słupski poinformował o wakacie na stanowisku instruktora szybowcowego. Zachęcamy do zapoznania się z treścią wydanego komunikatu.
2014-01-09

Otwarcie najnowocześniejszego na świecie laboratorium badania łożysk

W Warszawie zostało otwarte najnowocześniejsze na świecie laboratorium badania łożysk. Kierownikiem laboratorium działającego w Instytucie Lotnictwa jest Paweł Szuchnik.
2013-12-20

PAŻP szuka kandydatów na kontrolera ruchu lotniczego

Dla wielu miłośników awiacji nastała długo oczekiwana chwila. Polska Agencja Żeglugi Powietrznej rozpoczęła rekrutację na kurs dla kandydatów na stanowisko kontrolera ruchu lotniczego.