2014-11-20

Poznaj tajniki pracy w przestworzach

Już ponad 500 Polaków dołączyło do grona personelu pokładowego linii lotniczych Emirates. Wśród nich jest Paulina, która opowiedziała o swojej pracy. Jej wskazówki mogą okazać się przydatne już 23 listopada i 13 grudnia, kiedy odpowiednio w Krakowie i Poznaniu odbędą się Dni Otwarte Emirates.
2014-10-14

Kim są pracownicy portów lotniczych?

Lotnisko Modlin, podwarszawski port lotniczy, który dziennie obsługuje prawie 4000 pasażerów. W programie „Przemek Saleta: Najcięższe zadania” słynny bokser podejmuje się zadań, które codziennie pracownicy lotniska wykonują w trosce o komfort i bezpieczeństwo podróżnych.
2014-09-26

AIRVET – zaproszenie na spotkanie Grupy Focusowej

Członek Doliny Lotniczej, firma INNpuls jako partner w projekcie AIRVET – inicjatywy wspieranej przez Komisję Europejską – zaprasza na spotkanie Grupy Focusowej poświęconej dyskusji i analizie obecnych oraz przyszłych potrzeb szkoleniowych sektora lotniczego.
2014-09-19

Boeing: Region Azji i Pacyfiku potrzebuje pilotów i techników

Boeing przewiduje, że region Azji i Pacyfiku będzie przewodzić światowemu zapotrzebowaniu na nowych pilotów i techników. Zapotrzebowanie w regionie stanowić będzie 39 proc. światowego popytu.
2014-09-12

Lotnicze Targi Pracy w Dęblinie

III Lotnicze Targi Pracy „Ikar 2014” odbędą się 28 października 2014 roku w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie.
2014-09-10

ICAO: Start projektu dla ekspertów

ICAO ogłosiła rozpoczęcie projektu dla przyszłych ekspertów z zakresu lotnictwa. Projekt realizowany wraz z IATA i ACI zakłada wyłonienie trzech młodych przyszłych ekspertów z zakresu lotnictwa.
2014-09-08

ULC: Nabór na egzaminatorów języka angielskiego

Urząd Lotnictwa Cywilnego organizuje nabór kandydatów na egzaminatorów języka angielskiego. Wymagania to m.in. biegłość językowa na poziomie 6 ICAO.
2014-09-03

CSS Leszno szuka prezesa

Centralna Szkoła Szybowcowa w Lesznie ponownie ogłosiła konkurs na stanowisko prezesa. Powołana w czerwcu czasowo na to stanowisko Marta Fedorowicz złożyła rezygnację.
2014-07-17

Emirates kolejny raz zapraszają Polaków na pokład

Linie Lotnicze Emirates po raz kolejny organizują otwartą rekrutację na stanowiska personelu pokładowego. Najbliższa szansa na rozpoczęcie kariery zawodowej z przewoźnikiem już 19 i 25 lipca.
2014-07-08

Boeing wspiera polską młodzież

Już piąty rok z rzędu Boeing wspiera Poland Business Week - intensywny, sześciodniowy program edukacji biznesowej, który ma na celu przekazanie licealistom umiejętności ważnych w karierze zawodowej przez symulację środowiska pracy.
2014-06-18

W oczekiwaniu na kolejne innowacyjne koncepcje - czyli Pomysł z Polotem

Airbus ogłasza rozpoczęcie czwartej edycji konkursu „Pomysły z polotem” (Fly Your Ideas), aby zachęcić kolejne pokolenie studentów do kreatywnej pracy koncepcyjnej i współudziału w tworzeniu nowych norm dla podróży lotniczych.
2014-06-09

Rozpocznij pracę w lotnictwie dzięki ARPI Aviation Academy

Warsztaty ze specjalistami, kompleksowe przygotowanie do rekrutacji, a dla najlepszych uczestników możliwość podjęcia praktyk w liniach lotniczych. Właśnie ruszyły zapisy do ARPI Aviation Academy – pierwszej w Polsce szkoły prowadzonej przez firmę zatrudniającą personel w branży lotniczej.
2014-05-13

Wizz Air rekrutuje pilotów

Wizz Air szuka doświadczonych pilotów (Non Type Rated oraz Type Rated) do pracy za sterem samolotu Airbus A320.
2014-04-24

Pracuj w Porcie Lotniczym Radom

Pierwsze połączenia, z których swobodnie będą mogli korzystać pasażerowie mają dojść do skutku w czerwcu 2014 roku. W związku z tym, że lotnisko w Radomiu już lada chwila zacznie prężną pracę, władze ogłosiły nabór na wolne stanowiska pracy.
2014-04-15

Lublin: Współpraca w zakresie zaawansowanych technologii lotniczych

Urząd Miasta Lublin, Urząd Marszałkowski oraz Zarząd PZL-Świdnik 14 kwietnia br. podpisały list intencyjny w sprawie utworzenia Lubelskiego Klastra Zaawansowanych Technologii Lotniczych. Podczas uroczystości, która odbyła się na Zamku Lubelskim podkreślono wkład Lubelszczyzny w rozwój polskiego lotnictwa oraz zapewniono o wzajemnej współpracy pomiędzy władzami samorządowymi, nauką a otoczeniem biznesowym.
2014-04-08

Projekt AIRVET

Głównym celem projektu AIRVET jest opracowanie, rozwój, ocena i upowszechnianie nowych lub przystosowanych do potrzeb sektora lotniczego programów szkoleniowych, jako wymagającego wysoko wykwalifikowanej kadry.
2014-03-28

Kolejny projekt Instytutu Lotnictwa z unijną dotacją

Już w przyszłym roku do dyspozycji pracowników Instytutu Lotnictwa, a także pozostałych jednostek badawczo-rozwojowych z kraju i zagranicy, oddane zostanie Centrum Innowacyjnych Technologii Lotniczych i Kosmicznych.
2014-03-19

MSP: Konferencja naukowa WSOSP

11-12 marca w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie odbyła się, przy czynnym udziale Muzeum Sił Powietrznych, konferencja naukowa „Nauczyciel/instruktor przygotowujący do zawodów trudnych i niebezpiecznych”.
2014-02-12

Ambasador Stanów Zjednoczonych w Instytucie Lotnictwa

12 lutego 2014 roku Instytut Lotnictwa w Warszawie odwiedził ambasador Stanów Zjednoczonych Stephen Mull.
2014-02-04

MG: O współpracy gospodarczej z USA w przemyśle lotniczym

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Dariusz Bogdan uczestniczył w polsko-amerykańskiej konferencji przemysłu lotniczego i obronnego, zorganizowanej w Warszawie przez Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o. o. oraz Sikorsky Aircraft Corporation.