2015-02-02

Wizz Air rekrutuje pilotów

W związku z planem dynamicznego rozwoju w 2015 roku, linia Wizz Air poszukuje nowych pilotów do swoich baz w Polsce.
2015-01-22

Powstało Centrum Technologii Kompozytowych

Centrum Technologii Kompozytowych to nowy pion merytoryczny, utworzony w Instytucie Lotnictwa. Będzie zajmować się dostarczaniem rozwiązań oraz przeprowadzaniem testów w zakresie materiałów kompozytowych dla przemysłu lotniczego.
2015-01-20

Ukryta wartość w polskim przemyśle lotniczym

Przedsiębiorstwa z Doliny Lotniczej mają ogromny potencjał innowacyjny. Czy także w sferze innowacji procesowych i organizacyjnych? Jak wiele można zyskać na tego rodzaju zmianach?
2015-01-08

Safran wzmacnia możliwości produkcyjne w Polsce

Grupa Safran ogłosiła, że Hispano-Suiza rozpoczyna budowę nowego zakładu przemysłowego w Polsce. Nowy zakład spełni także potrzeby dwóch innych spółek Grupy: Snecmy oraz Techspace Aero, związanych z rozwojem programów LEAP i Silvercrest (silniki lotnicze nowej generacji). Inwestycję wspierają polskie władze.
2014-12-09

10 lat laboratoriów Centrum Badań Materiałów i Konstrukcji

8 grudnia w Instytucie Lotnictwa w Warszawie uroczyście obchodzono 10. rocznicę otwarcia laboratoriów Centrum Badań Materiałów i Konstrukcji. Centrum powstało w ramach programu offsetowego związanego z zakupem samolotów F-16.
2014-12-04

Program stażowy easyJet

easyJet rozpoczyna czwartą edycję programu stażowego European Graduate Programme. Brytyjska linia lotnicza zaprasza absolwentów do udziału w programie rozwoju kariery.
2014-11-20

Poznaj tajniki pracy w przestworzach

Już ponad 500 Polaków dołączyło do grona personelu pokładowego linii lotniczych Emirates. Wśród nich jest Paulina, która opowiedziała o swojej pracy. Jej wskazówki mogą okazać się przydatne już 23 listopada i 13 grudnia, kiedy odpowiednio w Krakowie i Poznaniu odbędą się Dni Otwarte Emirates.
2014-10-14

Kim są pracownicy portów lotniczych?

Lotnisko Modlin, podwarszawski port lotniczy, który dziennie obsługuje prawie 4000 pasażerów. W programie „Przemek Saleta: Najcięższe zadania” słynny bokser podejmuje się zadań, które codziennie pracownicy lotniska wykonują w trosce o komfort i bezpieczeństwo podróżnych.
2014-09-26

AIRVET – zaproszenie na spotkanie Grupy Focusowej

Członek Doliny Lotniczej, firma INNpuls jako partner w projekcie AIRVET – inicjatywy wspieranej przez Komisję Europejską – zaprasza na spotkanie Grupy Focusowej poświęconej dyskusji i analizie obecnych oraz przyszłych potrzeb szkoleniowych sektora lotniczego.
2014-09-19

Boeing: Region Azji i Pacyfiku potrzebuje pilotów i techników

Boeing przewiduje, że region Azji i Pacyfiku będzie przewodzić światowemu zapotrzebowaniu na nowych pilotów i techników. Zapotrzebowanie w regionie stanowić będzie 39 proc. światowego popytu.
2014-09-12

Lotnicze Targi Pracy w Dęblinie

III Lotnicze Targi Pracy „Ikar 2014” odbędą się 28 października 2014 roku w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie.
2014-09-10

ICAO: Start projektu dla ekspertów

ICAO ogłosiła rozpoczęcie projektu dla przyszłych ekspertów z zakresu lotnictwa. Projekt realizowany wraz z IATA i ACI zakłada wyłonienie trzech młodych przyszłych ekspertów z zakresu lotnictwa.
2014-09-08

ULC: Nabór na egzaminatorów języka angielskiego

Urząd Lotnictwa Cywilnego organizuje nabór kandydatów na egzaminatorów języka angielskiego. Wymagania to m.in. biegłość językowa na poziomie 6 ICAO.
2014-09-03

CSS Leszno szuka prezesa

Centralna Szkoła Szybowcowa w Lesznie ponownie ogłosiła konkurs na stanowisko prezesa. Powołana w czerwcu czasowo na to stanowisko Marta Fedorowicz złożyła rezygnację.
2014-07-17

Emirates kolejny raz zapraszają Polaków na pokład

Linie Lotnicze Emirates po raz kolejny organizują otwartą rekrutację na stanowiska personelu pokładowego. Najbliższa szansa na rozpoczęcie kariery zawodowej z przewoźnikiem już 19 i 25 lipca.
2014-07-08

Boeing wspiera polską młodzież

Już piąty rok z rzędu Boeing wspiera Poland Business Week - intensywny, sześciodniowy program edukacji biznesowej, który ma na celu przekazanie licealistom umiejętności ważnych w karierze zawodowej przez symulację środowiska pracy.
2014-06-18

W oczekiwaniu na kolejne innowacyjne koncepcje - czyli Pomysł z Polotem

Airbus ogłasza rozpoczęcie czwartej edycji konkursu „Pomysły z polotem” (Fly Your Ideas), aby zachęcić kolejne pokolenie studentów do kreatywnej pracy koncepcyjnej i współudziału w tworzeniu nowych norm dla podróży lotniczych.
2014-06-09

Rozpocznij pracę w lotnictwie dzięki ARPI Aviation Academy

Warsztaty ze specjalistami, kompleksowe przygotowanie do rekrutacji, a dla najlepszych uczestników możliwość podjęcia praktyk w liniach lotniczych. Właśnie ruszyły zapisy do ARPI Aviation Academy – pierwszej w Polsce szkoły prowadzonej przez firmę zatrudniającą personel w branży lotniczej.
2014-05-13

Wizz Air rekrutuje pilotów

Wizz Air szuka doświadczonych pilotów (Non Type Rated oraz Type Rated) do pracy za sterem samolotu Airbus A320.
2014-04-24

Pracuj w Porcie Lotniczym Radom

Pierwsze połączenia, z których swobodnie będą mogli korzystać pasażerowie mają dojść do skutku w czerwcu 2014 roku. W związku z tym, że lotnisko w Radomiu już lada chwila zacznie prężną pracę, władze ogłosiły nabór na wolne stanowiska pracy.