2015-11-13

Pierwsze Centrum Turbin Gazowych w Polsce

Na terenie Instytutu Lotnictwa w Warszawie powstaje pierwsze w Polsce Centrum Turbin Gazowych. Projekt wkroczył właśnie w końcową fazę realizacji. Otwarcie Centrum planowane jest na początek 2016 roku.
2015-11-03

Polonia Aero otwiera laboratorium w Zielonce

Polonia Aero otwiera Laboratorium Aerodynamiki Przepływów Turbinowych w Zielonce. Koszt inwestycji wynosi 230 milionów złotych (około 55 milionów euro). Projekt jest wynikiem współpracy Avio Aero z Wojskowymi Zakładami Lotniczymi nr 4 w Warszawie, Wojskową Akademią Techniczną oraz Politechniką Warszawską.
2015-10-22

Wirtualny program szkoleniowy Emirates. Pierwszy w branży

Linie Emirates, we współpracy z firmą Cubic Global Defense, opracowują wirtualny program szkoleniowy dla personelu pokładowego. Po raz pierwszy w branży lotniczej komercyjny przewoźnik wykorzysta wszechstronny instruktaż oparty na grze symulacyjnej w połączeniu ze zintegrowanym podejściem do szkolenia.
2015-10-22

Turbomeca oferuje Polsce najlepsze rozwiązania napędowe

Wspierając zakup śmigłowców H225M Caracal dla Polskich Sił Zbrojnych, Turbomeca (spółka z grupy Safran) dostarcza optymalne rozwiązanie silnikowe i wszechstronne korzyści dla polskiego przemysłu. Turbomeca, firma założona przez polskiego inżyniera, Józefa Szydłowskiego, to światowy lider w produkcji silników lotniczych.
2015-10-20

Wyżyna Lotnicza ze wsparciem Marszałków

Aneks do listu intencyjnego w sprawie utworzenia Wyżyny Lotniczej, czyli centrum lotnictwa wojskowego na łuku Łódź – Radom – Dęblin został podpisany 19 października w siedzibie Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”. Jednym z sygnatariuszy dokumentu jest prezydent Radomia Radosław Witkowski.
2015-10-20

easyJet stawia na rekrutację kobiet pilotów

W ciągu najbliższych dwóch lat linia chce podwoić liczbę pilotów kobiet w ramach długofalowej strategii wyrównywania proporcji zatrudnienia. Obecnie kobiety stanowią ponad 5 proc. pilotów easyJet.
2015-10-19

Kurs kandydatów na kontrolera ruchu lotniczego. Trzeci w tym roku

21 kandydatów na kontrolera ruchu lotniczego rozpoczyna szkolenie teoretyczne i praktyczne w Ośrodku Szkolenia Personelu Służb Ruchu Lotniczego Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. To trzeci w tym roku kurs prowadzony w PAŻP.
2015-10-09

Nowoczesne laboratorium w Zielonce. Wkrótce otwarcie

Już za kilka tygodni w podwarszawskiej Zielonce odbędzie się otwarcie Laboratorium Aerodynamiki Przepływów Turbinowych – jednego z największych i najbardziej innowacyjnych obiektów tego typu na świecie.
2015-10-09

Ponad 160 mln zł na rozwój innowacyjnego lotnictwa

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło wyniki II konkursu programu INNOLOT. Na opracowanie i wdrożenie nowoczesnych technologii w polskim przemyśle lotniczym przedsiębiorcy otrzymają ponad 160 mln zł.
2015-09-09

Od 20 do 2000: 15 lat innowacji GE i EDC

Engineering Design Center powstało w kwietniu 2000 r. w wyniku umowy zawartej między General Electric Aircraft Engines i Instytutem Lotnictwa. Pierwotnie zespół składał się z 20 osób, a już dziesięć lat później z ponad 1000 inżynierów. Obecnie w EDC pracuje 2000 osób.
2015-08-31

Części do Airbusa z Łodzi

W Łodzi zainaugurowano działalność nowej fabryki części lotniczych do samolotu Airbus A350. Zakład o nazwie AZURA POLSKA należący do NIMROD Group utworzy od 200 do 300 nowych bezpośrednich miejsc pracy. Firma jest poddostawcą Airbus Group oraz Airbus Helicopters i na prośbę tych firm zdecydowano o ulokowaniu nowej fabryki typu greenfield w Polsce.
2015-08-27

Eurowings rekrutują pilotów

Linie lotnicze Eurowings Europe rozpoczęły zewnętrzną rekrutację pilotów. Wcześniej ogłoszenia o stanowiskach były dostępne dla pracowników Lufthansa Group. Linie oferują nowym pilotom atrakcyjne możliwości rozwoju, wybrani kandydaci mogą liczyć na pracę na Airbusach A320.
2015-08-20

Rekrutacja w Emirates. Linia zatrudnia już 650 Polaków

Ponad 650 Polaków, w tym 590 osób jako członkowie załogi pokładowej, pracuje już dla linii Emirates. Kolejne spotkania z kandydatami z Polski odbędą się w sierpniu. Dni Otwarte zaplanowano kolejno na 22 sierpnia w Warszawie oraz 28 sierpnia w Krakowie.
2015-07-02

Trwa kolejny kurs kandydatów na kontrolera ruchu lotniczego

Grupa 17 kandydatów na kontrolera ruchu lotniczego rozpoczęła 29 czerwca kurs podstawowy, otwierający drogę do uzyskania licencji kontrolera ruchu lotniczego.
2015-06-15

LOT Flight Academy - szkoła pilotażu PLL LOT

LOT Flight Academy to profesjonalna i nowoczesna szkoła pilotażu – stworzona pod marką największej linii lotniczej w Polsce. Będzie oferować pełen zakres szkoleń, które pod okiem doświadczonych instruktorów LOT-u pozwolą zdobywać licencje i uprawnienia adeptom i pilotom z całego świata. Chętni mogą zgłaszać się już dzisiaj.
2015-06-08

Dni rekrutacyjne Wizz Air

Wizz Air razem z CTC Aviation rozpoczyna objazdową sesję rekrutacyjną w Bukareszcie, Budapeszcie i Warszawie. Celem akcji jest zachęcenie kandydatów do przystąpienia do programu dla pilotów-kadetów WIZZ, ogłoszonego przed miesiącem.
2015-05-29

Dolnośląski Klaster Lotniczy w LSSE rozwija skrzydła

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna stawia na lotnictwo. Odpowiedzią na rozwój i potencjał branży lotniczej w regionie ma być Dolnośląski Klaster Lotniczy (DKL), którego działalność zainaugurowano w piątek 29 maja br. w Lubinie.
2015-05-29

Centrum Wdrożeniowo-Produkcyjne ITWL

Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych (ITWL), zgodnie z ustawą o instytutach badawczych, utworzył Centrum Wdrożeniowo-Produkcyjne Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych Sp. z o.o., któremu przewodził będzie gen. bryg. rez. pil. Dariusz Wroński.
2015-05-27

Powstaje Dolnośląski Klaster Lotniczy

29 maja w Lubinie w obecności przedstawiciela Ministerstwa Gospodarki zostaną podpisane dokumenty założycielskie Dolnośląskiego Klastra Lotniczego.
2015-05-15

Boeing i UTC Aerospace Systems zwiększają produkcję w Polsce

Podczas dzisiejszej konferencji w Warszawie Boeing i UTC Aerospace Systems z dumą ogłosiły przedłużenie umowy na produkcję w Polsce elementów samolotów Boeinga – w tym Next-Generation 737, 737 MAX i 787 Dreamliner. UTC Aerospace Systems, wieloletni dostawca i partner biznesowy Boeing Commercial Airplanes, jest częścią United Technologies Corp.