2016-04-12

Konkurs na prezesa GSS Żar

Górska Szkoła Szybowcowa Żar ogłosiła konkurs na prezesa. Zajmujący to stanowisko Wiesław Ochmanek w marcu złożył rezygnację. Szkołą kierował rok, jego kadencja miała trwać cztery lata.
2016-03-23

Centrum szkolenia Airbusa w Indiach

Airbus zakłada centrum szkolenia pilotów i serwisantów w pobliżu Delhi. Ośrodek będzie własnością Airbus Group India, a szkolenia będą prowadzone przez wyspecjalizowanych instruktorów Airbusa. Centrum pomieści m.in. cztery pełne symulatory lotu A320.
2016-03-22

Airbus BizLab wybiera startupy w Hamburgu i Bangalore

Airbus BizLab wybrał startupy w Hamburgu i Bangalore, które przedłożyły propozycje projektów do akceleratorów biznesu. Wybrane startupy będą współpracować z licznymi ekspertami Airbusa w różnych dziedzinach i korzystać z wiedzy najodpowiedniejszego mentora.
2016-03-17

Ponad 700 Polaków w Emirates. Będą kolejne rekrutacje

Emirates, jedna z najszybciej rozwijających się linii lotniczych na świecie, 29 marca po raz kolejny przeprowadzi spotkania rekrutacyjne z kandydatami z Polski. Dni Otwarte są okazją, aby przekazać CV zespołowi rekrutacyjnemu Emirates i rozpocząć proces, który może być początkiem kariery w dubajskich liniach lotniczych.
2016-03-14

LOT w czołówce najatrakcyjniejszych pracodawców

LOT zajął drugie miejsce w rankingu najbardziej atrakcyjnych pracodawców plebiscytu Randstad Awards 2016. Bogata oferta szkoleń, atrakcyjność wynagrodzeń oraz przyjazna atmosfera pracy, sprawia, że każdego roku LOT jest wymarzonym pracodawcą dla coraz większej liczby osób.
2016-03-01

Fotele do śmigłowców AH z Łodzi

Biuro projektów Airbus Helicopters wraz z Politechniką Łódzką pracują nad fotelami lotniczymi nowej generacji, które będą produkowane przez nowo otwartą fabrykę Azurę Polska w Łodzi. Fotele mają szansę trafić do wszystkich śmigłowców produkowanych przez Airbus Helicopters.
2016-02-29

Wzrost zatrudnienia w przemyśle lotniczym

Polski przemysł lotniczy utrzyma tendencję wzrostową w bieżącym roku. Sprzyjają temu globalny trend rozwoju branży, plany modernizacji polskiej armii, dotacje unijne w perspektywie na lata 2014-2020 oraz coraz sprawniejsze przyciąganie zagranicznych inwestorów do specjalnych stref ekonomicznych. Obecnie nowe zakłady przedsiębiorstw powiązanych z branżą lotniczą powstają m.in. w województwie dolnośląskim. Według szacunków firmy Bergman Engineering, specjalizującej się w contractingu i rekrutacji inżynierów, w najbliższym czasie w regionie zwiększy się popyt m.in. na technologów i programistów CNC, metrologów (CMM) oraz robotyków.
2016-02-25

Fabryka AZURA POLSKA w Łodzi otwarta

Eddy Ephrati – prezes NIMROD Group wraz z Hanną Zdanowską – Prezydentem Miasta Łodzi z dumą przecięli wstęgę otwierając fabrykę w Łodzi w obecności przedstawicieli firmy Airbus Group i pracowników AZURA POLSKA. Oficjalne ogłoszenie rozpoczęcia działalności firmy miało miejsce 1 września 2015 r. na targach MSPO w Kielcach.
2016-02-11

Program ICAO dla wolontariuszy

Urząd Lotnictwa Cywilnego poinformował o utworzeniu Programu Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO) dla wolontariuszy w dziedzinie lotnictwa (ICAO Programme for Aviation Volunteers – IPAV).
2016-02-02

Ryanair otworzy centrum IT we Wrocławiu

Ryanair otworzy we Wrocławiu tzw. Laboratorium Podróży i zatrudni w nim 120 osób – ogłosili dzisiaj w czasie konferencji przedstawiciele linii lotniczych. Przewoźnik zdecydował się na kolejną inwestycję w stolicy Dolnego Śląska także ze względu na wieloletnią, udaną współpracę z Portem Lotniczym Wrocław.
2016-01-21

Nowoczesne Centrum Turbin Gazowych już otwarte

Instytut Lotnictwa otworzył nowoczesne w skali europejskiej i światowej Centrum Turbin Gazowych. Dzięki unikalnej bazie laboratoryjnej oraz największej na świecie komorze próżniowej, będącej na wyposażeniu nowego centrum, możliwe będzie prowadzenie badań przemysłowych turbin gazowych oraz silników dla sektora lotniczego.
2016-01-15

Otwarcie największego w Europie Centrum Turbin Gazowych

20 stycznia o godzinie 11:00 na terenie Instytutu Lotnictwa nastąpi oficjalne otwarcie Centrum Turbin Gazowych. Tym samym Warszawa, Polska i Europa zyskują unikatowe centrum badawczo-projektowe w zakresie nowych technologii napraw dla wszelkich typów turbin gazowych – zarówno lotniczych, jak i energetycznych.
2015-12-22

AZURA POLSKA rozpocznie produkcję części do A350

Nowa mieszcząca się w Łodzi fabryka będzie wspierać przyspieszenie produkcji modelu Airbus A350 i produkować części z blach metalowych dla STELIA Aerospace. Trwa rekrutacja pracowników. Prowadzi ją Dyrektor Operacyjny AZURA POLSKA Krzysztof Kusiak.
2015-12-09

Finnair zatrudni 400 pilotów i członków załogi pokładowej

Finnair przygotowuje się do rozszerzenia oferty lotów długodystansowych od 2016 roku i rozpoczyna największy proces rekrutacji w swojej historii.
2015-11-13

Pierwsze Centrum Turbin Gazowych w Polsce

Na terenie Instytutu Lotnictwa w Warszawie powstaje pierwsze w Polsce Centrum Turbin Gazowych. Projekt wkroczył właśnie w końcową fazę realizacji. Otwarcie Centrum planowane jest na początek 2016 roku.
2015-11-03

Polonia Aero otwiera laboratorium w Zielonce

Polonia Aero otwiera Laboratorium Aerodynamiki Przepływów Turbinowych w Zielonce. Koszt inwestycji wynosi 230 milionów złotych (około 55 milionów euro). Projekt jest wynikiem współpracy Avio Aero z Wojskowymi Zakładami Lotniczymi nr 4 w Warszawie, Wojskową Akademią Techniczną oraz Politechniką Warszawską.
2015-10-22

Wirtualny program szkoleniowy Emirates. Pierwszy w branży

Linie Emirates, we współpracy z firmą Cubic Global Defense, opracowują wirtualny program szkoleniowy dla personelu pokładowego. Po raz pierwszy w branży lotniczej komercyjny przewoźnik wykorzysta wszechstronny instruktaż oparty na grze symulacyjnej w połączeniu ze zintegrowanym podejściem do szkolenia.
2015-10-22

Turbomeca oferuje Polsce najlepsze rozwiązania napędowe

Wspierając zakup śmigłowców H225M Caracal dla Polskich Sił Zbrojnych, Turbomeca (spółka z grupy Safran) dostarcza optymalne rozwiązanie silnikowe i wszechstronne korzyści dla polskiego przemysłu. Turbomeca, firma założona przez polskiego inżyniera, Józefa Szydłowskiego, to światowy lider w produkcji silników lotniczych.
2015-10-20

Wyżyna Lotnicza ze wsparciem Marszałków

Aneks do listu intencyjnego w sprawie utworzenia Wyżyny Lotniczej, czyli centrum lotnictwa wojskowego na łuku Łódź – Radom – Dęblin został podpisany 19 października w siedzibie Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”. Jednym z sygnatariuszy dokumentu jest prezydent Radomia Radosław Witkowski.
2015-10-20

easyJet stawia na rekrutację kobiet pilotów

W ciągu najbliższych dwóch lat linia chce podwoić liczbę pilotów kobiet w ramach długofalowej strategii wyrównywania proporcji zatrudnienia. Obecnie kobiety stanowią ponad 5 proc. pilotów easyJet.