2016-11-15

Drony jako źródło nowych miejsc pracy i wzrostu gospodarczego – konferencja

W dniach 23-24 listopada 2016 r. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, wspólnie z Europejską Agencją Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) oraz Urzędem Lotnictwa Cywilnego, organizuje w Warszawie Międzynarodową Konferencję Wysokiego Szczebla poświęconą bezzałogowym statkom powietrznym „Drony jako źródło nowych miejsc pracy i wzrostu gospodarczego”.
2016-11-10

Jeppesen w Rzeszowie

9 listopada 2016 roku na Politechnice Rzeszowskiej zainaugurowano działalność biura pracującego na rzecz firmy Jeppesen a Boeing Company. Amerykański gigant, który zajmuje się m.in. produkcją i utrzymaniem systemów informatycznych wspierających operacje lotnicze chce zatrudniać studentów i absolwentów Politechniki Rzeszowskiej.
2016-11-04

INNOLOT – przygotowania do III konkursu

W dniu 27 października 2016 roku Narodowe Centrum Badań i Rozwoju podpisało Aneks nr 5 do Porozumienia w sprawie wspólnej realizacji programu badań naukowych i prac rozwojowych dla przemysłu lotniczego z 19 stycznia 2012 roku.
2016-11-04

Program Mentor w ULC

Urząd Lotnictwa Cywilnego rozpoczął cykl szkoleń I Edycji Programu Mentor – programu, u którego podstaw leży przekonanie, że największym kapitałem Urzędu są jego pracownicy i posiadana przez nich wiedza. Jego głównym celem jest budowanie kultury organizacyjnej opartej na transferze wiedzy i doświadczenia przekazywanej młodszym lub mniej doświadczonym pracownikom przez wysoko wykwalifikowaną kadrę ekspertów ULC.
2016-10-26

Tucana Engineering otwiera nowe centrum inżynierii lotniczej

Tucana Engineering to firma oferująca zaawansowane usługi inżynierskie dla przemysłu lotniczego i motoryzacyjnego, należąca do międzynarodowej grupy Progresstech. Właśnie uruchomiła w Polsce swój oddział. Rozwijając stopniowo nowe centrum inżynieryjne, Tucana zamierza w przeciągu 3-5 lat utworzyć w Warszawie do 500 wysokospecjalistycznych miejsc pracy, w tym dla specjalistów branży lotniczej.
2016-10-25

42 mln zł na drony i systemy bezzałogowe polskich producentów

Bezzałogowy statek powietrzny, latająca platforma hybrydowa do zadań szybkiego reagowania czy głowica optoelektroniczna do wykrywania zagrożeń – to przykłady zwycięskich projektów w ramach pierwszego konkursu INNOSBZ, organizowanego przez NCBR. Innowacyjne produkty wytworzone przez polskie firmy mają być wykorzystywane m.in. przez policję, straż pożarną czy służby zarządzania kryzysowego.
2016-10-21

Ryanair zatrudni pilotów

Linia Ryanair poinformowała o naborze na stanowisko pilota podczas dnia otwartego, organizowanego 28 października w Warszawie. Ryanair w ciągu najbliższych 12 miesięcy odbierze kolejne 50 samolotów i zamierza zatrudnić kilkuset pilotów.
2016-10-19

Lufthansa Systems szuka pracowników w Rzeszowie

Już po raz kolejny eksperci Lufthansa Systems odwiedzą stolicę Podkarpacia, aby rekrutować kandydatów do gdańskiego oddziału firmy. Przedstawiciele Lufthansa Systems spotkają się ze studentami Politechniki Rzeszowskiej oraz Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania. Osoby zainteresowane pracą w Gdańsku będą też mogły wziąć udział w Dniu Rekrutacji w Hotelu Prezydenckim.
2016-10-18

Ryanair prowadzi rekrutację. Dni otwarte w Polsce

Ze względu na niesamowite wyniki linii Ryanair w ostatnim roku, firma Crewlink rozpoczyna europejską kampanię rekrutacyjną oferując fantastyczne warunki pracy dla setek osób w zespole personelu pokładowego Ryanair. Przewoźnik przygotował ponad 140 wakatów dla polskich kandydatów na pierwszy kwartał 2017 roku. Kursy szkoleniowe Ryanair będą odbywać się w Polsce.
2016-10-19

easyJet wspiera startupy

easyJet nawiązuje współpracę z Founders Factory w celu tworzenia oraz rozwijania startupów i innowacyjnych rozwiązań dla branży podróżniczej.
2016-10-05

IAG uruchamia HANGAR 51 – program akceleracyjny dla startupów

International Airlines Group (IAG) – korporacja linii Aer Lingus, British Airways, Iberia, Vueling i IAG Cargo, uruchomił swój globalny program akceleracyjny – Hangar 51.
2016-09-28

Nowy program kadetów Wizz Air

Linia Wizz Air ogłosiła we wtorek wprowadzenie nowego programu kadetów Wizz Air we współpracy z BAA Training. Pięcioletnia umowa zakłada rekrutację 150 kadetów zgodnie z rozporządzeniami EASA, aby zapewnić wyszkolonych pilotów posiadających licencje ATPL.
2016-09-23

Kontrolerzy ruchu lotniczego poszukiwani!

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, instytucja zarządzająca ruchem na polskim niebie, kontynuuje proces rekrutacyjny kontrolerów ruchu lotniczego w Polsce. Kandydaci chcący wziąć udział w kolejnym szkoleniu, które rozpocznie się w drugim kwartale 2017 roku, powinni złożyć aplikację do końca października bieżącego roku.
2016-09-20

Airbus Group otwiera Uniwersytet Liderów

Grupa Airbus zainaugurowała 19 września w Tuluzie-Blagnac działalność głównego kampusu nowopowstałego Uniwersytetu Liderów – Leadership University, który wyróżnia się wyjątkową misją i międzynarodową strukturą.
2016-09-07

AZURA POLSKA poszerza możliwości produkcyjne

W pierwszą rocznicę ogłoszenia rozpoczęcia działalności na zeszłorocznych targach MSPO, spółka AZURA POLSKA, część holdingu NIMROD Group, poszerza swoje możliwości produkcyjne w związku z dynamicznymi planami montażu samolotów Airbus A350.
2016-09-05

Spotkanie rekrutacyjne Emirates w Warszawie

Emirates, jedna z najszybciej rozwijających się linii lotniczych na świecie, kontynuuje proces rekrutacyjny w Polsce. Kandydaci chcący wziąć udział w kolejnym spotkaniu z przedstawicielami Emirates, które odbędzie się 10 września w Warszawie, mogą przygotować się dzięki poniższym pięciu wskazówkom.
2016-08-31

AviationCV.com: Wzbij się w obłoki

Fotel pilota jest teraz dostępny dla mieszkańców Polski. Bez oszczędzania. Wiele osób na całym świecie codziennie podnosi oczy, by obserwować przecinające niebo samoloty – jedni kierowani zwykłą ciekawością, inni – pasją, której są w stanie poświęcić całe życie. Na pierwszy rzut oka i jak pokazują w hollywoodzkich filmach, wydaje się, że praca pilota wiąże się z przebywaniem w towarzystwie pięknych stewardes i zwiedzaniem najwspanialszych zakątków świata. Jednak rzeczywistość jest nieco inna. Ci, którzy chcą zrobić karierę w lotnictwie, powinni poświęcić kilka lat wytężonej nauce, przeznaczyć na to pięciocyfrową kwotę i spodziewać się, że w najbliższym czasie się zwróci. Jest alternatywa.
2016-08-30

Ryanair otworzył centrum IT we Wrocławiu

Dzisiaj we Wrocławiu Ryanair otworzył Travel Labs Poland – nowoczesne centrum IT. Linia przedstawiła także nowy rozkład lotów na lato 2017 z dwiema nowymi trasami do Lizbony i na Majorkę.
2016-08-24

Zobacz film i dołącz do załogi WIZZ

Wizz Air, największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej, opublikowała swój pierwszy materiał filmowy opisujący pracę stewardów.
2016-08-22

Konkurs na Prezesa Zarządu Spółki Aero Partner

Rada Nadzorcza Aero Partner Sp. z o.o. ogłasza konkurs na stanowisko Prezesa Zarządu. Aero Partner Sp. z o.o. świadczy usługi zarządzania lotniskami lokalnymi oraz kompleksowe usługi doradcze na rzecz klientów z rynku lotnictwa ogólnego.