2007-12-28

Słownik slangu lotniczego

Tym razem ekipa serwisu lotniczapolska.pl przygotowała słownik slangu lotniczego, którym posługują się: obsługa naziemna pracująca na Okęciu oraz personel pokładowy PLL LOT. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby słownik ten spełniał najwyższe wymagania, ale jednak prosimy pamiętać, że jak w każdym żywym środowisku, tak i tu, zmiany następują z dnia na dzień.
2007-12-18

Praca w lotnictwie Marynarki Wojennej

Gdyńska Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej ma ciekawą propozycję dla osób, które gotowe są związać swoją przyszłośc zawodową profesjonalna armią oraz lotnictwem Marynarki Wojennej. Poniżej zamieszczamy informacje dotyczące wolnych stanowisk w jednostkach brygady.
2007-12-13

13 przykazań dobrej stewardessy

W trzeciej części cyklu piszemy o tym jak powinien zachowywać się idealny członek personelu pokładowego. Co powinien robić? Czego nie powinien robić?
2007-12-06

Przykazania dobrego pasażera - część II

Tydzień temu zamieściliśmy w naszym serwisie zbiór przykazań dobrego pasażera - co należy robić, a czego nie należy robić na pokładzie samolotu. Dziś część druga – jak należy się zachowywać przed odlotem, oraz kilka krótkich sytuacji z życia wziętych.
2007-11-27

Przykazania dobrego pasażera

Zastanawiałeś się kiedyś jak należy zachowywać się w samolocie? Co składa się na samolotowy savoir vivre? Co robić, a czego nie? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w krótkim przewodniku na temat zachowania na pokładzie.
2007-11-09

Nabór w Centralwings

W związku z budową nowej bazy Centralwings w Krakowie, która ruszy od przyszłego sezonu, nasz tani przewoźnik rozpoczął poszukiwania ludzi do pracy. Potrzeba przede wszystkim pilotów i członków personelu pokładowego.
2007-08-14

Więcej etatów dla pilotów

Urząd Lotnictwa Cywilnego ocenia, że w ciągu najbliższych lat na rynku pracy znacznie wzrośnie zapotrzebowanie na pilotów na całym świecie. Już dziś szukają ich linie lotnicze, firmy kurierskie i właściciele powietrznych taksówek. Praca pilota jest i ciekawa i dobrze płatna – miesięcznie pilot linii lotniczej na trasach krajowych zarabia od 4 tys. zł do ponad 20 tys. zł na trasach transatlantyckich.
2007-10-16

W branży lotniczej przybędzie 23 tyś. miejsc pracy

W ciągu najbliższych 5 lat w związku z bardzo dynamicznym rozwojem, oraz starzeniem się obecnej kadry w polskiej branży lotniczej przybędzie ok. 23 tysiące miejsc pracy - szacuje Urząd Lotnictwa Cywilnego. Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie polskiego lotnictwa, na Śląsku powstanie Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo - Wschodniej.