2008-06-04

Globalny deficyt lotniczego personelu

Dynamika rozwoju lotnictwa komunikacyjnego jest szybsza niż tempo kształcenia kadr w lotnictwie. Bogate linie przejmują personel mniej zasobnych firm lotniczych. Słabsze firmy już nie mogą zatrudniać, bo nie mają kogo.
2008-04-15

MTU już szuka pracowników

Pierwsza łopata została już wbita - niemiecki koncern MTU Aero Engines rozpoczął budowę nowoczesnej fabryki części do turbin samolotowych.
2008-04-15

Poszukiwani astronauci

Jesteś pilotem i wciąż Ci mało latania? Możesz zostać... astronautą i polecieć na Księżyc. Wkrótce rozpocznie się nabór.
2008-04-04

Wielomilionowe zamówienie Airbusa trafiło do polskiej firmy

Łódzki oddział polskiego przedsiębiorstwa Transition Technologies będzie przygotowywać systemy informatyczne dla Airbusa. Kontrakt opiewa na wiele milionów złotych, będzie realizowany przez co najmniej kilka lat, a pracę przy nim znajdzie kilkudziesięciu specjalistów.
2008-03-28

Air Italy Polska da pracę

Przewoźnik czarterowy rozpoczyna rekrutację załogi pokładowej.
2008-03-28

Praca dla pilotów

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe chce zatrudnić 30 pilotów. Rekrutacja już się rozpoczęła.
2008-03-04

Dla inżynierów praca gwarantowana

Firmy Doliny Lotniczej zachęcają młodzież do wyboru studiów inżynieryjnych. Gwarantują pracę na lata.
2008-01-18

Starsi piloci dwaj

Na rynku lotniczym zaczyna brakować pilotów. Silnie odczuwają to Stany Zjednoczone, które kilkanaście dni temu wprowadziły nowe przepisy. Umożliwiają one pracę pilotom powyżej 60 lat. Dotychczasowy limit, który obowiązywał od lat sześćdziesiątych został przesunięty do 65 roku życia.
2007-12-28

Słownik slangu lotniczego

Tym razem ekipa serwisu lotniczapolska.pl przygotowała słownik slangu lotniczego, którym posługują się: obsługa naziemna pracująca na Okęciu oraz personel pokładowy PLL LOT. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby słownik ten spełniał najwyższe wymagania, ale jednak prosimy pamiętać, że jak w każdym żywym środowisku, tak i tu, zmiany następują z dnia na dzień.
2007-12-18

Praca w lotnictwie Marynarki Wojennej

Gdyńska Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej ma ciekawą propozycję dla osób, które gotowe są związać swoją przyszłośc zawodową profesjonalna armią oraz lotnictwem Marynarki Wojennej. Poniżej zamieszczamy informacje dotyczące wolnych stanowisk w jednostkach brygady.
2007-12-13

13 przykazań dobrej stewardessy

W trzeciej części cyklu piszemy o tym jak powinien zachowywać się idealny członek personelu pokładowego. Co powinien robić? Czego nie powinien robić?
2007-12-06

Przykazania dobrego pasażera - część II

Tydzień temu zamieściliśmy w naszym serwisie zbiór przykazań dobrego pasażera - co należy robić, a czego nie należy robić na pokładzie samolotu. Dziś część druga – jak należy się zachowywać przed odlotem, oraz kilka krótkich sytuacji z życia wziętych.
2007-11-27

Przykazania dobrego pasażera

Zastanawiałeś się kiedyś jak należy zachowywać się w samolocie? Co składa się na samolotowy savoir vivre? Co robić, a czego nie? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w krótkim przewodniku na temat zachowania na pokładzie.
2007-11-09

Nabór w Centralwings

W związku z budową nowej bazy Centralwings w Krakowie, która ruszy od przyszłego sezonu, nasz tani przewoźnik rozpoczął poszukiwania ludzi do pracy. Potrzeba przede wszystkim pilotów i członków personelu pokładowego.
2007-08-14

Więcej etatów dla pilotów

Urząd Lotnictwa Cywilnego ocenia, że w ciągu najbliższych lat na rynku pracy znacznie wzrośnie zapotrzebowanie na pilotów na całym świecie. Już dziś szukają ich linie lotnicze, firmy kurierskie i właściciele powietrznych taksówek. Praca pilota jest i ciekawa i dobrze płatna – miesięcznie pilot linii lotniczej na trasach krajowych zarabia od 4 tys. zł do ponad 20 tys. zł na trasach transatlantyckich.
2007-10-16

W branży lotniczej przybędzie 23 tyś. miejsc pracy

W ciągu najbliższych 5 lat w związku z bardzo dynamicznym rozwojem, oraz starzeniem się obecnej kadry w polskiej branży lotniczej przybędzie ok. 23 tysiące miejsc pracy - szacuje Urząd Lotnictwa Cywilnego. Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie polskiego lotnictwa, na Śląsku powstanie Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo - Wschodniej.