2017-04-19

Zostań Mechanikiem Wyższych Lotów, vol. 3

Spółka LOTAMS uruchomiła właśnie III edycję programu stażowego „Zostań mechanikiem wyższych lotów”. Na zgłoszenia LOTAMS czeka do 31 maja 2017 roku.
2017-04-14

Trwa nabór kandydatów na kontrolerów ruchu lotniczego

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej ogłosiła kolejny nabór kandydatów na kurs na stanowisko kontrolera ruchu lotniczego. Termin składania aplikacji upływa w dniu 30 kwietnia 2017 roku.
2017-04-12

Rolls-Royce i Safran otwierają nowy zakład lotniczy w Polsce

Aero Gearbox International (AGI), spółka powołana przez firmy Rolls-Royce i Safran Transmission Systems (Safran), uroczyście otwiera dziś nowy zakład produkcyjny na Podkarpaciu w południowo-wschodniej Polsce. W obiekcie o powierzchni 13 500 m kw. będą produkowane układy przeniesienia napędu (ADT – Accessory Drive Trains) do wszystkich cywilnych silników lotniczych Rolls-Royce’a nowej generacji. W nowym zakładzie już pracuje ponad 50 osób, przy założeniach, że liczba bezpośrednich miejsc pracy docelowo wzrośnie do 200. Rozwój niezbędnej infrastruktury i partnerstw w południowo-wschodniej części Polski będzie stymulatorem dalszego wzrostu zatrudnienia pośredniego.
2017-04-06

LOTAMS: Kobiety przełamują męski monopol

Wiele kobiet pochodzi z rodzin, które zwykle oczekują od nich, aby realizowały się zawodowo w obszarach tradycyjnie zdominowanych przez kobiety, jak edukacja, opieka zdrowotna czy gastronomia. Są jednakże kobiety, które odkrywają nowe horyzonty, zarezerwowane do niedawna dla mężczyzn.
2017-04-06

Ruszył kurs podstawowy kandydatów na kontrolera ruchu lotniczego

Grupa 20 kandydatów na kontrolera ruchu lotniczego rozpoczęła właśnie kurs podstawowy, otwierający drogę do uzyskania licencji kontrolera ruchu lotniczego.
2017-04-04

Ruszył nowy nabór kandydatów na kontrolerów ruchu lotniczego

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej ogłosiła kolejny nabór kandydatów na kurs na stanowisko kontrolera ruchu lotniczego.
2017-03-28

Ruszyła Letnia Baza Adeptów Techniki

Letnia Baza Adeptów Techniki to odpowiedź na liczne zapytania zainteresowanych zdobyciem doświadczenia osób, które chciałyby spróbować swoich sił w spółce LOTAMS.
2017-03-22

BAA Training zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi w Warszawie

Lotnictwo jest twoją pasją? Marzysz, by zostać pilotem? Wizz Air, największy niskokosztowy przewoźnik w Europie Środkowo-Wschodniej, poszukuje przyszłych pilotów.
2017-03-20

Pierwszy ośrodek szkoleniowy Airbusa w Azji

Airbus buduje ośrodek szkoleniowy w Aerocity w New Delhi, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie Indii na pilotów i serwisantów Airbusów. Symbolicznego wbicia łopaty pod budowę Airbus India Training Centre dokonali P. Ashok Gajapathi Raju, Minister Gabinetowy ds. Lotnictwa Cywilnego, oraz Tom Enders, dyrektor generalny firmy Airbus, w obecności Jayanta Sinhy, Ministra Stanu ds. Lotnictwa Cywilnego.
2017-03-15

Lufthansa i Vereiningung Cockpit osiągnęły porozumienie

Po odbyciu konstruktywnych rozmów, które miały miejsce zeszłej nocy, Lufthansa i związek zawodowy pilotów Vereinigung Cockpit osiągnęły porozumienie dotyczące wszystkich poprzednio nierozwiązanych negocjacji umów zbiorowych.
2017-03-14

Ostatnie dni rekrutacji do KPT ScaleUp

Jeszcze przez tydzień można aplikować do akceleratora KPT ScaleUp realizowanego przez Krakowski Park Technologiczny. W maju 12 innowacyjnych firm rozpocznie intensywny program wdrożeń ich produktów w dużych przedsiębiorstwach. Aplikacje można składać do 19 marca.
2017-03-08

Emirates świętują Dzień Kobiet

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet linie Emirates postanowiły bliżej przyjrzeć się roli, jaką odgrywają kobiety w ich strukturach. Stanowią one blisko 44 proc. wszystkich osób pracujących dla przewoźnika i w istotny sposób przyczyniają się do sukcesu Emirates od 31 lat.
2017-03-01

Lubuskie lotnisko szuka pracowników

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” poszukuje pracowników do pracy na lotnisku Zielona Góra w Babimoście. Praca czeka na: specjalistów ds. bezpieczeństwa operacji lotniczych – dyżurny lotniska, młodszych ratowników w lotniskowej straży pożarnej, stewardessy portu, elektromontera ds. systemów elektroenergetycznych, kierowców operatorów sprzętu specjalnego w lotniskowej straży pożarnej i.in.
2017-02-28

Emirates szukają pilotów w Polsce

Linie Emirates organizują Dni Otwarte w Warszawie dla doświadczonych i wysoko wykwalifikowanych pilotów zawodowych, którzy usiądą za sterami samolotów przewoźnika na jednej z ponad 150 tras na całym świecie. Wydarzenie stanowi doskonałą okazję dla zainteresowanych pilotów, aby dowiedzieć się więcej na temat rekrutacji i zapytać pracowników Emirates o korzyści z mieszkania i pracy w Dubaju.
2017-01-11

Finał IV edycji Warsztatów Innowacyjnych Pomysłów

Porty Lotnicze wspólnie z Agencją Rozwoju Przemysłu wybrały zwycięzców Warsztatów Innowacyjnych Pomysłów, których celem było wyłonienie rozwiązań dla Lotniska Chopina w Warszawie. Najciekawsze propozycje przedstawiły firmy: Bilander Group, GIS-Expert, Revolvent oraz Emtel System.
2017-01-05

Lufthansa Group zatrudni ponad 3000 nowych pracowników

W tym roku Deutsche Lufthansa AG ponownie zatrudni ponad 3000 nowych pracowników. Są to przede wszystkim członkowie personelu pokładowego, którzy w 2017 roku zasilą kilka linii należących do Lufthansa Group. Sama Lufthansa, która jest największą niemiecką linią, zatrudni ponad 1400 członków personelu pokładowego w portach przesiadkowych we Frankfurcie i Monachium. Łącznie Lufthansa Group zatrudni ponad 2200 nowych pracowników.
2016-12-30

Porty Lotnicze wyłoniły finalistów Warsztatów Innowacyjnych Pomysłów

Eksperci Portów Lotniczych wyłonili 15 rozwiązań, które zakwalifikowały się do finału organizowanych wspólnie z Agencją Rozwoju Przemysłu „Warsztatów Innowacyjnych Pomysłów”. Firmy, które zaproponowały najciekawsze propozycje rozwiązań na wyzwania technologiczne, organizacyjne i infrastrukturalne Lotniska Chopina, zaprezentują je 10 stycznia podczas Gali Finałowej organizowanej w Warszawie.
2016-12-14

Otwarcie Laboratorium Wymiany Ciepła i Mechaniki Płynów

14 grudnia 2016 roku w Instytucie Lotnictwa odbyło się uroczyste otwarcie Laboratorium Wymiany Ciepła i Mechaniki Płynów.
2016-11-23

Rezygnacja sekretarza generalnego AP

Aeroklub Polski ogłosił konkurs na stanowisko sekretarza generalnego. Pełniący tę funkcję od czerwca 2015 roku Marcin Kwiatosz złożył rezygnację.
2016-11-22

Czekamy na innowacyjne rozwiązania dla Lotniska Chopina

Agencja Rozwoju Przemysłu i Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” zapraszają do wzięcia udziału w czwartej edycji Warsztatów Innowacyjnych Pomysłów. Ich celem jest znalezienie takich rozwiązań, które dadzą odpowiedzi na wyzwania technologiczne, organizacyjne i infrastrukturalne lotniska Chopina – największego terminalu w Polsce.