imprezy lotnicze | archiwum
2007-10-02

Sentymentalny zlot w Osiecznej

Osieczna. Dwadzieścia motolotni bierze udział w zlocie w Osiecznej. Piloci wspominają pionierskie czasy tej dyscypliny lotniczej – 20 lat temu właśnie tutaj urządzono pierwszy zlot konstrukcji ultralekkich w zachodniej Polsce.
2007-09-27

Mazurskim An-em - romantycznie i promocyjnie

Mało kto wie, że mielecki "Antek", tak często widywany nad Mazurami, obchodzi właśnie diamentowy jubileusz. Niewielu też wykorzystuje jego walory sprawnościowe i rozpoznawalną sylwetkę, by zwiększyć zainteresowanie swoimi ważnymi sprawami. Aeroklub Krainy Jezior po raz kolejny skorzystał z zaproszenia na zlot zabytkowych już An-ów.
2007-08-29

VI Bydgoski Piknik Lotniczy

W dniach 25-26.08.2007 na lotnisku Aeroklubu Bydgoskiego przy ul. Biedaszkowo 30 rozegrane zostały Zawody Mikrolotowe Pucharu Polski "VI Bydgoski Piknik Lotniczy". Na zawody przybyli zawodnicy z całej Polski i Niemiec. Łącznie udział brało 14 drużyn składających się z pilota i nawigatora. Konkurencje, w których startowali zawodnicy polegały na jak najbardziej precyzyjnym locie oraz dobrej nawigacji.
2007-08-26

Mamy brązowy medal!

Właśnie oficjalnie zamknięte zostały XI Mikrolotowe Mistrzostwa Świata. Ceremonia zamknięcia nie odbiegała od róznych zakończeń podrzędnych, lokalnych zawodów. Medale i dyplomy wręczał sędzia główny. Przy pięknej słonecznej pogodzie, wszyscy ściskaliśmy się w niewielkim hangarze.
2007-08-23

Mistrzostwa...

Po wtorkowej (21 sierpnia) konkurencji nawigacyjnej Alek Dernbach spadł na 3 pozycję. „Nie poszło mi, przeoczyłem znak i musiałem zrobić nawrót, za który otrzymałem minus 50 punktów. Gdyby nie ten nawrót… No cóż wczoraj wygrałem ja konkurencję, dziś Czech – Lukas Hynek”, mówi Alek Dernbach. Zadowolony natomiast jest Waldek Woźniak. Dzięki nawigacji „spadł” z jedenastej pozycji na dziewiątą.
2007-08-21

Mistrzostw ciąg dalszy...

Po poniedziałkowej (20 sierpnia) konkurencji oszczędnościowej Alek Dernbach na pierwszym miejscu! Jako jedyny w klasie motolotni jednoosobowych (WL-1) zdobył w niej maksymalną ilość punktów. Rozczarowani Czesi, którzy przegrali z Alkiem w decydującym momencie, zaprosili Polaków na czeski wieczór. Zabawom nie było końca...
2007-06-01

V Międzynarodowe Targi Samolotów Lekkich i Ultralekkich w Bydgoszcz

W dniach 11-12 maja na terenie bydgoskich Wojskowych Zakładów Lotniczych odbyły się V Międzynarodowe Targi Samolotów Lekkich i Ultralekkich. Targom towarzyszyła Wystawa AIR FAIR 2007 „Wszystko dla lotnictwa”, na której obecni byli przedstawiciele firm i instytucji związanych z lotnictwem cywilnym i wojskowym, szkół lotniczych i prasy branżowej. Pierwszy dzień targów i wystawy przeznaczony był dla wystawców, specjalistów i zaproszonych przez organizatorów gości, natomiast drugiego dnia impreza była otwarta dla wszystkich sympatyków lotnictwa, a wstęp dla odwiedzających był bezpłatny.
2007-07-13

Wspominamy IV Małopolski Piknik Lotniczy

Czwarta edycja Małopolskiego Pikniku Lotniczego zgromadziła na lotnisku w Czyżynach wiele tysięcy pasjonatów awiacji. W poniższym artykule zbierać będziemy wszystkie filmy, jakie zarejestrowały nasze kamery podczas trwania imprezy. W miarę upływu czasu będziemy prezentować kolejne nagrania, dlatego też zachęcamy Państwa do częstych odwiedzin!
2007-06-15

Relacja na żywo z Góraszki

Zapraszamy do relacji na żywo!!!
2007-07-12

Góraszka 2007 - nasze filmy

Przedstawiamy kompilację nagrań wideo, zarejestrowanych przez ekipę Lotniczej Polski podczas XII Międzynarodowego Pikniku Lotniczego w Góraszce. Część zebranych przez nas materiałów nie została jeszcze opublikowana, dlatego zachęcamy Państwa do częstych odwiedzin- w miarę upływu czasu, pojawiać się tu będą kolejne filmy.
2007-08-17

Red Bull 3D Race rozstrzygnięty!

Pierwszy trójwymiarowy wyścig na świecie, który odbył się w centrum Krakowa rozstrzygnięty! Wyścig Red Bull 3D Race wygrał samolot! Pilot Hannes Arch pokonał odcinek 1200 m w czasie 21.91 s. Drugi wynik osiągnął samochód Formuły 1 Red Bull Racing kierowany przez Sebastiana Vettela – 38.35 s. Za nim, z czasem 42.36 s., linię mety przecięła łódź motorowa, za sterami której zasiadł Bartłomiej Marszałek. Wydarzenie zgromadziło dziesiątki tysięcy widzów z całej Polski!
2007-08-17

"Festiwal Wiatru. Niebo bez granic 2007"

Toruńskie niebo już wkrótce otworzy się na wszystkich miłośników lotów balonem, paralotnią i motolotnią. Mnóstwo nagród, rekord Guinessa w zasięgu ręki – to wszystko już we wrześniu w Toruniu. Po raz kolejny Stowarzyszenie Grupa FALCO organizuje w dniach 26- 30 września 2007 roku na lotnisku Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu Otwarte Mikrolotowe Mistrzostwa Polski w klasie paralotni z napędem (PPG) zatwierdzone przez FAI.
2007-06-13

Niedziela w Trzebiczu Nowym

W niedzielę, 10. czerwca na lotnisku w Trzebinie Nowym oficjalnie zakończono XVIII Mikrolotowe Mistrzostwa Polski, których organizatorem był Aeroklub Gorzowski. W zawodach wzięło udział 19 załóg – w sumie 29 zawodników, w tym jeden zawodnik z Litwy.
2007-06-04

Lotniczy weekend w Krakowie

Od trzech lat w czerwcowym kalendarzu wydarzeń lotniczych oprócz Góraszki niezawodnie pojawiają się Rakowice-Czyżyny. Co to za pokazy i gdzie są te Rakowice? Dla miłośników najdawniejszej historii polskiego lotnictwa nazwa ta kojarzy się jednoznacznie z najstarszym lotniskiem Niepodległej Rzeczypospolitej – przejętym z rąk austriackich w nocy z 30 na 31 października 1918 przez oddział kpt. Romana Florera. Z tego lotniska korzystali przez lata piloci 2 Pułku Lotniczego, stąd również wystartował do boju wrześniowego por. pil. Władysław Gnyś - pierwszy powietrzny zwycięzca w II wojnie światowej.
2007-07-08

IV Małopolski Piknik Lotniczy - od kuchni

Minął upalny weekend w Krakowie, taki sam jak wszystkie inne weekendy w kalendarzu, a jednak nie do końca. Zapraszałem Was na ten weekend już prawie miesiąc temu i jestem przekonany, że ci, którzy skorzystali z zaproszenia nie czują się zawiedzeni…
2007-07-01

Wywiad z Wojciechem Krupą, liderem grupy

Poniżej przedstawiamy nagrany w Góraszce wywiad z liderem jednej z najbardziej znanych lotniczych grup akrobacyjnych w Polsce.
2008-01-18

IX Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego „Kontakty 2007”

Uziemieni W sobotę nad Narwią silny wiatr zrywał taśmy, odgradzające widownię od startowiska i przewracał namioty. Piloci, uziemieni na swoich lądowiskach i w gościnnym Hotelu „Gromada”, czekali na znak „z góry”, że można startować.
2008-08-13

Zaproszenie na zawody

Aeroklub Leszczyński zaprasza wszystkich młodych szybowników do udziału w Szybowcowych Mistrzostwach Polski Juniorów. Impreza zostanie przeprowadzona w dniach od 18 sierpnia do 2 września. Zawody są świetną okazją do zdobycia nowego doświadczenia oraz spędzenia czasu w sympatycznej atmosferze.
2007-07-04

Obchody 50-ciolecia Aeroklubu Ziemi Lubuskiej

23 czerwca obchodziliśmy święto 50-lecia Aeroklubu Ziemi Lubuskiej. To właśnie w 1957roku oficjalnie zarejestrowano aeroklub pod pierwotną nazwą Aeroklub Zielonogórski.
2007-06-26

Relacja na żywo z Krakowa

Zapraszamy na relację na żywo z pierwszego dnia IV Małopolskiego Pikniku Lotniczego
2007-07-03

Relacja z drugiego dnia IV Małopolskiego Pikniku Lotniczego

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonego na żywo sprawozdania z drugiego dnia IV Małopolskiego Pikniku Lotniczego
2007-08-02

VI Międzynarodowy Samolotowy Rajd Nawigacyjny KLT AOPA Polska

28 lipca dla wszystkich zainteresowanych tematyką lotniczą był szczególnym dniem. W Olsztynie odbył sie bowiem VI Międzynarodowy Rajd Nawigacyjny Krajowego Towarzystwa Lotniczego AOPA Polska. Członkowie stowarzyszenia oraz zaproszeni goście rokrocznie mają szczęście uczestniczenia w imprezie, której orgaznizatorami jest KLT AOPA i Ośrodek Szkolenia Lotniczego „IBEX – U.L.”.
2007-06-12

Zakończenie XVIII MMP

W Trzebiczu Nowym przepięknym i malowniczo położonym ośrodku sportów lotniczych zakończono XVIII Mikrolotowe Mistrzostwa Polski atmosfera wspaniała frekwencja wystarczająca aby się odbyły we wszystkich klasach (a to już sukces) chwała organizatorom. W dalszej części komunikat końcowy i oczywiście zestawienie wyników. Co do wniosków, no cóż, na razie pozostawiamy je Państwu.
2007-06-03

Pierwszy taki piknik w Krakowie

Jak przebiegał I Małopolski Piknik Lotniczy Kraków 2004? Jadąc do Krakowa nie wiedziałem do końca, czego oczekiwać – małych lokalnych pokazów z udziałem Żelaznych, Extry i kilku „foxtrotów”, czy raczej imprezy o charakterze Zlotu w Kętrzynie lub Góraszki.
2007-06-04

Obudziliśmy duchy na Czyżynach...

W sobotni ranek każdy, kto chciał dostać się na lotnisko Rakowice-Czyżyny nie miał z tym problemów. Jeśli nie wiedział gdzie się ono znajduje, drogę wskazywały mu przylatujące z całej Polski samoloty. Przed bramkami ze względu na wczesną porę i sprawną obsługę kas nie ma zbyt wielkich kolejek...