imprezy lotnicze | archiwum
2007-10-17

Ekspedycja Szlakiem Benedykta Polaka

Ziemią i powietrzem przez Ukrainę, Rosję, Kazachstan, Kirgistan i Chiny, by w końcu dotrzeć do Karakorum w Mongolii, Ekspedycja (o której pisaliśmy 2 miesiące temu) dobiegła końca 29 sierpnia.
2007-10-04

Bieszczadzki Puchar Paralotniowy 2007 zakończony

Po 183 dniach, w niedzielę 30 września zakończył się Bieszczadzki Puchar Paralotniowy. Udział w zawodach zgłosiło 66 pilotów paralotniowych z całego kraju. Jednak tylko ci piloci, którzy zdołali osiągnąć dystans 3 km klasyfikowani byli w rankingu BPP 2007. W sumie 22 pilotów oddało 95 lotów z łącznym przelecianym dystansem 1100 km.
2008-02-03

Przyznanie Nagród lotniczych

19 stycznia w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej odbył się XIII Bal Lotników i Polskiej Obronności połączony z aukcją charytatywną. W trakcie dorocznej imprezy oficjalnie przyznano wyróżnienia zasłużonym pilotom wojskowym, technikom oraz lotnikom. W gronie laureatów Skrzydlatej Polski znalazł się też jeden paralotniarz – Tomasz Kudaszewicz. W tym roku wielka gala łączyła się z 90-leciem polskiego lotnictwa.
2008-04-16

CIAF 2007

Decyzja o wyjeździe na pokazy lotnicze Czech International Air Fest 2007 zapadła tradycyjnie bardzo spontanicznie i szybko. To jednak nic nadzwyczajnego, gdy w programie czeskich pokazów prezentują się tacy goście jak: E-3A AWACS, C-17 Globemaster, B-1B Lancer i wiele innych.
2007-11-16

XIII Zawody Balonowe Kępno 2007 są już historią

Czternaście załóg uczestniczyło w rozegranych w Kępnie XIII Międzynarodowych Zawodach Balonowych. Zawody Balonowe w Kępnie odbyły się już po raz trzynasty i trwały od czwartku do niedzieli. Niestety, niesprzyjająca aura umożliwiła rozegranie jedynie dwóch lotów, które musiały wyłonić triumfatora tegorocznych zawodów.
2007-11-07

XIII Międzynarodowe Zawody Balonowe — Kępno 2007

Już jutro (08.11.2007) ruszają XIII Międzynarodowe Zawody Balonowe — Kępno 2007. Swój udział w zawodach zapowiedziała czołówka polskich ekip balonowych, a także ekipy z Niemiec i Węgier. Czy trzynasta edycja okaże się szczęśliwa? Oby tylko dopisała pogoda!
2007-10-31

Ostatnie w tym roku zawody balonowe

Sezon się skończył. Większość aeroklubów skupi się teraz na wspominaniu tegorocznych imprez i lotów, oraz na planowaniu przyszłorocznych, a jak co roku imprezą kończącą sezon będą Zawody Balonowe Kępno. W tym roku odbędą się już po raz 13.
2007-10-02

Nad Kaszubami w złocie i purpurze

W dniach 22 i 23 września odbył się II Rajd Pomorza i Kaszub „ZŁOTE KASZUBY” – Jesień 2007. Udało się nam doprowadzić do szczęśliwego końca coś, co jeszcze na kilkanaście godzin przed wydawało się nam trudne do zrealizowania. A było dokładnie tak: od kilku lat nosiłem w głowie pewien pomysł, że na wybrzeżu środkowym brakuje nam imprezy mikrolotowej, która byłaby swoistego rodzaju magnesem dla „szmatolotów”.
2008-01-17

Mikrolotowe Mistrzostwa Świata rozpoczęte!

W sobotę, 18 sierpnia, w Usti nad Orlici pod Pragą rozpoczęły się Mikrolotowe Mistrzostwa Świata. Oficjalne otwarcie nie odbiegało od sztampy: reprezentacje stały na lotnisku, paru oficjeli powitało je po czesku, co zostało przetłumaczone na angielski. Przed otwarciem był air show z replikami starych samolotów.
2007-09-17

Po zlocie w Chobocie

Zloty w Chobocie są praktykowane już od kilku lat. Wszyscy wielbiciele mikrolotów co roku mogą przyjechać na to lądowisko, żeby podziwiać latające maszyny. Lepiej jednak przylecieć samemu, by po mniej lub bardziej długiej podróży spędzić czas w miłym, radosnym towarzystwie, przy grillu snując lotnicze opowieści.
2007-09-11

XXIII Międzynarodowe Balonowe Mistrzostwa Polski

9 września zakończyły się XXIII Międzynarodowe Balonowe Mistrzostwa Polski i II Międzynarodowe Zawody Balonowe o Puchar SPA Nałęczów. Honorowy patronat nad zawodami objął Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Zdrojkowski. Zawodom towarzyszyły imprezy: I Turniej Gmin Krainy Lessowych Wąwozów, Plener Malarski, Otwarte Drzwi Uzdrowiska Nałęczów, Klubowe Mistrzostwa Polski w Biegu na Orientację.
2007-08-17

8. Włocławskie Zawody Balonowe.

W niedzielę, 12 sierpnia 2007, uroczyście zakończyły się ósme już Włocławskie Zawody Balonowe o Puchar Prezydenta Włocławka i Prezesa Anwilu S.A. Ostatni lot mieli okazję śledzić licznie zgromadzeni na lotnisku mieszkańcy Włocławka. Niestety niestabilne warunki pogodowe sprawiły, że z zaplanowanych sześciu lotów odbyły się tylko cztery, podczas których piloci rozegrali osiemnaście konkurencji.
2007-10-04

W Płocku piknikowo i lotniczo

"Nigdy nie przypuszczałem, że w Płocku na lotnisku można zrobić taką imprezę, i że wzbudzi to zainteresowanie tak wielu mieszkańców" - w ten sposób Zbyszek, jedna z osób zaangażowanych w organizację pikniku lotniczego w Płocku, podsumował to wydarzenie. 29 września o godzinie 10:00 na lotnisku aeroklubu w Płocku rozpoczął się piknik z okazji 50-lecia Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej i 75-lecia miejscowego lotniska przy ulicy Bielskiej.
2007-10-04

IV Międzynarodowy Piknik Lotniczy Euroregionu Beskidy

W dniach 22-23 września na lotnisku Aleksandrowice w Bielsku Białej odbył się IV Międzynarodowy Piknik Lotniczy Euroregionu Beskidy. Organizatorom dopisało niemałe szczęście, pogoda bowiem był przepiękna, warunki do latania doskonałe, a ładne słońce zachęciło widzów do licznego przybycia. Oficjalnego rozpoczęcia Pikniku dokonali o godzinie 14:00 Prezydent Miasta Bielsko-Biała Pan Jacek Krywult wraz z Prezesem Aeroklubu Bielsko-Bialskiego Panem Jerzym Oślakiem.
2007-10-02

Sentymentalny zlot w Osiecznej

Osieczna. Dwadzieścia motolotni bierze udział w zlocie w Osiecznej. Piloci wspominają pionierskie czasy tej dyscypliny lotniczej – 20 lat temu właśnie tutaj urządzono pierwszy zlot konstrukcji ultralekkich w zachodniej Polsce.
2007-09-27

Mazurskim An-em - romantycznie i promocyjnie

Mało kto wie, że mielecki "Antek", tak często widywany nad Mazurami, obchodzi właśnie diamentowy jubileusz. Niewielu też wykorzystuje jego walory sprawnościowe i rozpoznawalną sylwetkę, by zwiększyć zainteresowanie swoimi ważnymi sprawami. Aeroklub Krainy Jezior po raz kolejny skorzystał z zaproszenia na zlot zabytkowych już An-ów.
2007-08-29

VI Bydgoski Piknik Lotniczy

W dniach 25-26.08.2007 na lotnisku Aeroklubu Bydgoskiego przy ul. Biedaszkowo 30 rozegrane zostały Zawody Mikrolotowe Pucharu Polski "VI Bydgoski Piknik Lotniczy". Na zawody przybyli zawodnicy z całej Polski i Niemiec. Łącznie udział brało 14 drużyn składających się z pilota i nawigatora. Konkurencje, w których startowali zawodnicy polegały na jak najbardziej precyzyjnym locie oraz dobrej nawigacji.
2007-08-26

Mamy brązowy medal!

Właśnie oficjalnie zamknięte zostały XI Mikrolotowe Mistrzostwa Świata. Ceremonia zamknięcia nie odbiegała od róznych zakończeń podrzędnych, lokalnych zawodów. Medale i dyplomy wręczał sędzia główny. Przy pięknej słonecznej pogodzie, wszyscy ściskaliśmy się w niewielkim hangarze.
2007-08-23

Mistrzostwa...

Po wtorkowej (21 sierpnia) konkurencji nawigacyjnej Alek Dernbach spadł na 3 pozycję. „Nie poszło mi, przeoczyłem znak i musiałem zrobić nawrót, za który otrzymałem minus 50 punktów. Gdyby nie ten nawrót… No cóż wczoraj wygrałem ja konkurencję, dziś Czech – Lukas Hynek”, mówi Alek Dernbach. Zadowolony natomiast jest Waldek Woźniak. Dzięki nawigacji „spadł” z jedenastej pozycji na dziewiątą.
2007-08-21

Mistrzostw ciąg dalszy...

Po poniedziałkowej (20 sierpnia) konkurencji oszczędnościowej Alek Dernbach na pierwszym miejscu! Jako jedyny w klasie motolotni jednoosobowych (WL-1) zdobył w niej maksymalną ilość punktów. Rozczarowani Czesi, którzy przegrali z Alkiem w decydującym momencie, zaprosili Polaków na czeski wieczór. Zabawom nie było końca...
2007-06-01

V Międzynarodowe Targi Samolotów Lekkich i Ultralekkich w Bydgoszcz

W dniach 11-12 maja na terenie bydgoskich Wojskowych Zakładów Lotniczych odbyły się V Międzynarodowe Targi Samolotów Lekkich i Ultralekkich. Targom towarzyszyła Wystawa AIR FAIR 2007 „Wszystko dla lotnictwa”, na której obecni byli przedstawiciele firm i instytucji związanych z lotnictwem cywilnym i wojskowym, szkół lotniczych i prasy branżowej. Pierwszy dzień targów i wystawy przeznaczony był dla wystawców, specjalistów i zaproszonych przez organizatorów gości, natomiast drugiego dnia impreza była otwarta dla wszystkich sympatyków lotnictwa, a wstęp dla odwiedzających był bezpłatny.
2007-07-13

Wspominamy IV Małopolski Piknik Lotniczy

Czwarta edycja Małopolskiego Pikniku Lotniczego zgromadziła na lotnisku w Czyżynach wiele tysięcy pasjonatów awiacji. W poniższym artykule zbierać będziemy wszystkie filmy, jakie zarejestrowały nasze kamery podczas trwania imprezy. W miarę upływu czasu będziemy prezentować kolejne nagrania, dlatego też zachęcamy Państwa do częstych odwiedzin!
2007-06-15

Relacja na żywo z Góraszki

Zapraszamy do relacji na żywo!!!
2007-07-12

Góraszka 2007 - nasze filmy

Przedstawiamy kompilację nagrań wideo, zarejestrowanych przez ekipę Lotniczej Polski podczas XII Międzynarodowego Pikniku Lotniczego w Góraszce. Część zebranych przez nas materiałów nie została jeszcze opublikowana, dlatego zachęcamy Państwa do częstych odwiedzin- w miarę upływu czasu, pojawiać się tu będą kolejne filmy.
2007-08-17

Red Bull 3D Race rozstrzygnięty!

Pierwszy trójwymiarowy wyścig na świecie, który odbył się w centrum Krakowa rozstrzygnięty! Wyścig Red Bull 3D Race wygrał samolot! Pilot Hannes Arch pokonał odcinek 1200 m w czasie 21.91 s. Drugi wynik osiągnął samochód Formuły 1 Red Bull Racing kierowany przez Sebastiana Vettela – 38.35 s. Za nim, z czasem 42.36 s., linię mety przecięła łódź motorowa, za sterami której zasiadł Bartłomiej Marszałek. Wydarzenie zgromadziło dziesiątki tysięcy widzów z całej Polski!