imprezy lotnicze | archiwum
2008-01-18

IX Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego „Kontakty 2007”

Uziemieni W sobotę nad Narwią silny wiatr zrywał taśmy, odgradzające widownię od startowiska i przewracał namioty. Piloci, uziemieni na swoich lądowiskach i w gościnnym Hotelu „Gromada”, czekali na znak „z góry”, że można startować.
2008-08-13

Zaproszenie na zawody

Aeroklub Leszczyński zaprasza wszystkich młodych szybowników do udziału w Szybowcowych Mistrzostwach Polski Juniorów. Impreza zostanie przeprowadzona w dniach od 18 sierpnia do 2 września. Zawody są świetną okazją do zdobycia nowego doświadczenia oraz spędzenia czasu w sympatycznej atmosferze.
2007-07-04

Obchody 50-ciolecia Aeroklubu Ziemi Lubuskiej

23 czerwca obchodziliśmy święto 50-lecia Aeroklubu Ziemi Lubuskiej. To właśnie w 1957roku oficjalnie zarejestrowano aeroklub pod pierwotną nazwą Aeroklub Zielonogórski.
2007-06-26

Relacja na żywo z Krakowa

Zapraszamy na relację na żywo z pierwszego dnia IV Małopolskiego Pikniku Lotniczego
2007-07-03

Relacja z drugiego dnia IV Małopolskiego Pikniku Lotniczego

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonego na żywo sprawozdania z drugiego dnia IV Małopolskiego Pikniku Lotniczego
2007-08-02

VI Międzynarodowy Samolotowy Rajd Nawigacyjny KLT AOPA Polska

28 lipca dla wszystkich zainteresowanych tematyką lotniczą był szczególnym dniem. W Olsztynie odbył sie bowiem VI Międzynarodowy Rajd Nawigacyjny Krajowego Towarzystwa Lotniczego AOPA Polska. Członkowie stowarzyszenia oraz zaproszeni goście rokrocznie mają szczęście uczestniczenia w imprezie, której orgaznizatorami jest KLT AOPA i Ośrodek Szkolenia Lotniczego „IBEX – U.L.”.
2007-06-12

Zakończenie XVIII MMP

W Trzebiczu Nowym przepięknym i malowniczo położonym ośrodku sportów lotniczych zakończono XVIII Mikrolotowe Mistrzostwa Polski atmosfera wspaniała frekwencja wystarczająca aby się odbyły we wszystkich klasach (a to już sukces) chwała organizatorom. W dalszej części komunikat końcowy i oczywiście zestawienie wyników. Co do wniosków, no cóż, na razie pozostawiamy je Państwu.
2007-06-03

Pierwszy taki piknik w Krakowie

Jak przebiegał I Małopolski Piknik Lotniczy Kraków 2004? Jadąc do Krakowa nie wiedziałem do końca, czego oczekiwać – małych lokalnych pokazów z udziałem Żelaznych, Extry i kilku „foxtrotów”, czy raczej imprezy o charakterze Zlotu w Kętrzynie lub Góraszki.
2007-06-04

Obudziliśmy duchy na Czyżynach...

W sobotni ranek każdy, kto chciał dostać się na lotnisko Rakowice-Czyżyny nie miał z tym problemów. Jeśli nie wiedział gdzie się ono znajduje, drogę wskazywały mu przylatujące z całej Polski samoloty. Przed bramkami ze względu na wczesną porę i sprawną obsługę kas nie ma zbyt wielkich kolejek...